Skocz do zawartości


Zdjęcie

Yawara od WARa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
121 odpowiedzi w tym temacie

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Yawara od WARa

A nie łatwiej wysłać maila do Wara i czekać na przesyłkę niż się gdzieś szlajać i kupować to czego może nie warto kupić ?

Mam od WARa, trzymałem w łapie te z Budo. Jedyna zaleta tej z Budo-Sportu, to moletowana powierzchnia, no i jest lżejsza. Ale jak dla mnie za cienka, zakończenie płaskie (ja mam stożkowe :twisted: ), a subiektywnie to ta od WARa ma najwyższy wpółczynnik "morderczości" Jakoś tak się w niej dobrały ciężar ze średnicą. Jarek prawdu każe, pisz majla.
  • 0

budo_|mm0rta|
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Yawara od WARa
Moglibyście mi podać dokładnie wymiary Yawarki od Wara ?
No czyli ;

1. Długośc.
2. Obwód yawarki.
3. Jej dokładny ciężar .

Aha i jeszcze jedno ... Dużo osób mówi że od dłuższego czasu nosi takie cuś ze sobą i że "dobrze mu służ " ... Czym to się objawia? Nie to żebym wądpił w skutecznośc tego cuda ale jestem ciekawy czy ktoś rzeczywiście miał sytuacje w której użył Yaware i to z pożądanym skutkiem ...
Jeżeli tak tto prosił bym o szczegułowe opisanie owej sytuacji ... Sposób ataku i skutki ... :)
Pozdrawiam :)
  • 0

budo_sid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1086 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Yawara od WARa

A nie łatwiej wysłać maila do Wara i czekać na przesyłkę niż się gdzieś szlajać i kupować to czego może nie warto kupić ?

Ale WAR nie jest w posiadaniu tego, czego szukam ja...
  • 0

budo_wise_mushin
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Yawara od WARa

Ta yawara ze zdjęcia wyżej. Jakoś bardziej mi odpowiada (chodzi mi o ten sznureczek na środku).

Są tu różne szkoły, zależnie od tego co robiłeś

aikido "robię" :) :wink:


Mi też bardzo odpowiada taka Yawara ze sznureczkiem, czyli koppo stick (a jak zapewne wiesz sid, ja też aikido robię :) ). Ma ogromną zaletę pod postacią możliwości puszczenia jej, wykonania np. takiego kotegaeshi czy innego nikkyo, a potem znów można nią uderzać :twisted: :)
  • 0

budo_sid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1086 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Yawara od WARa

Ta yawara ze zdjęcia wyżej. Jakoś bardziej mi odpowiada (chodzi mi o ten sznureczek na środku).

Są tu różne szkoły, zależnie od tego co robiłeś

aikido "robię" :) :wink:


Mi też bardzo odpowiada taka Yawara ze sznureczkiem, czyli koppo stick (a jak zapewne wiesz sid, ja też aikido robię :) ). Ma ogromną zaletę pod postacią możliwości puszczenia jej, wykonania np. takiego kotegaeshi czy innego nikkyo, a potem znów można nią uderzać :twisted: :)

Wow... po raz pierwszy, na forum, ktoś się ze mną zgadza. I to bez dyskusji... 8O Więc gdybyś spotkał sie z taką. To daj znać...
  • 0

budo_wise_mushin
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Yawara od WARa

Wow... po raz pierwszy, na forum, ktoś się ze mną zgadza. I to bez dyskusji... 8O Więc gdybyś spotkał sie z taką. To daj znać...


Planuję sam ją zrobić. Kiedy już to się stanie, to nie omieszkam napisać o tym fakcie w tym temacie.
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Yawara od WARa

Planuję sam ją zrobić. Kiedy już to się stanie, to nie omieszkam napisać o tym fakcie w tym temacie.


Dwie z lewej to koppo-stick. Nie tytanowe, jak u Dona Rearica, ale własne.
Materiał - ebonit, to pałeczki do szkolnych zajęć z elektrostatyki. Kupisz w CEZASie lub wysęp połamaną od znajomych belfrów. Z jednej całej pałki masz dwie yawary. Ebonit jest lekki, łatwy w obróbce, wgłębienia w desce robi bez problemu, nie pęka.
Łatwo też zrobić z aluminium, jeśli dorwiesz pręt o odpowiedniej średnicy.

Dołączona grafika
  • 0

budo_sid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1086 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Yawara od WARa
CEZAS... a co to?
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Yawara od WARa

CEZAS... a co to?

