Skocz do zawartości


Zdjęcie

Podklad przed kravka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
97 odpowiedzi w tym temacie

budo_kowal
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Podklad przed kravka
To pytanie zadaje glownie odnosnie osob ktore trenowaly lub trenuja kravke. W wielu miejscach czytalem ze na Kravke powinno sie isc z jakims wczesniejszym podkladem w postaci paru lat boxu kickboxingu bardz tajskiego boxu. Czytalem to juz w paru miejscach ale nie wiem czy to prawda tak do konca. Jesli juz kiedys byla o tym mowa to sorki ze sie powtarzam ale nie znalazlem jakos. Co sadzicie wogole o tym i jakie sa wasze zdania...mozna isc na Kravke bez wczesniejszego cwiczenia czegos :?: :?:
  • 0

budo_lttiger
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mazowsze

Napisano Ponad rok temu

Re: Podklad przed kravka
w kravce brak jest treningow stricte technicznych tak jak ma to miejsce np. w karate czy kicku. duzy nacisk kladzie sie odrazu na trening z partnerem. dlatego dla osoby ktore nie mialy wczesniej doczynienia ze sztukami walki sa w o tyle "gorszej" sytuacji ze: nie maja wyczucia dystansu, odpowiedniej koordynacji ruchowej, timingu, o sprawach tak prozaicznych jak kopnac czy uderzyc nie wspomianajac. uczestniczac w seminariach kravki mialem okazje trenowac z osobami "zielonymi" ktore musialy "nadrabiac" braki techniczne bezsensownym machaniem konczynami. w wielu przypadkach konczylo sie to kontuzjami...... . tlumaczenie z duma przez niektorych instruktorów kravki ze tego typu treningi nie sa potrzebne mija sie z prawda.....najlepszym np.tego przykladem byly jak sobie przypominam "marsze zobie" - ze stopowaniem mae geri-front kick-smiech mnie pusty ogarnial patrzac jak 70% z nich kopie.......+dodac do tego nalezy laskotki jakie robili "kopiac"mnie.........
reasumujac wg. mnie (choc wiem ze sporo osob bedzie innego zdania)- kravka OK. ale z PODBUDOWA np. kick. w moim przypadku bylo to kyokushin.
  • 0

budo_777
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 53 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dolny Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Podklad przed kravka
Pare lat doswiadczen w SW jest wymagane jezeli chcesz miec stopien instruktorski. Cwiczyc Krav Mage od podstaw mozesz bez przygotowania, ale...
nie ukrywajmy, jezeli ktos cwiczyl cos konkretnego przedtem(nie tylko boks ale np. judo i zapasy daja b.duzo) , to bedzie o wiele bardziej do przodu niz reszta "bez pojecia".
Najlepiej zapisz sie, pochodz i ocen sam, czasu na pewno nie zmarnujesz.
  • 0

budo_ateesiarz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 151 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:w-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Podklad przed kravka
Wszystko zależy od instruktora.Marcin Michalik uczy od podstaw boksu i kopnięć, także mnie musisz wcześniej nic ćwiczyć, chodz nie ukrywajmy ci którzy mają podstawy mają łatwiej
  • 0

budo_saszak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Podklad przed kravka
U nas oczywiscie tez uczono podstaw uderzen i kopniec.
Poszedlem bez trenowania czegokolwiek wczesniej i sobie radze.
  • 0

budo_gelo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belfast

Napisano Ponad rok temu

Re: Podklad przed kravka
nie rozumiem. jesli cwiczyles wczesniej boks kicka albo judo to po co ci Kravka???zostan przy tym co cwiczyles.nie chce po raz kolejny wdawac sie w bezcelowe dyskusje na temat skutecznosci Krav Magi ale jesli ciagle czytam ze dobrze miec przed nia solidne przygotowanie z innych systemow to nie jest to dla niej najlepsza reklama
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Podklad przed kravka

Pare lat doswiadczen w SW jest wymagane jezeli chcesz miec stopien instruktorski.


I tylko wtedy, gdy nie byłeś wcześniej związany ze środowiskiem krav-maga... Gdy byłeś i masz odpowiedni stopień - nie ma tego typu specjalnych wymagań.
  • 0

budo_imadło
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 336 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Podklad przed kravka
Nie wiem jak jest u was w sekcjach ale ja mam bardzo dużo zajęć poświęconych technice. Owszem mam podkład z kiokushin, ale nasz instruktor bardzo dużą uwagę przykłada do techniki- obsesyjnie dużą - więc to zależy. Wiesz to tak jak bys sie pytał jaki podkład pod tdk wziąć. Jeśli ktoś trenował boks to średnio wyszkolonego tdk zdmuchnie samymi technikami ręcznymi i szybkim skróceniem dystansu.
Więc jasne jest, ze jeżeli coś ćwiczyłeś i jest koleś który nic nie ćwiczył to mu nawalisz. Pomimo waszego jednoczesnego 3 - miesięcznego(śmiesznego) starzu w KM. A Taki 3 letni krawer krzywdy sobie nie da tak odrazu zrobić, a nawet uwarzam że zawalczy.
Pozdrawiam
  • 0

