Skocz do zawartości


Zdjęcie

Co trenuje policja w Polsce? => chyba nie było :)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
64 odpowiedzi w tym temacie

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Co trenuje policja w Polsce? => chyba nie było :)
Generalnie chodzi mi o trening "zwykłych" policjantów, bo grupy AT to cos z zupełnie innej beczki... :)

A więc na pewno policja trenuje:

=> krav-maga (wybrane grupy w Szczecinie) - znam policjantów trenujących - heh nawet czasem ich spotykam na seminariach "kravki"; treningi m.in. dla policji prowadzi instruktor Krzysztof Sawicki (stopień G5),

=> Jiu-Jitsu (wybrane grupy w Szczecinie - jakis czas temu było szkolenie),

=> Viet Vo Dao (?) - osoby bedące w systemie proszę o info,

no i oczywiscie co pewien czas policja ma strzelanie itp. itd.

Ktos wie coś więcej - proszony o info 8)

Ogólnie sytuacja szkoleń policji wygląda na niezły "miszmasz"...
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: Co trenuje policja w Polsce? => chyba nie było :)
Co trenuje to nie wiem. Nie mialem okazji widziec policjantow interweniujacych aby pokazac swoje umiejetnosci odnosnie technik obezwladniania.
Wydaje mi sie iz to czego jest uczona policja nie ma za wiele wspolnego z jakim kolwiek systemem walki. Policja ma wlasny material szkoleniowy z zakresie walki wrecz i go realizuje. A na jakiej podstawie zostal opracowany i kiedy to juz inna bajka.
  • 0

budo_robek73
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 171 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa, witamy czule.
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: Co trenuje policja w Polsce? => chyba nie było :)

Generalnie chodzi mi o trening "zwykłych" policjantów, bo grupy AT to cos z zupełnie innej beczki... :)

A więc na pewno policja trenuje:

=> krav-maga (wybrane grupy w Szczecinie) - znam policjantów trenujących - heh nawet czasem ich spotykam na seminariach "kravki"; treningi m.in. dla policji prowadzi instruktor Krzysztof Sawicki (stopień G5),

=> Jiu-Jitsu (wybrane grupy w Szczecinie - jakis czas temu było szkolenie),

=> Viet Vo Dao (?) - osoby bedące w systemie proszę o info,

no i oczywiscie co pewien czas policja ma strzelanie itp. itd.

Sądzę, że pytanie jest źle postawione. Policja z pewnością nie ćwiczy żadnej sztuki walki, ani też żadnego sportu, bo niby po co. Realizuje jeynie materiał szkoleniowy z tzw. technik interwencji, któryego także nie można zakwalifikować czy też podciągnąć pod konkretny styl.
Moim zdaniem, lepszym pytaniem byłoby - jakie sztuki i sporty walki policjanci ćwiczą dla samych siebie, poza obowiązkowym materiałem szkoleniowym.
Znam kilkunastu policjantów, którzy są instrukorami, uczestnikami zajęć Viet Vo Dao. :peace:
  • 0

budo_edwin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co trenuje policja w Polsce? => chyba nie było :)
Hast ma rację. ostatnio rozmawiałem z ludźmi z policji i straży miejskiej. Przede wszystkim realizują wyznaczony program oparty o elementy judo zwłaszcza goshin jitsu no kata. szkolenia z innych sztuk walki zasadniczo się nie odbywają, bo brak na nie pieniędzy tak samo jest ze strzelaniem. Jeżeli chodzi o walkę bronią to oczywiście tonfa. Twierdzili, że ponoć na dobrym poziomie, ale nie wiem bo nie umie się nią posługiwać.
Co do realności technik, których ich nauczają to pozostawiam to waszej ocenie. Na strzał prosty bokserski próbowali założyć ude garami i to jeszcze bez wejścia. ale oczywiście są wyjątki podchodzące do walki bardzo poważnie.

