Skocz do zawartości


Zdjęcie

Uchwyt raz jeszcze


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Uchwyt raz jeszcze
Tak sie zastanawiam ... moze ktos tez trenuje sobie w tej kombinacji wiec moze jakas sugestie rzuci :
- push-dagger w lewej czy prawej

a jesli juz to czy :
- drugi noz w jakim uchwycie ??

Czy sa i jakie korzysci z trzymanie w danej kombinacji ?
  • 0

budo_victor
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Uchwyt raz jeszcze
dzikki co to za pytanie?to tak jak bys pytal boksera czy lepiej jest walczyc obiema rekami czy tylko jedna.
  • 0

budo_ateesiarz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 151 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:w-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Uchwyt raz jeszcze
Ponieważ jest to kolejna współczesna wariacja na temat : rapier i lewak byłbym za chwytem szablowym prawej ręki.
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Uchwyt raz jeszcze

dzikki co to za pytanie?to tak jak bys pytal boksera czy lepiej jest walczyc obiema rekami czy tylko jedna.

Jak nie masz nic do powiedzenia to nic nie mow.
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Uchwyt raz jeszcze

Ponieważ jest to kolejna współczesna wariacja na temat : rapier i lewak byłbym za chwytem szablowym prawej ręki.

Czyli pushdagger w lewej rece a noz w prawej w chwycie szablowym. Mniej wiecej robie podobnie.
  • 0

budo_ateesiarz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 151 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:w-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Uchwyt raz jeszcze
To w sumie najbardzej naturalny i ekonomiczny wariant, vide np. nóż i kubotan
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Uchwyt raz jeszcze

To w sumie najbardzej naturalny i ekonomiczny wariant, vide np. nóż i kubotan

Tzn mozna jeszcze na odwrot ale to wylacznie chyba po to by cwiczyc lewa reke.
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Uchwyt raz jeszcze
co w lewej i prawej to zalezy od tego czy jestes prawo czy lewo reczny , wazna jezeli nie wazniejsze jest to w jakiej pozycji to uzywac.
W kombinacji z pushdaggerem , bardziej naturalne jest pozycja odwrotna ( lewa noga z przodu) , trzymajac w przedniej ( lewej) , noz ( nawet w chwycie odwrotnym ) i w tylnej pushdagger.Jak wiadomo dla praworecznego uderzenie z tylnej reki jest okrutne , generalnie to same polacznie z palka.Z 2 nozami , tu przewaznie stosuje pozycje "ryana" prawa noza z przodu , ale skrecone biodra tak ze lewa reka z nozem jest z przodu , noz prawy , jest "Schowany" tak ze nie wodac jaki atak chce sie inicjowac i praktycznie nie moze dojsc do rozbrojenia ( jak przy pozycji odwrotnej - wieziennej )
  • 0

budo_ateesiarz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 151 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:w-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Uchwyt raz jeszcze
Cholera to ma być naturalne? Wolę DCM- w lewej ręce kubotan trzymany soplem, w prawej nóż "w szabli"
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Uchwyt raz jeszcze
oczywiscie ze jest , preciez to jest postawa bokserska , lewa z przodu , noz ( nawet w odwrotnej ) jab i krycie, a z prawej masz naturalne pierdolniecie , tak jak cwiczysz na worku tylko ze z pushdaggerem.
Mnie po prostu nie wychodzi uderzenie palka czy p/d z przedniej reki , nawyki z uderzania zostaja.
Co do 2 nozy , to jak najbardziej DCM , za ciula nie jest to naturalne dla nikogo na poczatku , ale mozna sie przyzwyczaic.
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Uchwyt raz jeszcze
Fakt. Czyli jednak przyda sie przelozenie pushdaggera na prawa strone a noza na lewa strone. Na poczatku niby laczylem pushdagger z innym nozem ale teraz chce zrobic to odrobine solidniej (jakos tak stanowi on dla mnie dosc radykalne ale skuteczne rozwiazanie).