budo_samson
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białystok
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Podklad przed kravka
W Kielcach widziałem ludzi, co mieli stopnie po P3 i nie potrafili wykonać dynamicznego front kicku, techniki ręczne również, w postaci choćby ciosów prostych, były do bani. Kondycja u niektórych z nich była bardzo słaba. Nie będę tu pisał o własnych pogladach odnośnie wydawania stopni w KM ale niestety moim zdaniem trenowanie wyłacznie Kravy niewiele daje. No jeśli jak piszą przedmówcy, instruktorzy u nich uczą podstaw to ok ale w większości przypadków niestety tak nie jest.
  • 0

budo_druss
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 513 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Podklad przed kravka
Zgadzam się ze stwierdzeniem,że warto by było przed KM poćwiczyć jakieś inne SW.
Po pierwsze ze względu na "obszerność"zagadnień(stójka,parter,walka z kilkoma przeciwnikami itd).A wszystko to w jakimś wymiarze rozsądnym czasowym.
Po drugie KM dużą uwagę poświęca się na walkę w kontakcie kosztem techniki.
Rozwiązaniem dla osób,które wcześniej nic nie ćwiczyły jet poświęcenie trochę czasu na trening w domu i powtórzenie technik.
  • 0

budo_vercengetoryx
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 465 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa\Dęblin

Napisano Ponad rok temu

Re: Podklad przed kravka
Ktoś napisał, że jeśli ćwiczysz coś to po co Ci kravka ? Czy na dajmy na to kicku uczycie się obrony przed szantażami nożem, czy taktyki rozwałki grupowej ??? Chyba nie.
  • 0

budo_obronca
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 564 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasów zachodnich

Napisano Ponad rok temu

Re: Podklad przed kravka

Po drugie KM dużą uwagę poświęca się na walkę w kontakcie kosztem techniki.
Rozwiązaniem dla osób,które wcześniej nic nie ćwiczyły jet poświęcenie trochę czasu na trening w domu i powtórzenie technik.


To znaczy że masz kiepskiego trenera, zawsze wychodzi się od technki (która powinna być "wbita" w zestaw odruchów) a później rozwija zastosowanie taktyczne, nauczonych technik (na ulicy czy gdzie tam chcesz).
  • 0

budo_obronca
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 564 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasów zachodnich

Napisano Ponad rok temu

Re: Podklad przed kravka
Do Krav Maga najlepiej podejść na... surowo, tzn bez wcześniejszych doświadczeń, nieraz jest straszny kłopot bo przyjdzie facet z karate z takwondo czy aikido, który ma wbite do głowy dziwne pomysly (np:dziwną pozcję walki). I tak walczyć z takim?, zmieniać mu pozycję? zmieniać mu garde?, nie wiadomo czy wiecej tym się zła zrobi czy dobra.
Fajnie jest jak facet przychodzi z jakimś bagażem wiedzy i doświadczeń i umie sobie dopasować to co ćwiczył wcześniej z Krav Maga.
Natomiast generalnie o wiele lepiej szkolić: czysty umysł, bez rożnych głupot nawalonych do głowy.

Skąd się wzieła opinia że przed Krav Maga potrzebny jest podkład?:
Z prostej obserwacji, przyszedł na trening facet po powiedzmy 2 latach np: takewondo, poćwiczyl poobserwował i co zobaczyl?: ano że jego koledzy którzy nie ćwiczyli Takewondo kopią o wiele gorzej od niego.
Przyszedł facet ze stylu uderzanego, dajmy na to bokser, pobserwował i co stwierdził?: że jego koledzy uderzaja gorzej od niego. Przyszedł judoka i co zobaczył...? (łapiecie?)
Tak tylko że jeśli facet z Takewondo przez te 2 lata w 85% treningu ćwiczy kopnięcia, (wysokie, okrężne, niskie, takie śmakie i owakie) jest bez wątpienia dobrze wykopany... ale nie ma pojęcia o duszeniach, obronach przed nimi, walce w parteże, w zwarciu, obronach przed pałką czy nożem. Będzie lepszy od swojch kolegów z Krav Maga w kopaniu ale o walce w pozostalych dystansach nie będzie miał pojęcia.
Podobnie jest z innymi sportami/systemami (jak choćby judo, czy boks które tu wymieniłem- ci ludzie będą dobrzy w swoim "zakresie", w soim dystansie, ale o reszcie nie będa mieli pojęcia-bo niby skąd jeśli na treningu tego nie robili) cała rzecz wymaga niesmowicie mądrego instruktora, który potrafiłby mądrze wplesć boks, judo, takwondo, karate, aikido swojego ucznia w Krav Maga (najczęśćiej sam musiałby trenować wcześniej dany styl-by potrafić go mądrze "urobić" pod KM)

