Skocz do zawartości


Zdjęcie

Stephan Tapilatu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

budo_dźwiedziu
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 86 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom

Napisano Ponad rok temu

Stephan Tapilatu
Czy ktoś mógłby mi powiedzieć coś więcej o tym zawodniku? Podobno odnosił spore sukcesu w tkd, teraz walczy w turniejach typu K1. Z góry dziękuje
  • 0

budo_ukasz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto świętej wieży ...

Napisano Ponad rok temu

Re: Stephan Tapilatu
Stephan Tapilatu był wielokrotnym ME, oraz był MŚ w taekwondo ITF w kategori wagowej bodajże do 71 kg. Ostatnio na większej imprezie tkd walczył chyba ma MŚ w Argentynie w 1999 roku, zdobywajac srebrny medal. Teraz już chyba nie startuje w tkd, a dołączył do holenderskiego teamu Golden Glory i zajmuje się bardziej NHB (tutaj link do filmiku przedstawiającego ten team [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] )

Rodzina Tapilatu w taekwondo, to tak jakby rodzina Graciech w bjj. Ćwiczy ojciec (trener Stephana), matka, dzieci, kuzynii itp, odnosząc wielkie sukcesy na arenach sportowych. Osatnimi czasy najwyższe laury zdobywa Bianca Tapilatu.

Pozdrówka.
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Stephan Tapilatu
Stephan Tapilatu - człowiek legenda, jeśli chodzi o sportowe taekwondo ITF. Wielokrotny medalista MŚ i ME, mistrz świata i Europy w taekwondo ITF, medalista m. in. Pucharu Piotra Wielkiego, otwartych mistrzostw Niemiec, Morangbong Cup w Japonii, startował także w WTF (wicemistrz świata z Grecji 2001, przegrał finał z Koreańczykiem) oraz w Taekwondo International (był m. in. w składzie reprezentacji Holandii, która w 1991 roku wywalczyła drużynowo srebro na otwartych MŚ w Leicester przegrywając finał z reprezentacją TAGB - Stephan akurat wtedy wygrał swoją walkę). Pamiętam go także z otwartych ME TKD International z Holandii w 1996 roku. Imponował rewelacyjnym timingiem, świetną techniką sportową, szybkością, poruszaniem się. Przez wiele lat czołowy zawodnik reprezentacji Holandii. Członek słynnego "klanu Tapilatu", kierowanego przez jego ojca - Wijnanda Tapilatu, obok niego barw Holandii bronili Django, Patiparu i Bianca Tapilatu. Miałem okazję obejrzeć go co najmniej kilka razy na żywo i wierzcie mi - było co oglądać. Obecnie bodajże 4 dan ITF (chyba, że zdawał ostatnio na 5, bo ten 4 dan to już dobrych parę lat ma). Nagrania jego walk należą do moich ulubionych. Kilka scenek z jego występów w ringu można zobaczyć na Sherdogu w klipie zespołu Golden Glory.

Pozdrawiam

Gizmo
archiwista działu
  • 0

budo_dźwiedziu
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 86 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom

Napisano Ponad rok temu

Re: Stephan Tapilatu
wielkie dzięki, a może mi ktoś podać jeszcze jego wymiary; wzrost, wage etc.
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Stephan Tapilatu
No nie, troche nas przeceniasz... ;) jak pamiętam Stephan startował początkowo w kat. 63, a potem w 71 kg. Co do wzrostu to na wspólnym zdjęciu wydaje się odrobinę niższy ode mnie (a mam jakieś 180 cm).

Gizmo
  • 0

budo_dźwiedziu
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 86 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom

Napisano Ponad rok temu

Re: Stephan Tapilatu
dziekuje wszystkim za wypowiedzi, nareszcie zawodnik który udowadnia że tkd może sobie poradzić w konfrontacji z innymi stylami, swoja drogą ciekawe jak poradził by sobie któryś z braci Idzikowskich w tego typu zawodach?
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Stephan Tapilatu
Możemy oczywiście pogdybać, ale z ogladanych przeze mnie występów Stephana w jego najlepszych latach w ITF i Idzikowskich oceniam, że między nimi jest duuuuża różnica umiejętności...

Pozdrówka

Gizmo
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Stephan Tapilatu
Co do udowadniania, no cóż... ja osobiście uważam, że Stephan był i jest fenomenem, i w niejednym stylu dałby sobie radę - to po prostu fighter, wielki fighter, świetny technik (mowa o technice do walki). Zawsze lubiłem oglądać jego walki i uwielbiam je nadal. Gdyby ćwiczył kick, karate, nie wiem co jeszcze - też pewnie byłby mistrzem.

Gizmo
  • 0

budo_dźwiedziu
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 86 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom

Napisano Ponad rok temu

Re: Stephan Tapilatu
ciekawe czy wogóle jest w polskim tkd obecnie taki fighter który byłby w stanie walczyć w zawodach o formule podobnej do K1, co więcej walczyć i odnosić sukcesy?
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Stephan Tapilatu
Raczej wątpię. Inny sport, inne wymogi przygotowań. Sporo trzebaby dodać do TKD.

Gizmo
  • 0

budo_owat
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Brave New World

Napisano Ponad rok temu

Re: Stephan Tapilatu
troche poszperałem i jest :)
dane stephana - [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
a tu adres do wyników ME z 1998 roku
odnosnie tego linku :
skoro stephan ma wage 73 kg to powinien startowac w kategori do 80 kg w której wygrał Tomasz Idzikowski
jak to wytłumaczysz Gizmo ? :)
  • 0

budo_ukasz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto świętej wieży ...

Napisano Ponad rok temu

Re: Stephan Tapilatu
oWat czy słyszałes kiedys o zbijaniu wagi ? Wydaje mi się że większość zawodników tak robi. Idzikowski normalnie waży ok 87 kg, przed zawodami zrzuca do 80 kg.

Pozdrówka.
  • 0

budo_taxx
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łomianki

Napisano Ponad rok temu

Re: Stephan Tapilatu
tutaj trochę o tym


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_owat
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Brave New World

Napisano Ponad rok temu

Re: Stephan Tapilatu

oWat czy słyszałes kiedys o zbijaniu wagi ?

cos tam mi sie u uszy obiło , ale sie nie czepiajcie dopiero zaczynam swoja przygode z tkd :)

a tu cos jescze :
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024