Skocz do zawartości


Zdjęcie

Chan shaolin si


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
168 odpowiedzi w tym temacie

budo_dragon_m
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Chan shaolin si
Macie rację wielcy specjaliści...... waże jest to co napisane jak nie ma ksiażeczek to siano oczywiście.... jak to leci dawo dawno za siedmioma górami rzekami i morzami......
  • 0

budo_dragon_m
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Chan shaolin si
z tego wnioskuję że jesteś instruktorem no no pogratulowac....
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Chan shaolin si
Koofa, Dragon, ugryź się w swój zielony ogon.

Najpierw opowiadasz o tradycyjnych chińskich stylach CCS/DS wywodzących się (a jakże) z Shaolin, potem podajesz "Wielkie Źródło" z którego można czerpać wiedzę, się znaczy stronę Akademii, to my Ci tu czarno na białym pokazujemy co się nam nie podoba.
I co widzę?
Odwracasz Waść kota ogonem, negując znaczenie tradycji i autentyczności przekazu.

To o co Ci kurna chodzi, hę?

AdamD
  • 0

budo_dragon_m
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Chan shaolin si
CZY MOŻE SIĘ TU WYPOWIEDZIEĆ JAKIŚ AUTORYTET W TEJ SPRAWIE????????
  • 0

budo_dragon_m
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Chan shaolin si
O to że się czepiacie.....
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Chan shaolin si
A po co Ci autorytet - skoro wystarczy umiejętność czytania, działający mózg, oraz wiedza na temat chińskich MA na poziomie powiedzmy wczesnej podstawówki.

I NIE KRZYCZ!

AdamD
  • 0

budo_jarozwierz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 341 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Chan shaolin si

CZY MOŻE SIĘ TU WYPOWIEDZIEĆ JAKIŚ AUTORYTET W TEJ SPRAWIE????????

Wiesz autorytety nie zawracaja sobie d... takimi bzdurami.Dla nich pewne rzeczy są oczywiste i nie chce im się po raz setny w swoim życiu mówić tego samego. Ja młody jeszcze jestem więc mi się chce :) a po za tym nie jestem jakimś autorytetem więc nie zależy mi na swoim Imażu (z polska zatrącając) więc mogę sobie na to pozwolić.
  • 0

budo_dragon_m
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Chan shaolin si
Wam się chyba tu nudzi tak patrzę po tym potralu.....
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Chan shaolin si
I z tego znudzenia produkujemy posty, mające treść zarówno sensowną z merytorycznego punktu widzenia, jak i zawartą w czasem niebanalnej, a zwykle całkowicie poprawnej formie. Ogólnie - w porażającej większości przypadków - ciekawe. To taki sposób ludzi na zabijanie nudy - rozmowa, dyskusja.

Wiesz Dragon, chyba nie do końca tu pasujesz.

AdamD
  • 0

budo_dragon_m
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Chan shaolin si
Dalczego.......?
  • 0

budo_jarozwierz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 341 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Chan shaolin si

I z tego znudzenia produkujemy posty, mające treść zarówno sensowną z merytorycznego punktu widzenia, jak i zawartą w czasem niebanalnej, a zwykle całkowicie poprawnej formie. Ogólnie - w porażającej większości przypadków - ciekawe. To taki sposób ludzi na zabijanie nudy - rozmowa, dyskusja.

Wiesz Dragon, chyba nie do końca tu pasujesz.

AdamD

I słusznie tu kolega forumowicz zauważa. Popatrz Dragon, że ja nie jadę o tak sobie bo tak i koniec. Mam jekieś argumenty, punkt widzenia, mogę Ci napisać dlaczego uważam tak a nie inaczej. Nie powiem Ci, że jesteś ..... bo na przykład ćwiczysz coś innego niż ja.Ja co najwyżej rzucę błotem w stronę zabierających się za nauczanie bo uważam, że jest to odpowiedzialność za uczniów i sprawa honoru, jeżeli ma się dla kogoś być nauczycielem. A niestety jak to napisał gdzieś pan Bryl ludzie mają d...zamiast twarzy w sytuacjach gdzie za uchem szeleści kasa.
  • 0

budo_dragon_m
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Chan shaolin si
Zgadzam się z Tobą w tym wzgledzie ..... a sporo jest takich pseudo maserów co licza sobi nieźle.......
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Chan shaolin si

Dalczego.......?


