Skocz do zawartości


Zdjęcie

Taekwon-do ogólnie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
123 odpowiedzi w tym temacie

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwon-do ogólnie
interesuje.
a moze zadam pytanie pomocnicze- z jakiego stawu wybiles sobie to kolano?? rotfl
  • 0

budo_taxx
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łomianki

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwon-do ogólnie
ze stawu kolanowego...

a było tak:

grałem w piłke (nożną) i leciała piłka po mojej lewej no i chciałem ją zgarnąć, i tak nieforyunnnie ustawiłem nogę, żę poczułem jak mi się kolano ruszyło w poprzek, a potem wróciło na mmijejsc. (myślałem że złamałem). Ale jak sobie upadłem na ziemie, to sie okazało, ze z bólem ale mogę zginać kolano w tył(do granic normalności of coz) i przód. jak wstałem i próbowałem iść to jak krzywo postawiłem nogę to czułem jakby (bo nie wiem czy napwno) rusza mi sie na boki (tak subtelnie wypada). Było to w środę, u lekarzea nie byłem, ale wygląda na to ze jeste poprawa. Na początku ledwo mogłem chodzić - teraz mam tylko problwmy z pełnym wyprostem nogi w marszu ( bo należąco to spokojnie). Ponadto boli mię ten mięsięń z tyłu kolana (wiązadło ?), ale jest na dobrej drodze. Pewnie nadruszyłem (dobre nie?) sobie jakies scięgno. Ale dzisiaj już sie nie bałem zrobiś dwit-chagie (czego nie moge powiedzieć o środzie - wienc bedzie dobrze :)
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwon-do ogólnie
widze ze w dalszym ciagu nie widzisz bezsensownosci tego co napisales- inaczej mowiac napisales ze wybiles sobie staw ze stawu :)
  • 0

budo_qwert_il
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 295 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk/Iława
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwon-do ogólnie
a no tak. teraz zrozumiałem. przecierz kolano to staw. tak samo jak łokieć :)
  • 0

budo_taxx
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łomianki

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwon-do ogólnie

widze ze w dalszym ciagu nie widzisz bezsensownosci tego co napisales



zajebiscie... ale mnie ta noga naprawde boli i nie widze w tym nic smiesznego
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwon-do ogólnie
to idz do lekarza.
  • 0

budo_taxx
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łomianki

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwon-do ogólnie
A właśnie dzisiaj byłem. Na szczescie nić nie złamane, zadne wiązadło nie zerwane. Taki mi bandarz załorzyli trochę usztywniający i powiedzieli, abym starał sie nie nauduzywac nogi.

Ale jaka porażka - niewyobrażalne!!!!! początkowo chciałem sie dostać do zwykłego ortopedy (drogą przez internistę), czyli na taką normalną wizytę. Wiecie na kiedy dali mi termin? ....... na 20 CZERWCA !!!!!!!!!!!! - no przecież paranoja - do tego czasu to już nawet złamana noga by sie zrosła, jakbym gipsu nie miał!!!! :cry: Dlatego właśnie wybrałem sie na ostry dyżur ( no musiałem trochę poudawać) :) . Fajnie to wyglądało - przyjeżdża koleszka furantem pod szpital, wychodzi i (udaje, ze) kuśtyka.

Nikomu nie polecam takich wizyt - straszne rzeczy patrzeć na ludzi z połamanymi nogami i rękami ( a już najgorzej to wyglądają staruszki z połamanymi nogami :roll: ).

Hihi. niezłego stresa miałem, bo wszyscy przedemną co weszli, to od razu po wyjściu do gipsowni i w gips. Był przedemną taki (wesoły) faciu. Też se skręcił nogę w kolanie (tylko ze on grał w kosza). Jak wyszedł, to powiedział, ze mu wyciągali z kolana płyn jakąć wielką igłą, i ze ma dziurę w kolanie. Myślałem, ze umrę ze strachu (poniękąd miał podobne zwichnięcie co moje).

A ja zamiast pisania w temacie relacje z treningów, to piszę relacje ze szpitala. Mam nadzieje ze kiedys bede tyle samo pisał w tym pierwszym :wink:


