Skocz do zawartości


Zdjęcie

Yawara od WARa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
121 odpowiedzi w tym temacie

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Yawara od WARa
Jak masz coś sensownego do powiedzenie to pisz. To jest forum o walce bronią oszołomie i o tym sie dyskutuje. Pierwszy który by zagroził mojemu - czy moim bliskim - zdrowiu czy życiu wyszedł by z kubotanem w głowei. Pewnie, jeszcze z nożem w trzewiach, ale to inna historia.

A wazelina raczej nie była by mi potrzebna. I licz się troche se słowami.
  • 0

budo_anjin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 600 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Yawara od WARa
Ja moze troche obok tematu. Czy mozna gdzies w Polsce kupic comtech stinger (na stronie L. Szabo to sie nazywa Miami Beach Stinger)? Zamowienie przez net jest troche bez sensu, sam stinger kosztuje 8$, a przesylka pewnie 3 razy tyle. Dzieki za info.
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Yawara od WARa
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_anjin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 600 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Yawara od WARa
Dzieki, wczesniej sie jakos nie dopatrzylem. :oops:
  • 0

budo_siewca-
  • Użytkownik
  • Pip
  • 42 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wwa

Napisano Ponad rok temu

Re: Yawara od WARa
Już od paru dni biegam z "yawarką od wara :wink: " w kieszeni przy kluczach
Pierwsze spostrzeżenia - troche zaskoczyła mnie jej waga, to jest prawdziwy killer :) cios czymś takim w żebra i koniec, wpływa to jednak na jej poręczność.
Po drugie noszenie jej przy kluczach może jest praktyczne, ze wzgłędu na jak najmniejszą ilośc rzeczy w kieszeni, ale klucze same w sobie raczej tylko przeszkadzają. Nie ma jak ich wcisnąć wygodnie w ręke - samemu można by się skontuzjować, a latające bezwładnie też nie są wygodne.
Poza tym kubotan wydaje mi się bronią wręcz stworzoną dla mnie - myśle że psychologicznie nie był bym w stanie sprzedać komuś kosy, dlatego nigdy nie nosiłem i nie chce nigdy takowej nosić w kieszeni, a yawara to taka jakby jej "bezpieczniejsza odmiana". Może być równie grozna, może być użyta w miare "bezpieczne" tzn "asekuracyjnie :wink: ", a jest na pewno mniej przypałowa.
PS. testy z obiektami statycznymi wyszły bardzo pomyślnie (chodzi o swoistą siłę rażenia)
  • 0

budo_punisher
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 760 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZN/BLN
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Yawara od WARa
Ktoś może wie gdzie można kupic kubotan w Szczecinie?

Z góry dziekuje i jęzeli to było to sorry, ale jeszcze wszystkiego nie zdążyłem przeglądnąc.
  • 0

budo_|mm0rta|
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Yawara od WARa
siewca- :
"testy z obiektami statycznymi wyszły bardzo pomyślnie (chodzi o swoistą siłę rażenia)"

Ciesze się że mieszkasz w Wa-wie a nie W Krakowie Bo jeszcze stał bym się twoim "obiektem" ... W prawdzie statystycznie rzecz biorac miałbym szanse 1 na ok.. ok 950 tys do 1 miliona to i tak jakos mi lżej na sercu ;P

ps. Gdzie takie cuś można kupić ?
  • 0

budo_brisban
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:I znow wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Yawara od WARa
Nie koniecznie musisz kupywac. Za yaware moze robic kazda rzecz, ktora troche ci wystaje po obu stronach dloni tak na 2, 3 cm patrz: latarka, marker, dlugopis itp.
  • 0

budo_|mm0rta|
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Yawara od WARa
Wiem o tym ... :) Wydawało by się że idealną Yawarą i jeszcze innym zastosowaniu jest mała latarka "mag light?" posiadam takową ale myśle że leprze efekty w skutkach przysiosło by posługiwanie się czymś do takich celów zrobionym ... chodzi o ilealne do ręki dopasowane wymiary i ciężar oraz !!! TRWAŁOŚC !!! materiału ... Hmmm ... Fakt możer sobie coś takiego sam wykonam :P ... :)
  • 0

