Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy Krav Maga jest...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

budo_john echevarria
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Czy Krav Maga jest...
Cy Krav Maga jest wg. Was najlepszym combatem? :-)
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy Krav Maga jest...

Cy Krav Maga jest wg. Was najlepszym combatem? :-)


Zle postawione pytanie... To co masz w wersji cywilnej - trudno porownywac do oryginalnej kravki. Militarna wersja systemu jest dostepna dla zolnierzy w Izraelu, Mossadu itp. itd. (w cywilnej nie ma strzelania, rozbudowanej walki nozem, bagnetem itp. itd.)

W wersji cywilnej kravki- znalazlo sie wiele elementow malo bojowych, niekiedy brakuje bardziej skutecznych technik :)

Ale generalnie: KM jest dobra, roznice moga pojawiac sie przy "konwersji systemu" i roznicach w sekcjach...

Zwłaszcza biorąc pod uwagę, że nie ma u nas w kraju sekcji Defendo :twisted:
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy Krav Maga jest...
Krav Maga jest dobrym kombatem. Nie wyobrażam sobie możliwości obiektywnej oceny wszystkich istniejących systemów. Musimy więc dzielić na zadowalające i mniej :)
  • 0

budo_imadło
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 336 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy Krav Maga jest...
Ciezko to ocenic. Jest napewno skuteczna. Ale każdy ma swoje indywidualne predyspozycje do określonych systemów i lepiej moze mu sie walczy czymś innym. Nie można udzielic jednoznacznej odpowiedzi. Można pokusic sie o porównanie pewnych elementów technik miedzy systemami, ale tylko to
Pozdrawiam
  • 0

budo_yak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1087 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy Krav Maga jest...
combat, mam takie jedno pytanie: cwiczysz, cwiczyles kravmage? jesli tak to gdzie i ile czasu?
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy Krav Maga jest...

combat, mam takie jedno pytanie: cwiczysz, cwiczyles kravmage? jesli tak to gdzie i ile czasu?


Cwiczylem w sekcji w Szczecinie u Rolanda, chodze na seminaria do Krzysztofa Sawickiego (chociaz tu troche sie skłócilismy przez recenzję na WWW) :lol: - Tomasz Adamczyk zapraszal mnie na treningi
"Zapraszam również na obozy KM w lecie w Ustce." Ile czasu? Mniej wiecej od kiedy jest KM w Szczecinie - pojawiam sie od czasu do czasu :)

Traktuje KM tylko jako uzupelnienie - wiele elementow/akcji w KM jest dla mnie zbyt prostych, a wiele rzeczy wystepujacych w KM po prostu znam juz z wczesniejszych doswiadczen w MA (TKD, JJ, boks itp. )...

Porownania do kravki bojowej wysnuwam na podstawie szkolenia Marines i podrecznikow Defendo - logiczne jest np. ze kazdy system bojowo bedzie wykorzystywal karabin, bagnet, palke - a na koncu - unarmed combat...

8) :)

Jak ktos wie coś więcej- jest w stanie sprostować, potwierdzić itp. itd. DROGA WOLNA :!: :twisted:
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy Krav Maga jest...
Np. to co napisalem: "W wersji cywilnej kravki- znalazlo sie wiele elementow malo bojowych, niekiedy brakuje bardziej skutecznych technik"

odnosi się do niektórych rozwiązań z chwytami za włosy (np. przeciągnięcia przeciwnika), wyjscia z duszeń samymi dłońmi, braku ciągłej walki i skomplikowanego noża [być może ktos ma w jakiejs sekcji i powinien się cieszyć :) ] itp.,
braku kopnięcia depczącego, bronco kick itp. itd - jak ktos zauważył gdzies to proszę o info :) :wink:
  • 0

budo_obronca
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 564 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasów zachodnich

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy Krav Maga jest...
Chciałby zwalczyć mit o skuteczności wersji wojskowej i nieskuteczności cywilnwj Krav Maga.
1) primo instruktorzy cywilni są o wiele bardziej cenieni niż wojskowi w systemie KM. To co nazywa się powszechnie wersją wojskową to kilka patentów dla żołnierza:
- jak ma użyć karabinka, jak się przed nim bronić (w wypadku zacięcia)
- jak ma użyć noża i się przed nim bronić
- jak ma użyć saperki i reszty ekwipunku
To jest baza i od tego się zaczyna w szkoleniu wojskowym.
Reszta to patenty dla żołnierza gdy nie ma broni, zazwyczaj kończy sie to dźwignią na kręgosłup i "urwaniem głowy".
To czego żołnierze uczą się to materjał ściśle ograniczony, na szkolenie przeznacza sie bowiem 120 godzin w Izraelu, 18 godzin w Polsce (według nowo opracowanego programu), siłą rzeczy nauczyć się wiele nie da. Wprowadza sie więc podstawy, kilka kilkanascie technik, by nie doprowadzić do paradoksu mistrza który, zna setki technik ale jak co do czego to nie wie której użyć.

Mity, mity i jeszcze raz mity o krav maga militarnej o jej wyższości nad krav maga cywilną. Gdyby uczyć studentów "urywania głowy" to była by krav maga militarna?, czy gdyby uczyć walki saperką, karabinkiem, to była by ta niezwyciężona militarna krav maga?. Tylko po co?
Po co uczyć studenta walki karabinkiem skoro go nigdy nie użyje?, czy student KM po szkoleniu ma zabijać?. Dla cywila są to umiejętności przecież niepotrzebne.

Mam jednak wrażenie że mój głos to wołanie na puszczy, i mit dalej bedzie trwał.
  • 0

budo_obronca
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 564 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasów zachodnich

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy Krav Maga jest...
Odpowiedź dla Cobata
To zabawne ale wszystkie elementy których ci brakuje w KM, ćwiczyłem na sekcji, lub u R. Doieba na seminarium.
  • 0

budo_yak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1087 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy Krav Maga jest...
ja tez nie mam pojecia skad takie teksty ze kravmadze brak skutecznych technik...to chyba moda przyniasiona przez "chwytaczy" zeby jezdzic po kravmadze...w kazdym razie nie sadze zeby ktos kto cwiczy to potwierdzil.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024