Pozdrowienia.
  • 0

budo_qwert_il
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 295 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk/Iława
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwon-do ogólnie
NO... PRZYDAŁO BY SIE
  • 0

budo_-hermes-
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwon-do ogólnie
Czesc. Mam pytanko, mozecie mi pomuc w wyborze sztuki walki. Mianowicie jak sadzicie która sztuka jest lepsza tzn skuteczniejsza na przeciwnika?? Teakwondo czy Karate Kyokushin? Bardzo prosze o skomentowanie dlaczego. Prosze.
  • 0

budo_taxx
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łomianki

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwon-do ogólnie
Widziałem jak po zakończeniu walki boxerskiej (przewczesny knock-out) weszli na mate kyokushini i muszę powiedzieć ze naprawdę nieżle wymiatali (400% normy boxerów) ( bo wogóle box do d*** jest) Więc jak karate to napewno kyokushin :)
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwon-do ogólnie
taxx... nie gadaj glupot.
Hermes w dziale karate byl juz taki temat poszugaj go i sobie poczytaj.
  • 0

budo_charly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwon-do ogólnie
Taxx nie wypowiadaj się o boxie jak nie masz pojęcia o czym mówisz...
  • 0

budo_-hermes-
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwon-do ogólnie
Ale chdozi mi oto co sadzicei, czy teakwondo jest lepsze niz KK??? jak tak to dlaczego. Gdzie sa lepsze kopniecia? i bardziej skuteczne. Help
  • 0

budo_qwert_il
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 295 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk/Iława
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwon-do ogólnie
chciałbym ja sie wypowiedzieć na ten temat. Ja mieszkam w Iławie i są tylko 2 sekcje: Karate kyokushin, i Taekwon-do GTF (razem z kick boxingiem ale to inna sprawa) i ja gdzybym dzisiaj miał wybierać to na 100% wybrałbym Taekwon-do. Wg. mnie karate jest cholernie sztywne. ma bardzo niskie pozycje. a zreszto u nas karate "słynie" tylko z tego, że sie kopią po nogach. taekwon-do natomiast ma jest miękkie- poprzez (ów słynną) falę wykorzystuje mase wojownika :-) . TKD słynie z nóg. baaaaardzo dużo technik wykonuje sie nogami. ale to jest u nas. w innej sekcji inny trener może inaczej prowadzić trening. więc decyzja nalezy do ciebie...

aha możesz jeszcze przecież iść na trening do każdej z sekcji i sobie porównać. gdzie ci sie będzie bardzoej podobało tam zacznij chodzić na stałe!!! :)
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwon-do ogólnie

Widziałem jak po zakończeniu walki boxerskiej (przewczesny knock-out) weszli na mate kyokushini i muszę powiedzieć ze naprawdę nieżle wymiatali (400% normy boxerów) ( bo wogóle box do d*** jest) Więc jak karate to napewno kyokushin :)


Boże co za brednie - weź poćwicz kiedyś 30 minut bez przerwy na worku ręce (ew. i nogi - nawet trudniej) - zobaczysz czy jest to łatwe...

Albo pobiegaj po górach - po 15 km...

Albo --- poćwicz zanim coś powiesz... Ja trenowałem boks u Kukiera w Lublinie. Poza tym kravka czerpie z boksu...
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwon-do ogólnie
Qwert ale Ty mowisz chyba o formach co? bo w praktyce w KK chyba nie ma az takich niskich pozycji... mowie o walce, a w TKD fala.. po prostu jest a czy to w ogole czemus sluzy tak naprawde??
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwon-do ogólnie

Qwert ale Ty mowisz chyba o formach co? bo w praktyce w KK chyba nie ma az takich niskich pozycji... mowie o walce, a w TKD fala.. po prostu jest a czy to w ogole czemus sluzy tak naprawde??


Zresztą ową "falę" akcentuje się głównie w układach :roll:
(choć oficjalnie powinno się przy uderzeniach itp.)

"6. Fala. Wykonanie ciosu czy bloku z gwałtownym obniżeniem środka ciężkości dodaje ruchowi siły. Dzięki temu uzyskujemy złożenie wektorów bezwładności, masy ciała i siły pracujących rąk czy nóg - w konsekwencji, wzrost skuteczności. W ruchu możemy wyróżnić trzy rodzaje linii, po których przemieszcza się środel ciężkości ciała:

- horyzontalna, na tym samym poziomie,
- ostra linia fali (kształt zębów piły)
- sinusoidalna, używana w Taekwon-do. "

7 zasad treningu Taekwon-do
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwon-do ogólnie
slodka teoria :wink: oczywiscie cios wykonany z 'opadem' jest silniejszy i w prakltyce do zastosowania jednak wydaje mi sie iz sposob w jkai robi sie to w formach jest malo efektywny i wprowadzony tka naprawde nie po to zeby techniki byly silniejsze a po to zeby odroznic TKD od karate :?
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwon-do ogólnie
Dollyo to okrężny ..........
  • 0

budo_greed
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1188 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwon-do ogólnie
jezeli wpadasz z pytaniem co jest lepsze to powinienes poszukac w archiwum.
nie ma lepszej czy gorszej sztuki walki , wszystko zalezy od ciebie , sytuacji , przeciwnika , itp.
polaz po seksjach w swoim miescie i zobacz co ci sie podoba , nawet gdyby jakas MA byla super skuteczna , trenowalbys ja nie lubiac jej ? :evil:

pozdrawiam :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024