Skocz do zawartości


Zdjęcie

chcialem powitac


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

budo_eternite22
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

chcialem powitac
Witam wszystkich:-) Przede wszstkim pragne pogratulowac wysokiego poziomu waszego forum. Wiele sie z niego dowiedzialem , trzymajcie tak dalej . TKD zaczalem trenowac ..2 tygodnie temu :) Kolega prowadzi zajecia w sekcji WTF i zachecil nas do sprobowania. Nie powiem, jestem zachwycony. Pewnie umieracie ze smiechu, ze w tym wieku zaczalem ( hehe blizej konca niz poczatku studiow :oops: ), ale coz mam nadzieje ze lepiej pozno niz wcale. Na swoja obrone moge powiedziec, ze jestem dosc dobrze zmotywowany, pragne odmienic swoj tryb zycia. Rzucilem palenie, zaczalem rozgladac sie za jakims ogolnorozwojowym sportem. I w tym momencie w moim zyciu pojawilo sie taekwondo. Mam wiec do was pytanie: Na co powinienem na poczatku zwrocic uwage?? Tzn najwazniejsze rozciagniecie, kondycja czy technika wylacznie? Czy jest wskazane, zeby sie codziennie rozciagac ( z rozciagnieciem jest u mnie tragicznie)? Po jakim czasie bedzie widac wyrazny posttep w mojej sprawnosci ( przy 2-3 treningach w tygodniu i mojej sumiennosci :lol: )?
  • 0

budo_charly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: chcialem powitac
Witam!
Nigdy nie jest za późno - ja zacząłem w wieku 24 lat :) Gratuluje rzucenia palenia - bardzo dobry wybór!
A na co powinieneś zwrócić uwage? Cóż kondycja po treningach taekwondo sama przyjdzie, to ci gwarantuje :wink: Bardzo ważna jest technika, trzeba od początku uczyć się prawidłowo wykonywać techniki, bo później ciężko jest się przestawić. Co do rozciągnięcia, to nie da się ukryć, że w tkd jest ono dość istotne. Trzeba się rozciągać nie tylko na treningach, ale i w domu - najlepiej stworzyć sobie program ćwiczeń i wykonywać je systematycznie (systematyczność jest bardzo ważna). A czy rozciągać się codziennie czy robic dzień przerwy to musisz sam dojść (będziesz czuł czy potrzebujesz dnia na regeneracje, odpoczynek dla mięśni czy nie). Sądze że dobrym wyjściem jest codzienne rozciąganie dynamiczne, a rozciąganie statyczne co drugi dzień. Oczywiście nie zapominaj o rozgrzewce przed rozciąganiem 8)
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: chcialem powitac
Witamy na forum, u kogo ćwiczysz? (pewnie znam ;) )

Pierwsza i podstawowa sprawa na początku - systematyczność! Jak masz dobrego trenera, to efekty same przyjdą...

Pozdrówka

Gizmo
  • 0

budo_eternite22
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: chcialem powitac
Na treningach jest dwoch instruktorow - ten ktorego znam to Mariusz Zawadzki. Zapomnialem dodac ze mieszkam w Lodzi. Dzieki za rady, do uslyszenia na forum
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: chcialem powitac
Mariusz! No to pozdrów go gorąco od Piotrka, szefa klubu "Dan"...

Pozdrówka

Gizmo
  • 0

budo_charly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: chcialem powitac
Gizmo zna wszystkich :)
  • 0

budo_zagier
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 738 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Goettingen

Napisano Ponad rok temu

Re: chcialem powitac

Gizmo zna wszystkich :)


To prawie tak jak Krzysztof Jarzyna ze Szczecina - szef wszystkich szefów. :wink:
  • 0

budo_dźwiedziu
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 86 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom

Napisano Ponad rok temu

Re: chcialem powitac
kurcze czasami wpadam na inne forum sportowe, nie powiem oczywiście jakie, w każdym bądź razie czytając tam posty często mam wrażenie że moderatorzy już dawno dali sobie spokój z kontrolowaniem wypowiedzi niektórych forumowiczów. Musze jeszcze dodać że moje ulubione literki to s, f, d :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024