Skocz do zawartości


Zdjęcie

Parkiecik


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

budo_lahudra
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Parkiecik

Celem Aikido jest relaks i przyjemność a parkiet jest na to zbyt twardy. enter.
Silvio


A kto powiedział, ze cwizenie Aikido na parkiecie nie morze byc przyjemne?
Powtórze tekst z postu "Pompki na nadgarstkach" Dla niektorych jesli cos jest ciezsze od lezenia to jest nie potrzebne"
  • 0

budo_silvio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 829 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano Ponad rok temu

Re: Parkiecik

A kto powiedział, ze cwizenie Aikido na parkiecie nie morze byc przyjemne?
Powtórze tekst z postu "Pompki na nadgarstkach" Dla niektorych jesli cos jest ciezsze od lezenia to jest nie potrzebne"


Nie wiem, czy próbujesz zasugerować, że ja na swoich treningach leżę? Ćwiczyłem też na parkiecie i mnie osobiście bardziej odpowiadają fikołki na macie. Jeśli chcesz ćwiczyć na deskach, to twoja sprawa.
Silvio
  • 0

budo_lahudra
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Parkiecik
Sugeruje tylko, ze jesli cwiczysz juz kilka lat to nie powinno Ci sprawiac problemu robienie przewrotow i padow na parkiecie czy nawet na betonie. Chyba ze jestes poczatkujacym aikidoka, wtedy Twoja postawa co do parkietu jest jak najbardziej zrozumiała.
  • 0

budo_kalreg
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Parkiecik

Moim skromnym zdaniem ćwiczenie Aikido na parkiecie mija się z celem. Ćwiczyłem Aikido na parkiecie a nawet na kamienistej łące (obecny tu Bestia może to potwierdzić) i myślę sobie, że do Aikido najlepiej pasuje tatami. Celem Aikido jest relaks i przyjemność a parkiet jest na to zbyt twardy. enter.
Silvio


Coz, moim zdaniem wszystko jest kwestia podejscia. Jedni przychodza na trening pogadac z kumplami, inni sie zrelaksowac, inni nauczyc sie sztuki samoobrony, a jeszcze inni rozwinac nieco kontrole swego ciala i umyslu. Dla tych dwoch ostatnich pady na parkiecie, trawniku itp na pewno sie przydadza, pierwszym dwom chyba nie, bo i po co.

K.
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Parkiecik

Sugeruje tylko, ze jesli cwiczysz juz kilka lat to nie powinno Ci sprawiac problemu robienie przewrotow i padow na parkiecie czy nawet na betonie. Chyba ze jestes poczatkujacym aikidoka, wtedy Twoja postawa co do parkietu jest jak najbardziej zrozumiała.

Ćwiczysz na betonie? Sprawia ci to przyjemność? 8O
  • 0

budo_silvio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 829 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano Ponad rok temu

Re: Parkiecik

Sugeruje tylko, ze jesli cwiczysz juz kilka lat to nie powinno Ci sprawiac problemu robienie przewrotow i padow na parkiecie czy nawet na betonie. Chyba ze jestes poczatkujacym aikidoka, wtedy Twoja postawa co do parkietu jest jak najbardziej zrozumiała.


No nie jestem taki początkujący, bo ćwiczę już Aikido dwa miesiące! 8)
Silvio
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Parkiecik
ja po dwóch miechach praktyki robiłem pady na parkiecie czy betonie, potem wszystko mnie bolało. :) :twisted: :)
  • 0

budo_lahudra
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Parkiecik

Ćwiczysz na betonie? Sprawia ci to przyjemność? 8O


Przyjemnosc sprawia mi cwiczenie Aikido i nie ma dla mnie roznicy na czym.
  • 0

budo_lahudra
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Parkiecik

ja po dwóch miechach praktyki robiłem pady na parkiecie czy betonie, potem wszystko mnie bolało. :) :twisted: :)



Po dwoch miesiacach to nie ma sie co dziwic, bo watpie zeby ktos po tak krotkim czasie nauczyl sie dobrze padow i przewrotow.

Jesli ktos cwiczy tylko na macie, to tak naprawde nie wie czy robi dobrze pady i przewroty. Mata jest mieciutka przyjemna itd. ale jesli wchodzisz na parkiet robisz ukemi i boli cie kregoslup, bark, czy miednica to znaczy nic innego jak tylko tyle, ze robi sie zle.
  • 0

budo_silvio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 829 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano Ponad rok temu

Re: Parkiecik

Jesli ktos cwiczy tylko na macie, to tak naprawde nie wie czy robi dobrze pady i przewroty. Mata jest mieciutka przyjemna itd. ale jesli wchodzisz na parkiet robisz ukemi i boli cie kregoslup, bark, czy miednica to znaczy nic innego jak tylko tyle, ze robi sie zle.


Skoro w innym wątku piszesz, że Aikido jest dla Ciebie REALNA sztuką walki, to może porozmawiajmy o praktycznym zastosowaniu przewrotów. Czy Ty myślisz, że w realnej sytuacji będziesz robił śliczne, okrągłe ukemi?
Z mojego REALNEGO doświadczenia wynika, że nie ma takich sytuacji. I nie ma znaczenia, czy umiesz robić przewrót do przodu na macie, parkiecie czy betonie.
Mogę sobie teoretycznie wyobrazić, że napastnik wykonuje rzut poświęcenia, a ja muszę zrobić przewrót do przodu, ale to mało prawdopodobne.
Dobrze jest umieć dobrze upaść po podcięciu, twarde pady też się przydają. Ale zenpo ukemi? Dla mnie to tylko gimnastyka, relaks.
Silvio
PS. Lahudra, muszę Ci się do czegoś przyznać, bo widzę że nie zorientowałeś się. Wkręcałem Cię z tymi 2 miesiącami doświadczenia. Trenuję Aikido trochę dłużej.
  • 0

budo_lahudra
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Parkiecik
Jesli chodzi o przewroty i pady, to przeciez nie chodzi tylko o walke. Jesli idziesz ulica, zagapisz sie i o cos sie potkniesz to robisz ukemi, a nie padasz na twarz lub obcierasz sobie rece. Jesli idziesz zima i sie poslizgniesz to robisz pad. To chyba zrozumiałe?
Jesli uczysz sie padow i przewrotow tylko dla relaksu, to rownie dobrz mozesz sie zapisac na balet...
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Parkiecik
w realiach użyjesz padów, co powiesz na break - dance, tam potrzeba umieć padac. :) :) :)
  • 0

budo_lahudra
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Parkiecik
Nie znam sie na brek-dens, ale z tego co widzialem to napewno trzeba byc niezle wygimnastykowanym.
  • 0

budo_lahudra
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Parkiecik
Sory za moj Angielski break-dance :)
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Parkiecik
Mi znajomosc padów już pare razy w realu uratowała skóre.
Przełaziłem np. raz przez jedną bramę, padał desz i wogóle to długa i dramatyczna historia, nie bede was zanudzał :). Tak czy siak mam zaliczone twarde ukemi na krawężnik z wysokosci ok 1.70 m, bez szwanku :)))
  • 0

budo_d_m0n
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Parkiecik
Chyba jednak nalezy czasem potrenowac i bez mat. Inazcej mozna dojsc do przekonania, ze Aikido jest sterylne i nie wychodzi poza dojo, a przeciez to nieprawda.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024