Centrala Zapatrzenia Szkół, czy cosik takiego.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Znajdź tam telefon do najbliższego sklepu.
  • 0

budo_|mm0rta|
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Yawara od WARa
Ludu !!!
Prosze o odp na mojego posta ... :)
Sorki że tak sie upomianam ale zależy mi na tym ...
Chodzi o wymiary yawary od Wara i czy ktoś się już bronił yawara na ulicy ... PLZ ...
- Pozdrawiam ...
  • 0

budo_sid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1086 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Yawara od WARa
Wybacz, ja nie odpowiem. Ale pytanie zadam też. Raczej nie pytanie, ale prośbę, o wymiary KOPPO STICK
  • 0

budo_wise_mushin
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Yawara od WARa
Jeżeli chodzi o materiał z jakiego można wykonać koppo stick, to myślałem nad śrubą, a raczej fragmencie długiej śruby, na którym nie ma gwintu.

To w ramach odpowiedzi na Twoje pytanie sid :)
BTW: jeżeli chcesz do mnie kontakt, to przyślij mi na priv maila, ja dam Ci swojego, bo nie moge wysyłać prywatnych wiadomości :(
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Yawara od WARa

Chodzi o wymiary yawary od Wara i czy ktoś się już bronił yawara na ulicy ... PLZ ...
- Pozdrawiam ...

Hehehe podejrzewam, że jakby się ym już ktoś intensywnie bronił na ulicy to już by tu przez jakiś czas nie pisał - przynajmniej do momentu wyroku uniewinniajacego.
A co do wymiarów to są dwa, jeden zakończony płasko a drugi z lekkim :) stożkiem.

1. Ma 13 cm długości, 1,5 cm średnicy; ma 5 poprzecznych nacięć na całym obwodzie dla pewniejszego chwytu.
2. W zasadzie rożni się tym, że końcowe 4 cm jest stożkiem zakończonym płasko. Kąt opadania to bodaj 15%. To tyle :)
  • 0

budo_sid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1086 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Yawara od WARa

Jeżeli chodzi o materiał z jakiego można wykonać koppo stick, to myślałem nad śrubą, a raczej fragmencie długiej śruby, na którym nie ma gwintu.

To w ramach odpowiedzi na Twoje pytanie sid :)
BTW: jeżeli chcesz do mnie kontakt, to przyślij mi na priv maila, ja dam Ci swojego, bo nie moge wysyłać prywatnych wiadomości :(

Dobre z tą śrubą. Ale o ile się nie mylę. Śruby są zazwyczaj robione z bardzo mocnego i twardego materiału. Co znacznie utrudnia zrobienie w nich dziurek. Jednak i ja spróbuję. Nic nie szkodzi. A sądzę, że ze śruby, będzie "koppo" lepsza, niż z ebonitu (choć taką też zrobię). Jeśli Ci na mailu zależy, OK, podam... heh...
  • 0

budo_sid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1086 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Yawara od WARa
Ale tak poza tym, rzeczywiście... czy ktoś się już tym próbował bronić? I ponawiam pytanie. Jak to jest z nauką "obsługi"? A może jakieś wskazówki... :roll:
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Yawara od WARa
Na ftp BUDO jest stara książka do nauki technik z kubotanem w wersji pdf. Możesz sobie poszukać i ściągnąć.
  • 0

budo_|mm0rta|
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Yawara od WARa
Sid jak znajdziesz to zapodaj linka plz :)
Heh ale ze mnie wredny wykożystywacz ;) :)
- Pozdrawiam :)
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Yawara od WARa

Jak to jest z nauką "obsługi"? A może jakieś wskazówki... :roll:

W linkach VB, zerknij do walki bronią, jest link do starego policyjnego podręcznika.
na stronie Dona Rearica (z pamięci [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] jest też trochę rysuneczków i opisów.
Trzymasz tetsui i walisz delikwenta jak młotkiem (instrukcję obsługi młotka chyba każdy zna) ;-)
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Yawara od WARa
Hehe, upraszczasz nieco temat Robercie :) , ale istotnie przy pewnym poziomie uproszczenia tak wygląda zastosowanie yawary w samoobronie :)
  • 0

budo_sid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1086 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Yawara od WARa
mam dwa podręczniki dotyczące walki yawarą. Pytanie tylko, jak łatwo przyswaja się tą wiedzę... zwłaszcza mając niewielkie szanse na ćwiczenie z kimś...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024