Skocz do zawartości


Zdjęcie

wspolczesne karate


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
37 odpowiedzi w tym temacie

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: wspolczesne karate
Przyjdz na bielany do BKKK to się dowiesz jakie masz ciało po sparingach bez rękawic :P
  • 0

budo_mike^^
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: wspolczesne karate

największą słabością większości stylów karate jest właśnie brak porządnych sparringów. Wałkowanie podstaw nie ma sensu, jeżeli się tych podstaw nie wykorzystuje. Po pięciu latach gosoku-ryu (shotokanopodobne), zacząłem sparować z kolegami z klubu w rękawicach (bardziej fulkontaktowo) i ile technik z karate mi wychodziło?
Jedna - mae-geri. Tyle na temat pracy nad podstawami.

Powiem Tobie coś-zmień sekcję/trenera/styl.Jeżeli już to zrobiłeś,to dobrze.
Ja powiem,jak jest u mnie:od początkującej grupy ćwiczy się zabawy-kumite,tj.różne zwody,klepnięcia,lekkie uderzenia,co ma przygotować ćwiczącego do kumite.Wszystko rzecz jasna odbywa się przy udziale kihonu.Później dochodzi już kumite w różnych formach-kombinacje skuteczne w jiyu kumite,samoobrona,same ręce,same nogi,randori,na normalnym kumite kończąc.
  • 0

budo_samuray
  • Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: wspolczesne karate

Przyjdz na bielany do BKKK to się dowiesz jakie masz ciało po sparingach bez rękawic :P


Albo WKKK :D
  • 0

budo_telex
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: wspolczesne karate
Albo NKWD :D
  • 0

budo_weer
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: wspolczesne karate
"Przyjdz na bielany do BKKK to się dowiesz jakie masz ciało po sparingach bez rękawic"

Raczej przejrzę się w lustrze :-)
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: wspolczesne karate
Nie wydaje mi się żeby krwiaki i siniaki na cile świadczyły o skuteczności treningu... raczej o braku umiejętności obrony.
:)
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: wspolczesne karate
słuchaj przeciez my mówimy o kontakcie , a przy samych blokach można niezle oberwać ale nie wiem czy tak wszystko zblokujesz a i bloki sa bardzo bolesne :)
  • 0

budo_mike^^
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: wspolczesne karate
Istotnie,bloki są bolesne.W zminimalizowaniu bólu może pomóc utwardzanie,dzięki któremu narasta warstwa okostnej od zbić i wtedy robi się całkiem przyjemnie :-)
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: wspolczesne karate
Nie do końca jest przyjemnie ale zawsze można poszukiwac róznych doznań przyjemności :)
  • 0

budo_mike^^
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: wspolczesne karate
Nie,nie ja nie z tych,co lubią ból :)
Po utwardzeniu po prostu bokowanie staje się mniej bolesne-takie jest moje zdanie.Zresztą ten temat już wałkowaliśmy...
  • 0

budo_kirin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: wspolczesne karate
Mike - z tego co wiem to okostna jakoś znacząco nie narasta (jeśli wogóle), za to kość może ulegaś przebudowie by sprostać obciążeniom działającym z nowego kierunku => narośla na goleniach :)

Karateka1 - u nas nie ma różnicy : sparringi w napięstnikach czy bez - i tak jest solidna młocka :) Żadnej ulgi ze względu na różnicę stopnia (4 kyu vs 3 dan - normalka), różnicę masy (ostatnio oberwałem od faceta, który ważył 122 kg - ponad 40 kg różnicy.. było x-tra :) ) czy różny poziom doświadczenia w walce (R.Oraczka - walki z nim to marzenie masochisty...jednym słowem ubaw po pachy :) ). Po prostu na sekcji ludzie znają się od lat i do walk podchodzą z przyjacielską solidnościa ("Żebyśnie mówił że się ze mną nudziłeś...") :)
  • 0

budo_mike^^
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: wspolczesne karate
Wracając jeszcze do utwardzania-spotkałem się z teorią,że bardzo dobrze działa na golenie systamtyczne i częste chodzenie na basen.
  • 0

