Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dziewczyna i BJJ


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

budo_paker2k
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 54 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Dziewczyna i BJJ
Witam
Ostatnio rozmawiałem ze znajomą która trenuje karate i szuka czegos gdzie występuje parter. Co myślicie o tym żeby dziewczyna /stosunkowo młoda jeszcze/ ćwiczyła BJJ ? Chodzi mi o to czy kobieta nadaje sie do tego ?? (oczywiscie bez obrażania kobiet ale czy bedzie jej to odpowiadało)
Czy Judo nie byłoby lepsze ?

proszę o informacje jak to jest u was w sekcjach najlepiej osoby z Warszawy.

z góry dziekuje w imieniu owej młodej damy

pozdrawiam
  • 0

budo_boidae
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dziewczyna i BJJ
Witam
Kobiety, czy dziewczyny sa bardzo mile widziane w naszej warszawskiej sekcji.Bjj jest dobre dla kobiet z tego wzgledu ze nie wymaga duzo sily i sprawnosci fizycznej.Techniki sa proste i latwe do opanowania.
Serdecznie zapraszamy
  • 0

budo_marta
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1028 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wwa
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Dziewczyna i BJJ
A jest z Wrocławia czy wawy?
Wiesz ze jak to przeczytalam to mi troche az cisnienie skoczylo...

jest dobre dla kobiet z tego wzgledu ze nie wymaga duzo sily i sprawnosci fizycznej

Jaasne styl co prawda nie uderzany, ale zeby robic cos dobrze wymaga to znajomosci i panowania nad swoim cialem.
Poza tym Pani ktora cwiczyla karate zupelnie zielona chyba nie jest pod wzgledem fizycznym, racja?
Tak proste ze nawt kobieta sobie poradzi... niezla reklama.
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dziewczyna i BJJ

Witam
Kobiety, czy dziewczyny sa bardzo mile widziane w naszej warszawskiej sekcji.Bjj jest dobre dla kobiet z tego wzgledu ze nie wymaga duzo sily i sprawnosci fizycznej.Techniki sa proste i latwe do opanowania.
Serdecznie zapraszamy

Polimeryzowałbym z tym poglądem. :wink: Siła i sprawność fizyczna jest jak najbardziej potrzebna. Proste techniki? Owszem, jak partner nie przeszkadza. :)
  • 0

budo_boidae
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dziewczyna i BJJ
Podstawowe techniki w Brazylijskim Jiu Jitsu sa latwe do wykonania jak by to powiedziec ze wzgledow przestrzenno naciskowych i nie wymagaja ponadprzecietnej sprawnosci fizycznej.Mowie tu o opanowaniu techniki tzn. wykonywania jej poprawnie technicznie wowczas gdy partner nie przeszkadza.
Gdy partner przeszkadza nazywa sie to zastosowanie danej techniki w walce lub sparingu.Wtedy mozemy sie liczyc z tym ze przy wykonywaniu danej techniki, ktora nam poprzednio wychodzila , napotkamy na opor.Opor inaczej obrone mozna podzielic na opor silowy lub techniczny.Opor silowy polega napinaniu wiekszych partii miesniowych niz jest to teoretycznie potrzebne i dzialania wedlug swoich niewyuczonych instynktow/nawykow ,czesto w sposob nieracjonalny i bezmyslny w celu uwolnienia sie, lub przeciwstawieniu sie atakowi.Opor techniczny polega na uzyciu/zmuszeniu do pracy minimalnych partii miesniowych, oraz wykonaniu wyuczonego ,racjonalnego i logicznego ruchu prowadzacego do wyzwolenia sie z techniki.Brazylijskie Jiu Jitsu jest systemem kompletnym, ktory wlasnie zaklada(w przeciwienstwie do niektorych innych systemow walki) mozliwosc oporu.W zwiazku z tym mamy w tym momencie dana liczbe nastepnych kombinacji ruchowych tzn.w przypadku napotkania oporu nie musimy dalej silowac sie nad jedna technika tylko BEZ UZYCIA SILY przejsc do techniki nastepnej przewidzianej w tej konkretnej sytuacji i tak w kolko.Gdy mowie bez uzycie sily jest to pewnego rodzaju przenosnia poniewaz zewszat dzialaja na nas rozne sily i zeby przytrzymac czyjas reke czy cos takiego uzywamy sile ale bardzo niewiele.
Oczywiscie w przypadku gdy spotkaja sie osoby z takimi samymi umiejetnosciami technicznymi decyduje sila,szybkosc.Ale wszystko mozna nadrobic technika.Mysle ze najlepszym przykladem jest tu Helio Gracie i kazdy kto widzial jego walki i jego rozmiary wie co mam na mysli.
Aby sie rozwijac kompletnie nalezy rowniez ksztalcic atuty fizyczne ale do opanowania podstaw nie jest to niezbedne.
Wiec kobieta nie obdarzona duza sila na poziomie podstawowym napewno sobie poradzi z Brazylijskim Jiu Jitsu.
Wiec zapraszam na treningi i Ciebie Tafia tez.
  • 0

