Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rendez vous avec Ch.Tissier :)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

budo_wallace
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 567 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Rendez vous avec Ch.Tissier :)
Witam ponownie po mojej 2 tygodniowej nieobecności :)
Na początku przekazuje pozdrowienia dla Wielkiego Wodza Szczepana i Majki od Vladimira. Vlad był bardzo zdziwony - i pytał się czy spotkałem Was w Montrealu .. Jakoś mu później wytłumaczyłem skąd znam Wodza :)
A teraz do rzeczy - były to dla mnie bardzo ciężkie dni, gdyż rano leciałem na trening, potem pokazywałem kobicie Paryż i znów wieczorkiem po całym dniu łażenia lądowałem na macie ...
Treningi jak zwykle były bardzo dynamiczne i trzeba było się nieźle namęczyć, aby dotrwać do końca treningu. Szczególnie we znaki dał mi się Patrik Benezi - Ci co go nie znają, a wybierają się do Paryża, to na pewno go poznają i zapamiętają :twisted:
Patrik nie oszczędza nikogo i równo leje wszystkich od 1-5 dana.
Pobyt wspominam bardzo dobrze i nie mogę się doczekać powrotu - już za miesiąc na kwietniowy staż. :D
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Rendez vous avec Ch.Tissier :)

Patrik nie oszczędza nikogo i równo leje wszystkich od 1-5 dana.


To juz dochrapałeś sie shodana?
W morde jak ten czas leci..... :)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Rendez vous avec Ch.Tissier :)

Na początku przekazuje pozdrowienia dla Wielkiego Wodza Szczepana i Majki od Vladimira. Vlad był bardzo zdziwony - i pytał się czy spotkałem Was w Montrealu .. Jakoś mu później wytłumaczyłem skąd znam Wodza :)


Dzieki za pozdrowienia, ale moje pytania pozostaly bez odpowiedzi....kiedy Vladimir wraca do Montrealu??? rotfl
Jak jemu sie zyje? Jaki ma stopien? Dalej jezdzi z Christianem na staze?

Troche twoja relacja krotkawa...
  • 0

budo_wallace
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 567 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Rendez vous avec Ch.Tissier :)
Napisze więcej, ale muszę mieć więcej czasu ....
Co do Vlada, to raczej nie wróci do Montrealu, bo na dobre zadomowił się w Paryżu. Nie jeździ za Chrystianem, bo nie ma kasy na to, ale i tak ma go prawie na codzień na macie, więc nie ma problemu. Co do stopnia to ma 1 dan, ale ćwiczy bardzo pożądnie i można od niego dostać niezłe manto, bo siłę i kondyche to on ma.
Dalsza część relacji wieczorem.... :)
  • 0

budo_bujin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 859 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Berlin

Napisano Ponad rok temu

Re: Rendez vous avec Ch.Tissier :)
I jak bylo na tym rendez vous? :) :) :)
Zaprosil Cie do jakiejs fajnej knajpy?
  • 0

budo_wallace
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 567 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Rendez vous avec Ch.Tissier :)
Szczepcio chciał dłuższej relacji - no to postaram się taką teraz stworzyć :)
Same treningi w Vincennes (prowadzone przez Tissier) zaczynają się krótką rozgrzewką - jakieś 5-10 minut, potem ze 2 techniki wykonywane bardzo spokojnie tzw. rozgrzewkowo. Potem następuje już normalny trening. Teraz z uwagi na kontuzje ręki i uczulenie Chrystian wykonuje spokojniej techniki i konctntrował się głównie na podstawach. Z ciekawszych rzeczy jakie zaobserwowałem jest coraz większa interpretacja technik aikido przez techniki miecza (kashima, battojutsu- nie wiem jak się to ostatnie pisze).
Cóż jeszcze....
Tissier zmniejszył częstotliwość swego pobytu w Paryżu i niestety bywa tylko w poniedziałki i wtorki - i wtedy prowadzi zajęcia (2 razy dziennie: rano i wieczorem). W inne dni treningi prowadzą jego uchidechi.
Raz w tygodniu jest bokken i ćwiczyliśmy aikiken, troszkę jednak bardziej skomplikowany, gdyż niektóre ćwiczenia składały się z kilku cięć i zejść i polegały na trafieniu partnera - taka udawana walka, tylko że atak i obrona były ustalone.
W czasie mojego pobytu odbył się staż z Chrystianem - była kupa ludzi ...
Techniki jak na treningach - podstawy w sumie część rzeczy się powtarzała. Nacisk kładziony był na odpowiednie przemieszczenie i zabieranie partnera wraz ze swoim centrum tzw. wciągnięce go w swoją strefę oraz na bardzo precyzyjną pracę rąk.
Z ciekawostek mogę dodać, że w lato Tissier robi obóz w Colorado z Saotome, Ikeda i jeszcze jakimś kolesiem (amerykanin, shihan 7 dan).
I to na razie tyle .....
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Rendez vous avec Ch.Tissier :)
ok teraz napisz swoje osobiste uwagi, jakie miales przygody na tatami...a w 3 czesci opisz zwiedzanie Paryza 8)
przypomna mi sie stare dobre czasy..