Co do dwoch noze to robie to samo - co widac na sparingach - w lewej muela (w soplu lodu) a w drugiej bagnet w szabli (jak na razie poluje na dobry sztylet wiec powiedzmy, ze to imituje ).
  • 0

budo_victor
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Uchwyt raz jeszcze
dzikki nie mam ci juz nic do powiedzenia dupa
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Uchwyt raz jeszcze
A ja mam jeszcze pytanie tak przy okazji - Seiken i pozostali, ktorzy sparuja, jak czesto wychodzi wam trafienie pod pache zarowno ciecie jak i pchniecie ?
Nie wiem czemu ale zauwazylem juz jakis czas temu mozliwosc wykorzystania luk u przeciwnika w czasie ataku z wypadem ( lub tez wykonywania ciecia ) i po skroceniu dystansu szybkiego ciecia/pchniecia w okolice pachy oraz odskoku.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Uchwyt raz jeszcze
Nie za trudne do wykonania... Ale maja mankament (rozumiem, ze ta technika skierowana jest na reke z bronia), natychmiast idzie kontra przeciwnika z gory na twarz, albo co gorzej - szyje. Dotyczy to kazdej techniki wykonywanej na korpus np. splot, niby latwe jest to "zanurkowanie", ale automatycznie nawet od laika w tym samym momencie dostaje sie kontre, a zejscie z lini ataku, jest dosyc trudne. W ogole tego typu rozwiazania sa szalenie latwe do skontrowania.
Moim zdaniem... Jednak walka nozem, (powtorze to), to nie wyrafinanowane techniki na konkretny cel (dla mnie to brzmi jakos kosmicznie), technika zdaje sie, to jednak sprawa drugorzedna, ale nieustajace "zwodzenie", "usypianie" i "oszustwa". Czyli praca nog, jeszcze raz nog i nog. Slowem - mobilnosc. Czyli - jakkolwiek trafic i s.... Wydaje mi sie, ze "ostateczna" prostota walki nozem ma wiele wspolnego z "naukowym" boksem. Oczywiscie oznacza to, ze nie ma tajemnicy posiadania techniki przekazywanej z ojca na syna, z mistrza na ucznia, zadnej mistycznej otoczki. To szalenie budujace (wiedza jest dostepna!), ale i deprymujace. "Podjezdzasz" bowiem pod "swoj" gorny poziom moblinosci i juz nie ma szybkiego rozwoju, wyzej swojego fiuta nie podskoczysz - jest niewygodny przeciwnik, czesto sprawnosc zwiazana z dyspozycja dnia (kiedys nastepnego dnia, po dobrej "wodce" i nieprzespanej nocy, szatkowalii mnie wszyscy jak chcieli, odzywaja sie koncu pewne cechy wrodzone etc.), doganiaja cie w rozwoju inni, a co gorsze - przeskakuja. "Noz" zaczyna byc problemem nie tylko ciala, ale glownie umyslu. Ja, ktore nie chce byc przecietne. Zaczynasz wtedy powaznie myslec o strzelectwie i szachach i czestszym grilowaniu.
Ostatnio wiecej (m.in. z braku chetnych) teoretyzujacy niz cwiczacy
K_P
PS. Nadal jednak nie mam odwagi (nie mam zreszta takich nozy)sparowac na noze aluminiowe (oprocz okularow nie uzywamy ochraniaczy), o drewnianych nie wspomne. Ostatnio jeden z moich kumpli (jeszcze wiekszy laik na tej drodze niz ja), zrobil noze drewniane (tanto) z ktorego pchniecie moim zdaniem moze byc grozne jak "prawdziwym". Mimo wszystko trudno mowic o nieustajacej kontroli techniki, jednak sporo zdarza sie akcji jednoczesnych, ktore wykonane i gumiakiem sa czasami nie tak bezpieczne, jak by sie wydawalo.
PS2. Jak by ktos cos slyszal na temat treningowego Lagriffe i Emersona Commandera - prosze o sygnal.
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Uchwyt raz jeszcze
K-P ja sie z toba zgodze. Dodam moze jeszcze ciagle zmiany rytmu, ktore pomagaja ale mozna je zaliczyc pewnie do tego co mowisz o zmyleniu.
Wlasnie dla tego wedlug mnie po ataku istotny jest odskok aby uniemozliwic kontre.
Ja rowniez nie poluje na konkretne miejsce - po prostu calkiem sporo ciec wychodzi mi w te konkretna lokacje , ewentualnie ramie z bronia, brzuch a tych co sie za bardzo pochylaja hehe ostrzegawczo lekko w leb. Sie juz nauczylem by trzymac plecy prosto.
Czasami zdarzaly mi sie sparingi z temperatura, z rozwalona noga, z chorym zoladkiem itp ( na szczescie nie pije wiec kaca mam z glowy). Jakos daje to obraz ogolnych mozliwosci. Kiedy nie mozemy uzywac w pelni nogi wykrocznej albo gdy boli staw lokciowy przy nieodpowiednim ulozeniu mamy mozliwosc sparingu w niekorzystnej sytuacji - w koncu nie zawsze czujemy sie cacy.
K_P jak bedziesz kiedys chcial wpasc do Wa-wy to daj jakos znac - urzadzimy sobie maly sparing towarzyski.
Co do sprzetu do sparingu standardowo uzywam stepionych nozy, drewnianych nozy i nozy z pewnego dziwnego tworzywa (twardego ale elstycznego), ktore zrobil Lubomir za co ma moja wdziecznosc ( zrobil mi treningowy noz mojej Mueli ). Chociaz wiem, ze mocne pchniecie w brzuch - szczegolnie podbrzusze moze niezle namieszac a to samo w okolice oczu jak sie zeslizgnie.
Wiele osob boi sie atakowac glowe - to zrozumiale ale ci co wpadaj na sparingi do mnie wiedza, ze bez bolu sie nie obejdzie. Takie rzeczy jak zdarcia naskorka, siniaki, ranki to normalne chyba ( raczej nie uznaje tych gibiacych sie imitacji nozy ). Pare razy zdarzaly sie wieksze ciecia, nawet w okolicach twarzy ( czasami nawet jak sie nie chce zaatakowac twarzy to i tak wejdzie - ruch sparingpartnera itp ).
  • 0

