Skocz do zawartości


Zdjęcie

pałki teleskopowe...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
340 odpowiedzi w tym temacie

budo_schtruntz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 909 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: pałki teleskopowe...

jak nie , jak tak?
a stal to niby co?


no własnie nie, ponieważ rurka stalowa w batonie jest cienka i nie pełna w środku.
materiał owszem twardy ale z pewnością nie ciężki.


żeczywiście, nie ciężki, jedynie trochę ponad 6 g / cm3 :)
ale gdy interpretujący prawo organ będzie rozumiał dosłownie słowo "materiał" i odróżniał od słowa "konstrukcja" ? np. blaszany bączek sprzedawany na wiejskich odpustach jest lekki bo pusty, ale wciąż wykonany z twardego i ciężkiego materiału czyli stali.
  • 0

budo_schtruntz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 909 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: pałki teleskopowe...
ponadto, czy ostatni, najcieńszy segment batona to nie przypadkiem lity, stalowy pręt?
  • 0

budo_kontur17
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 864 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszwa

Napisano Ponad rok temu

Re: pałki teleskopowe...
ja już mam dość gadania o legalności batonów.
na podsumowanie powiem tak:

1. mam ekspertyzę
2. wszystkie sklepy sprzedają batony bez pozwolenia
3. nigdy policjant nie chciał mi zabrać batona
4. kupują odemnie batony policjanci i żaden się nie czepia że je sprzedaje
5. wykroczeń się nie boję- o ile to wogóle wykroczenie bo wykroczeń drogowych popełniam kilka dziennie (kto jeździ 50 km na godzinę po W-wa)

miłej debaty wam życzę :D
  • 0

budo_matteo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:MMA POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: pałki teleskopowe...
HEHE, a ja mam pytanko odnośnie tych przykręcanych końcówek do rękojeści batona..
Przydają się do czegoś?? Czy to bardziej taki gadżet.. :D
  • 0

budo_jahu21
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pałki teleskopowe...

ja już mam dość gadania o legalności batonów.
na podsumowanie powiem tak:

1. mam ekspertyzę
2. wszystkie sklepy sprzedają batony bez pozwolenia
3. nigdy policjant nie chciał mi zabrać batona
4. kupują odemnie batony policjanci i żaden się nie czepia że je sprzedaje
5. wykroczeń się nie boję- o ile to wogóle wykroczenie bo wykroczeń drogowych popełniam kilka dziennie (kto jeździ 50 km na godzinę po W-wa)

miłej debaty wam życzę :D

Podrocze sie ale:
W rozumieniu USTAWY z dnia 21 maja 1999 r. o broni i amunicji, bronią jest:
1) broń palna, w tym broń bojowa, myśliwska, sportowa, gazowa, alarmowa i sygnałowa, czyli każdy rodzaj broni palnej,
2) broń pneumatyczna, czyli wszelkiego rodzaju wiatrówki, gładkolufowe i z lufą gwintowaną
3) miotacze gazu obezwładniającego, czyli wszelkiego rodzaju miotacze gazowe nie będące bronią palna gazową,
4) narzędzia i urządzenia, których używanie może zagrażać życiu lub zdrowiu:
a) broń biała w postaci:
- ostrzy ukrytych w przedmiotach niemających wyglądu broni, czyli na przykład ostrze ukryte w lasce czy też parasola,
- kastetów i nunczaków, nic dodać, nic ująć,
- pałek posiadających zakończenie z ciężkiego i twardego materiału lub zawierających wkładki z takiego materiału, czyli pałki teleskopowe, pałki typu tonfa posiadające wkładkę z metalowej rurki (tzw policyjne) oraz inne,
- pałek wykonanych z drewna lub innego ciężkiego i twardego materiału, imitujących kij bejsbolowy,
B) broń cięciwową w postaci kusz,
c) przedmioty przeznaczone do obezwładniania osób za pomocą energii elektrycznej,czyli wszelkiego rodzaju paralizatory (tzw. elektroszokery), Air Tasery itp.


Smarowalem tez pismo do komendy glownej o interpretacje - wyszlo na to ze trzeba miec pozwolenie na teleskopa bo okreslone jako bron a z drugiej strony przepis martwy bo nie ma rozporzadzenia co do wystawiania takowych.

W zwiazku z powyzszym wg mnie - dla batonow sie nie dowalaja bo w zasadzie w tej kwestii prawo jest do banii - niby bron ale nie okreslono sposobow jej legalizacji...
Z drugiej strony sprobuj legalnie to wniesc na impreze masowa i jak cie przepuszcza z czyms takim i uznaja ze to nie bron to swiety jestem.
Ocena czy to bron - logicznie myslac - jedynym celem tego przedmiotu jest uzycie do walki , samoobrony - zwal jak zwal - nie jest to kij bejsbolowy do gry, czy noz do obierania kartofli...