budo_slam
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: wspolczesne karate
Kirin, kim jest ten wielkolud? Czy to nie Pajdak wrócił na traningi?
  • 0

budo_kirin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: wspolczesne karate
Nie - od długieg już czasu rezyduje u nas imć pan Andrzej "Ledo". Facet wielki jak góra i tryskający wprost humorem. Miłe usposobienie tego człowieka pozwala znieść wrażenie jakie pozostawia jego atomowy low kick :)
A swoją droga to pragnę zauważyć , że KARATECY TO BANDA SADOMASOCHISTÓW !! :)
Panowie - spójrzmy nato obiektywnie : płacimy za to by kilka razy w tygodniu ktoś się z nami porządnie "poszturchał", im lepszy jest przeciwnik i im cięższa jest z nim walka tym więcej frajdy z tego czerpimy - sami przysnacie, że to nie jest normalne. Ludzie spoza kręgu MA pukają się w czoło gdy słuchają historii z dojo... :)
Ale t jeszcze nie koniec - przecież sekcja karate nosi wszelkie znamiona związku wyznaniowego : mamy swoje miejsce kultu, swoje ceremonie, zasady i przykazania, duchowego przywódcę a nawet stroje obrzędowe ! Hmmm... jak się tak zastanowić, to przecież związki wyznaniowe moga się chyba ubiegać o jakieś rządowe dotacje - może to szansa na finansowa prosperitę klubów ? :)
Choć z drugiej strony - jak to brzmi : "Wczoraj wyświęcono nowe czarne pasy"... rotfl

  • 0

budo_mike^^
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: wspolczesne karate
Te rzeczy,o których piszesz Kirin nieraz już były powodem ataków zwłaszcza ze strony środowisk bliskich Radiu Maryja na sztuki walki,jako "sekty" :evil: Zresztą podobny temat jest bodajże wałkowany na cross-budo.
A niejednokrotnie słyszałem np.od znajomych ćwiczących Tkd WTF podobne teksty:"czy tobie chce się tłuc na tym kyokushin?płacisz za to i jeszcze po treningu ledwo stoisz na nogach...i jeszcze te tajemne ceremoniały z zamierzchłych wieków..." :) :) :)
  • 0

budo_kirin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: wspolczesne karate
Dla zwykłych, niczegonie świadomych śmiertelników jesteśmy bandą wykolejeńców. Pamiętam, że swego czasu pewien instruktor rozmawiał ze mną na ten temat:
"Zwykli ludzie zupełnienie nas nie rozumieją. Kiedy zakładasz sekcję w jakiejś małej wiosce to masz kupę frajdy gdy na pierwszy trening przychodzi setka wspaniałych dizeciaków. Ale gdy na następnym treningu pojawiaja się tylko trzy osoby a proboszcz grzmi z ambony, że nie dopuści do pierwszej komunii nikogo z tej SEKTY karate to już nie jest tak zabawnie" :roll:
Ludzie, którzy dopuszczają sie ataków na kluby sportów walki zwykle nie mają pojęcia o tym, co krytykują. Spójrzmy na cąłą tą sytuację : przecież w klubach trenują karate ludzie wywodzący sie ze wszystkich niemal warstw społeczeństwa. Są prawnicy, lekarze, inżynierowi, studenci, licealiści, robotnicy, żołnierze, policjanci , gimnazjaliści a nawet przedszkolaki - pełen przekrój. Ludzie z wyższym wykształceniem, inteligentni i ogólnie rzecz biorąc - nie w ciemię bici, nie widzą nic złego w uprawianiu sztuk walki. Krytyki dopuszczaja się osoby, których wiedza na temat przedmiotu ich krytyki jest znikoma !
Krytyka nie poparta wiedzą jest dowodem ignorancji. Pozostaje nam jedynie z dumnie podniesionymi głowami przejść nad ludzką ignorancją do porządku dziennego.
  • 0

budo_mike^^
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: wspolczesne karate
Spoko.Człowiek boi się tego,czego nie rozumie lub o czym nie ma pojęcia.I to jest stara prawda 8)
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: wspolczesne karate
Niewiedza zawsze sieje największe spustoszenie.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024