Skocz do zawartości


Zdjęcie

Chan shaolin si


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
168 odpowiedzi w tym temacie

budo_jarozwierz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 341 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Chan shaolin si

no nie do końca o to chodzi.... TC to TC.... a formy własne to formy własne to tylko takie porównanie, inne formy są np. bardzo dynamiczne....


Kurna, Dragon, ty albo masz problemy z czytaniem, albo z rozumieniem zawiłości języka polskiego.
Na stronie jak byk stoi:

Tai-Chi (medytacja w ruchu) w skład czego wchodzą formy klasyczne ze stylów Chan Shaolin Si i Vo Quyen oraz formy własne opracowane przez mistrzów Akademii p. Jana i Józefa Brudnych.

Jeśli nie jesteś kretynem, to chyba widzisz że tu jest napisane że w skład Tai Chi wchodzą formy własne braci Brudnych, co?

Pozdrawiam,
AdamD


Ja już wymiękam i znikam, dalsza dyskusja nie ma sensu.
Po takich wypowiedziach mieć wątpliwości dlaczego nie odzywają się autorytety...ile razy można pisać to samo jak i tak to nie trafia nawet po części. Dragon sorry ale odnoszę wrażenie, że albo masz 13 lat albo nie masz pojęcia o kung fu lub ktoś Cię tak zmanipulował lub wszystko naraz. Nie wiem takie mam odczucia może błędne .Znikam
  • 0

budo_dragon_m
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Chan shaolin si
Zwracam honory :)
  • 0

budo_dragon_m
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Chan shaolin si
No to pozdrawiam
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Chan shaolin si

.... [nic sensownego nie napisał] ....


Ehhh... i mamy nokaut 8)
Szkoda że dopiero w dziesiątej rundzie ;)

AdamD
  • 0

budo_dragon_m
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Chan shaolin si
Jaki nokaut chłopcze ja dopiero się rozgrzewam.....
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Chan shaolin si

Jaki nokaut chłopcze ja dopiero się rozgrzewam.....


Udowodniłeś już swoją wielkość swoimi w tym temacie wypowiedziami. Zamiast się odgrażać napisz cokolwiek, co uzasadniłoby Twoje wypowiedzi. Lub zamilknij, bo wypowiedzi jak powyższa sprawiają że pogrążasz się coraz bardziej...

Ehhh...

Podtrzymuję twierdzenie o nokaucie. Padłeś, po prostu padłeś pod zdroworozsądkową, logiczną argumentacją - której źródła w tej dyskusji są niepodważalne - bo bazują na Twoich wypowiedziach i źródłach podanych przez Ciebie jako referencja. Wycofując się ze swoich słów robisz z siebie wała. Nie wycofując się z nich - leżysz na deskach i kwiczysz. To się nazywa "być zapędzonym w kozi róg".
Na ringu czy macie możesz być królem. W wymianie myśli, dyskusji - niestety nie idzie Ci specjalnie dobrze.

AdamD
  • 0

budo_dragon_m
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Chan shaolin si
to jest twoje zdanie.......
  • 0

budo_żwirek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Chan shaolin si

Jaki nokaut chłopcze ja dopiero się rozgrzewam.....



Czarny Rycerz zawsze górą :wink:




Pozdrowienia
  • 0

budo_dragon_m
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Chan shaolin si
wybacz twoje zdanie o Pszczynie i chan shaolin si i dju su kung fu jest negatywen ale to tylko twoje zdanie.... moim zdaniem odwalają kawał dobrej roboty chociaz i tam zdażają się czarne owce....
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Chan shaolin si

to jest twoje zdanie.......


Zamiast zaprzeczać - udowodnij mi że się mylę...

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_dragon_m
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Chan shaolin si
Pojedź do Pszczyny i pocwicz z chłopakami
  • 0

budo_anjin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 600 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Chan shaolin si
Dragon, nie zapomniales wziac pigulek rano?

Czy Ty w ogole czytasz, co inni pisza? Zalozmy sytuacje, ze Adam pojechal do Pszczyny, i "pocwiczyl z chlopakami". Domyslam sie, ze masz na mysli takze jakies walki, sparingi. OK.
Mozliwe sa 2 sytuacje:

1 - Adam spuscil lomot "chlopakom",
2 - Adam dostal lomot od "chlopakow",

Mam nadzieje, ze nadazasz. I teraz zastanow sie, i napisz, na ktore z postawionych pytan daje odpowiedz opcja 1), a na ktore 2):

- od kiedy w sklad TaiChi wchodza formy wlasne,
- czy mix jj, kf, boksu i czego tam jeszcze to jest tradycyjne kung fu,
- po co Wam 9 dan z Niemiec, skoro bracia maja 10 dan,
- co znaczy nazwa Chan Shaolin Si, bo sinolodzy sie poddaja.
- czy wszstko, co sie wykonuje wolno, to TaiChi

Mam nadzieje, ze napiszesz cos wiecej, niz "to Twoje zdanie", lub "przyjedz do Pszczyny"

Pozdrawiam,
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Chan shaolin si
No z ust mi to po prostu anjin wyjąłeś. Podpisując się pod powyższym postem "rencami i nogoma" ze zniecierpliwieniem czekam na odpowiedzi na trafnie zadane pytania.

