Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sampler


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

budo_mosquito
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Sampler
Na stronie Wrocławskiej Grupo Magia można znaleźć taki sampler
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Filmik nawet ciekawy i śmieszny, ale bardzo mi się nie podoba motyw z piciem piwska. Capoeira nie jest zbyt znana w Polsce i dlatego trzeba propagowac jej dobry wizerunek jako sportu. Capo dla korzyści wszystkich trenujących powinno się kojarzyc ze zdrowiem i kondycja fizyczną, a nie z jakimiś melanżami. Może autorom filmiku wydawało sie że jak zestawią razem capo i piwko to będą bardziej cool, ale ja nie popieram takich działań. :?

P.S. Wiecie może co to za zespół który przygrywa tam w tle (zaraz po pszczółce Maji)
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Sampler
eh, mnie ten sampler tylko rozsmieszyl, nic ponad to... zeby chociaz jakies bazy pokazali albo roda fajna, a tu same "akrobacje" :/
  • 0

budo_zedd
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 170 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Walbrzych

Napisano Ponad rok temu

Re: Sampler
Leci fragment z soundtrack'u Queen of the Damned - Disturbed - Down with the Sickness
  • 0

budo_mosquito
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Sampler

eh, mnie ten sampler tylko rozsmieszyl, nic ponad to... zeby chociaz jakies bazy pokazali albo roda fajna, a tu same "akrobacje" :/


Na tym właśnie polega sampler :lol:
  • 0

budo_kozi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KIELCE

Napisano Ponad rok temu

Re: Sampler
no coz poczatek jest masakra zarowno podklad jak i to co ogladamy w tym czasie :) pozniej troszke sie poprawia niektore rzeczy sa fajne, a niektore total suxx :P coz widzialem lepsze samplery, gorsze tez widzialem (ten grupy Macambo ktos pamieta ? :wink: )
  • 0

budo_$ero$lav
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 545 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:od 2000 nosiciel wirusa capo

Napisano Ponad rok temu

Re: Sampler
Ten sampler był głównie dla osób z klubu.
Skoro nie znacie osób od nas to nie są dla was śmieczne niektóre sceny, z których my polewamy.
Ogólnie ten sampler to od początku polewka + fajne akrobacje - hopsztosy + śmieszna muza + fajne komiczne wstawki.
Tak poza tym to zajebisty też był trainer, szkoda, że go tam nie ma. Muzyczka jeszcze bardziej polewkowa.

Ten filmik nie jest przeznaczony do promowania capoeiry, a sceny z piwkiem przypominają tylko wspólną imprezkę.
  • 0

budo_verdugo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Sampler
ja tylko dorzuce swoje "3 grosze" :
mnie osobiscie wogole nie podoba sie ten sampler ... ale to pewnie z tego powodu co pisal $ero$law :wink:

Capoeira = Sport ( no drugs , no alcohol ) !

PREFERUJCIE ZDROWY TRYB ZYCIA !!! :)
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Sampler
Capoeira to nie sport :evil:

Co najwyzej promuje sportowy tryb zycia.
  • 0

budo_kozi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KIELCE

Napisano Ponad rok temu

Re: Sampler
capoeira to sport... ehhhh 8O boks mozna powiedziec ze to sport, pilka nozna to sport, capoeira to sztuka walki, sposob na zycie i wiele innych rzeczy ! Nie porownujmy tego do innych sportow wlasciwych!
  • 0

budo_verdugo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Sampler
tak macie racje , zle sprecyzowalem moja wypowiedz , i zostalem przez to troche zle zrozumiany , chodzilo mi o to ze zestawianie capoeiry z piwskiem nie jest najlepszym rozwiazaniem :D

ps. " SPORT - gry i cwiczenia majace na celu rozwijanie sprawnosci fizycznej i dazace we wspolzawodnictwie indywidualnym lub zespolowym do osiagniecia jak najlepszych wynikow ......... " - EP PWN

ps2. slyszeliscie kiedys o "Toca de Cardao's " - nie jestem pewien czy dobrze to napisalem :-)

ps3. nie mam zamiaru sie z nikim klucic , ja przedstawiam tylko swoje poglady

AXE ! Pozdrowka dla all capoeristas
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Sampler

ps. " SPORT - gry i cwiczenia majace na celu rozwijanie sprawnosci fizycznej i dazace we wspolzawodnictwie indywidualnym lub zespolowym do osiagniecia jak najlepszych wynikow ......... " - EP PWN


