Skocz do zawartości


Zdjęcie

timing


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

timing
jest kilka no moze kilkanascie sposobow nauki timingu.. jakich uzywacie?
  • 0

budo_yokot
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 340 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: timing
Często przy wykonywaniu technik z uderzeń, bo np: zejdziesz za szybko z linii to przeciwnik skoryguje swój atak i trafi, zejdziesz za wcześnie i też trafi, zejdziesz w odpowiednim momencie i to będzie timing - taka metoda ma sens przy uczniach bardziej zaawansowanych, potrafiących już nie tylko bronić się ale i kontrolować swój atak
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: timing
podstawowych ćwiczeń, np. jeden uderza, drugi blokuje, inne polega na uderzaniu przed twarzą partnera w momencie gdy on rozsuwa szeroko ręce. Powoli ćwiczę z partnerem, to też dużo mnie uczy.

Jest takie jedno ćwiczonko, trudno to wytłumaczyć na forum ale ja spróbuję - stajemy naprzeciwko siebie, zamykamy oczy, wyciągamy przed się ręce i stykamy za sobą w przedramionach, jedna osoba jest prowadząca i trzyma ręce od środka, ta osoba wykonuje powolne ruchy rękoma ( podobnie jak w tai-chi), druga musi mieć cały czas własne ręce zetknięte z prowadzącym - to tak z grubsza. Uczy panowania nad ciałem i refleksu
  • 0

budo_bujin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 859 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Berlin

Napisano Ponad rok temu

Re: timing

Jest takie jedno ćwiczonko, trudno to wytłumaczyć na forum ale ja spróbuję - stajemy naprzeciwko siebie, zamykamy oczy, wyciągamy przed się ręce i stykamy za sobą w przedramionach, jedna osoba jest prowadząca i trzyma ręce od środka, ta osoba wykonuje powolne ruchy rękoma ( podobnie jak w tai-chi), druga musi mieć cały czas własne ręce zetknięte z prowadzącym - to tak z grubsza. Uczy panowania nad ciałem i refleksu


Cwiczenie nazywa sie po niemiecku "pushing hands". pasuje jednak bardziej do watku o rownowadze niz timingu.
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: timing
yokot to co napisalem to jest wynik braku timingu a nie jego metody cwiczenia.
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: timing


Jest takie jedno ćwiczonko, trudno to wytłumaczyć na forum ale ja spróbuję - stajemy naprzeciwko siebie, zamykamy oczy, wyciągamy przed się ręce i stykamy za sobą w przedramionach, jedna osoba jest prowadząca i trzyma ręce od środka, ta osoba wykonuje powolne ruchy rękoma ( podobnie jak w tai-chi), druga musi mieć cały czas własne ręce zetknięte z prowadzącym - to tak z grubsza. Uczy panowania nad ciałem i refleksu


Cwiczenie nazywa sie po niemiecku "pushing hands". pasuje jednak bardziej do watku o rownowadze niz timingu.


może tak z może nie, często bezpośrednio po tym ćwiczonku sprawdzamy refleks, każdy szybciej reaguje np. na lecącą w kierunku twarzy rękę i blokuje, więc musi mieć to coś wspólnego z wyrabianiem reflexu.
  • 0

budo_ankata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole

Napisano Ponad rok temu

Re: timing
Zabawa w "lapki"?albo "klepanka" ,no nie wiem jak to nazwac :wink: ,ogolnie jeden probuje kepnac drugiego,drugi zbija reke.
Na treningach robimy to w wielu wersjach.
Ciekawe ,czy ktos mnie zrozumial :oops:
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: timing
Zrozumial chc mi z "lapkami" kojarzy sie najbardziej film " Kto wrobil królika Rogera" ale to margines. A cwiczenie z linijka?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024