Akwestie prawne uzycia neibezpiecznego narzedzia - jesli uzanno by ze to w obronie koniecznej - wyjdzie na to ze mozesz uzyc dowolnego przedmiotu do obrony byle adekwatne do zagroznia...

Co to za ekspertyza? :>
  • 0

budo_yoshihiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Krakowa

Napisano Ponad rok temu

Re: pałki teleskopowe...

Co to za ekspertyza? :>

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_kontur17
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 864 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszwa

Napisano Ponad rok temu

Re: pałki teleskopowe...

Z drugiej strony sprobuj legalnie to wniesc na impreze masowa i jak cie przepuszcza z czyms takim i uznaja ze to nie bron to swiety jestem.


z nożem czy nożycami ogrodowymi też Cię nie wpuszczą.
  • 0

budo_jahu21
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pałki teleskopowe...
No jasne i wiele innych rzeczy nie mozna wniesc - ale z punktu lopatologicznej logiki - pistolet , palka sluzy w jednym celu, a taki noz to np posmarowac pajde chleba ;-) - poprostu pala teleskopowa ma jedno konkretne zastosowanie - wiec skoro to nie bron to co?
  • 0

budo_kontur17
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 864 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszwa

Napisano Ponad rok temu

Re: pałki teleskopowe...
ale trzeba rozgraniczyć broń wymagającą zezwolenia od nie wymagającej zezwolenia:
np. tonfa: plastikowa bez metalowego rdzenia nie wymaga pozwolenia, a z metalowym rdzeniem wymaga
np. paralizator poniżej 10 mA nie wymaga pozwolenia, a powyżej wymaga.

Natomiast nie ma jednoznacznego stwierdzenia co do batona.
  • 0

budo_jahu21
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pałki teleskopowe...
no rozumiem ze tak opisano - tylko jak rozumiec metalowy rdzen albo ciezki koniec - smiesznie to opisane: rdzen - no baton rdzenia nie ma bo on caly metalowy 8)
  • 0

budo_ssj7
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 284 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jedenasty rozdział

Napisano Ponad rok temu

Re: pałki teleskopowe...

Baton sztywny ma jedną wadę - jak cie patrol złapie w nocy to z ofiary staniesz się przestępcą :(

Takie giękkie pejcze mają jedną wielką zaletę. Sztywną pałką muisz trafaić precyzyjnie, natomiast taka wybacza wiele błędów. Jeśli jesteś lekki (szybki) pejczem można zadawać wiele ciosów bardzo szybko i możesz przeciwnika zarzucić ciosami.

Apropo rękawic z kevlaru itp. wynalazków to w szkole mamy rękawice, którymi spokojnie możesz złapać za ostrze noża. Jak ktoś jest zainteresowany mogę się spytać po ile kupili i czy dałoby się skombinować. Podczas treningów używamy jeszcze takich rękawów dodatkowych, że można chlastać, bez przesady bo lekkie rany mogą się zdarzyć, ale nie będzie to rana cięta 20cm.
:!:


WOW 8O rękawice z kewlaru :twisted: w jakim sklepie je można dostać? pewnie chodzą od 1000 zł w górę :( Ale ja najchętniej sprawiłbym sobie pałeczkę, tylko nie wiem jaka jest najlepsza do samoobrony...z gumy raczej nie, bo trz precyzyjnie po łbie trafić? a sztywna się wygiąć może? No to jaką, i od ilu zaczynają się porządne pały? Od 100 zł? Polećcie mi jakiś konkretny rodzaj pałki teleskopowej :roll:
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: pałki teleskopowe...
po głowie? :o
  • 0

budo_ssj7
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 284 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jedenasty rozdział

Napisano Ponad rok temu

Re: pałki teleskopowe...
no a co, po d...pośladkach? Jakby szarżował na mnie jakiś dres z kosą w łapie, z mordem w oczach a ja miałbym batona to strzeliłbym po twarzy(jemu, nie sobie) i sprint między blokami...
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: pałki teleskopowe...
wiesz owszem można tak sobie gadać "szczeliłbym w to i tamto" to tylko gdybanie bo wpraniu to i tak wyjdzie jak wyjdzie :) ale batonem czaszke można rozwalić i tutaj już bez żadnego cudzysłowia :!:
  • 0

budo__zar_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 290 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Suwałki - dzika północ

Napisano Ponad rok temu

Re: pałki teleskopowe...
Ciosem w tchawicę/skroń/oko/żebra w okolicach serca też można zabić...
Kwestia opanowania techniki walki pałą teleskopową i ostukania się z sytuacjami stresowymi (kiepska to nazwa na mordobicie na ulicy, ale nic innego mi nie przyszło do głowy ;) ).