Patrzmy na to w tej perspektywie, a nie czy lepiej póść na Krav Maga wcześniej coś ćwicząc. Można śmiało walić na krav maga bez "podkładu"- zapewniam niesmowicie szybki rozwój (względem innych systemów). Do tego praktyczne krav maga została skonstruowana, w krótkim czasie osiagnąć dobry poziom (w samoobronie czy combacie) a nie przez dlugie i żmudne lata osiągać doskonałośc na drodze "do".

ot i wszystko...
  • 0

budo_druss
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 513 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Podklad przed kravka
Do Obrońcy:
Bokserzy poświęcają na lewy prosty długie miesiące aby dopracować tę technikę.Myślisz,że chodząc na KM będziesz w przybliżeniu tak dobrze bił jak oni?
Ze względu na brak czasu i inne podejscie do walki w KM stójki nigdy nie będziesz miał tak dobrze opanowanej jak bokser,a parteru jak praktykujący bjj.(Co nie znaczy,że w realnej walce byś sobie z nimi nie poradził).Z tego względu dobrze jest cos innego ćwiczyć.

Po 2 latach TKD będziesz umiał tylko dobrze kopać?A co z wypracowaniem dystansu,wyczuciem czasu w walce?Nic by TKD nie dało?
Nie mówiąc o polepszeniu cech motorycznych.
Osoba,ćwicząca wcześniej SW będzie miała ułatwiony start pod wieloma względami.
  • 0

budo_samson
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białystok
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Podklad przed kravka
Też tak myślę.
  • 0

budo_zjarany_swistak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 756 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Podklad przed kravka
ja po prawie 2 latach kicka poszedlem na kravke. Z pewnych wzgledow( innych niz zdrowotne :wink: ) nie moge powrocic do starej sekcji. Narazie trenuje krav mage 3 miechy ale umieram jak na treningu przerabiamy pozycje i ludzie dla ktorych to jest pierwszy sport jaki w zyciu uprawiali mowia mi ze zle trzymam garde...(mam wielka ochote im wtedy pierdolonac ale mimo wszystko chce cwiczyc dalej :) ). Tak wiec czekam tylko na przejscie do zaawansowanej grupy-sparingi i naprawde fajne techniki.
PS. Na ostatnim trneingu dostalem niezlego zgona-mianowicie dopiero po 3 miechach(!!!) trener pokazywal pozycje bojowa!!(mimo tego ze wczesniej byly "sparingi" na otwarte rece) Dla mnie to naprawde dziwne-pozycja to podstawa powinna byc na samiuetnkim poczatku. moze ktos mnie oswieci??(ps trenuje u pana K. Sawickiego)
  • 0

budo_shaft
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:chinatown

Napisano Ponad rok temu

Re: Podklad przed kravka
kraver w zwyklej sekcji nie bedzie bil jak boxer
nie bedzie kopal jak kick
nie bedzie w klinczu tak dobry jak muay
nie bedzie tak dobry w parterze jak zapasnik
nie bedzie walil z glówki tak jak chlopaki z osiedla


ale po to sie cos trenuje zeby chociaz troszke byc lepszym.

bo jak kraver spotka boxera to sciagnie go do parteru
muaya..ee nie wiem- moze odstrzeli??:P
itd itp....


panowie po to cos trenujemy zeby byc coraz lepsi i zeby byc coraz trudniejsi do trafienia.

a kraverzy maj jeden plus.
wyobraznie.
  • 0

budo_druss
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 513 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Podklad przed kravka
Dla tego zaznaczyłem,że w walce na ulicy wynik może być różny.
Ale biorąc pod uwagę umiejętności techniczne to KM wypada słabiej.
Dlatego też według mnie taki podkład to super sprawa.Nie jest konieczny,ale ludzie mający wcześniej doczynienia z SW po prostu się wyróżniają na plus czy to walką w parterze czy stójką.
Nie znaczy to,że jak przyjdzie laik od razu na Km to nie będzie w stanie (pojakimś czasie )tamtemu dorównać.
Wspomniałem o odmiennym podejściu do walki w KM.Polega ono na tym o czym napisałeś-z bokserem próbuję parteru itp.
  • 0

budo_charlie
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:PL\KRK\NH

Napisano Ponad rok temu

Re: Podklad przed kravka
ja myślę trochę inaczej.
2x w tygodniu kravka + 1 w tygodniu jakis inny styl + sparingi (moze byc na zmiane boks, kick, parter) i na prawde jestes gosc 8)
tylko gdzie takie sekcje są :X

pzdr
  • 0

budo_shaft
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:chinatown

Napisano Ponad rok temu

Re: Podklad przed kravka
ya mam kravke plus judo. jestem z wawy
jak sie chce to mozna wszystko
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024