Skocz do zawartości


Zdjęcie

Przygotowanie do zawodow...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

budo_matek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Hajnówka

Napisano Ponad rok temu

Przygotowanie do zawodow...
Witam
Myslicie ze da sie dojs do wmiare dobrej formy w 3 tygodnie ? Jesli tak to jak to zrobic? i czy lepiej uczyc sie jakiejs nowej techniki cczy lepiej podszlifowac se te ktore juz dobrze umiem ? i czy silownia jest wskazana (do zawodow 3 tygodnie)?Z gory dzieki za odpowiedzi kto wie moze mi to pozwoli zajac jakies ( nie ostatnie miejsce) :) Pozdrawiam wszystkich Judokow i Judoczki ...
  • 0

budo_koczo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk

Napisano Ponad rok temu

Re: Przygotowanie do zawodow...
Co Ty chcesz szlifowac w trzy tygodnie to nie jest amerykanski film karate techniki uczysz sie cale lata wiec z nowymi daj sobie spokuj A co do silowni to mysle ze nie jest to dobry pomysl wiec zdaj sie na swojego trenera on Cie na pewno dowiniem dobrze poprowadzic ROB SZYBKOSC
  • 0

budo_xmadonex
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Przygotowanie do zawodow...
Tez mi sie wydaje, ze lepiej przetrenowac to co juz sie zna i to z kims baaardzo zawaansowanym w judo, albo doskonalym technicznie, wtedy mozna skorygowac "drobne" bledy, ktore pozwola znacznie plynniej i swobodniej wykonac technike.
  • 0

budo_kaja
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Przygotowanie do zawodow...
A dlaczego ma nie spróbować. Może idealnie nie będzie ale cięzkim treningiem podlapie kondycje. Lepiej szlifować te techniki które już potrafisz. Na nowe trzy tygodnie to za mało. A siłownia jak najbardziej wskazana. Pozdrowka i buziaczki :wink:
  • 0

budo_robaq
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 640 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Przygotowanie do zawodow...
Siłownia usztywnia, więc przed zawodami to niezbyt dobry pomysł ... A poza tym w 3 tygodnie zbyt dobrej formy nie zrobisz :)
  • 0

budo_kaja
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Przygotowanie do zawodow...
No cóż są rzeczy których nie wyeliminuje się nawet przez pół roku solidnego treningu, ale drobne błędy można. Pewnych odruców trzena się dłogo uczyć, ale nie można się poddawać. Nie zalamój chłopaka! Solidny trenig działa cuda! :roll: :wink:
  • 0

budo_judokaxxx
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Hajnówka

Napisano Ponad rok temu

Re: Przygotowanie do zawodow...
Jak chcesz dobże sie oprzygotować to se powalczymy na treningu. Zobaczysz przygotuje cię tak ze pojedziesz na OTK. Ale tak jak trenujesz to tez powinieneś sie dostac. Tylko troszke więcej odwagi i wiary w swoje siły!!!!!
Do zobaczenia na treningu !!! :twisted:
  • 0

budo_kręciel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 410 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Przygotowanie do zawodow...
Dołączam się do opinii o technice, którą już w jakimś stopniu posiadłeś. Na tym właśnie polega BPS, na szlifowaniu swojej techniki oraz motoryki. To drugie to wcześniej wspomniana szybkość, siła (której jednak nawet nie ma co próbować wzmocnić w 3 tygodnie) i wytrzymałość. Ta ostatnia powinna być ćwiczona w ten sposób, żebyś był w stanie przewalczyć 4 minuty walki i ewentualną dogrywkę a potem zregenerować się przed następną walką i t.d. Dobrym ćwiczeniem jest (nie wiem jak to się pisze) kakarigeiko, czyli odcinki randori, np.po minucie, w których dochodzą do osoby kolejni przeciwnicy...
  • 0

budo_matek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Hajnówka

Napisano Ponad rok temu

Re: Przygotowanie do zawodow...
Heja
dzieki za rady :) postaram sie przygotowac jak najlepiej bo juz tylko niecale 3 tygodnie :| podobno na tych eliminacjach nie beda mogi startowac juniorzy ? to prawda? jesli tak to moja waga bedzie nieliczna :| i musze sprobowac tego co napisal kręciel.... DO ROBOTY :D
pozdrawiam
  • 0

budo_matek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Hajnówka

Napisano Ponad rok temu

Re: Przygotowanie do zawodow...
oj sorka malutki blad sie wkradl w poprzedniej wiadomosci .... to beda eliminacje dla juniorow i chyba juniorzy ml nie beda mogli startowqac? to prafda?
  • 0

budo_kuba5z
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 192 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tychy

Napisano Ponad rok temu

Re: Przygotowanie do zawodow...
jak mocno i solidnie bedziesz trenował na treningach to może cos z tego bedzie ,ale pamietaj mocny trening
  • 0

budo_kręciel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 410 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Przygotowanie do zawodow...
Jeżeli zawodami, o które pytasz, są eliminacje do Mistrzostw Polski Juniorów, to masz rację: juniorzy młodsi nie mają prawa startu. W każdych mistrzostwach obowiązuje ta zasada (juniorzy nie mogą się bić na młodzieży a młodzicy w juniorach młodszych). Wyjątkiem są Mistrzostwa Polski Seniorek i Seniorów...
  • 0

budo_matek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Hajnówka

Napisano Ponad rok temu

Re: Przygotowanie do zawodow...
dzieki za pomoc :) bo zakwalifikowalem sie do MP :P ale jakos nie jestem dumny :/ bo moglem lepiej powalczyc :| cos trudno ale medal jest ...za slabo kondycyyjnie sie przygotowalem :( i oglnie nie bylo dobrze trzeba na MP sie postarac lepiej bo jak nie to cienko bedzie :P
P.S Kreciel ladny final ;) szkoda troche Pawla Tatarynowicza :/ przegral o wyjazd ... pzdr
  • 0

budo_kręciel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 410 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Przygotowanie do zawodow...

