Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dlaczego ręka-młot?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

budo_john echevarria
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Dlaczego ręka-młot?
Jakie są zalety ręki-młota? Dlaczego Kravaciarze uczą jej, zamiast skupić się na ciosach prostych, sierpowych, podbródkowych + łokcie? Zadałem już to pytanie w jednym temacie "Techniki combatu: ręce, nogi ; rozbrajanie!", ale nikt mi nie odpowiedział.
  • 0

budo_imadło
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 336 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego ręka-młot?
Jak dla mnie jet to silny cios wydaje mi sie że momentami dużo bardziej destrukcyjny od pięści. Nie uważajmy, że tylko tym sie uderza i nie urzywa sie prostych, sierpów i haków. Są pewne sytuacje(np gdy ktos jest pochylony, lub stoi z boku) gdzie to uderzenie jest bardziej efektywne niz cios pięścią Ponadto jest ciosem dość nietypowym - może byc zaskakujace dla przeciwnika. A teraz to do czego mi sie to przydaje. Jeżeli masz je wyćwiczone to bierzesz do reki kubotan, pałke z wystawionym końcem, nóż, i wpaltając ta technikę w walce może byc dla przeciwnika niewesoło.
Pozdrawiam
  • 0

budo_yak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1087 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego ręka-młot?
rutten na ufc napieprza wszystkich z otwartej ( ale nie plaskacz tylko dolem dloni) i to tez jest bardzo skuteczne...
  • 0

budo_imadło
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 336 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego ręka-młot?
I w jego wykonaniu to zajebista technika. Potrafi tym walnieciem nieźle ludzi nokautować...
  • 0

budo_yak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1087 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego ręka-młot?
mowiac szczeze jestem jego fanem :) glownie za to ze uczciwy i mily z niego facet a nie jakis zakapiorski bad boy. pamietam jak zadusil takiego jednego chinczyka do nieprzytomnosci to mu wyraznie sie przykro zrobilo...
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego ręka-młot?

mowiac szczeze jestem jego fanem :) glownie za to ze uczciwy i mily z niego facet a nie jakis zakapiorski bad boy. pamietam jak zadusil takiego jednego chinczyka do nieprzytomnosci to mu wyraznie sie przykro zrobilo...


Piękna scena, człek bez trudu czyta po angielsku z ruchu warg
"O, fuck"
  • 0

budo_obronca
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 564 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasów zachodnich

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego ręka-młot?
Dlaczgo uderzenie ręka młot?

Bo jest proste i bardzo mocne.
  • 0

budo_gab3d
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1572 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasu

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego ręka-młot?
Taa Bas Rutten jest debesciak :D
Reka mlot jest spoko (taka osiedlowa :P ).
Poczytajcie w autobio ruttena na jego stronce. Ladny tekst jest o tym ze go kumpel nauczyl kopniecia z obrotu i jak ktos fikal to dostawal kopa na glowe i gasl :D :D
  • 0

budo_saszak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego ręka-młot?

Jakie są zalety ręki-młota? Dlaczego Kravaciarze uczą jej, zamiast skupić się na ciosach prostych, sierpowych, podbródkowych + łokcie? Zadałem już to pytanie w jednym temacie "Techniki combatu: ręce, nogi ; rozbrajanie!", ale nikt mi nie odpowiedział.


Co za brednie boze drogi.
Pytanie jest tak zadane, jakbysmy rzeczywiscie na KM nie uczyli sie ciosow prostych, sierpowych, podbrodkowych i lokci.

Polecam przeanalizowanie tej wypowiedzi.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

A do tego wszystkiego czego sie uczymy (rece, nogi, lokcie, kolana, glowa itd) dajemy tez reke mlot. Ale nie jako technika rozpoczynajaca, tylko uzywamy jej po rozpakowaniu, po serii kopniec i ciosow, jak przeciwnik jest z lekka rozklepany, na pochylonego lokcie pionowo i rece mloty dzialaja jak zloto. Tak samo jak i na oszolomionego przeciwnika z opuszczona garda.
  • 0

budo_john echevarria
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego ręka-młot?

Co za brednie boze drogi.
Pytanie jest tak zadane, jakbysmy rzeczywiscie na KM nie uczyli sie ciosow prostych, sierpowych, podbrodkowych i lokci.


Ależ nie, przecież wyraźnie napisałem o specjalizacji :-) . Czytaj uważniej.
Odpowiedzieliście na moje pytanie, dziękuję, teraz wiem, jakie są zalety tego ciosu 8) .
  • 0

budo_saszak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego ręka-młot?

Ależ nie, przecież wyraźnie napisałem o specjalizacji :-) . Czytaj uważniej.
Odpowiedzieliście na moje pytanie, dziękuję, teraz wiem, jakie są zalety tego ciosu 8) .


Ok, przepraszam, skoczylo mi cisnienie.
Tez by ci skakalo, jak co chwile dowiadywalbys sie, ze na KM nie uczy sie uderzen, kopniec, duszen, poruszania, w sumie nic sie nie uczy ;)
  • 0

budo_john echevarria
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego ręka-młot?
Byłem na treningu Krav Magi, ze względu na cenę tylko jeden raz. Akurat wtedy ćwiczone były: obrona przed nożem, ręka-młot, ale też ciosy sierpowe i haki :wink: .
  • 0

budo_yak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1087 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego ręka-młot?
saszak: na prawde cie to denerwuje? olac...wedlug mnie to dobrze ze laicy tak mysla, nie chcialbym szczeze mowiac zeby kravmaga zrobila sie tak popularna jak karate czy tkd...
  • 0

budo_saszak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego ręka-młot?

saszak: na prawde cie to denerwuje? olac...wedlug mnie to dobrze ze laicy tak mysla, nie chcialbym szczeze mowiac zeby kravmaga zrobila sie tak popularna jak karate czy tkd...


Moze to i prawda co mowisz. I tak "mafia" KM jest spora, jak czasem widze na jakichs zjazdach czy egzaminach ;)
Juz w wiekszosci przypadkow olewam to pieprzenie o KM. Ale czasem, nie potrafie tego wyjasnic, cisnienie mi skacze, chuj mnie strzela i musze odpisac.
Potem ktos wejdzie na forum i przeczyta jakies bzdury i wyrobi sobie opinie.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024