Co do batona to mam konturowego i... codziennie za pasem. Nikt się nigdy nie przyczepił.
  • 0

budo_pinio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 258 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pałki teleskopowe...
Ostatnio wchodząc do kasyna "misiek" dziwnie mi się przyglądał. Okazało się już po wejściu, że
podwinęła mi się koszula i cały baton był na wierzchu:)
  • 0

budo_tori
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 503 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:scyzorykowo
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: pałki teleskopowe...
Mam już dwa batony konturowe- wakacyjny i zimowy xD

Wakacyjny to oczywiście ten najkrótszy i chyba najdroższy-130zł Mieści się w kieszeni, podobnie, jak komórka, świetna sprawa. Zimowy to 21-70zł noszę za spodniami na przodzie, gdy guma dotyka gołego brzucha nie ma opcji, że pałka wypadnie przez nogawkę, trzyma się jak rzep.
Pierwszego (tego dłuższego) kupiłem rok temu. Na pewno baton daje Ci psychiczną swobodę, nie musisz się bać, że 4 typów podejdzie do Ciebie, gdy będziesz szedł ze swoją panną na powiedzmy pizzę do knajpy.
Nie wiem, czy dobrze myślę, ale wiele razy przechodziłem między cwaniakami, którzy robili dobre miny. Pałka daje dużą swobodę psychiczną, nie pozwala na stres, taką pewnośc siebie i poczucie bezpieczeństwa prawdopodobnie widać, można to odczuć. Piszę o tym z własnego doświadczenia, mając przy sobie batona przechodzisz obok grupy cwaniaków z podniesioną głową, jeszcze patrząc się na nich. Oni to widzą i dają sobie spokój. Bez pałki zapewne spuściłbym głowę i przeszedł obok nich, a to też by odczuli i pokusili się może na wyobrażenie, że o dziwo mam coś w portfelu xD

Może się mylę, ale często odniosłem takie wrażenie.
  • 0

budo_batmanhq
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 642 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: pałki teleskopowe...

... cały post...


Ojjj zgadzam się w 100% .
Baton daje duzo pewności siebie :-) . Kupiłem teleskopa tak jakoś zaraz po zarejestrowaniu się na BUDO i od tamtej pory nosze przy sobie :) .
Przez ten cały czas zdarzyło mi sie moze 2 razy zapomniec go wziaść :? qrde czułem sie wtedy jak bez ręki .

Jak narazie tylko jednej osobie musiałem "coś pokazać" :twisted: teleskopem ale ile było sytuacji gdzie sam widok rozkładającego się batona "załatwiał" sprawe :-) .
  • 0

budo_zaorish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1418 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pałki teleskopowe...

caly post


eee, jest kilka kwestia na ktorych temat moglbym polemizowac:
1. dlaczego to 4 cwaniakow mialoby cie nie zaczepiac, kiedy masz przy sobie batona?? nosisz go na wierzchu albo w rece go trzymasz??
2. na pewno daje pewnosc siebie ale dlaczego kiedy mijasz cwaniakow dumnie na nich jeszcze patrzac myslisz ze twoja pewnosc siebie ich odstraszy? nie sadzisz ze rownie dobrze oni moga to odebrac jako zaczepke ze niby "kozaczysz" i "mierzysz" ich?
3. nie mam batona (wybacz jesli cos palne) wiec nie bardzo wiem jak to dziala, ale trzeba go najpierw rozlozyc, tak? to czemu taki pewny jestes skoro szybciej mozesz dostac "partyzanta" zanim sobie przypomnisz ze masz go z soba?

moim zdaniem to gdybanie i pierdzenie. zarowno brak pewnosci jak i przesadna pewnosc siebie (arogancja, ignorancja) moze zgubic. jakby taka pewnosc siebie byla zasada to wszyscy by po miescie bujali sie i ledwo miescili miedzy ulicami zeby odstraszyc innych.
ale fakt faktem, ze sprzet czy chocby trenowanie SW poprawia pewnosc siebie itd.

:!: Torek, uzyles juz kiedys w takiej sytuacji batona? jesli tak to prosilbym o opisanie, oczywiscie z ciekawosci pytam, a nie ze zlosliwosci.
ja sam nie wiem czy czulbym sie duzo bezpieczniej nie wiedzac za duzo o samoobronie batonem lub nieuzywajac go wczesniej.
Tez bym chetnie sobie sprawil batona, podobno Konturowe sa zachwalane. Jak sie z nim teraz skontaktowac?

Pozdrawiam, czekam na odpowiedz.
  • 0

budo_tori
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 503 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:scyzorykowo
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: pałki teleskopowe...

1. dlaczego to 4 cwaniakow mialoby cie nie zaczepiac, kiedy masz przy sobie batona?? nosisz go na wierzchu albo w rece go trzymasz??

