Skocz do zawartości


Zdjęcie

lowkick a wejscie w nogi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

budo_pisklak
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

lowkick a wejscie w nogi
Witam
Dylemat jest taki:
Przeciwnik kopie lowkick ale wiemy ze moze tez wesc w nogi. Jak najlepiej blokowac lowkick:
-jak w Taju piszczelem unoszac noge i tracac nieco ze stabilosci
- uginajac nieco noge i amortyzujac spodem uda, trzymajac sie przynajmniej teoretycznie na obu nogach
???
Wiem z grubsza jakie sa za i przeciw ale co wy myslicie?
  • 0

budo_daniel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ZnikadIzewszad

Napisano Ponad rok temu

Re: lowkick a wejscie w nogi

Witam
Dylemat jest taki:
Przeciwnik kopie lowkick ale wiemy ze moze tez wesc w nogi. Jak najlepiej blokowac lowkick:
-jak w Taju piszczelem unoszac noge i tracac nieco ze stabilosci
- uginajac nieco noge i amortyzujac spodem uda, trzymajac sie przynajmniej teoretycznie na obu nogach
???
Wiem z grubsza jakie sa za i przeciw ale co wy myslicie?


Ja tam lubię rozwiazanie na "zapaśnika" przyjmujemy loka i od razu wchodzimy w nogi przeciwnika :)
  • 0

budo_loko
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 223 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: lowkick a wejscie w nogi

Dylemat jest taki:
Przeciwnik kopie lowkick ale wiemy ze moze tez wesc w nogi. Jak najlepiej blokowac lowkick:
-jak w Taju piszczelem unoszac noge i tracac nieco ze stabilosci
- uginajac nieco noge i amortyzujac spodem uda, trzymajac sie przynajmniej teoretycznie na obu nogach
???
Wiem z grubsza jakie sa za i przeciw ale co wy myslicie?


Zalezy , najlepiej dojsc do klinczu , ale jesli juz low leci , mozna sie cofnac i zrobic cłapke , typowego uniku na lowkick nie ma to wychodzi w walce.


Ja tam lubię rozwiazanie na "zapaśnika" przyjmujemy loka i od razu wchodzimy w nogi przeciwnika


Zycze powodzenia ... zobacz jak konczy sie przyjmowanie low'ow od Hoost'a i Aertsa , wybijesz sobie z glowy przyjmowanie tego kopniecia na siebie. :twisted:
  • 0

budo_animek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: lowkick a wejscie w nogi

Dylemat jest taki:
Przeciwnik kopie lowkick ale wiemy ze moze tez wesc w nogi. Jak najlepiej blokowac lowkick:
-jak w Taju piszczelem unoszac noge i tracac nieco ze stabilosci
- uginajac nieco noge i amortyzujac spodem uda, trzymajac sie przynajmniej teoretycznie na obu nogach
???

Może to zabrzmi głupio ale nie widze tu jednego sposobu. Kurcze widze tu mase czynników które mogą decydować o działaniu. Sam widzisz tu minusy -utrata stabilności -możliwośc niewytrzymania low'a.
Najlepiej poćwicz taką sytuacje, zobacz co jest lepsze, zmień sparing partnera na 20 kilo cięższego i znowu zobacz co lepiej skutkuje.

Zycze powodzenia ... zobacz jak konczy sie przyjmowanie low'ow od Hoost'a i Aertsa , wybijesz sobie z glowy przyjmowanie tego kopniecia na siebie

Loko, nie każdy low "nokautuje". Jak obejrzysz walki ze wspomnianego K1 to nie wyglądało to w ten sposób ze zawodnik wypuszczał 1 low'a i przeciwnik się niepodnosił. Inna sprawa to spotkanie zawodnika klasy Hoost'a i Aerts'a na ulicy :wink:
Nad cłapką bym się zastanawiał :roll: Low to +/- zasiąg ręki. Robiąc cłape odsłonisz głowe i ... Ale to tylko gdybanie :)
  • 0

budo_boidae
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: lowkick a wejscie w nogi

Witam
Dylemat jest taki:
Przeciwnik kopie lowkick ale wiemy ze moze tez wesc w nogi. Jak najlepiej blokowac lowkick:
-jak w Taju piszczelem unoszac noge i tracac nieco ze stabilosci
- uginajac nieco noge i amortyzujac spodem uda, trzymajac sie przynajmniej teoretycznie na obu nogach
???
Wiem z grubsza jakie sa za i przeciw ale co wy myslicie?

