Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy jest jakaś sekcja w Raciborzu?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

budo_nix
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 621 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Racibórz - Rybnik - Katowice

Napisano Ponad rok temu

Czy jest jakaś sekcja w Raciborzu?
Witam,
Chciałbym się dowiedzieć, czy ktoś coś słyszał o klubie Aikido w Raciborzu. Wczoraj jezdziłem po mieście rowerem i natknąłem się na plakaty (juz częściowo zdarte) informujące o sekcji Aikido. Klub jest jakoby pod kierownictwem senseia Hoffmana.
Niestety, plakaty byly tak podarte, że nie wiadomo, kto tak naprawde prowadzi treningi. Odbywają się tylko raz w tygodniu - w piatek. Chciałem się do tego czasu zorientować o co chodzi. Może ktoś coś wie. Szczególnie osoby związane z senseiem Hoffmanem (na stronie warszawskiej, nie ma żadnego info o klubie satelickim w Raciborzu).

OK, bede wdzięczny za info.

pozdawiam
  • 0

budo_nix
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 621 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Racibórz - Rybnik - Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy jest jakaś sekcja w Raciborzu?
OK, nikt nic nie wie. Ale ja juz wiem. Zostawiam wiec info dla potomnych, moze ktos bedzie tym zainteresowany.

Sekcja jest kolejnym dojo Beskidzkiego Stowarzyszenia Aikido. Zajecia prowadzi Rafał Obrzud (1 dan). Cale stowarzyszenie jest prowadzone pod kierunkiem Hoffman sensei.
Moze krotko o zajeciach.
Prowadzone sa od miesiac. Rozgrzewka byla BARDZO KROTKA - 2-3 minuty. I od razu zaczelo sie cwiczenie technik. Zaczynajac od kote gaeshi, kombinacja z shiho nage, pozniej irimi nage, kokyu nage... Wszystko wykonywane bardzo szybko. Na zajeciach pojawily sie osoby z BSA, ktore cwiczyly razem z poczatkujacymi. Nie bylo zadnej nauki wykonywania ukemi (rowniez na poprzednich zajciach) - upadku osob poczatkujacych byly dosc pokraczne.
I tyle co moge powiedziec. Nastepne zajecia w piatek. I maja byc juz prowadzone z bronia - planowane suburi.
  • 0

budo_snajper
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 388 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Unia Europejska

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy jest jakaś sekcja w Raciborzu?
Suburi oczywiście z ostrymi mieczami (to już 2 zajęcia - więc spoko), na trzecich - randori, tak za dwa tygodnie - realne sprawdzanie na ulicy :) .
Ktoś watpił o skuteczności aikido.

P.S.
Wrzuć na luz......uczą szybciej niz shiahan......

S.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy jest jakaś sekcja w Raciborzu?
Osobiscie nie mam nic przeciwko wczesnemu zaczynaniu treningow z bronia. UWazam ze to tylko pomaga rozwojowi aikido, ale stawia jednoczesnie duze wymagania dla instruktora, bo dosc szybko ludzie wycwiczeni w broni zaczynaja wykrywac jak robi jakies badziewie.

Nie uczenie padow to gruby blad. Bez bezpiecznego padania bezpieczny trening nie jest mozliwy. Z tym sie zgadzam.
  • 0

budo_ubik
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy jest jakaś sekcja w Raciborzu?
Zajęcia w ramach stowarzyszenia Kazoku odbywają się w Cieszynie, Skoczowie, Katowicach, Ustroniu, Raciborzu, Jastrzebiu i ostatnio w Piotrkowie Trybunalskim. Merytorycznie opiekuje się nami sensei Hoffman.
Co prawda uczęszczam na zajęcia dopiero od 7 miesięcy i mam tylko 6 kyu, ale jestem bardzo zadowolony z treningów. Nasz sensei Rafał Obrzud (1 dan) prowadzi treningi bardzo rzetelnie i konkretnie, mimo to poważne kontuzje praktycznie nigdy sie nie zdarzyły.
Zapraszam na staż do Ustronia od 16 - 18 maja.
Więcej informacji można uzyskac na tworzącej się stronie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

pozdrawiam serdecznie
ps. z kolegą nixem pewnie spotkamy się kiedyś na stażu lub wspólnym treningu :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024