Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rickson Gracie i Capoeira?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

budo_miki^
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 171 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Rickson Gracie i Capoeira?
no wlasnie,
ogladalem sobie film ricksona pt: "choke" i tam podczas rozgrzewki (okolo 1:21 sek.) robil cos na wzor gingi (podstawowego ruchu w capoeira).
czy rickson w przeszlosci/terazniejszosci mial/ma cos wspolnego z capoeira (oprocz walki z roznymi capoeristas - byly takie wogole?)??

pozdrawiam
  • 0

budo_fiodor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Rickson Gracie i Capoeira?
Ja myślę że na pewno, w końcu dzięki czemu wygrywa walki? no przecież nie bjj. Powiem więcej, na pewno jest maratończykiem, tyle przecież biega.
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: Rickson Gracie i Capoeira?
Co za uparty narod :? .
Wszedzie bedzie sie doszukiwac i szukac potwierdzenia ze cos co robia ma sens jezeli chodzi o walke. Ehh.... :cry:
  • 0

budo_miki^
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 171 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Rickson Gracie i Capoeira?
to nie bylo ironiczne pytanie.
jest brazylijczykiem i jest wielce prawdopodobne ze kiedys mogl miec stycznosc (niekoniecznie do walki) z capo.
nie kazdy zna "ginge" a tak to wygladalo.
byc moze ze byl to po prostu element rozgrzewki ale wolalem zapytac.

pozdrawiam
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rickson Gracie i Capoeira?

to nie bylo ironiczne pytanie.
jest brazylijczykiem i jest wielce prawdopodobne ze kiedys mogl miec stycznosc (niekoniecznie do walki) z capo.
nie kazdy zna "ginge" a tak to wygladalo.
byc moze ze byl to po prostu element rozgrzewki ale wolalem zapytac.

Ja też znam podobny element z pewnego układu technik w karate. Czy to oznacza, że ćwiczę capoeirę? 8O
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Rickson Gracie i Capoeira?
A Rickson wykonuje tam te cwiczenia z yogi, zatem yoga zwycieza.
K_P
  • 0

budo_loko
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 223 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Rickson Gracie i Capoeira?
Hehheheehhe .... bardzo mozliwe ze Rickson cwiczyl kiedys capoeire , poniewaz w Brazil Capoeira jest tak popularna i lubiana jak u nas piwo :wink: bezalkoholowe :twisted: , wydaje mi sie , ze tam Capoeire cwiczy , cwiczyl , bedzie cwiczyl kazdy , a to czy on cwiczyl na 100% trzeba zapytac samego Ricka bo nie spotkalem sie w zadnym wywiadzie , tekscie itd. zeby wspominal cos o Capie !
  • 0

budo_boogie
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 54 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Rickson Gracie i Capoeira?
O jaa, nie przesadzajcie. Miki zadał normalne pytanie, nie było w jego wypowiedzi ani pół słowa o przydatności bojowej capo. Wiemy, że jesteście skuteczni, wiemy. Co nie przeszkadza w byciu ciekawym, czy taki Gracie np. choćby w treningu wykorzystuje elementy naszej sztuki.

Rozmawiałem kiedyś z adeptem BJJ, który uprawiał również capoeira. Oczywiście nigdy nie użył jej w walce, ale twierdził, że czasami pomaga mu w obmyślaniu mniej konwencjonalnych wejść. Czyli z capo wykorzystywał nie techniki (nawet nie gingę) tylko sposób postrzegania przestrzeni.