Pozdrawiam
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: Co trenuje policja w Polsce? => chyba nie było :)
policja państwowa realizuje rzeczywiście program dot.głównie technik obezwładniania napastnika podczas inetrwencji...nie ma to wiele wspólnego ze sztuka walki ale prowadzic ma do jak najszybszego zakucia kogos w kajdanki..oczywiście z poziomem wyszkolenia jest róznie..
chciałem jednakzauważyć, że policjanci z założenia działają co najmniej!! we dwóch...mają do dyspozycji środki przymusu:pałki(rózne) gaz,kajdanki(różne) i broń.po co policjantowi nauka obezwładaniania gościa z nożem (wg mnie sie przyda) jesli jeżeli nie da sie zabić od razu to po prostu może takiego kogos zastrzelić ?..
ponadto stawiając czynny lub bierny opór albo naruszając nietykalnośc cielesną policjanta lub co gorsza dokonując na niego czynnej napasci narazamy się na odpowiedzialnośc karną czyli>>>człowiek jest skazany.problem karania>>hm...za groźbę karalną pozabawienia życia podczas zatrzymania za gówno w sumie gośc odsiedział pół roku...na przyklad.
oczywiście umiejętności z każdego zakresu posługiwania sie sprzętem i osobistego wyszkolenia sa jak najbardziej pożadane na jak najwyższym poziomie..ale to juz indywidualna sprawa każdego policjanta..jeśli zaliczy podstawy wymagane na egazaminach to przełożonym to wystarczy...
zaznaczam , że dostep do szkoleń policjanci mają ale nie każdemu sie chce...
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Co trenuje policja w Polsce? => chyba nie było :)
Przypomnial mi sie artykulik z Dziennika na temat umiejetnosci strazy miejskiej, to fragmencik-perełka tego artykułu:

"..Straznik miejski potrafi pasc, wstac. Uderzyc pałką, zakuc w kajdanki i odjechac polonezem na sygnale..." :)

Ja sie boje....
  • 0

budo_aklaw
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 599 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: Co trenuje policja w Polsce? => chyba nie było :)
znowu kumpel mi mowil ze cwiczy w takiej sekcij dla policjantow zamknieta dla zwyklych ludzi (po godzinach pracy i kto chce) ucza sie tam combat kalaki ,znowu at w krakowie to slyszalem ze sambo trenuja ,ale glownie to raczej tak to nic specjalnego
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Co trenuje policja w Polsce? => chyba nie było :)

Policja z pewnością nie ćwiczy żadnej sztuki walki, ani też żadnego sportu, bo niby po co.

A dla lepszego morale?
Wysportowany, dobrze zbudowany funcjonariusz + dobra kondycja = lepszy wizerunek Policji w społeczeństwie. :)
  • 0

budo_robek73
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 171 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa, witamy czule.
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: Co trenuje policja w Polsce? => chyba nie było :)

Policja z pewnością nie ćwiczy żadnej sztuki walki, ani też żadnego sportu, bo niby po co.

A dla lepszego morale?
Wysportowany, dobrze zbudowany funcjonariusz + dobra kondycja = lepszy wizerunek Policji w społeczeństwie. :)


O morale przeciętnego policjanta powinna zadbać macieżysta jednostka, rodzina, otoczenie, nie bez wpływu na morale jest odebrane w przeszłości wychowanie. :D

Wysportowany, dobrze zbudowany funkcjonariusz + dobra kondycja = przemyślenia funkcjonariusza "co ja w tej intytucji jeszcze robię". ;)

A wizerunek Policji jest w sumie dość dobry, oczywiście jeżeli porównamy z odpowiednimi grupami zawodowymi np. z posłami, urzędnikami.
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: Co trenuje policja w Polsce? => chyba nie było :)

[Wysportowany, dobrze zbudowany funkcjonariusz + dobra kondycja = przemyślenia funkcjonariusza "co ja w tej intytucji jeszcze robię". ;) .

