Skocz do zawartości


Zdjęcie

Parkiecik


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Parkiecik
JAk Uważacie czy jest sens w formie ćwiczenia próbować padów poza tatami np. na parkiecie? Czy widzicie jakies walory tego ćwiczenia. Do wad tez warto sie ustosunkować, choc w tym wypadku wydają sie one oczywiste :)
  • 0

budo_nix
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 621 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Racibórz - Rybnik - Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Parkiecik
Ja kiedys probowalem ale jedyne na co sie odwazylem to ukemi w przod i tyl. Zadne yoko mi do glowy nie przyszlo...
Ale mysle ze waro probowac, bo to troche odbokowuje przed wykonaniem ewentualnego padu np. na ulicy, gdy chociazby sie potkniemy... w koncu nie zawsze jestesmy na tatami....
  • 0

budo__lm_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 719 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tote hose

Napisano Ponad rok temu

Re: Parkiecik
watro, jak najbardziej - czuc wtedy jak daleko do perfekcji...
  • 0

budo_gambit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bardzo dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Parkiecik
hmmmm yoko ukemi nie wykonywałem, ale myślę że bez problemu można wykonać zempo kaiten ukemi i ushiro.
Plusy, złapie człowiek jak to wygląda poza matą, częściowa amortyzacją może byc przeciez inne wdzianko, niekoniecznie GI.
Minusy, jak sie wykouje na samym poczatku to na pewno łatwiej o kontuzję.
Dlatego radziłbym zaczynacz od leśnych polanek,ściółka w sam raz nadaję się na pierwsze pady poza matą.
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Parkiecik
O-o-o dobrze ze wspomniałeś o lesie, jesli juz cwiczyć joko ukemi to nie rubcie tego na piaszczystych polanach, boli jak cholera.

Odrazu tez pomysłałem o lodzie, tam to jest ryzyko ze zobisz ukemi to wapdniesz do przerembla :)
  • 0

budo_wise_mushin
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Parkiecik
Twardego padu do przodu na parkiecie nie próbowałem, nie wiem czy ktokolwiek próbował 8O ale na twardym podłożu można i na pewno warto (chociaż spróbować) wykonać pad siatkarski, mae ukemi i ushiro ukemi.
Jeżeli chodzi o yoko (takie szybkie do tyłu :idea: :) ): na twardym podłożu jak parkiet, beton :!: można wykonać bezpiecznie. Jest to swoją drogą dobry trening, bo kiedy trzeba bedzie go zrobić nagle (np. po poślizgu na lodzie) nie będzie problemu. Wbrew temu jak to wygląda, wykonane prawidłowo nie boli 8) :)
  • 0

budo_wallace
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 567 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Parkiecik
Przesadzacie z tym parkietem ... to nic wielkiego pady na twardo na parkiecie, tylko troszke ręce bolą od amortyzacji :)
A tak bardziej serio, to jedyną rzeczą godną uwagi jest kosta u nogi ... wszystki inne nie jest trudne, ale jak ktoś przez przypadek wyrżnie kostą w parkiet to boli jak ch .....
  • 0

budo_tygrys
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 133 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:a któż to wie......

Napisano Ponad rok temu

Re: Parkiecik
ja jakiś czas temu próbowałem robić pady na betonie :) na początku trochę bolało ale doszedłem do dosyć dużej wprawy 8) ale dłonie miałem strasznie obtarte :?
pozdrawiam Tygrys
p.s co to jest pad siatkarski ?
p.s2czy ktoś próbował tygrysków na betonie ? :)
  • 0

budo_wise_mushin
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Parkiecik

co to jest pad siatkarski ?


Jest to hmm...
coś co wykonują siatkarze podczas gry w siatkówkę :)

A poważniej: jest to pad, który ćwiczy się wyskakując poprzez wyrzucenie nóg do tyłu, łapiąc kontakt z podłożem najpierw dłońmi, potem jedną stroną obręczy barkowej, a następnie wzdłuż ciała w dół.
  • 0

budo_marta-ika
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 501 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Parkiecik
Ja swoje treningi zaczynalam wlasnie na parkiecie...jako dziecko...potem mialam dosc duze problemy by przezucic sie na mate,mysle tutaj o sosobie padania.Wiadomo ze na parkiecie czy innej twardej nawierzchni nie powinno sie amortyzowac i pad wyglada ciut inaczej,obijaja sie strasznie kostki lub brzegi stopy(strasznie boli) jak sie zaczyna.Kilka razy zostalam rzucona na yoko hmm zyje i jestem cala ;) .U mnie mialo to taki skotek ze nauczylam sie padac na ziemi, ale za to potwornie balam sie wykonywania jakichkolwiek ukemi.
tyle odemnie ;)
  • 0

budo_bestja
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 80 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź / Radom

Napisano Ponad rok temu

Re: Parkiecik
Pod koniec lat 80-tych prowadziłem treningi z kilkunastoma osobami na sali gdzie mieliśmy 2szt. materacy... Po jakimś czasie kilkakrotnie zmienialiśmy sale i nawet nauczyliśmy się rozróżniać tzw. "miękki" i "twardy" parkiet :)
A co do samych padów to przy przewrotach do tyłu jest trochę inna specyfika upadania, tak aby lądować na pośladku a nie na kręgosłupie czy kości ogonowej, która wbrew pozorom wcale nie jest u wielu osób tak bardzo w zaniku :D
Znowu przy padzie typu kołyskowego trzeba uważac na kości biodrowe.. i tu przdaje sie rozbudowana klatka piersiowa :paker:
Pozdrawiam
Darek
  • 0

budo_munieczek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole Big wiocha

