Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sotomakikomi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

budo_xmadonex
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Sotomakikomi
Wlaśnie chciałem zapytać o tą technikę, jak jest z wykonaniem jej w walce, nie miałem jeszcze randori od czasu jak się tego nauczyłem. Czy nie ma problemu z zahaczeniem łokciem w szczeke przeciwnika?? I gdzie sie naciska swoim barkiem, na bark czy reke uke? Moze jakies rady jak to dobrze wykonac...
  • 0

budo_matek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Hajnówka

Napisano Ponad rok temu

Re: Sotomakikomi
Przy sotomakikomi moim zdaniem powinienes bardzo dobrze naciagniecie zrobic ...bez tego bedzie ciezko miedzy toba a uke nie powinno byc wolnego miejsca powinienes go dotykac prawym bokiem plecow :P tak ja to widze chodz nie lubie tej techniki
pozdro
  • 0

budo_xmadonex
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Sotomakikomi
A widzisz, mi sie bardzo spodobala, jakos tak naturalnie mi wychodzilo, ale nie probowalem jeszcze tego wykonac w ruchu, to moze troche zmienic, zobacze jutro.
  • 0

budo_kaviorek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole

Napisano Ponad rok temu

Re: Sotomakikomi
Nie ma magicznej recepty na to gdzie masz np. trzymac lokiec. Najlepiej tak, zeby ci wchodzilo. Sam musisz do tego dojsc cwiczac z roznymi partnerami, duzo zalezy od budowy przeciwnika i ilosci powtorzen.
  • 0

budo_judokaxxx
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Hajnówka

Napisano Ponad rok temu

Re: Sotomakikomi
Wiesz to jest technika nieefektowla ale bardzo skuteczna. Jeśli jesteś bardzo silny to prawie na 80% ci wyjdzie tylko wystarczy dobże złapać przeciwnika. Mussz poprostu go opanowac i już niemasz problemów z żuceniem go. Jeżeli chodzi o ręke to najlepiej żeby szła nad głowa lub jak trzymasz wysoki uchwyt to za głową. Pamiętaj najważniejesz jest naciągnięcie a reszta pójdzie latwo. TYlko jak robisz to z kilegż to niewykorzystuj całej siły bo troszke może go przetkać jak spadniesz na niego.
Narazie !!!!
  • 0

budo_kręciel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 410 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Sotomakikomi
Sie ma!
Według mnie tą technikę należy wykonywać w ten sposób (lewa strona, na prawą będzie analogicznie):
wyłapujesz jego prawy rękaw swoją prawą dłonią i śgiągasz mocno do pasa; lewą rękę przekładasz przez jego plecy i łapiesz za plecionkę w okolicy pachy - uchwyt ten musi być szczelny; wtedy, naciskając klatką na jego rękę, powodujesz dźwignię, która sprawi mu ból; przed samym położeniem się proponuję zrobić przyruch do uchi-maty i z jednego ruchu przejść w drugi...

  • 0

budo_kręciel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 410 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Sotomakikomi

Według mnie tą technikę należy wykonywać w ten sposób ...

Ale się wygłupiłem! :flasingsmile: Źle przeczytałem tytuł i byłem przekonany, że chodzi o sumi-gaeshi! Widzę jednak, że nikt nie wytknął mi błędu... Sorry za wprowadzenie zamętu! Pozdrawiam wszystkich!
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024