masz szczęscie , że sie usmiechnąłes na końcu...zapewniam, że w policji jest wielu ludzi z doskonałą kondycją i dobrze zbudowanych a dodatkowo umiejących posługiwac sie bronią i mających wycwiczoną psychike w zmaganiu sie ze stresem np.na ulicy, w kontaktach miedzyludzkich...i wcale nie myslą "co ja tutaj robie"...jesli tak ktos mysli to powinien od razu zmienic prace...
  • 0

budo_robek73
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 171 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa, witamy czule.
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: Co trenuje policja w Polsce? => chyba nie było :)

[Wysportowany, dobrze zbudowany funkcjonariusz + dobra kondycja = przemyślenia funkcjonariusza "co ja w tej intytucji jeszcze robię". ;) .

masz szczęscie , że sie usmiechnąłes na końcu...zapewniam, że w policji jest wielu ludzi z doskonałą kondycją i dobrze zbudowanych a dodatkowo umiejących posługiwac sie bronią i mających wycwiczoną psychike w zmaganiu sie ze stresem np.na ulicy, w kontaktach miedzyludzkich...i wcale nie myslą "co ja tutaj robie"...jesli tak ktos mysli to powinien od razu zmienic prace...


Szczęście faktycznie mam.

Co do twoich zapewnień - doskonale o tym wiem.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co trenuje policja w Polsce? => chyba nie było :)

Hast ma rację. ostatnio rozmawiałem z ludźmi z policji i straży miejskiej. Przede wszystkim realizują wyznaczony program oparty o elementy judo zwłaszcza goshin jitsu no kata.


"Policja z pewnością nie ćwiczy żadnej sztuki walki, ani też żadnego sportu, bo niby po co."

No to w końcu trenują, czy nie? :wink: Jesli program jest oparty o chociażby "o elementy judo goshin jitsu no kata" - to jest to przecież sztuka walki... :)

"Z pewnoscią nie cwiczy"?? - a ostanio było oficjalne szkolenie jiu-jitsu w Szczecinie, a podczas szkolenia policji w KM wypowiadał się komisarz bodajże Krawczyk (nomen omen 8)

Co do realności technik, których ich nauczają to pozostawiam to waszej ocenie. Na strzał prosty bokserski próbowali założyć ude garami i to jeszcze bez wejścia.


:lol:
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co trenuje policja w Polsce? => chyba nie było :)

chciałem jednakzauważyć, że policjanci z założenia działają co najmniej!! we dwóch...mają do dyspozycji środki przymusu:pałki(rózne) gaz,kajdanki(różne) i broń


To chyba wszyscy powinni wiedziec :) Ja się ktoregoś razu mile zdziwiłem kiedy zobaczyłem policjanta z shotgunem (parę lat temu)...

po co policjantowi nauka obezwładaniania gościa z nożem (wg mnie sie przyda) jesli jeżeli nie da sie zabić od razu to po prostu może takiego kogos zastrzelić ?


Może to i dobrze - że policjant nie zawsze strzela - bo teoretycznie mógłby i awanturującego się pijaczka - także zastrzelić :twisted:

Oczywiscie policja dobiera "odpowiedz" do skali zagrożenia 8) :lol:
  • 0

budo_joannaz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:London/Rio

Napisano Ponad rok temu

Re: Co trenuje policja w Polsce? => chyba nie było :)
Apropos tematu, siedze dzisiaj sobie w pociagu i Ci panowie mundurowi chodzili i sprawdzali, bo ktos ciagle hamulec zaciagal reczny.
Przypomnial mi sie topic z forum o postanowilam ich wypytac o to, co cwiczyli.
Powiedzieli, ze przeszli taki kurs samoobrony, obronny zewnetrzny, czy tam wewnetrzny, nie pamietam, po piwie bylam :)
Podobno (jak twierdzili, to ten sam kurs, ktory przechodzi policja w Polsce).
W kazdym badz razie to nic nie ma wspolnego z krav maga czy tez z combatem jak sie dowiedzialam, chociaz oni za bardzo chyba nie wiedzieli, o czym ja mowie :D
Powiedzieli, ze to podsawowe techniki obronne. Chcialam sie wypytac, na czym dokladnei polegaja, ale nie zdazylam, bo byla moja stacja, next time sie wszystiego dowiem :D
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: Co trenuje policja w Polsce? => chyba nie było :)

