Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bandażowanie dłoni


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

budo_sobol
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kolbudy, Gdańsk
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Bandażowanie dłoni
Chciałbym posłuchać waszych opini na ten temat. Bo nie wiem czy wszyscy wiedzą ale w walce na zasadach ITF nie można stosować bandaży pod rękawice. Ale czy ktoś potrafi wytłumaczyć dlaczego? bandaż pomaga usztywnić nadgarstek,i lepiej pracuje się w rękawicach, pochałania też pot, usztywnienie powoduje że łatwiej uderzyć prawidłową powierzchnią rękawicy. Np. w boksie są one wymagane do walki. Więc dlaczego u nas nie?
  • 0

budo_kathis
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Bandażowanie dłoni
Gdzie dokladnie zabrania sie uzywania bandazy pod rekawicami? Ciekawa jestem, bo regulamin zawodow nie mowi o tym wprost. Ale faktem jest, ze nikt ich nie stosuje...

Co do samego uzywania sie nie wypowiem bo nigdy ich nie mialam. Dopiero rozwazalam ich nabycie wraz z nowa para rekawic. A ze juz nie startuje w zawodach, to jakos nie patrzylam na ta kwestie pod katem startow.
  • 0

budo_juras(l)
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 198 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo

Napisano Ponad rok temu

Re: Bandażowanie dłoni
w regulaminie jest bodajze aneks o to ze nie mozna stosowac bandazy ani zadnych tasm bokserskich.Na kursie sedziowskim Bujak mowil o tym dokladnie.Tlumaczyl to tym,ze nie stosuje sie(nie wolno) gdyz zwiekszaja ciezar reki:)...a wiadomo co to znaczy.Tlumaczyl ze bandaze zaklada sie jak sie jest kontuzjowanym...a kontuzjowany zawodnik nie jest zdolny do walki :D

osobiscie uzywam tasm bokserskich od niedawna.Teraz na pucharze w Legnicy mialem i nikt mi uwagi nie zwrocil.A walczylem 5 walk wiec to nie przypadek ze nikt akurat nie zauwazyl...

moge polecic stosowanie ich...szczegolnie osobom z nadwyrezonymi nadgarstkami.mi pomagaja,nie ruszam worka bez nich.No i na sparingi tez sa potrzebne.
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Bandażowanie dłoni
W zawodach Polskiej Unii Taekwondo GTF regulamin wyraźnie dopuszcza stosowanie bandaży. Jest to dośc popularne.

Pozdrówka

Gizmo
  • 0

budo_qwert_il
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 295 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk/Iława
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Bandażowanie dłoni
właśnie. u nas w GTF'ie taśmy (czy owijki jak to mówią w naszym sklepie sportowym) nie są zabronione. Nawed czasami niektórzy w nich ćwiczą przez cały trening. Widzisz Sabol... musisz sie przekfalifikować.
  • 0

budo_choong
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 741 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubin

Napisano Ponad rok temu

Re: Bandażowanie dłoni
Ja trenuje ITF - uzywam bandazy...jednak zawsze zakrywam pod rękawiczkami a na to nakładam rękawice. Albo wychodze do walki w juz zalozonych rekawicach i nie zdejmuje jakis czas po walce. :-)

Co do samego wiazania bandazy na nadgarstku to nie polecam metody z apteczek pierwszej pomocy :wink: (żart)

pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024