budo_boidae
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dziewczyna i BJJ
Zapomnialem jeszcze dodac apropo tych oporow ze wlasnie kobieta nie obdarzona duza sila fizyczna jest w rowniez w stanie stawiac skuteczny opor -opor techniczny jak ja to sobie nazwalem-to jezeli chodzi o defense.
  • 0

budo_marta
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1028 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wwa
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Dziewczyna i BJJ
dziekuje za zaproszenie, pewnei kiedys skorzystam :)
  • 0

budo_paker2k
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 54 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Dziewczyna i BJJ
fajnie ze odpowiadacie ale chodzi mi tez takze o to czy macie w sekcji u siebie jakies dziewczyny...czy aktywnie biorą udział w treningu.
oto cytaty mojej z rozmowy z moją znajomą /umieszczone za jej zgodą/ :
1)"jeszcze jestem ciekawa czy jakies dziewczyny w ogole trenuja/trenowaly w wawie?"
2)"poza tym czy to nie bedzie tak ze wszyscy omijaja zeby nie bylo smiechow, ze "przytulanie" sie na macie"?

z góry dzieki za informacje itp. pozdrawiam
  • 0

budo_boidae
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dziewczyna i BJJ
W tym momencie nie ma u nas zadnej dziewczyny, ale jest pare chetnych(glownie dziewczyny chlopakow cwiczacych).W przeszlosci pare sie przewinelo.
Zadnych smiechow przy kulaniu nie ma bo to w sumie by mialo tez chlopakow dotyczyc ze sie tak przytulamy:) .W kazdym razie o ile pamietam nie bylo z tym nigdy problemow.
  • 0

budo_marta
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1028 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wwa
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Dziewczyna i BJJ
boidae a ile Ty cwiczysz?
  • 0

budo_boidae
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dziewczyna i BJJ
Od wrzesnia 2000.Od poczatku Bjj Wawa u Mirka Okninskiego.
  • 0

budo_marta
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1028 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wwa
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Dziewczyna i BJJ
Widzisz ja podobny czas.
  • 0

budo_boidae
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dziewczyna i BJJ
A co trenujesz Tafiu?
  • 0

budo_marta
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1028 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wwa
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Dziewczyna i BJJ
Aktualnie ju-jitsu i judo od bardzo niedawna.
  • 0

budo_rachel
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Dziewczyna i BJJ
Paker2k ja trenuję BJJ i mogę zapewnić że jest to świetny sport dla dziewczyny, a więc jeżeli twoja znajoma chcę aby w tej sztuce walki występował parter to chyba nie ma nic lepszego.
  • 0

budo_tarciu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 968 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dziewczyna i BJJ
Paker2k, śmiało możesz jej polecić BJJ. Boidae już wyczerpująco wyjaśnił dlaczego.
Ja sam bym się chętnie pokulał z dziewczyną.
Jako że jestem początkujący, mam duże problemy z niespinaniem się, i moje pojedynki przypominają raczej gruzińskie zapasy niż brazylijskie jiu-jitsu. A z panią raczej nie wypada się siłować, i można walczyć bardziej technicznie (wychodzę z założenia, że nie będę od niej słabszy fizycznie, choć to różnie może być :wink: ).

Tak więc jak już Twoja koleżanka się zdecyduje i przyjdzie na trening, niech pyta o Tarcia. :)
  • 0

budo_dilsvern
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 362 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dziewczyna i BJJ
Hmm chyba troche odbiegl watek od tematu. Ale temat o wyzszosci techniki nad sila mozna by oddzielnie zalozyc.

A co do poprzedniego tematu to wedlug mnie niema problemu aby trenowala. Ja jestem najmlodszy w sekcji, dopiero zaczalem trenowac(brak techniki), a o sile to juz wogole nie bede wspominal bo to wstyd... :wink: :lol: i jeszcze zyje. :P
  • 0

budo_rachel
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Dziewczyna i BJJ
Dilsvern ja też jestem najmłodsza a do tego jestem jedyną dziewczyną w klubie i też póki co żyje :wink:
  • 0

budo_marta
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1028 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wwa
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Dziewczyna i BJJ
To moze ja sie wtrace: bjj w sensie techniki parterowe sa jak najbarsziej dla kobiet.
Kuna tez podzial wymysliliscie... meskie, kobiece, phhh, na macie nie ma kobiet i mezczyzn sa zawodnicy i chwacit.[/i]
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: Dziewczyna i BJJ

To moze ja sie wtrace: bjj w sensie techniki parterowe sa jak najbarsziej dla kobiet.
Kuna tez podzial wymysliliscie... meskie, kobiece, phhh, na macie nie ma kobiet i mezczyzn sa zawodnicy i chwacit.[/i]


Na zawodach jest podzial : kobiety i mezczyzny. Plus kategorie wagowe. Gdyby masa i plec nie mialy znaczenia to kobiet startowaly by z facetami i byla by 1 kategoria: open. Plec jak widac znaczenie ma, jak i waga zawodnika(a przez to i sila). Skoro podlegaja one ocenie podczas startu w zawodach.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024