Napisano Ponad rok temu

Re: Parkiecik
mysle ze jest sens bo mozna nauczyc sie miekko padac sam osobicie prubowalem na parkiecie i kafelka i dalo sie przezyc
  • 0

budo_przemek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1208 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Parkiecik
Hejka...
pady na parkiecie są fajowe....jak ktos dobrze i DOKŁADNIE pada to mozna duzo...przy wykonywaniu zwykłych padów (mae czy ushiro ukemi) możemy odczuc w których miejscach popełniamy błedy...i je eliminowac..... a co do padów z amortyzacja...to zdarzyło mi sie być rzucany koshi nage na parkiecie.....i nic mnie nawet nie zabolało....
Pozdrawiam :D
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Parkiecik
na parkiecie wyłarzą wszysykie błędy przy wykonywaniu padów - lubię robic pady na parkiecie, robiłem już je nawet na lodzie jak zaliczyłem glebę, w tramwaju po kilku browarach z qómplem zaczęlismy sobie udowadniać kto robi lepiej pady - nastepnego dnia ledwo łaziłem ale nauka z tego jakaś była - nie robic padów w tramwaju a dojo poprawic to i tamto.
  • 0

budo_gambit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bardzo dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Parkiecik
Tak tak na lodzie fajnie się robi tym bardziej że czasami jest to naturalna reakcja na utratę równowagi, a nie przygotowany wcześniej pad, tej zimy sam to odczułem jak zachciało mi się ślizgawki, i przy którymś zjeżdzie na dość płaskim już odcinku, wykonałem filmowe wręcz szybkie yoko, w dojo jeszcze mi takie nie wyszło.
  • 0

budo_silvio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 829 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano Ponad rok temu

Re: Parkiecik

JAk Uważacie czy jest sens w formie ćwiczenia próbować padów poza tatami np. na parkiecie? Czy widzicie jakies walory tego ćwiczenia. Do wad tez warto sie ustosunkować, choc w tym wypadku wydają sie one oczywiste :)


Moim skromnym zdaniem ćwiczenie Aikido na parkiecie mija się z celem. Ćwiczyłem Aikido na parkiecie a nawet na kamienistej łące (obecny tu Bestia może to potwierdzić) i myślę sobie, że do Aikido najlepiej pasuje tatami. Celem Aikido jest relaks i przyjemność a parkiet jest na to zbyt twardy. enter.
Silvio
  • 0

budo_bestja
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 80 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź / Radom

Napisano Ponad rok temu

Re: Parkiecik
>Moim skromnym zdaniem ćwiczenie Aikido na parkiecie mija się z celem. Ćwiczyłem Aikido na parkiecie a nawet na kamienistej łące (obecny tu Bestia może to potwierdzić) i myślę sobie, że do Aikido najlepiej pasuje tatami. Celem Aikido jest relaks i przyjemność a parkiet jest na to zbyt twardy. enter.
Silvio[/quote]

Co też potwierdzam..
Ale uważam, że
- niektórym jest takie doświadczenie potrzebne choćby po to aby wiedzieli gdzie jest ta przyjemność :oops:
- Polska to jest bardzo specyficzna kraj i nie wszystkich stać na ćwiczenie na tatami i muszą sobie radzić tak jak ja kiedyś.
- Z racji wielu ścieżek Aikido od natchnionych do sado-maso, niektórym może sprawiać przyjemnośc właśnie ćwiczenie na twardym podłożu... :nie:
Pozdrawiam
666
  • 0

budo_wise_mushin
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Parkiecik

Moim skromnym zdaniem ćwiczenie Aikido na parkiecie mija się z celem. Ćwiczyłem Aikido na parkiecie a nawet na kamienistej łące (obecny tu Bestia może to potwierdzić) i myślę sobie, że do Aikido najlepiej pasuje tatami. Celem Aikido jest relaks i przyjemność a parkiet jest na to zbyt twardy. enter.
Silvio


Z racji wielu ścieżek Aikido od natchnionych do sado-maso, niektórym może sprawiać przyjemnośc właśnie ćwiczenie na twardym podłożu...


Jeżeli się nie mylę, to temat dotyczy ćwiczenia samych padów na twardym podłożu, a nie Aikido na twardym podłożu.

Moim zdaniem więc, ćwiczenie padów na parkiecie nie mija się z celem, a nawet jest przydatne/konieczne do dobrego opanowania padów (człowiek który całe życie trenował pady tylko na macie, poślizgnie się na lodzie i może się wtedy zdziwić. Podkreślam: może, ale nie musi.)

pozdrawiam
  • 0

budo_mariuszm
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Parkiecik
bardzo mięko do przodu i do tyłu na twardziela nigdy sie nie zdecydowałem poco sie obijać bez potrzeby :?:
  • 0

budo_ankata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole

Napisano Ponad rok temu

Re: Parkiecik
Treningi z "kijami" mamy na sali z parkietem,czasem sensei zarzadzal mae ukemi i ushiro ukemi na tym parkiecie.
Dla mnie bylo pokonanie bariery strachu przed twarda powierzchnia i sprawdzian czy umiem miekko sie przewracac,teraz moge zrobic to nie tylko na parkiecie,sprawdzalam na podlodze w domu a nie mam miekkich dywanow :wink: .
Trzeba uwazac na kostki,a przy przewrocie do tylu rzeby od razu stanac na nogi (kiedys moje kolana mialy czesty niestety kontakt z mata).
Ale robienie tego na twardej powierzchni uwazam za celowe tylko jako sprawdzian poprawnosci wykonania padu.
Po to jest mata aby na niej cwiczyc.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024