Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bjj i Aikido


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Bjj i Aikido
Na pewno jest kilku na tym forum ktorzy / ktore cwiczyly / nadal cwicza Aikido i Bjj.
Jakies przemyslenia ? Na ile bjj sie przydaje w Aikido a na ile trening Aikido przydaje sie w Bjj ?
  • 0

budo_loko
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 223 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Bjj i Aikido
Hmmmm Hast ... kiedys (przed Bjj) cwiczylem aikido 5 miesiecy.Dlaczego? Poniewaz mialem operacje na palucha u nozki i moglem cwiczyc cos co nie narazi mnie na wieksza kontuzje zwiazana z tym palcem.Hmmmm czy aikido przydaje sie w Bjj ... szczerze ci powiem ze napewno sie nie przydaje ( przynajmniej w moim przypadku ) , jest to styl walki ktory w 100% mi nie odpowiada ... same zle wspomnienia z tamtych czasow :) !
  • 0

budo_yamabushi fighter
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Bjj i Aikido
ja trenowałem i uważam, że aikido się bardzo przydaje.
Uważam nawet że bjj to aikido parteru.
Dlaczego? Ponieważ opiera się natych samych zasadach. Kontrola przeciwnika, unikanie siłowania się, itp.
Dobrym przykładnem jest balacha z dosiadu. Kiedy dosiadam przeciwnika a on zaczyna wypychać moją klatkę piersiową, to wykorzystuje jego ruch i wyciągam balachę. Wszystkie techniki aikido opierają się na tej samej zasadzie.

Poświęciłem AIKIDO 9 lat mego życia i z całą penścią uważam że bardzo się przydaje.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bjj i Aikido

uważam, że aikido się bardzo przydaje.
Uważam nawet że bjj to aikido parteru.
Dlaczego? Ponieważ opiera się natych samych zasadach


Tak i dziwnym trafem technik i zasad aikido NIKT nie wykorzystuje bojowo, a BJJ tak :)
  • 0

budo_snajper
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 388 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Unia Europejska

Napisano Ponad rok temu

Re: Bjj i Aikido
Jeżeli uda nam się oddzielić zasady od samej techniki to bjj i aikido dużo się nie różnią.
Jednak cele jakie chcemy osiągnąć w tych dwóch dyscyplinach są różne......
Warto jeszcze raz przeczytać wywiad z Mariuszem Linke (zdecydowanie najlepszym polskim zawodnikiem bjj), który wyraźnie powiedział:

.........Jeżeli chodzi o Aikido, to znam paru jej adeptów, którzy naprawdę potrafią zrobić krzywdę........

Jeżeli aikido będziemy traktować ortodoksyjnie to cięzko będzie uwzględnić elementy bjj, ale jak troszeczke otworzymy oczka szerzej to będzie fajnie.
W parterze do wykorzystania z aikido wydają się elementy dzwigni: nikyo, sankyo i kote gaeshi (sprawdzone :wink: ).

S.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Bjj i Aikido
Yamabushi Fighter te ceche, ktora opisales przy kontrze balacha, ma tez judo, a nawet zaryzykuje i powiem, ze wiele tego jest w boksie.
K_P
  • 0

budo_yamabushi fighter
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Bjj i Aikido
jak najbardziej, mój nauczyciel aikido mawiał, że wszystkie sztuki waliki opierają się na podobnych zasadach, jak timing, wyczucie dystansu itp.

A uważam, że aikido jest do Bjj podobne, ponieważ tam też chodzi o to, aby mniejszy mógł pokonać większego. Nie zrobi tego jednak siłą a techniką i sprytem, oraz odpowiednim wyczuciem. I tak jak w aikido nie zawsze potrzebna jest tu szybkość.


Tak nawiasem mówiąc napisałem kiedyś artykuł, który chyba trąca ten temat odrobinkę. znajduje się na
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

w publikacjach, a tam w artykułach nazywasie
"dlaczego Bjj"
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024