budo_sid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1086 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Yawara od WARa
Przyznam, że to interesujące... "to", czyli yawara. Choć mam wrażenie, iż jak to bywa z każdą bronią. Trzeba umieć się tym obsługiwać. Bo inaczej... kupa. A może się mylę. Jak to jest. Tzn.: z nabyciem umiejętności. Poza tym, rzeczywiście. Jakoś mniejsze opory miałbym używając yawary, niż noża... Napiszcie, proszę, jeszcze trochę...
  • 0

budo_siewca-
  • Użytkownik
  • Pip
  • 42 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wwa

Napisano Ponad rok temu

Re: Yawara od WARa
Dla ludzi zainteresowanych kupnem - ja swoją jak już pisałem kupiłem w sklepie internetowym WARA, jestem zresztą z tego bardzo zadowolony, bardzo pożądna realizacja zamówienia, a cena też przystępna zważywszy też na brak opłat za przesyłkę i pełny komfort zakupu.
Co do siły rażenia i efektywności, to po prostu trzeba yawarke potrzymać chociaż chwile w ręku. Kiedy wyjąłem ją z paczki byłem kompletnie zaskoczony. Zdjęcia nawet w 50% nie odzwierciedlają tej broni.
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Yawara od WARa

Jak to jest. Tzn.: z nabyciem umiejętności.

Są tu różne szkoły, zależnie od tego co robiłeś. "Magicy" z ju-jitsu i viet-vo-dao to Ci mogą pewnie uciski i dźwignie z yawarą pokazać. Niektórzy walą tetsui - tyle, że z yawarą. Ja np. ćwicze tak jak nożem w uchwycie odwrotnym. Te same linie i kombinacje, nic wyszukanego.
Miłośnicy balisongów (to świetna yawara), gdzieś na swoim forum radzili, olać tak zwane punkty wrażliwe
"Przy tej twardości, wrażliwe jest wszędzie, gdzie są kości pod skórą"
  • 0

budo_sid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1086 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Yawara od WARa
Dołączona grafika
A ta... gdzie można ją nabyć :?: :?: :?:

Hmmm... z chwili, na chwilę. Z postu, na post. Coraz bardziej się przekonuję.

Ta yawara ze zdjęcia wyżej. Jakoś bardziej mi odpowiada (chodzi mi o ten sznureczek na środku).

Są tu różne szkoły, zależnie od tego co robiłeś

aikido "robię" :) :wink:
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Yawara od WARa

Wiem o tym ... :) Wydawało by się że idealną Yawarą i jeszcze innym zastosowaniu jest mała latarka "mag light?"

MagLite jest ciut za słaby. Poczytaj tu
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
i na stronie PiteraM
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] pod akcesoria
  • 0

budo_sid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1086 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Yawara od WARa
Może znacie jakieś linki do sklepów, gdzie można by yaware kupić...? Najlepiej taką, jak ta u góry...
  • 0

budo_brisban
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:I znow wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Yawara od WARa
Na gorze jest koppo stick. Ja tez mam yawarke i tez sie ciesze z tego zakupu bo to naprawde fajna zabaweczka. A gdzie kupilem hm... swoja kupilem w Budo w sklepie kolo DH. Smyk w Wawie.
  • 0

budo_sid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1086 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Yawara od WARa
FAAAAAAAAAAAAAAAAAAJNIE... wszyscy z Warszawki. Kupujecie sobie yawarki. A ja biedny, ze śląskiego :? :cry:

Choć nie poddam się. I szukać będę!!!
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Yawara od WARa
Sid! Przecież ktoś może kupić dla Ciebie i wysłać - za niewielką gratyfikacją 8)
  • 0

budo_sid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1086 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Yawara od WARa
1. cena?
2. czas?
3. zdjęcie/opis
4. jeszcze nie teraz. Jutro ruszam na łowy do Katowic...
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Yawara od WARa
A nie łatwiej wysłać maila do Wara i czekać na przesyłkę niż się gdzieś szlajać i kupować to czego może nie warto kupić ?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024