Skocz do zawartości


Zdjęcie

Spalenie tłuszczu i trochę rzeźby


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

deckard.n
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Spalenie tłuszczu i trochę rzeźby
Witam
Mam 188cm wzrostu i 86 wagi, więc teoretycznie w normie. Gorzej że mam dosyć nieforemną budowę ciała. Mam mocno obtłuszczone uda i pośladki, co wyjątkowo nieładnie wygląda u faceta. A niestety rodzinne jest u mnie odkładanie się tłuszczu w tych częściach ciała (mam taką gruszkowatą budowę). Brzuch - no kaloryfera nie mam, zdecydowanie :D Klatka piersiowa jest w miarę w normie, ale też powoli widać tam więcej tłuszczyku. Łapki mam za to raczej chude. 2 lata temu znalazłem w szafie skakankę i umyśliłem sobie żeby zacząć skakać. Przez ponad pół roku każdego dnia robiłem na niej 1000 podskoków (poświęcałem temu około 20 minut). W tym czasie schudłem 10kg (z 92 do 82). Głównie zeszło mi z brzucha i pośladków, chociaż moja budowa dalej pozostała taka śmiesznie nieforemna. Potem znowu odłożyłem skakankę i po roku zaczynam troszkę tyć... już ważę 86kg i znowu urósł mi brzuch i tyłek. Zapisałem się na siłownię, ćwiczę 2x w tygodniu, poza tym staram się jak najczęściej jeździć na rowerze, chodzić itd. Zastanawiam się czy nie zacząć biegać. Moglibyście mi doradzić jakieś ćwiczenia na zrzucenie tkanki tłuszczowej głównie z uda i pośladków? Również przydałoby mi się coś na wyrzeźbienie klatki.
Pozdrawiam
  • 0

M_arcin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
8
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Siatkówka zawsze na 1. miejscu
  • Staż [miesiące]:Z żelastwem od 2006 r.
  • Wzrost [cm]:188
  • Waga [kg]:92

Napisano Ponad rok temu

Re: Spalenie tłuszczu i trochę rzeźby
zrób zwykły trening na siłowni, dobrych planów na forum jest od metra, tylko że lepiej by było jakbyś chodził tam ok 4x w tyg.
do tego ja bym spróbował po każdym treningu siłowym trening aerobowy. W domu mam orbitrek, szczerze mówiąc do końca nie wiem, czy to aerob, ale jak utrzymuje tętno 140-150 przez 20 minut, to wiadra na pot nie starczy.
  • 0
Atlas ćwiczeń

deckard.n
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Spalenie tłuszczu i trochę rzeźby
No 4x w tygodniu to dla mnie troszkę dużo, po każdym treningu muszę minimum 1 dzień odpocząć, chyba max ile wyciągnę to 3 razy.

W domu mam orbitrek, szczerze mówiąc do końca nie wiem, czy to aerob, ale jak utrzymuje tętno 140-150 przez 20 minut, to wiadra na pot nie starczy.


No właśnie nie wiem czy większy sens jest mordować się po całości (czyli jakieś biegi, baseny itp), czy mordować tylko te nogi i poślady. Czy są jakieś skuteczne ćwiczenia na zrzucenie nadmiaru tłuszczu tylko z tych miejsc (bo na razie chciałbym się na tym głównie skupić, resztą wolałbym się zająć później), czy po prostu "ćwicz ćwicz aż cały schudniesz"?
  • 0

M_arcin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
8
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Siatkówka zawsze na 1. miejscu
  • Staż [miesiące]:Z żelastwem od 2006 r.
  • Wzrost [cm]:188
  • Waga [kg]:92

Napisano Ponad rok temu

Re: Spalenie tłuszczu i trochę rzeźby
tłuszczu nigdy nie zrzucasz z określonego miejsca, tylko z całego ciała, to nie to samo, co robienie mięśni. Wniosek taki, że im więcej partii robisz w aerobie, tym więcej energii jedziesz z tłuszczu, o ile technicznie do tego podejdziesz ( właściwe tętno, odpowiedni czas ). Bez mordowania się, nie osiągniesz za dużo :). Wg. mnie najlepiej by było jakbyś znalazł siłownie z basenem, żebyś od razu mógł wskoczyć. Bieganie raczej odradzam, to dobre ćwiczenie, ale strasznie niszczy stawy, chyba że możesz biegać po jakiejś plaży albo co. orbitreki to fajna sprawa. Rower... ciężko mi się wypowiedzieć na ten temat, jak jeździłem, to było też w sumie spoko, czułem, że coś się dzieje, więc może warto, ale nie zachwalę go tutaj ze względu na duża szkodliwość dla prostaty :D (gdzieś słyszałem, że kolaże mają z nią znacznie więcej problemów)

na trening 3x w tyg. można już wynaleźć dobry plan, chyba FBW będzie się nadawał, o ile się nie mylę, więc próbuj.

o oczywistości diety chyba nie muszę przypominać

P.S. ja ważę 86-87 przy 190 i spoko się z tym czuje, mógłbym coś jeszcze zrzucić, ale źle nie wyglądam i o to tu chodzi. Wagą się nie przejmuj, liczy się wygląd
  • 0
Atlas ćwiczeń

deckard.n
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Spalenie tłuszczu i trochę rzeźby
Dzięki bardzo za pomoc, już mniej więcej kapuję co i jak :)
Pozdrawiam
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024