Skocz do zawartości


Zdjęcie

Balacha na... nadgarstek


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

budo_genosha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 565 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:inąd

Napisano Ponad rok temu

Balacha na... nadgarstek
Tak sie ostatnio zastanawialem, czytajac regulaminy roznych zawodow bjj - nie ma w nich zabronionych dzwigni na nadgarstek. I w sumie, czy nie latwiej zamiast konczyc balache dzwignia na staw lokciowy [jestem lekki i czasem ciezko jakiegos osilka skonczyc tradycyjnie, szczegolnie balacha z gardy], po prostu zlapac go jedna dlonia za przedramie a druga wygiac nadgarstek? [czy to w strone naturalnego zginania tego stawu, czy odwrotna - i tak i tak boli].

Czy cwiczyliscie cos takiego na treningach ? Czy takie dzwignie sa wykonywane na zawodach?
  • 0

budo_kapu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 185 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Balacha na... nadgarstek
U nas na treningach nie przerabialismy takich dzwigni ale wiele razy sie z nimi spotkalem, kulajac sie np. z ludzmi trenujacymi wczesniej aikido.
dzwignie te z tego co wiem nie sa zabronione. z drugiej strony w zadnych szkoleniowkach bjj ktore dotychczas widzialem nie spotkalem sie z nimi a to dzwine poniewaz czasami bywaja naprawde skuteczne i to nie tylko w przypadku balachy.

ps. na bjj.org sa ze 2 techniki na nadgarstek(moreira)
  • 0

budo_dilsvern
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 362 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Balacha na... nadgarstek
Nienawidze dźwigni na nadgarstek i na palce... :evil: :!:
  • 0

budo_kapu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 185 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Balacha na... nadgarstek
ha! na palce sa zakazane 8)
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Balacha na... nadgarstek

ha! na palce sa zakazane 8)

...na zawodach. :)
BTW, jak ktoś mi ucieka z dźwigni na łokieć (zginając rękę), to ja próbuję od razu zrobić dźwignię na nadgarstek, korzystając z ruchu "zabierania" ręki.
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: Balacha na... nadgarstek
Hmm, regulaminy zabraniaja wylamywania / wyginania malych stawow jak nasze palce. Jezeli chodzi o nadgarstki to nie sa one wymienione jako dzwignie zakazane. Jezeli tak to mozna je stosowac.
Te dwignie to o ile dobrze pamietam pan Cleber, dosc utytulowany zawodnik Bjj, lubi szczegolnie. Sa one OK acz na niektorych moga specjalnie nie dzialac.
Ahh, to ze dane techniki nia powszechne w danym srodowisku nie oznacza iz ich wogule nie ma albo ze nie sa stosowane. Taka odmiana metagame to jest :wink: .
  • 0

budo_genosha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 565 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:inąd

Napisano Ponad rok temu

Re: Balacha na... nadgarstek

Sa one OK acz na niektorych moga specjalnie nie dzialac.


To fakt, mam kolezanke [pozdrawiam Iza ;] ktora moze tak zgiac nadgarstek, ze wewnetrzna strona dloni normalnie dotyka przedramienia 8O

Myslalem ze zemdleje, jak mi to na lekcji pokazala, zgina normalnie o 180 stopni [a zadnego aikido nie trenowala]. Na szczescie takich wybrykow natury jest niewiele :twisted:
  • 0

budo_kazama
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 473 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia/Warszawa/Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Balacha na... nadgarstek
Heh Metagame, zupelnie jakbym byl gdzies na jakims turnieju mtg:-)

A co do samych dzwigni to ja sie z takimi zetknolem.
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: Balacha na... nadgarstek

To fakt, mam kolezanke [pozdrawiam Iza ;] ktora moze tak zgiac nadgarstek, ze wewnetrzna strona dloni normalnie dotyka przedramienia 8O

Myslalem ze zemdleje, jak mi to na lekcji pokazala, zgina normalnie o 180 stopni [a zadnego aikido nie trenowala]. Na szczescie takich wybrykow natury jest niewiele :twisted:


Byc moze to co zaraz napisze ciut Toba wstrzasnie niemniej mniej to na uwadze :) .
Kobiety to taka nacja ktora z definicja ma bardziej elastyczne stawy. Ciezko takie zdzwigniowac, na ogul, maja baaardzo elastyczne stawy to by sie zdawalo przeczy kilku prawom anatomicznym jakie znam :wink: .
To narusza moja psychike dosc silnie wiec unikam tego typu zjawisk na treningu coby szoku nie doznac 8O .
Kazama: To pojecie ma szersze zastosowanie niz tylko w grach karcianych gdyz opisuje pewne zjawisko regionalizacji co w bjj jest silnie prawdziwe.
  • 0

budo_kazama
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 473 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia/Warszawa/Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Balacha na... nadgarstek
czyzbys przygrywal w gry karciane:)
  • 0

budo_tarciu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 968 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Balacha na... nadgarstek
Bas Rutten na swojej szkoleniówce pokazuje taką prostą dzwignię na nadgarstek. Bardzo fajna sprawa.

Nienawidze dźwigni na nadgarstek i na palce... :evil: :!:


No to w czwartek Ci ją założę. Muszisz się przecież przyzwyczajać :wink:
  • 0

budo_genosha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 565 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:inąd

Napisano Ponad rok temu

Re: Balacha na... nadgarstek
Hast tak wiem ze maja bardziej ruchome stawy [wiele potrafi wygiac lokiec w druga strone o dwa-trzy cm]. Sam gdy nudze sie na lekcjach rozciagam sobie nadgarstki [w strone przedramienia glownie], tak ze moge juz zginac o 45 stopni. Ciekawe jak to sie na mnie odbije jak bede staruszkiem :idea: Ale wszystko lepsze od obliczania redox'ow na chemii...

My uczylismy sie tylko jednej dzwigni na nadgarstek: gdy przeciwnik trzymajac nas w bocznej trzyma glowe i ramie zbyt blisko naszych bioder mozna go zapiac w trojkat [chociaz mi osobiscie dosc ciezko sie z niego dusi, ale niektorym sie udaje]. Gdy duszenie nie dziala trojkat zostaje juz tylko jako trzymanie - wtedy mozna spokojnie wylapac druga reke przeciwnika [ta blizej naszej glowy, niezapieta w triangle choke], polozyc ja sobie lokciem do gory [mozna unieruchomic glowa, dociskajac do barku okolice przedramienia] i wtedy juz banalnie jest zrobic dzwignie na nadgarstek [zginamy 'od siebie', w strone naturalnego zginania stawu zainteresowanego ;]

Mam nadzieje ze kojarzycie, o co mi chodzi.
  • 0

budo_yamabushi fighter
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Balacha na... nadgarstek
dźwignie na nadgarstki są rewelacyjne, mogą nieźle zaskoczyć

a co do palsców z tego co wiem to można robić dźwignie na 4 palce

ale moge sie mylić
  • 0

budo_kapu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 185 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Balacha na... nadgarstek

dźwignie na nadgarstki są rewelacyjne, mogą nieźle zaskoczyć


Soca uzyl ich ze dwa razy kiedy kulal sie z chlopakami z wawy(tymi wiekszymi)
Ja nie mialem okazji sie z nim pokulac :(
  • 0

budo_dilsvern
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 362 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Balacha na... nadgarstek

Nienawidze dźwigni na nadgarstek i na palce... :evil: :!:


No to w czwartek Ci ją założę. Muszisz się przecież przyzwyczajać :wink:

Ja mówiłem że nielubie dźwigni na nadgarstki :?: Przecież ja je uwielbiam :!: :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024