Nie o to chodzi, przede wszystkim liczę na siebie, przecież nie rok ćwiczę sztuki walki. Jednak baton dodaje Ci trochę więcej jaj, niż byś ich miał bez niego. Nie czujesz tak dużego stresu, nawet w czasie walki miałbyś jaśniejszy umysł, wiesz, że gdy nie dasz rady, to zawsze masz przyjaciela za pasem. Pałkę noszę schowaną, wydaje mi się, że kilkuosobowe grupki po prostu szukają SŁABEUSZA, który daje się poznać po tym, że ich omija łukiem, spuszcza głowę etc. na takich się rzucają.

2. na pewno daje pewnosc siebie ale dlaczego kiedy mijasz cwaniakow dumnie na nich jeszcze patrzac myslisz ze twoja pewnosc siebie ich odstraszy? nie sadzisz ze rownie dobrze oni moga to odebrac jako zaczepke ze niby "kozaczysz" i "mierzysz" ich?
dz.

Przecież nie mierzę ich wzrokiem, jak skończony pionek ;) Wyżej Ci napisałem jak to odbieram, okazanie cwaniakom większej pewności siebie, niż zachowanie jak standardowego przechodnia wprowadza ich w takie zamotanie. Boją się... myslą sobie- cholera a jak on coś ćwiczy, ja mu wyskoczę daj telefon, a on mi niewiadomo skąd rękę złamie. Oczywiście są ludzie, którzy się rzucą na Ciebie, raz taki koks zaczął nas besztać jak szedłem ze znajomymi, większośc z nich nie bardzo miała zdolności to sam się z nim biłem, miałem batona, ale prałem się bez niego. Nie moglem wyjac palki, skoro bylem z tyloma znajomymi a byl tylko on z kumplem, z tym, że kumpel stał obok. Skończyło się na tym, że jak zblokowałem jego jaby,dałem parę lowów i raz fronta na brzuch, to wziął od kumla piwo, wyzwał mnie i odszedł -_- ja wtedy jeszcze kolczyk w brwi miałem, srałem w portki jak głupi ;) Ale mimo wszystko z batonem przy pasku czułem, że jak będzie mieć nade mną przewagę, to się uratuję. Wiedziałem, że nie mogę liczyć na kumpli, bo oni najchętniej to by zwiali... takie życie.

3. nie mam batona (wybacz jesli cos palne) wiec nie bardzo wiem jak to dziala, ale trzeba go najpierw rozlozyc, tak? to czemu taki pewny jestes skoro szybciej mozesz dostac "partyzanta" zanim sobie przypomnisz ze masz go z soba?

Mam 20 lat, trenowałem sztuki walki od 14 roku życia, czasem były przerwy, ale to było związane tylko zagrożeniami w szkole ;) baton to tylko moja 3 ręka/anioł stróż. Już Ci napisałem-wpierw liczę na siebie, w razie partyzantów umiałbym zareagować. Tak to bywa, przede wszystkim jest to sprzęt przeciwko debilom, o których słuchasz w radiu/widzisz w tv (pociął kogoś nożem, pchnął nożem, strzelił w łeb etc.). Tu chodzi o obronę Twojego życia, Twojej partnerki, lub bliskich. Gdy wyskoczy Ci nożownik będziesz musiał stanąć przed swoją dziewczyną, może się zesrasz w portki, ale baton ma 60 cm, a nóż 15- masz większe szanse na uratowanie i siebie i swoich bliskich.

moim zdaniem to gdybanie i pierdzenie. zarowno brak pewnosci jak i przesadna pewnosc siebie (arogancja, ignorancja) moze zgubic. jakby taka pewnosc siebie byla zasada to wszyscy by po miescie bujali sie i ledwo miescili miedzy ulicami zeby odstraszyc innych.
ale fakt faktem, ze sprzet czy chocby trenowanie SW poprawia pewnosc siebie itd.

:!: Torek, uzyles juz kiedys w takiej sytuacji batona? jesli tak to prosilbym o opisanie, oczywiscie z ciekawosci pytam, a nie ze zlosliwosci.
ja sam nie wiem czy czulbym sie duzo bezpieczniej nie wiedzac za duzo o samoobronie batonem lub nieuzywajac go wczesniej.
Tez bym chetnie sobie sprawil batona, podobno Konturowe sa zachwalane. Jak sie z nim teraz skontaktowac?

Pozdrawiam, czekam na odpowiedz.

Jak mówiłem, mam dwa konturowe batony. Nigdy nie użyłem żadnego (niech to będzie potwierdzenie mojej tezy, że pałki użyję tylko wtedy, kiedy będę w podbramkowej sytuacji) i mam nadzieję, ze nigdy nie użyję, co nie zmienia faktu, że nigdy o nim nie zapominam, wychodząc z domu.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024