Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kupuję pukawkę, mam bardzo konkretną prośbę.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

budo_al_gore
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Kupuję pukawkę, mam bardzo konkretną prośbę.
No własnie, kupuję i jestem całkowicie niewtajemniczony i wtajemniczać się nie zamierzam. Chce tylko dowiedzieć się jednej rzeczy żeby podjąć odpowiednią decyzję. Starszych proszę o odpowiedź.


Chcę kupić taki pistolecik i będę go miał ze sobą na ulicy, do użycia wedle uznania. I chodzi o jego rodzaj. Widziałem taki na kulki, tzw. airsoftGun i wiem że są tez na śrut. Kulki to świetna sprawa, ale niech ktoś wyjaśni co to właściwie jest i czego się po tym spodziewać. Jaka jest tego siła rażenia, co to jest w stanie komuś zrobić i czy nadaje się na ulicę. Słowem, czy jest wystarczająco silne, czy to tylko sportowa zabawa? Takie zabawki zaczynają się od jakiś 100 zł. Ja o tym nie mówię. Myślę raczej o berettcie 92F za 4, 5, albo 6 stów. Podobno siła wyrzutu to 0,7-0,8 J. Ile to w praktyce jest i co się tym komuś zrobi? Czy jest duża różnica w sile rażenia strzelającdo kogoś z odległości 5 i 25 metrów? Czy ktoś od tego padnie, złoży się z bulu, odniesie obrażenia, czy tylko nieznacznie go uderzy nic mu nie robiąc? Jaka jest celność takiej kulki z odległości np. 30 metrów i jak skutek praktyczny będzie miało strzelanie mniejszymi tzn. 0,12 g.? I w związku z tym czy jeden z najsilniejszych pistoletów tego typu nadaje się do w.w celu?



I najbardziej konkretne pytanie: czy istnieje następujący, wybrany przeze Mnie pistolet: tzn. srebrna !!! Baretta 92f, firmy KWA, z systemem hop up, BEZ blow-back, na green gas, o mocy min. 0,7 albo 0,8 J. Ewent. walther cp88 taki sam, czyli srebrny, hop-up, kwa, bez blow-back, na green gas, moc 0,7 J.




Proszę o podpowiedź kogoś obeznanego. Jeśli trafi tu niejaki Peter, mógłby też się wypowiedzieć.
  • 0

budo_narcyz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1036 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Kupuję pukawkę, mam bardzo konkretną prośbę.
asg to zabawki chłopie... wiatrówki też, tyle że odrobinę poważniejsze, tak czy inaczej nie słuzą i raczej nie posłużą do samoobrony
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: Kupuję pukawkę, mam bardzo konkretną prośbę.
a może tak zastanów sie chłopie co sie stanie jak wyciagniesz taką Beretke i zestresujesz tym kogos kto dysponuje kulkami wyystrzeliwanymi z lufy o kalibrze 9mm i miotanymi poprzez cisnienie gazów wynikających ze spalania ładunku prochowego....
po takim stresie ktos może stracic zdrowie albo i zycie...i będziesz to raczej, niestety TY..
radziłbym nie rozpatrywac czegos takiego jak pistolety o jakich mówisz w kategoriach czegos do samoobrony ale raczej do treningu lub zabawy.
  • 0

budo_narcyz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1036 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Kupuję pukawkę, mam bardzo konkretną prośbę.
dokładnie! jeśli twój przeciwnik będzie dysponował bronią palną to Z PEWNOŚCIĄ użyje jej natychmiast po tym jak ty wyciągniesz swoją replikę - to logiczne.
  • 0

budo_al_gore
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kupuję pukawkę, mam bardzo konkretną prośbę.
Nie mam nic wspólnego z jakimkolwiek środowiskiem, gdzie ktoś miałby mieć broń. Tacy albo siedzą, albo bedą siedzieć i trzeba miasto z takich oczyszczać. A wy jacyś skrzywieni jesteście, myślicie że jak wy pół dnia spędzacie na forum rozprawiając o zabawkach do obrony, to inni też nic innego nie robią? Bzdura. Tworzycie zniekształcony obraz rzeczywistości. Nikt nawet o tym nie myśli. A Ja oprócz jakiegoś może gnojka z ulicy nie widziałem JEDNEJ nawet osoby, która by miała np. gaz. Chociaż Ja mam zawsze. Ani w firmie, ani na uczelni, ani nigdzie indziej. Ludzie nie mają na to czasu, myslą o pracy, rodzinie itp. Podejrzewam że jakbym wyciągnął to w firmie już byliby zdziwieni, chcociaż to młodzi ludzie, jak Ja.


I nie o tym było pytanie. Po co takie forum, skoro nie udzielacie odpowiedzi.
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: Kupuję pukawkę, mam bardzo konkretną prośbę.