Otóż dlatego, że zaczynasz w pewnym momencie dyskusji zachowywać się jak dziecko które krzyczy "NIECH SIE WYPOWIE AUTORYTET!", tupie "a ćwiczyliście z nimi??", brakuje tylko żebyś się rozpłakał.

Widzisz, żeby tu nas do czegoś przekonać to trzeba argumentacji nieco poważniejszej niż "bo tak".

AdamD

PS: Pokaż klasę, i ustosunkuj się do tego:

Tai-Chi (medytacja w ruchu) w skład czego wchodzą formy klasyczne ze stylów Chan Shaolin Si i Vo Quyen oraz formy własne opracowane przez mistrzów Akademii p. Jana i Józefa Brudnych.

Tai Chi to Tai Chi. Jest go trochę różnych odmian, czytałem o czterech chyba, widziałem dwie. Żadna z nich nie zawierała z całą pewnością form Vo Quyen, ani tym bardziej form własnych braci Brudnych.


  • 0

budo_dragon_m
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Chan shaolin si
formy własne są to wormy tworzone w danej chwili - woda, listek po prostu rzywioł. Sa formy własne zwierzo- i przytodopodobne karzy wykonuje to tak jak czuje.... coś jak walka z cieniem...... to są formy własne.
  • 0

budo_żwirek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Chan shaolin si

formy własne są to wormy tworzone w danej chwili - woda, listek po prostu rzywioł. Sa formy własne zwierzo- i przytodopodobne karzy wykonuje to tak jak czuje.... coś jak walka z cieniem...... to są formy własne.

No ale to się ma nijak do Tai chi 8O gdzie nijak nie ma miejsca na własną radosną twórczość :wink:
Pozdrawiam z ciagle upalnego (ile jeszcze...)Wrocławia
  • 0

budo_dragon_m
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Chan shaolin si
forma wody jest zbilżona do ruchów TC chodzi tu o szybkość wykonywania.... tylk że nie ma tu ścisle okreslonych ruchów
  • 0

budo_żwirek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Chan shaolin si

forma wody jest zbilżona do ruchów TC chodzi tu o szybkość wykonywania.... tylk że nie ma tu ścisle okreslonych ruchów

To ja to rozumiem w ten sposób, że każda forma wykonywana wolno to Tai chi...
No to ja juz wiem co chciałem wiedzieć :wink:
Dziekuje za informacje.
Pozdrawiam (dalej gorąco...)
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Chan shaolin si
To i spacer emeryta jest zbliżony do Tai Chi. A aerobik do kung fu. Więc od dziś wszyscy staruszkowie robią Tai Chi, a laski skaczące w rytm muzyki - Kung Fu. Pasi??

Życzę szybkiego powrotu do zdrowia,
AdamD
  • 0

budo_dragon_m
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Chan shaolin si
no nie do końca o to chodzi.... TC to TC.... a formy własne to formy własne to tylko takie porównanie, inne formy są np. bardzo dynamiczne....
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Chan shaolin si

no nie do końca o to chodzi.... TC to TC.... a formy własne to formy własne to tylko takie porównanie, inne formy są np. bardzo dynamiczne....


Kurna, Dragon, ty albo masz problemy z czytaniem, albo z rozumieniem zawiłości języka polskiego.
Na stronie jak byk stoi:

Tai-Chi (medytacja w ruchu) w skład czego wchodzą formy klasyczne ze stylów Chan Shaolin Si i Vo Quyen oraz formy własne opracowane przez mistrzów Akademii p. Jana i Józefa Brudnych.

Jeśli nie jesteś kretynem, to chyba widzisz że tu jest napisane że w skład Tai Chi wchodzą formy własne braci Brudnych, co?

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024