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_żwirek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Chan shaolin si
Ja też...
  • 0

budo_dragon_m
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Chan shaolin si
1. w skład TC nie wchodzą żadne formy własne, jest to tylko taki przykład, że są różne formy „własne” typu woda listek i dany uczestnik zajęć tworzy ja na bieżąco, w tarcie wykonywania jak już wspomniałem to walka z cieniem.

2. Jak już pisałem nie jest to klasyczne kung fu. Jedynie co to chan schaolin si można nazwać klasyką lub tradycyjnym kung fu jest to 9 form która zda coś przedstawia coś interpretuje. Natomiast Dju su w pierwotnych założeniach interpretowało techniki z form do układów z partnerem, ale wiadomo nie można się ograniczać tylko do schematów. Dju su to samoobrona a kung fu do doskonalenie się, dążenie do doskonałości. (bo jak mi się wydaje dosłownie kun fu nie oznacza sztuk walki – niech ty się wypowiedzą specjaliści jeszcze mam zamarło doświadczenia w tym temacie ale smo kung fu to nie sztuka walki musi być z czymś połączone).

3. Co do tego 9 Dana z Niemiec to gościu już ma 10 ale tu ta osoba co tworzyła stronę nie za bardzo wiedział chyba albo nie znała do końca historii jak to było wiec – w swoich interpretacjach macie racje.
4. Chan to inaczej Zen – medytacja shaolin si - młody las czyli rozmyślanie w młodym lesie, medytacja – formy (nad tym tłumaczeniem tez niech się wypowiedzą specjaliści).

5. No ten punkt ciężko troszeczkę będzie ale nie chodzi o to że to co wolno to TC chodzi o sposób wykonywania. Jeżeli się orientuję to TC jest stylem wewnętrznym (tak) więc wykonując jakąś formę własną można ja robić dynamicznie używając siły szybkości lub wykonywać pamiętając o centrum o oddechu - i nie chodzi o to że to co wolno to TC
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Chan shaolin si
4. Pozwolę sobie przypomnieć wypowiedź Dachenga:

To nie po chińsku jest po prostu.

W tłumaczeniu by to znaczylo mniej więcej "chanowski (czyli zenistyczny) klasztor Shaolin". Chińczycy nie mają zwyczaju nazywać sztuk walki per klasztor :) Shaolin quan owszem (pięść shaolinu), Shaolin quanfa jak najbardziej (metoda pięści shaolinu), ewentualnie Shaolin si quanfa (metoda pięści klasztoru Shaolin), ale nie Shaolin si jako nazwa sztuki walki (nawet z poprzedzającym określieniem chan).

Przy czym Niemcy, z Klausem Poestgesem na czele, twierdzą że si znaczy tu droga, jak japońskie do. I że nazwę tłumaczy się "zenistyczna droga Shaolinu". Tylko że odpowiednikiem japońskiego do jest dao (znane u nas też w innej transkrypcji jako tao). A si to nie droga, tylko klasztor. Zwłaszcza, że znak jakim to Niemcy zapisują nie pozostawia wątpliwości.

Zapis szu już można by spróbować zinterpretować w korzystniejszy sposób, jako shu, chociaż to by odpowiadało nie japońskiemu do, ale jitsu. Ale taka interpretacja nie da się utrzymać, bo szu z shu kojarzy się tylko Polakom, a faktycznie jest zapisem si w innej transkrypcji. Zresztą użycie chińskiego znaku klasztor przez przedstawicieli tego systemu nie pozostawia miejsca na wątpliwości.

Krótko - nazwa i jej próba tłumaczenia wyraźnie sugerują, że ten kto tę nazwę wymyślił i ją spróbował wyjaśnić, o języku chinskim nie ma większego pojęcia. Efekt jest taki jakby ktoś nie znający chińskiego dorwał się do słownika, próbowal stworzyć chińską nazwę, i coś mu się porąbało.


  • 0

budo_dragon_m
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Chan shaolin si
hym no tak..... pozdrowienia dla dachenga.... skoro tak mówi to znaczy że tak jest, ale nic nie daje wam prawa krytykowac tych ludzi.....sorry chłopaki, to już wasz problem....
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Chan shaolin si

hym no tak..... pozdrowienia dla dachenga.... skoro tak mówi to znaczy że tak jest, ale nic nie daje wam prawa krytykowac tych ludzi.....sorry chłopaki, to już wasz problem....