Nie mam nic wspólnego z jakimkolwiek środowiskiem, gdzie ktoś miałby mieć broń. Tacy albo siedzą, albo bedą siedzieć i trzeba miasto z takich oczyszczać. A wy jacyś skrzywieni jesteście, myślicie że jak wy pół dnia spędzacie na forum rozprawiając o zabawkach do obrony, to inni też nic innego nie robią? Bzdura. Tworzycie zniekształcony obraz rzeczywistości. Nikt nawet o tym nie myśli. A Ja oprócz jakiegoś może gnojka z ulicy nie widziałem JEDNEJ nawet osoby, która by miała np. gaz. Chociaż Ja mam zawsze. Ani w firmie, ani na uczelni, ani nigdzie indziej. Ludzie nie mają na to czasu, myslą o pracy, rodzinie itp. Podejrzewam że jakbym wyciągnął to w firmie już byliby zdziwieni, chcociaż to młodzi ludzie, jak Ja.


I nie o tym było pytanie. Po co takie forum, skoro nie udzielacie odpowiedzi.

odpowiem ci...to że czegos nie widzisz nie znaczy, że tego nie ma...
forum ma za zadanie wskazywac sciezki zagubionym owieczkom...co do pytania to wypowiedzą sie specjaliści od takich zabawek...ale byc może kolega który wyraznie daje do zrozumienia do czego mu będzie potrzebna ta zabawka nie zdaje sobie sprawy , że są ludzie na świecie którzy mogą go zastrzelić jesli będzie chciał uzyć czegoś takiego w samoobronie...
i ma szczescie , że to pytanie zadał na forum BUDO....
a co do tego co nosza ludzie po kieszeniach: jesli ktos ma broń to najczęsciej zobaczysz to jak znajdzie sie w sytuacji zagrożenia..a przeciez na codzień takie sytuacje się nie zdarzają..skoro ty masz gaz to dlaczego sądzisz , że inni go nie mają...a skoro ja nosze broń to zakładam, że kto inny tez może ją miec..
  • 0

budo_al_gore
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kupuję pukawkę, mam bardzo konkretną prośbę.
Sam się możesz zastrzelić, Mnie nikt nie rusza. Człowieku, nie tłumacz Mi niczego, dopóki życie spędzasz na takim forum i osuwasz się w obłęd. Zbudowałeś sobie swój świat chorych wyobrażeń i nie rozmumiesz dlaczego inni ci nie wierzą. Widziałeś 'piękny umysł'? To zacznij się leczyć. Ale po co ta gadka, ty widzisz przecież swoje, prawda? Russel też widział... tyle że on na końcu dostał nobla. Ty raczej nie rób sobie nadziei. Więc powiem ci ostatni raz, znam od cholery ludzi, w firmie, nie w firmie, prywatnie, nie prywatnie i NIKT nie ma przy sobie NIC. Żebym ja cie nie zastrzelił cwaniaku. Otrząśnij się i rusz czasem d**ę z tego forum. Wszystko co widziałem u kogos to jakiś marny gazik. I to już było wszystko na co było go stać. Wiem to lepiej od ciebie, bo trochę dłużej już żyję na tym świecie. No chyba że chcesz zadzierać z Pruszkowem. Ale to jest inny świat i zostaw go Policji, której chociaż brak forsy to z dużymi rzeczami radzi sobie nieźle. Kryminałem zajmie się państwo, a tobie nic do tego. Idę z tego forum, bo niczego się nie dowiaduję, a trafiłem tylko do jakiejś subkultury fantastów i mitomanów. OVER. Bądź pewny że nie przeczytam już nic więcej, bo idę stąd. Prosto do sklepu.
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kupuję pukawkę, mam bardzo konkretną prośbę.

Kryminałem zajmie się państwo, a tobie nic do tego.


:D Przyłazi taki troll i gada od rzeczy, ale ten tekst, zważywszy ze jest adresowany do cougara, jest przezabawny.
  • 0

budo_yak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1087 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kupuję pukawkę, mam bardzo konkretną prośbę.
niektorzy ludzie sa dziwni...
  • 0

budo_john echevarria
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kupuję pukawkę, mam bardzo konkretną prośbę.
Klapki na oczach... Miejmy jednak nadzieję, że nie będzie musiał żałować tego, co napisał...
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Kupuję pukawkę, mam bardzo konkretną prośbę.

Idę z tego forum, bo niczego się nie dowiaduję, a trafiłem tylko do jakiejś subkultury fantastów i mitomanów.


Allelujah!
I żeby mi to było ostatni raz :) .
  • 0

budo_john echevarria
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kupuję pukawkę, mam bardzo konkretną prośbę.
Swoją drogą, gość miał sporo szczęścia, albo mieszka w wyjątkowo spokojnym miejscu. Moje doświadczenia nie pozwalają na poruszanie się po ulicy bez oglądania się dookoła siebie. Krzywe spojrzenia wyłapuję często, "Ej, ty" szłyszę zdecydowanie częściej niż bym chciał. Staram się zmniejszyć ryzyko, żeby nie zostać zakatowany przez bandę idiotów, którzy postanowią się rozerwać skacząc po moich żebrach. O czy dookoła głowy itp.... No i nie odważyłbym się nosić ze sobą repliki żadnej broni... A inni mają po prostu sporo szczęścia...
  • 0

budo_mrnikt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 645 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z drugiej strony lustra

Napisano Ponad rok temu

Re: Kupuję pukawkę, mam bardzo konkretną prośbę.