budo_ateesiarz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 151 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:w-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Uchwyt raz jeszcze
Dzikus daj namiar na priva , gdzie ćwiczysz postaram się wpaść
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Uchwyt raz jeszcze
Dzikki nie chodzi o bol, czy tam jakies siniaki i zadrapania (to drobiazg), ale czasami wychodzi takie pchniecie, czy ciecie w odcinek szyjny, ze nawet gumiakiem mozna polozyc kogos na deski, np. takie samo uderzenie aluminiowym mogloby sie zakonczyc moim zdaniem powaznym KO.
To prawda, ze gumiak nie wyraza "prawdziwego" noza i prawda, ze warto miec treningowa wersje swojego ostrego ulubienca, czy ulubiencow.
Choc ja na tego naj... naj.. ulubienca wciaz czekam teraz mysle np. o Microtech Ultratech Double Edge, (zeby mial jeszcze pierscien na palec!)choc jak zapewne kilku z nas krzyknie, ze to nie fajter, ale narzedzie "ostateczne" byc moze ratujace przed sadem ostatecznym.
K_P
  • 0

budo_-war-
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 535 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Uchwyt raz jeszcze
Oj Dzikki, Dzikki ...
krew, pot i lzy Ci sie marza ? calkiem przypadkiem zarobilem od Lubomira podczas naszego spotkania niezle rozciecie na powiece. Wiesz, co by bylo, gdybym kontrowal wtedy drewniakiem w twarz ?
Sparingi "realne" to robi sie raz na jakis czas, przy zachowaniu jak najwiekszej ostroznosci. Na co dzien walczy sie softami, wlasnie po to, zeby nie nabrac przyzwyczajenia do powstrzymywania ciosow.
Wojtek
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Uchwyt raz jeszcze
W powieke? To byles bez okularow? Kiedys juz o tym pisalem, ale wspomne - kiedys walczylismy "bezpiecznymi" gumiakami, dostalem w oko i... wyladowalem na sali operacyjnej.
Atak a'propos - jakich okularow uzywacie, ja testowalem rozne m.in. najtansze, takie zwykle do prac szlifierskich, ale maja kilka wad - trwalosc, a co najgorsze mocno paruja w czasie walki, co ogranicza widocznosc.
K_P
  • 0

budo_ateesiarz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 151 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:w-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Uchwyt raz jeszcze
Ja mam zabiegowe- takie jak chirurdzy w " Ostrym dyżurze", przy b. silnym uderzeniu co najwyżej pękną, ale bez odłamków ( jak szyba samochodowa), w dodatku są z plastiku
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024