Oczywiście. Chciałem jednak coś Ci pokazać:

na stronie PASZW:
Tai-Chi (medytacja w ruchu) w skład czego wchodzą formy klasyczne ze stylów Chan Shaolin Si i Vo Quyen oraz formy własne opracowane przez mistrzów Akademii p. Jana i Józefa Brudnych.

Ty zaś piszesz:
w skład TC nie wchodzą żadne formy własne, jest to tylko taki przykład, że są różne formy „własne” typu woda listek i dany uczestnik zajęć tworzy ja na bieżąco, w tarcie wykonywania jak już wspomniałem to walka z cieniem.

więc albo właśnie piszesz że na stronie PASZW są bzdury, albo jesteś upośledzony umysłowo.

Piszesz również:
Dju su to samoobrona a kung fu do doskonalenie się, dążenie do doskonałości. (bo jak mi się wydaje dosłownie kun fu nie oznacza sztuk walki – niech ty się wypowiedzą specjaliści jeszcze mam zamarło doświadczenia w tym temacie ale smo kung fu to nie sztuka walki musi być z czymś połączone).

Zasadniczo - nie ma się czego czepiać. Tylko co byś zrobił, gdybyś zapisał się do nowo powstałej sekcji Kung Fu, reklamującej się na plakatach w całym mieście, a okazałoby się że jest to kurs układania parkietów? Taki kurs doszkalający dla perfekcjonistów? Ja bym się wkurwił. Ale z punktu widzenia który pokazałeś - nie byłoby przecież powodów do niepokoju.

Punkt kolejny, a może poprzedni...
Co do tego 9 Dana z Niemiec to gościu już ma 10 ale tu ta osoba co tworzyła stronę nie za bardzo wiedział chyba albo nie znała do końca historii jak to było wiec – w swoich interpretacjach macie racje.

zasadniczo jak najbardziej się zgadzam. Autor strony ma marne pojęcie o tym co się dzieje dookoła. Ewentualnie wrzuca na stronę to, co dostanie do ręki. Nie wierzę, powiem szczerze, że oficjalna strona PASZW powstała i rozwija się bez wiedzy mistrzów/właścicieli klubu.
Zgadzam się tym bardziej z tym że mamy rację 8)

Na koniec perełka:
5. No ten punkt ciężko troszeczkę będzie ale nie chodzi o to że to co wolno to TC chodzi o sposób wykonywania. Jeżeli się orientuję to TC jest stylem wewnętrznym (tak) więc wykonując jakąś formę własną można ja robić dynamicznie używając siły szybkości lub wykonywać pamiętając o centrum o oddechu - i nie chodzi o to że to co wolno to TC

Pewnie że ciężko będzie. To tak jak miałbym tu teraz udowodnić że jestem niedźwiedziem, i że w zeszłym tygodniu zjadłem prezydenta USA.

Odpowiadając na pytanie o co chodzi z tym Tai Chi i "formami własnymi" w nim zawartymi napisałeś:

formy własne są to wormy tworzone w danej chwili - woda, listek po prostu rzywioł. Sa formy własne zwierzo- i przytodopodobne karzy wykonuje to tak jak czuje.... coś jak walka z cieniem...... to są formy własne.
forma wody jest zbilżona do ruchów TC chodzi tu o szybkość wykonywania.... tylk że nie ma tu ścisle okreslonych ruchów


Czyli na mój mały rozumek:
W Tai Chi zawarte są formy własne, czego przykładem może być spontaniczna "forma wody", której związek z Tai Chi jest taki, że wykonuje się ją w podobnym tempie.

Tai Chi, z tego co wiem, to system skodyfikowany tak samo jak np. Hung Gar Kuen. Są konkretne formy, konkretne techniki, konkretne ćwiczenia, przygotowanie i od pyty innych rzeczy pewnie też. I NIE MA TAM SPONTANICZNEJ FORMY WODY RODEM Z PSZCZYNY. Nawet jeśli ktoś ją będzie robił baaardzo wolno.

Poza tym to jeszcze jedna sprawa:
napisałeś jakieś odpowiedzi na pytania. Nie dałeś odpowiedzi na pytanie dla nas tu wszystkich chyba istotne - odpowiedź na które z tych pytań znajdzie się kiedy ludzie z Pszczyny mnie zleją / kiedy ja zleję ich.

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_wrezz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 177 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Chan shaolin si
Brzydko , AdamD. Już po nokaucie, a Ty jeszcze lejesz. No wiesz :-)
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Chan shaolin si
Bo jeszcze łeb podnosi i bluzga. A ja miałem ciężki tydzień... naprawdę hu**wy.

AdamD
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024