Blok piszczelem napewno odpada w przypadku laczeniu z chwytami.Prawidlowa jest druga opcja-blok miesniem dwuglowym ze skreceniam kolana do wewnatrz.W pierwszej opcji jest moment w ktorym stoimy na jednej nodze.To ta chwila na ktora czeka przeciwnik do wejscia w nogi-to najmniej stabilny moment.W NHB widzialem wielu zawodnikow co wogole nie blokuja low kickow ale to lata treningu i zawodostwo.
  • 0

budo_daniel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ZnikadIzewszad

Napisano Ponad rok temu

Re: lowkick a wejscie w nogi

Zycze powodzenia ... zobacz jak konczy sie przyjmowanie low'ow od Hoost'a i Aertsa , wybijesz sobie z glowy przyjmowanie tego kopniecia na siebie. :twisted:


1 Ty chyba widziałeś walki Aertsa i Hossta tylko z higlightów? bo jest tak jak mówił animek
1.1 Nie każdy lok od razu ścina z nóg, zwłaszcza jak nie kopie mnie Aerts czy Hoost :)
2 Ja nie mówię o przyjmowaniu 10 z rzędu tylko góra 1-2
3 Ty mówisz Hoost , Aerts ja mówię Mark Kerr :wink:
  • 0

budo_rav
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 62 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: lowkick a wejscie w nogi
Rozumiem ze piszemy o lowkicku rodem z ringu czy klatki
(celowany na udo).
Bo na ulicy, gdy koles wyprowadzi kopniecie w kolano,
a nie udo, to przy blokowaniu dwuglowym uda
noga zlozy nam sie jak scyzoryk.
Piszczel przeciwnika wchodzi wtedy w dol podkolanowy :cry:
  • 0

budo_pisklak
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: lowkick a wejscie w nogi

Rozumiem ze piszemy o lowkicku rodem z ringu czy klatki
(celowany na udo).
Bo na ulicy, gdy koles wyprowadzi kopniecie w kolano,
a nie udo, to przy blokowaniu dwuglowym uda
noga zlozy nam sie jak scyzoryk.
Piszczel przeciwnika wchodzi wtedy w dol podkolanowy :cry:



No wlasnie, i mamy dalsze komplikacje.
Osobiscie uwazam ze jesli jest to ulica to przyjal bym raczej na piszczel i skontrowal tak samo. Seria low kicków i dopiero ewentualnie wejscie do powalenia.
Ludzie niekumaci zwykle chca kopnac wysoko bo im sie wydaje ze tak jest zajebiscie. Jeszcze nikt nie zaatakowal mnie low-kickiem, zawsze gosc kopal okreznie powyzej pasa i to malo efektywnie.
Gdy ja zadalem low-kick pod kolano (gdy jeszcze mialem o tym blade pojecie) to zadzialalo jak podciecie i pacjent lezal.
Tyle historii :)
Nie wiem jak teraz jest na ulicy bo od jakis dwóch lat (odkad trenuje BJJ) nie mialem drastycznych sytuacji. Widzialem raz jak jacys dresiarze sie przepychali i jeden zakladal (niezbyt poprawnie) Mata Leo. Znaczy sie techniki docieraja do plebsu i mozna sie zdziwic :(

Co wy na to?
  • 0

budo_loko
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 223 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: lowkick a wejscie w nogi

1 Ty chyba widziałeś walki Aertsa i Hossta tylko z higlightów? bo jest tak jak mówił animek
1.1 Nie każdy lok od razu ścina z nóg, zwłaszcza jak nie kopie mnie Aerts czy Hoost
2 Ja nie mówię o przyjmowaniu 10 z rzędu tylko góra 1-2
3 Ty mówisz Hoost , Aerts ja mówię Mark Kerr


Ad1. Nie widzialem walk Hoost'a i Aertsa tylko z Highligtow
Ad.1.1 Ja wole wogole nie przyjmowac low'ow , nie wiadomo na kogo natrafisz ( Silva :twisted: ) !
Ad2. Ja tez nie mowie o przyjmowaniu 10 , wystarczy 1 !
Ad3. Hmmm .. jak wygladasz tak jak Kerr koxik to mozesz przyjmowac low'y !


