Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sławni ludzie a Capoeira


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

budo_archon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 431 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Sławni ludzie a Capoeira
Czy wie ktoś może kto z osób medialnych i znanych w świecie uprawia capo, badz promuje kultore Afro-Brazylijska :?:
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Sławni ludzie a Capoeira
Juz nie pamietam czy to on, ale chyba Picia z BigBrothera (pierwsza edycja) na pewno cwiczyl Capoeira, chyba w jakiejs warszawskiej grupie. W Gdyni byl na promocji Coolera, podziwial nas na plazy :D

No i pomachala mi Ala Janosz jak skakalismy na trawce :D :D :D
  • 0

budo_fominha
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 331 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Sławni ludzie a Capoeira
nie picia tylko ten blondasek grzegosz ;) i czy trenowal nie wiadomo, mial tylko malhas (niekumatym tlumacze - kolorowe spodnie do capoeiry). a wogole byl chyba z wrocka :)

wow - kaszub! pomachala ci Ala J. ooooooh... can i touch you? :) :) ;)
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Sławni ludzie a Capoeira
No wlasnie, wiem, ze Grzegorz mial na imie (jak ja :D ), ale myslalem ze xywka to Picia byl. Co do samego cwiczenia nie jestem pewien, bo w BB szly teksty ze "spiewa i gra w brazylijskim chórze" :D No ale jakies fotki pokazywaly dziewczyny z roda.

Nie TDi, lepiej mnie nie dotykaj tylko lec po skafander ochronny dla siebie i dla rodziny, a mi przynies litr wodki i nabity pistolet :D Ajm gołing tu komit suisajd :D
  • 0

budo_wagabund
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Camangula Olsztyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Sławni ludzie a Capoeira
lepiej pozno, niz wcale :) , tak powiadaja... Ostatnio dowiedzialem sie, ze m.in. capoeira trenuje Whesley Snipes (chyba dobra pisownia)
  • 0

budo_zales
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 232 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: Sławni ludzie a Capoeira
z tego co wiem to aktor MARK DACASCOS (braterstwo wilków, cieńka czerwona linia, tylko dla najlepszych .itd) trenował capoeira.

wiecej info tu..
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_piaba
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 407 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Sławni ludzie a Capoeira
Ja slyszalem,ze Pele mial nauczanie indywidualne w Capoeirze.Poza tym pilkarze Hertha Berlin,Marcelinho i Alex Alves sa Capoeiristas z grupo Jaganda.Na boisku po zdobyciu gola zrobili wymiane kopniec armada i queixada.
No i oczywiscie last but not least:Wesley Snipes.Z tego co wiem ma nawet honorowy tytul Mestre (tak jak dr.h.c.).
  • 0

budo_piaba
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 407 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Sławni ludzie a Capoeira

z tego co wiem to aktor MARK DACASCOS (braterstwo wilków, cieńka czerwona linia, tylko dla najlepszych .itd) trenował capoeira.

wiecej info tu..
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Slyszalem,ze Dacascos nauczyl sie grac Capo tylko dla filmu "Tylko dla najlepszych".Nie byl on chyba Capoeirista,bo z tego co wiem cwiczyl jakas azjatycka sztuke walki(chyba Kung-Fu)od dziecinstwa.
  • 0

budo_archon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 431 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Sławni ludzie a Capoeira
Miło mi ze topic odżywa :) :) :) . Dacascos ćwiczy kung-fu od dzieciństwa, chyba jeszcze taekwondo i karate , ale pewien nie jestem .
A co do honorowego Mestre Snipesa , to jakoś mi sie to nie wydaje być prawdą ...
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Sławni ludzie a Capoeira

Miło mi ze topic odżywa :) :) :) . Dacascos ćwiczy kung-fu od dzieciństwa, chyba jeszcze taekwondo i karate , ale pewien nie jestem .
A co do honorowego Mestre Snipesa , to jakoś mi sie to nie wydaje być prawdą ...