.....ale nie zdazylam, bo byla moja stacja, next time sie wszystiego dowiem :D

joasia...a nie lepiej po prostu mnie zapytac?...a policjantów tak nie wypytuj bo jeszczxe który pomysli, że jak mówisz"krav maga" to obrażasz fu-sza na słuzbie... :)
  • 0

budo_joannaz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:London/Rio

Napisano Ponad rok temu

Re: Co trenuje policja w Polsce? => chyba nie było :)
Przecie mowie, ze nie wiedziali nawet, co to jest :D
Ale to nie byli policjanci, tylko sokowcy, czy jak tam im ich sie zwie :)
No wiem, ze napisales, ze policjantow uczy sie podstawowych technik obezwladniajacych. Ale bylam ciekawa, czy korzysta sie z jakims sytemow, tudziez sztuk walk. Widze, ze nie.
Czy to znaczy, ze nie ma na tym kursie/szkoleniu zadnych kopniec na przyklad?
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: Co trenuje policja w Polsce? => chyba nie było :)

Przecie mowie, ze nie wiedziali nawet, co to jest :D
Ale to nie byli policjanci, tylko sokowcy, czy jak tam im ich sie zwie :)
No wiem, ze napisales, ze policjantow uczy sie podstawowych technik obezwladniajacych. Ale bylam ciekawa, czy korzysta sie z jakims sytemow, tudziez sztuk walk. Widze, ze nie.
Czy to znaczy, ze nie ma na tym kursie/szkoleniu zadnych kopniec na przyklad?

:) na nich sie mówi SOKisci...Słuzba Ochrony Kolei...
co do technik policyjnych...kopnięcia czy uderzenia w policji sa zabronione (oczywiście z wyjątkiem samoobrony)...każde działanie które może narazic na szkode osobe obezwładnianą jest zabronione...
oczywiście w teorii...w praktyce zanim zastosujesz technikę zwaną u nas "chwytem transportowym" musisz a przynajmniej nieraz sie bez tego nie obędzie zastosowac tkzw."zmiękczenie"..to przybiera rózne formy-nieraz kopnięc..głównie uderzeń..mówie tu o wyszkoleniu przeciętnego policjanta...
działanie policji nie zmierza do wykazania kto jest lepszy w walce...działanie policjanta zmierza do podporządkowania sobie osoby...i raczej zawsze policja walczy z przewagą ilościową a jesli takiej sobie nie zapewni to sprzętową..;)..
podsumowując: jesli ich jest 4 a nas 2 to wyciągasz broń i wzywasz posiłki...jesli ktos ma nóz to policjant nie będzie ryzykował obezwładnienia gościa gołymi rekami tylko go zastrzeli jeśli tamten zaatakuje..(ew.porani)...
jak widac sztuki walki i ich filozofia niewiele maja wspolnego z pracą policji..nawet nauka posługiwania sie tonfą (kazdy musi zdac egzaminy na certyfikat) ogranicza sie do kilkunastu postaw,uderzeń,bloków i chwytów przy jej użyciu...
szczerze mówiąc ja bardzo stawiam na posługiwanie sie bronią i szybki ,celny pierwszystrzał na dystansie do 10 m trenuję do znudzenia...
wynika to z tego , że jjesli ktos będzie chciał mnie zabić to żaden chwyt czy uderzenie nie pomoże a chętnych do pobicia policjantów w patrolu jest naprawde niewielu...
  • 0

budo_joannaz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:London/Rio

Napisano Ponad rok temu

Re: Co trenuje policja w Polsce? => chyba nie było :)
No prosze, czego tu sie czlowiek dowiaduje o policji.
Chyba sobie kupie straszaka, widzialam w ofertach takie po 2 banki malutkie pistolety, wiatrowki, cos takiego.
Co u tym myslisz, cougar?
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co trenuje policja w Polsce? => chyba nie było :)