Loko, nie każdy low "nokautuje". Jak obejrzysz walki ze wspomnianego K1 to nie wyglądało to w ten sposób ze zawodnik wypuszczał 1 low'a i przeciwnik się niepodnosił. Inna sprawa to spotkanie zawodnika klasy Hoost'a i Aerts'a na ulicy
Nad cłapką bym się zastanawiał Low to +/- zasiąg ręki. Robiąc cłape odsłonisz głowe i ... Ale to tylko gdybanie


Anim podalem przyklad cłapki ... chyba wiadome jest , ze jak jestesmy za daleko to cłapy nie bedziemy robic tylko jakiegos szczupaka albo szybki klincz , jak kto woli , wszystko zalezy od sytuacji w jakiej sie znajdziemy -popieram , to jest gdybanie :twisted: !
  • 0

budo_rav
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 62 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: lowkick a wejscie w nogi
I jeszcze jedna uwaga.
Niektore style kopane preferuja low kicki po zewnetrznej stronie
nogi, tuz pod kolanem.
Znajduje sie tam szyjka kosci strzalkowej z nerwami tuz obok.
Jest to najslabsze miejsce podudzia (np. najczesciej lamane
podczas narciarskich zjazdow).
Dobry low w to miejsce wyklucza z walki na kilka tygodni :?
W tym przypadku obrona tajska jest chyba lepsza :?:
  • 0

budo_pisklak
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: lowkick a wejscie w nogi
Sorki za glupie pytanie
ale na jaka technike mówicie "cłapka"?
technike pewnie znam ale nie wiem ze tak sie nazywa :)
  • 0

budo_loko
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 223 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: lowkick a wejscie w nogi

Sorki za glupie pytanie
ale na jaka technike mówicie "cłapka"?
technike pewnie znam ale nie wiem ze tak sie nazywa


Cłapka - chwytasz przeciwnika za klape i rękaw , wychylasz go w jedna strone tak zeby jego caly srodek ciezkosci byl oparty na jednej nodze , wtedy rączką chwytasz go za noge i podrywasz do gory , wynik , lezy i kwiczy :twisted: !
  • 0

budo_daniel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ZnikadIzewszad

Napisano Ponad rok temu

Re: lowkick a wejscie w nogi

Ad.1.1 Ja wole wogole nie przyjmowac low'ow , nie wiadomo na kogo natrafisz ( Silva :twisted: ) !
Ad2. Ja tez nie mowie o przyjmowaniu 10 , wystarczy 1 !
Ad3. Hmmm .. jak wygladasz tak jak Kerr koxik to mozesz przyjmowac low'y !



Ja też wolę nie przyjmować, ale w sparringu(na full) czesto się zdaża że przyjmujesz cios, nawet najlepsi inkasują ciosy, jak dotychczas nie zdażyło mi się paść po 1 lowku mimo że nie wyglądam jak Mark Kerr (ale tez walcze z odwrotnej pozycji :) a to ma niebagatelne znaczenie).
A co do tego Silvy :wink: to masz rację, siła z jaka otrzymuje się loka zależy od poziomu wyszkolenia, predyspozycji twoich i twojego sparring partnera, im większa różnica tym boli mocniej :) i zapewne ktoś kto nigdy nie przyjmował loków padnie po 1 twoim strzale (chociaż nie musi bo np masz zły dzień :wink: )
Poza tym jestem zdania że jak już zdaży ci się przyjąć mocnego loka lepiej wejść do klinczu, zejśc do parteru niż czekać jak przeciwnik dokończy dzieła w stójce.
Mówimy cały czas o tej 1 konkretnej sytuacji przyjęcie loka i wejście w nogi, bo w walce są miliony innych sytuacji i każdy robi to w czym czuje się najlepszy ktoś woli stójkę walczy w stójce, ktoś lepiej czuje się w klinczu idzie do klinczu itp.
P.S. Zresztą pisać o tym można miesiącami :) , ale raczej nie podwyższy to naszego poziomu wyszkolenia
  • 0

budo_loko
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 223 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: lowkick a wejscie w nogi

P.S. Zresztą pisać o tym można miesiącami , ale raczej nie podwyższy to naszego poziomu wyszkolenia