Swoją drogą, gość miał sporo szczęścia, albo mieszka w wyjątkowo spokojnym miejscu. Moje doświadczenia nie pozwalają na poruszanie się po ulicy bez oglądania się dookoła siebie. Krzywe spojrzenia wyłapuję często, "Ej, ty" szłyszę zdecydowanie częściej niż bym chciał.


Hueeeh .. a ja ze zdziwieniem stwierdzam ze moja okolica jakos nie jest tak niebezpieczna jak myslalem. Tzn sie przeprowadzilem do zony i mialem opinie nie najlepsza o tym osiedlu. A tu stoja rozne takie ... patrza .. ale nie podchodza i nie zaczepiaja .. spoko jest .... co prawda noz maly taki backup nosze zawsze i wszedzie .. ale to juz inna sprawa .. tak "na wsiakij sluczaj"
  • 0

budo_ateesiarz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 151 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:w-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kupuję pukawkę, mam bardzo konkretną prośbę.
Al Gore i wcześniej Poznań Ostry wskazyją na to, że baczniej należy przyglądać się nowym forumowiczom.Co daję pod rozwagę Fiodorowi et consortes
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: Kupuję pukawkę, mam bardzo konkretną prośbę.
w sumie to faktycznie na ulicy taki ktoś kto jest szczęsliwym pracownikiem albo studentem to nie mysli o zagrożeniach...to co słyszy w tv jego nie dotyczy i nigdy nie spotka...ale to myslenie jest tylko do 1 razu..
a do tego ala gora: przecież na tym forum jest kilkudziesieciu ludzi którzy przyznaja sie do noszenia jakiejkolwiek broni...to statystycznie rzecz biorac jak możesz twierdzic , że nas nie ma wokół ciebie ??
jestes marnym obserwatorem al gore...marniutkim...i podejrzewam , że sam nie wiesz czemu chcesz kupic pistolet na kulki do samoobrony skoro nie ma przed czym sie bronić.CHCESZ BYC JEDYNYM KTÓRY BĘDZIE MIAŁ BERETTĘ 92FS NA KULKI NA CAŁEJ ULICY ???ach ta żadzą władzy nad światem..będziesz wtedy rzeczywiście najsilniejszy-stworzysz sobie przewagę, bo nikt przeciez nic nie nosi.
ale nie wyciagaj jej na ulicy..prosze cie.pod żadnym pozorem.
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kupuję pukawkę, mam bardzo konkretną prośbę.
no chyba po to by sobie dziewczyny na to podrywac.. te co brdziej glupie..
ale tak na marginesie.. idz na strzelnice , naucz sie strzelaxc, obslugiwac bron.. gdy to osiagniesz dopiero kup. Inaczej zrobisz sobie krzywde. albo innym.. bo jak widze ,ze fakt iz bron jest srebrna jest dla ciebie najważniejsza..
  • 0

budo_mrnikt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 645 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z drugiej strony lustra

Napisano Ponad rok temu

Re: Kupuję pukawkę, mam bardzo konkretną prośbę.
Ohh Aiki .. nie zniechecaj chlopaka .. moze on chce srebrna bron na srebrne pociski .. zeby nas od demonow i wampirow strzec ... :) :) sie znaczy taki Maly Polski Blejd Wietszna Uowca.
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kupuję pukawkę, mam bardzo konkretną prośbę.
Ja odpadłem. Ale w sumie co się dziwić. Wszyscy jesteśmy wirtualni. Nas tu nie ma panowie, rozumiecie, nie ma nas!
  • 0

budo_)pit(
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100Lica
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Kupuję pukawkę, mam bardzo konkretną prośbę.
Zauwazyliście ze 1 post napisał a'la specjalista i jagby z góry pytajac sie o rade oczekiwal aby go ktos pochwalil. Jak wynika z 2 pozostalych starał sie byc góra nieprzyjmujac krytyki, samemu sobie zaprzeczajac. W sumie fajny przypadek :) :) :)
Mozna sie pośmiac

Al Gore jagbys mugł prosiłbym o wiecej wypowiedzi :)
  • 0

budo_tarciu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 968 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kupuję pukawkę, mam bardzo konkretną prośbę.

Al Gore jagbys mugł prosiłbym o wiecej wypowiedzi :)


A ja bym tez sobie z checia poczytal. :)

Tylko nie na tym forum, najlepiej gdzies u konkurencji.

Al, na jakim forum zazwyczaj pisujesz? :D
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024