Tak, ale tu chodzi o robienie z Capoeira właśnie sportu, czy też raczej "sportu walki". Wiąże się to z usystematyzowaniem, zmierzeniem, zważeniem, podzieleniem na kategorie, odrzuceniem tradycji, kultury, a więc grania i śpiewania, wiedzy tylko na koszt samego aspektu fizycznego. To coś jak Judo sportowe - kolesie-nosiciele arbuzów trenują kondychę, masę, siłę. Chcesz taką Capoeira?

ps2. slyszeliscie kiedys o "Toca de Cardao's " - nie jestem pewien czy dobrze to napisalem :-)


"Troca de cordas", doslownie "zmiana sznurów". To ceremonie następujące po batizado. Batizado jest tylko jedno, to chrzest, ma się go raz w życiu i raz dostaje się apelido. Potem kolejne ceremonie to już tylko nadanie nowego sznura.

ps3. nie mam zamiaru sie z nikim klucic , ja przedstawiam tylko swoje poglady


Poglądy są od tego, by do nich przekonywać lub je zmieniać ;)
  • 0

budo_wookiss
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Sampler
Skoro mowa o samplerach to na stronce:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
znajduje sie samplerek, co prawda nie jest
to dokladnie capoeira, ale tricki rozne.
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Sampler
Wookis, ostrzegam, to juz trzeci podobny post, ktory ogranicza sie do podania adresu strony. Lepiej wrzucilbys go (adres) do podpisu i pisal na temat - nie mialbym pretensji, a adres pokazalby sie i tak. W przeciwnym wypadku... no w kazdym razie lamiesz regulamin ;)
  • 0

budo_wookiss
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Sampler
Sorka. Jestem tu nowy wiec jeszcze dokladnie nie znam wszystkich zasad. Jestem wlasnie w trakcie czytania tego regulaminu. :oops:
  • 0

budo_wookiss
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Sampler
Nie chce się czepiac, ale wiele osob zarzuca adresy roznych stron zwiazanych z danym tematem (np. ktostam chce kupic maty - to kilka osob podaje adres stronki gdzie dana osoba moze przegladnac oferte itp.)
Pozatym w FAQ jest napisane, ze jezeli ktos ma odnosnik do nowej stronki o capoeirze to powinienen to wrzucac do specjalnego posta.
Adres ktory ja podalem jest moim zdaniem zwiazany z tematem posta i nie jest wcale zadna storna o capoeirze (poprostu link z samplerem w srodku) - dlatego zamiescilem go tam.
Sorry ze pisze tutaj, ale nie wiem jak inaczej moge skontaktowac sie na forum z moderatorem, bo mam zablokowane wysylanie private message'ow.
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Sampler
Nie chodzi mi o to, ze wogole podajesz linka, ale robisz to trzeci raz juz.
  • 0

budo_nego
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Brzeg

Napisano Ponad rok temu

Re: Sampler

eh, mnie ten sampler tylko rozsmieszyl, nic ponad to... zeby chociaz jakies bazy pokazali albo roda fajna, a tu same "akrobacje" :/

Nie przesadzaj - sam zrobiłeś sampler, na którym nie ma rody a w tle leci FatBoy Slim (mówie o tym z plaży) i nikt Cie za to nie krytykuje. Ja miałem niezły polew jak oglądałem Mestre Królika i uważam, ze nie ma nic złego w tym, że ten filmik powstał. Gratuluje ludziom z "Mażija" niezłego pomysłu :) :D :-)
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Sampler
Dobra, dobra, ale moje samplery nie sa przeplatane scenkami z imprez :P
  • 0

budo_piaba
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 407 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Sampler
Uirapuru napisal:

"Troca de cordas", doslownie "zmiana sznurów".


Nie chce sie wymadrzac,ale wydaje mi sie,ze poprawnie brzmi to
"Troca de cordaos".

A sampler,coz 1000% Capoeira Tribal!
Dlatego mi sie nie podobal :)
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Sampler
Corda i Cordao to to samo. Jak sznur i lina ;) Dokladnie rzeczy biorac slyszalem, ze corda to sznur oznaczajacy stopien w capoeira, natomiast cordao to zwykly sznurek do wiazania spodni (crua to cordao, amarello to corda)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024