Skocz do zawartości


Zdjęcie

czarny pas z shotokan na treningu judo


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: czarny pas z shotokan na treningu judo
A ja z tym nie mam problemu. Na nasze zajęcia przychodzą ludzie, którzy trenowali inne style, na seminariach też goszczą kumple z kyokushin czy z ITF. Nie ma problemu z tym, bo zazwyczaj noszą stroje z oznaczeniami stylowymi, więc nikt nie pomyli 6 kup taekwondo z 4 kyu kyokushin, choć to ten sam kolor pasa. Chociaż znajomy trener z danem w kyoku zawsze się trochę dziwi, jak go na seminariach zapraszam do pierwszego rzędu, między naszymi 1 danami. Ale on w ogóle taki charakter ma...

Przyszedł do nas ostatnio dzieciak z kyoku, miał tam pomarańczowy pasek z belkami i w takim sobie ćwiczył do pierwszego egzaminu. Teraz ma nasz biały z żółtą belką i fajno jest.

Pozdrówka

Gizmo
  • 0

budo_kocyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 996 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: czarny pas z shotokan na treningu judo
no tak a ja cwicze w spodenkach i rash guardzie lub jakies koszulce 8) i pasa nie ma mi tam spodnie z brzucha nie spadaja( trzeba kupowac na miare a nie na zapas chlopaki) :) :) ale zauwazylem ze jak kupilem sobie buty zapasnicze to ludzie jakos inaczej na mnie patrzyli, a zrobilem to tylko dlatego ze nadarzyla sie okazja- dzieki VingDragon poklon
a Joannaz mi tez sie Twoje zdjecie podoba :)
  • 0

budo_szalony
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 239 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: czarny pas z shotokan na treningu judo
Najlepiej do 1 dana miec bialy pas i po problemie.
  • 0

budo_zagier
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 738 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Goettingen

Napisano Ponad rok temu

Re: czarny pas z shotokan na treningu judo

ja mam na doboku- na plecach napis w jezyku angielskim i koreanskim- taekwondo... mimo wszystko na judo trener do mnie mowil przez dluzszy czas 'pan karate' :)


I co dobok wytrzymywal trening Judo ?
  • 0

budo_kirin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: czarny pas z shotokan na treningu judo
Nie znalazłem się co prawda w takiej sytuacji, ale sądzę, że uprzejmie było by spytać się prowadzącego zajęcia czy nie ma nic przeciwko noszeniu przez gościa pasa i naszywek z jego macierzystej szkoły.
  • 0

budo_scorpio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 326 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: czarny pas z shotokan na treningu judo
do nas na bjj przychodzą często ziomale z judo z czarnymi pasami i innymi też nikt nie robi problemów ale nie wiem jak jest w innych klubach czasem napewno trafią się fizole którzy będą chcieli udowodnić pasom że są od nich lepsi tylko poco
pozdrawiam
  • 0

budo_vril
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: czarny pas z shotokan na treningu judo
Reasumujac ten wspanialy temat:

ternuje karate i mam 4 kyu oraz kempo i posiadam 7 kyu. Oczywiscie posiadam kimono i kempoge oraz w/w pasy. Na kempo trener ZEZWOLIL mi na noszenie stopnia z KARATE ALE TYLKO DO Kimona z Karate ( :) ( kempoga jest czarna ) :evil:

Na karate NIGDY nie zalozylem kempogi - po prostu w przeliczeniu na seikeny sie nie oplaca

ja nie widze problemu. :) :)
  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: czarny pas z shotokan na treningu judo

Oczywiscie posiadam kimono

Gratuluje. Ale na karate to sie chyba chodzi w karatedze. Jak to mowil kiedys moj trener w kimonach chodza gejsze.
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: czarny pas z shotokan na treningu judo

Oczywiscie posiadam kimono

Gratuluje. Ale na karate to sie chyba chodzi w karatedze. Jak to mowil kiedys moj trener w kimonach chodza gejsze.

着物 - きもの - kimono
Pierwszy znaczek oznacza noszenie, zakładanie, zdejmowanie (dotyczy ubrania, od pasa w górę)
Drugi znaczek oznacza rzecz.
Złożenie tych znaków, czyli kimono, w języku japońskim to bardzo ogólne określenie ubrania. Karategi i każdy inny strój też można tak nazwać.

Oczywiście japońskie słowa po przejściu do innych języków zmieniają znaczenia i np. powszechnie stosujemy "pójście w kimono", a np. to co po japońsku się nazywa judogi i karategi, my nazywamy judoga i karatega.
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: czarny pas z shotokan na treningu judo
O czym mówicie ? Jak ktoś ma czarny pasek to se ma i niech se nosi co chce. Tym bardziej nie ma problemu jak gości na treningu raz na jakiś czas, wówczas podporządkowuje się oglnym zasadom w sali i instruktorowi prowadzącemu zajęcia.

Sprawa jest nieco inna jak sądzę, kiedy facet z shodanem w shotokan chodzi na zajęcia np. w judo i chodzi na nie permanentnie. Z racji, że wprowadza to zamieszanie dla niezorientowych, wówczas moim zdaniem i zgodnie z doświadczeniami, powinien zmienić i oznaczenia i pasek na taki, który zostanie poświadczony określonymi umiejętościami. Z reguły organizacje prowadzą weryfikacje. Jeżeli weryfikacja jest negatywna no to nie wypada robić już nic innego jak założyć ten, który jest na początku kolejki czyli zwyczajowo biały.
  • 0

budo_lordprzemo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Browary Łódzkie

Napisano Ponad rok temu

Re: czarny pas z shotokan na treningu judo
w sumie moj trener uwaza ze jesli sie idzie na trening jakiejs dla nas nowej sztuki walki to powinno sie nie zgrywac mastaha i zakladac czarny np. pas z karate bo i tak nic nie umiemy np. z judo... :P ....
  • 0

budo_giovanii
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: czarny pas z shotokan na treningu judo
Trenuje karate, od niedawna zaczołem także aikido, na początku ćwiczyłem tylko w spodniach od karateki i w t-shircie, ale trener zapytał sie mnie czy się wstydze,że trenuje karate:) i powiedział że moge ćwiczyć w karatece z żółtym pasem.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024