Mark Dacascos jest synem tego słynnego Dacascosa, który opracował Wun Hup Kuen Do. Jako ciekawostke moge podac, ze szkoła Dacascosa mieściła się po drugiej stronie ulicy, vis a vis szkoły Bruce'a Lee. Gdy Bruce Lee zmarł, jego żona prosiła Dacascosa, by ten kontynuował prace Lee i nauczał dalej Jet Kun Do. Dacascos jednak sie nie zgodzil

A co do honorowego mestre blade, to smiech na sali ;)
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sławni ludzie a Capoeira
Hehe jak slysze o kims bardziej znanym kto ma stopien mistrzowski to mnie troche skreca ;] Za bardzo smierdzi reklama i stopniem za kase :] Ale fakt ze zdazaja sie wyjatki to ze rzadko to inna sprawa :D

Pozdrawiam.
  • 0

budo_piaba
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 407 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Sławni ludzie a Capoeira
Napisale,ze po pierwsze tylko o tym slyszalem.Po drugie honorowy tytul Mestre to nie to samo co normlany Mestre.
Jan Pawel II tez jest honrowym doktorem wielu uniwersytetow,nie znaczy to jednak,ze pisal prace doktorskie na kazdym z nich.Przypominam:HONOROWY!
  • 0

budo_pogo24
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 120 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Sławni ludzie a Capoeira
Znalazłem na necie:
1.
"Snipes has a 5th Degree Black Belt in Capoeira, Brazilian martial arts. " :?:
2.
"Wesley podjął naukę sztuki zwaną Capoeira - jest to brazylijsko-afrykańska sztuka walki. Poźniej udało się mu zagrać w teleklipie "Bad" Michaela Jacksona." - czyli jednak juz to trwa rtoszke długo.

Może ktoś ma jeszcze inne informacje :?:
  • 0

budo_genosha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 565 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:inąd

Napisano Ponad rok temu

Re: Sławni ludzie a Capoeira
Czarny pas piatego stopnia... w capoeira... no co jak co, ale o czyms takim jeszcze nie slyszalem. Ale krotko zyje i jeszcze malo slyszalem, wiec niech ktos mnie oswieci.
  • 0

budo_genosha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 565 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:inąd

Napisano Ponad rok temu

Re: Sławni ludzie a Capoeira
I jeszcze:
'Snipes is a seasoned, trained martial artist in a number of different disciplines including Karate, Kung Fu and Capoeira, an African/Brazilian martial art. '

'Blade II, which arrives in theaters March 22, takes advantage of Snipes' skills as a fifth-degree black belt in capoeira, a Brazilian form of martial arts'

Faktycznie w Blade Snipes uzywa troche capoeira. Ale z tym czarnym pasem to cos mi nie pasuje... jest w ogole jakas szkola, ktora rozdaje pasy zamiast sznurow ?
  • 0

budo_brisban
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:I znow wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Sławni ludzie a Capoeira
Widocznie jest :) :) :) :)
  • 0

budo_archon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 431 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Sławni ludzie a Capoeira
O tym że Snipes ma " czarny pas w Capoeira " pisali już i w "Tele tydzień"
:) :) :) :) :) A tak serio to o co im biega z tym 5th Degree Black Belt in Capoeira ??? Może sam Wesley to sobie wymyślił :) :) :)
  • 0

budo_maras
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Sławni ludzie a Capoeira
Juz niepamiętam jak ma ten bardzo sławny Wojownik Trenujący Capoeria
chyba Maras widzialem go na wlasne oczy Uirapuru takze (chłop sie ukrywa) trudno go uchwycic.
moge powiedziec ze widzialem go na wielu Roda :) m.in. w Gdyni był na beach :) trenowal aluno paNGol'a i Pitera
Dobra koniec komedii :P
pozdro:)
  • 0

budo_canario
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Sławni ludzie a Capoeira
To ze Snipes trenowal Capoeira nie jest wykluczone a co do tego czarnego pasa 5 stopnia to sadze ze jest to kolejny przyklad ignorancji gazeciarzy.

Przeciez TAKI aktor jak Wesley nie moze miec takiego stopnia jak Aluno Iniciante :D

Idiotyzm reporterow jest nieprzecietny - ostatnio dowiedzialem sie z lokalnej gazety, ze w Porto de Minas (Moi kumple tam cos proboja robic) stopnie prezentuja sie w kolejnosci tak: proffesor, aluno, instrutor, mestranda, mestre :D :D :D

Ja tam jestem Artes das Gerais ale o ile mi wiadomo to tak nie jest :D hihi
  • 0

budo_piaba
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 407 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Sławni ludzie a Capoeira
Slowo "Belt" nie musi oznaczac tylko "pas"(tylko np. "sznur"),ale moze to wynikac z braku pojecia autora tesktu,o Capoeirze i jej graduacji.Takich tekstow nie trzeba do konca traktowac serio.Moze zawiera prawde,ale autor po prostu sie nie znal na Capo.

Poza tym Wesley w Blade(I) odwalal macaco,armady(z innym kolesiem na krzyz),jakies parafuso no i compasso.W drugiej czesci nie widzialem Capo wcale.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024