Dlatego skonczmy juz to gdybanie.
  • 0

budo_ramirezzz
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KRAKÓW

Napisano Ponad rok temu

Re: lowkick a wejscie w nogi
Pisklak
Na wykonany low kick jest pare sposobow np:
- podstawowy to podniesienie nogi na ktora jest wykonywany low
jest to wmiare proste i szybkie do wykonania lecz czasami troche bolesne bo przyjmujesz go na lyde
- lekki uskok w bok (wolne i zarazem dobre ale tylko na wolnego uderzajacego)
- podniesienie tak wysoko nogi aby lok kick wogole sie nie zatrzymal na zadnej z nog
(trzeba uwazac na droga noge bo przy dobrze wykonanym low kicku moze ja zachaczyc od wewnetrznej strony)
a teraz cos bardziej trudnego:
- wystawienie kolana w taki sposob ze przy zajebistym szczeciu wykonujacy low kick gosc sam sie nadzieje na twoje kolano i w najlepszym wypadku tak stlucze golen ze nie bedzie w stanie stanac na nodze ktora wykonywala low kick a co czasami sie zdarza po prostu moze sobie na tobie ja zlamac (w paru turniejach ufc to bylo)
- rownie trudna technika wystawiasz stope w tym samym momencie gdy przeciwnik zaczyna robc low-a i w ten sposob blokujesz mu ja (trudne ale wmiare skuteczne)

ogolnie polecam tobie pierwszy sposob nie jest on najlepszy ale na pewno najlatwiejszy do wykonania i najszybszy natomiast wada jest to ze jak gosc zobaczy ze tylko tak blokujesz to zacznie cie kopac z wiekszym lukiem i bedzie ci od wewnetrznej wchodzil w druga noge.
Natomiast ktos kto umie low kicki i robie je dobrze technicznie silno i szybko mysle ze po 2 juz nie bedziesz w stanie nic zrobic...
Pozdrawiam
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: lowkick a wejscie w nogi
Ja mam dosc dziwna taktyke na lowa.
Przyjmuje kopniecie jednoczesnie skracajac dystans. Lapie noge ktora mnie kopnela i mocno w nia sie wtulam. Nadal napieram na przeciwnika ktory aby utrzymac ruwnowage bedzie skakal do tylu. Po tym czasie poprawiam uchwyt i podcinam lub wynosze przeciwnika. Reszta chyba prosta.
Nie jest to najlepsza metoda ale najbardziej mi bliska.
  • 0

budo_loko
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 223 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: lowkick a wejscie w nogi

Ja mam dosc dziwna taktyke na lowa.
Przyjmuje kopniecie jednoczesnie skracajac dystans. Lapie noge ktora mnie kopnela i mocno w nia sie wtulam. Nadal napieram na przeciwnika ktory aby utrzymac ruwnowage bedzie skakal do tylu. Po tym czasie poprawiam uchwyt i podcinam lub wynosze przeciwnika. Reszta chyba prosta.
Nie jest to najlepsza metoda ale najbardziej mi bliska.


Tez bardzo lubie ten sposob , lecz wole dojsc do tej nogi jeszcze przed wykonaniem low'a przez przeciwnika :twisted: !
  • 0

budo_ramirezzz
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KRAKÓW

Napisano Ponad rok temu

Re: lowkick a wejscie w nogi
Hast
mimo wszystko ale nie jestem w stanie sobie wyobrazic jak przejmujesz noge z poprawnie wykonanego low kicka za niskie jest troche aby ja dobrze zlapac...
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: lowkick a wejscie w nogi

Hast
mimo wszystko ale nie jestem w stanie sobie wyobrazic jak przejmujesz noge z poprawnie wykonanego low kicka za niskie jest troche aby ja dobrze zlapac...


Low jest niski. Jak nie zlapie to i tak ide po double leg'a albo single jak to opisalem powyzej. Idea taka aby skrocic dystans w czasie gdy nasz przeciwnik stoi na 1 nodze.
  • 0

budo_loko
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 223 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: lowkick a wejscie w nogi

Hast
mimo wszystko ale nie jestem w stanie sobie wyobrazic jak przejmujesz noge z poprawnie wykonanego low kicka za niskie jest troche aby ja dobrze zlapac...


Z tego wynika , ze masz slaba wyobraznie ! :twisted:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024