...Kreciel ladny final ;) szkoda troche Pawla Tatarynowicza :/ przegral o wyjazd ... pzdr

Dzięki! Walka była, że tak powiem, dramatyczna... Wygrana nie zmienia faktu, że słabo się biłem :nie: A "Tataroglu" dobrze walczył, zaskoczył mnie pozytywnie(!) Wywietrzył paru kolesi a to się chwali... :black:
  • 0

budo_flametong
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 146 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Przygotowanie do zawodow...
silownia daje efekty po dluzszym czasie treningu jak do zawodow masz 3 tygodnie to powatarz do oporu to co umiesz najlepiej, ale nowe techniki tesh nie zaszkodza
  • 0

budo_chugaeri
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 85 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Przygotowanie do zawodow...
Kręciel mówi, ja milczę i słycham :)

W trzy tygodnie - kondycja i szybkość, porządny trening na maksymalnych obrotach , żadnej piłeczki ani pajacyków, każdy element treningu na szybkość - pompki, brzuszki, sprinty wzdłuż maty, np. tzw. "chińskie wojsko". Z techniki - szybkie uchikomi (wejścia do rzutów), szybkie, maksymalnie dynamiczne rzuty w seriach (np. zaczynamy od dziesięciu, potem schodzimy do 9 rzutów w serii, ..., itd.). Dużo randori, niezłe jest właśnie katarigeiko - też nie wiem, jak to się pisze.
Jeśli ma się te trzy tygodnie to nad siłą jest sens pracować, ale właśnie siłą dynamiczną.
Przed zawodami dzień, dwa - trening leciutki, powtórka z ulubionych technik i kombinacji i ... walka.

PS. Kręciel, jak Cetniewo ?
  • 0

budo_kręciel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 410 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Przygotowanie do zawodow...

... Kręciel, jak Cetniewo ?

Cetniewo... było :roll:
Startowałem nie pierwszy raz w tym roku zupełnie bez formy, co się odbiło na jakości walk. Stoczyłem ich 6, z czego jedna była lekka. Zwycięstwa musiałem z trudem wyrywać przeciwnikom z rąk a porażki były dość dołujące. Znowu obszedłem się bez medalu (a szkoda, bo walkę o 3 miejsce prowadziłem!).
Życie toczy się dalej!!!
  • 0

budo_chugaeri
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 85 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Przygotowanie do zawodow...

... Kręciel, jak Cetniewo ?

Cetniewo... było :roll:
Startowałem nie pierwszy raz w tym roku zupełnie bez formy, co się odbiło na jakości walk. Stoczyłem ich 6, z czego jedna była lekka. Zwycięstwa musiałem z trudem wyrywać przeciwnikom z rąk a porażki były dość dołujące. Znowu obszedłem się bez medalu (a szkoda, bo walkę o 3 miejsce prowadziłem!).
Życie toczy się dalej!!!


Nie no, ja myślę, że wszystko jeszcze przed Tobą :)
Ja obecnie "przymusowo" przystopowałem jeśli chodzi o judo sportowe, a to z powodu sporych problemów z kolanem , ale jakoś z tego wyszedłem (mam nadzieję, że to nie chwilowa poprawa) i ...mam nadzieję, że znowu ruszę do boju ... :evil: :) Krzysiek Wiłkomirski vel. Wiłek jakoś wyszedł z kontuzji kolana, które wyglądało naprawdę tragicznie - wielu mówiło mu już, żeby dał sobie spokój, ale on jest uparty - no i teraz ... trzeba trzymać za niego kciuki w Osace :) No ale Krzysiek to jest Krzysiek - poświęcił się już dla judo , profesjonał :) i co tu dużo mówić - talent :!:

No ale coś za coś - miałem więcej czasu, no to sporo za to posunęłem się w innych rzeczach :) :) :) a i coś dla innych można było zrobić, jeśli nie dla siebie :cry: :wink:
Ale bywałem ostatnio też na różnych imprezkach (jak nie można było uczestniczyć, to mozna było sobie popatrzeć :cry: :cry: :cry: ) - ładnie się biłeś na ostatnim OTKu - z Bajdą było chyba troszkę ciężko ? :wink:

Jeppp, życie się toczy dalej !!! The show must go on !!!
  • 0

budo_kręciel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 410 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Przygotowanie do zawodow...
Dzięki! Faktycznie z Bajdą lekko nie było. Z regóły nasze walki trwają ok 5 minut. A w ogóle to z kim rozmawiam? :-)
  • 0

budo_chugaeri
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 85 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Przygotowanie do zawodow...
Prawdopodobnie już tylko z fatamorganą ...

Kręciel, charakterek to ty masz podobny do Wiłka - masz rację w judo podstawa to charakter :evil: :evil: :evil: :) :wink: .
Powodzonka.

Adieu :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024