Peace
  • 0

budo_loko
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 223 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Rickson Gracie i Capoeira?
Mozna uzywac elementow akrobatycznych i specyficznego rozciagania z capy po treningu silowym ... bardzo prawdopodobne ze Rickson uzywal (uzywa) pewnych elementow z capy przy rozciaganiu i przy treningach sprawnosciawych i szybkosciowych !
  • 0

budo_genosha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 565 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:inąd

Napisano Ponad rok temu

Re: Rickson Gracie i Capoeira?
Chryste, sam trenuje bjj ale to zapatrzenie w styl robi sie powoli irytujace. Czlowiek normalnie sie zapytal a wy zamiast mu normalnie odpowiedziec, to wzdychacie i robicie nieudolne, zlosliwe uwagi. Nigdzie nie napisal ze Rickson choc w 1% uzyl capoeira do walki, ale nie, wy musicie sie przyczepic, wielcy mistrzowie niepokonanego bjj. Myslalem ze na forum odpowiada sie krotko i na temat, a takie uwagi zostawia dla siebie. Widze ze nie wszyscy jeszcze na to wpadli. Kompletnie nie rozumiem waszej bezpodstawnej zlosliwosci.

Miki: nie wiem, niestety nie widzialem 'choke'. Mysle ze jest to dosc prawdopodobne, bo ginga [capoeira tez cwicze] jest ruchem dobrym pod kazdym wzgledem - jako rozgrzewka, relaks, koncentracja przed walka [przynajmniej dla mnie].
  • 0

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rickson Gracie i Capoeira?
niektorzy najpierw sie wkurzali na borute (bo nie udawalo im sie go przegadac) a teraz sami staraja sie byc "dowcipni" i "ironiczni" - z miernym skutkiem.
  • 0

budo_loko
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 223 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Rickson Gracie i Capoeira?

Widze ze nie wszyscy jeszcze na to wpadli. Kompletnie nie rozumiem waszej bezpodstawnej zlosliwosci.


Ludku a powiedz mi kto tu byl zlosliwy ? Przeczytaj dokladnie temat a potem zazucaj komus zlosliwosc !
  • 0

budo_kdh
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WWA

Napisano Ponad rok temu

Re: Rickson Gracie i Capoeira?
to co rickson tam robi to "gimnastyka naturalna" czy jakos tak, gdzies w necie widzialem kasete do kupienia z tym (robione przez jakiegos brazylijczyka)

pozdro
  • 0

budo_genosha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 565 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:inąd

Napisano Ponad rok temu

Re: Rickson Gracie i Capoeira?
LOKO : no wlasnie, przeczytaj topic. Nie pisalem o wszystkich. O wiekszosci.
  • 0

budo_loko
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 223 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Rickson Gracie i Capoeira?

LOKO : no wlasnie, przeczytaj topic. Nie pisalem o wszystkich. O wiekszosci.


To na nastepny raz zwracaj sie do wiekszosci a nie do wszytkich !


to co rickson tam robi to "gimnastyka naturalna" czy jakos tak, gdzies w necie widzialem kasete do kupienia z tym (robione przez jakiegos brazylijczyka)



Nie wiem czy wiesz , ale wiele elementow z gimnastyki naturalnej jest wzorowane na technikach z capy ( to nie musi byc calosc techniki wystarczy , ze to bedzie czesc ).Dlatego jak odpowiadalem na wczesniej zadawane pytanie to mowilem o capie a nie o naturalnej gimnastyce
  • 0

budo_boidae
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Rickson Gracie i Capoeira?
Jestem calkowicie pewien ze Rickson chcial w ten sposob zmylic przeciwnika co do reprezentowanego przez siebie stylu :D
Dobra dosc juz tych okrutnych zlosliwosci.Badzmy bardziej delikatni dla siebie :D :D
Jest jeszcze taka opcja ze poprostu w tamtej chwili przyszedl mu do glowy taki motyw, a my sie tu zastanawiamy czy to z Capoeiry,czy z Gimnastyki naturalnej czy z Karate hihihi
pozdrawiam
  • 0

budo_loko
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 223 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Rickson Gracie i Capoeira?
Marek jak bedziemy sie zastanawiali nad kazdym mozliwym motywem to nie wiem czy nam czasu styknie.Mozna nawet powiedziec , ze Rickson wzial dana technike z karate tsunami wymyslone przez Polakow ( hehe ) , proponuje juz zamknac ten topic :twisted: .

Pozdrowka.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024