DZIEKI!!!!!!!!!!!
  • 0

budo_uchideshi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rendez vous avec Ch.Tissier :)
Własnie.. Szczepan dobrze mówi..;) Wlać mu.. :wink:

W Vincennes bedę pierwszy raz.. chciałbym się dowiedziec czego mam się spodziewać, jaki jest najlepszy hotel i jakie wrażenia z maty. Na co szczególnie Tissier kładzie nacisk u siebie. No i przede wszystkim jaka politykę prowadzą jego Uchideshi za plecami Tissiera - czyli jakie wprowadzają zmiany.. sami :wink:
bo doszły mnie słuchy ze jakis problem tam jest..
Słyszałeś coś o tym?
  • 0

budo_snajper
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 388 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Unia Europejska

Napisano Ponad rok temu

Re: Rendez vous avec Ch.Tissier :)
W Vincennes jest fajny zamek czy pałac....(już nie pamiętam, bo to strasznie dawno było :) :) )

S.
  • 0

budo_wallace
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 567 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Rendez vous avec Ch.Tissier :)
Uchidechi: Najlepszym hotelem jest sama mata :) Ale przygotuj się na chodzenie spać po 24 - bo tak kończą się ostatnie zajęcia i wstawanie o 7, bo tak się pierwsze zaczynają... hehehhe
Wrażenia z maty są takie, że jest tam bardzo wysoki poziom. Oczywiście zdażają się i ludzie słabsi, ale ogólnie jest bardzo bardzo dynamiczne ćwiczenie.
Jak chcesz się naprawdę mocno zmęczyć to proponuje poćwiczyć z następującymi osobami: Patrick Benezi, Pascal Durchon, Daniel Burginion, Norbelly, Pascal Guilemain, Bruno Gonzalez, Fabrice, Rafael, Mark Bershatny, Salvador, Jaean-Michael ..
To pierwsze osoby które przychodzą mi do głowy 8)
Wyzwaniem powinno być dla Ciebie poćwiczenie z Benezim i Norbellym...
Nie zdziw się jak na tym pierwszym ani razu nie uda Ci się zrobić żadnej techniki :twisted:
Przygotuj się również na duży tłok i dynamiczną pracę oraz zapewne upały ...
Uchideshi Chrystiana ćwiczący na miejscu robią techniki podobnie do Tissier - oczywiście są różnice wynikające z innej budowy fizycznej i psychicznej ...
Nie słyszałem o żadnych przepychankach za plecami Chrystiana. Nie wydaje mi się, aby takowe były, gdyż wszystko jest trzymane dość krótko - jak nie przez samego Tissier, to przez Beneziego.
Na miejscu spotkasz na pewno kilku Polaków - popytaj się ich o więcej informacji. Pytaj o Pawła, Adama, Wiolę i Jerzego.
  • 0

budo_uchideshi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rendez vous avec Ch.Tissier :)
Dzięki na wstępie za relację..;) poklon

22 maja lecę do Paryża ale na matę wejdę dopiero 24 na stażu..
Po nim dopiero przejmuję systematyczne treningi..;) Dlatego pytałem o hotel.. ( taki najblizej dojo..;)) THX anyway;)

Co do Baneziego to mam na niego sposoba :snipersmile: :)

Tak na serio to on w zasadzie jest moim celem.. Tissier 25 maja jedzie w cholerę i tylko praktycznie z Benezi bedzie mnie bił :evil:

Co do tych zasłyszanych nieporozumień to od razu lipa mi się zdawała ale wolałem zapytać u źródła..;)

Co do Polaków u CT to czy oni sa jego Uchideshi??

Jeszcze raz pozdrawiam i thx za odp..;)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024