:) na nich sie mówi SOKisci...Słuzba Ochrony Kolei...


rotfl :)

działanie policji nie zmierza do wykazania kto jest lepszy w walce...działanie policjanta zmierza do podporządkowania sobie osoby...i raczej zawsze policja walczy z przewagą ilościową a jesli takiej sobie nie zapewni to sprzętową..;)..
podsumowując: jesli ich jest 4 a nas 2 to wyciągasz broń i wzywasz posiłki...jesli ktos ma nóz to policjant nie będzie ryzykował obezwładnienia gościa gołymi rekami tylko go zastrzeli jeśli tamten zaatakuje..(ew.porani)...



Racja! Dokładnie tak! A pamietasz wypadek jak jeden policjant zatrzelił ze 2 osoby? (był w cywilu)

A wez też pod uwagę jedną sprawę: jesli ktos chce zabić policjanta - ten może nie zdążyć wyciągnać broni. U nas się to oczywiscie raczej nie zdarza :)


nauka posługiwania sie tonfą (kazdy musi zdac egzaminy na certyfikat) ogranicza sie do kilkunastu postaw,uderzeń,bloków i chwytów przy jej użyciu...


IMHO wystarczy w zupełnosci - ważne żeby trenować.


wynika to z tego , że jjesli ktos będzie chciał mnie zabić to żaden chwyt czy uderzenie nie pomoże a chętnych do pobicia policjantów w patrolu jest naprawde niewielu..

.

Możesz nie zdążyć wyciągnać broni. BTW: kiedys jechałem skuty kajdankami (tzn moją lewa ręką, a znajomy prawą) i gdybym chciał udusić tych 2 policjantów w radiowozie - prawdopodobnie by wyszło. Zwłaszcza, że znajomy już praktycznie otwarł kajdanki. :lol: 8) (he he ma praktykę) A jak nie to nawet kajdankami....

Nie mówiąc o tym, że ukryty nóż przy pobieżnej rewizji - może być zabójczy - w trakcie transportu- przy sytuacji którą opisałem :)
A np. nóg nie obszukiwali dokładnie :twisted:
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: Co trenuje policja w Polsce? => chyba nie było :)

[
A wez też pod uwagę jedną sprawę: jesli ktos chce zabić policjanta - ten może nie zdążyć wyciągnać broni. U nas się to oczywiscie raczej nie zdarza :)

jasne ale to dotyczy kazdego człowieka nawet mistrza sztu walki wszystkim..jesli chće kogos zabić to nie ma sprawy>zabili nawet JFK...

Możesz nie zdążyć wyciągnać broni. BTW: kiedys jechałem skuty kajdankami (tzn moją lewa ręką, a znajomy prawą) i gdybym chciał udusić tych 2 policjantów w radiowozie - prawdopodobnie by wyszło. Zwłaszcza, że znajomy już praktycznie otwarł kajdanki. :lol: 8) (he he ma praktykę) A jak nie to nawet kajdankami....

Nie mówiąc o tym, że ukryty nóż przy pobieżnej rewizji - może być zabójczy - w trakcie transportu- przy sytuacji którą opisałem :)
A np. nóg nie obszukiwali dokładnie :twisted:

jasne...tylko , że ja NIGDY nie kuje gościa do siebie ani do kogoś tylko ZAWSZE z tyłu...poza tym ZAWSZE Z TYŁU JEDZIE Z TAKIM SKUTYM DRUGI POLICJANT...
kontrola osobista przed transportem NIGDY nie jest pobiezna...

oczywiście ja staram sie dbac o swoje bezpieczeństwo na maxa ale zdaje sobie sprawe , że niestety wielu gliniarzy o to nie dba nalezycie...np.zatrzymują 2 samochody do kontroli jak ich jest tylko 2...przeprowadzją konwój własnie tak jak powiedziałes...i jeszcze 1000 innych rzeczy robią beznadziejnie głupio..
no ja tego nie wylecze...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024