Skocz do zawartości


Zdjęcie

SEITEDO


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
93 odpowiedzi w tym temacie

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: SEITEDO
A kto prowokuje do wojny :?:
Apo drugie clikersa nie ma bez ochraniaczy goleni i pięści :!: -osu :(
  • 0

budo_mike^^
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: SEITEDO
Miałem na myśli kumite full contact bez ochraniaczy,a nie machanie w powietrzu.
W randori z kolei kładzie się nacisk na szybkość i technikę,zresztą na pewno o tym dobrze wiesz :?:
Docinki i sarkastyczne żarty to jeszcze nie wojna :wink:
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: SEITEDO
Wiesz co drogi kolego nie wiem ile razy walczysz na treningach w tym twoim kontakcie ale zadam pytanie ile walk można wytrzymać bez ochraniaczy w kontakcie? oraz czy na drugi i trzeci oraz kolejny można naprowadzić sparing w kontakcie bez ochraniaczy-odpowiedz na to drugie jest prosta:-raczej nie da się ze stłuczonymi koleniami czy innymi drobnymi kontuzjami tego rozbić dla dobra zdrow aby było można to robić codziennie to w Japonii wymyslne ochraniacze , na piszczele i uda aby móc się naparzać bez kontuzyjnie ile się da.A jezeili chodzi o to jest czy sa takie użądzenia o nazwie makiwary ,które :) tylko i wyłącznie służą do utwardzania powierzchni uderzeniowych ciała. :)
  • 0

budo_mike^^
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: SEITEDO
Makiwara-piękna rzecz.
Zapewniam Ciebie,że można długo walczyć bez ochraniaczy.Niektórzy w ogóle nie znają tego pojęcia,ale może są dla Ciebie mięczakami i walą tak słabo,że nawet Ty w ochraniaczach trzepiesz mocniej :?:
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: SEITEDO
Słuchaj kolego w twoich wypowiedział nie znajduje logicznego myślenia.Ok chcesz mieć racje to nie ma sprawy tylko moim zdaniem np ochraniacze goleni maja mi pomóc robić mocne,dobre i częste walki sparingowe w kontakacie.U nas jest taki zwyczaj,że po takich walka jak pisałem zdejmujemy ochraniacze i utwardzamy sobie golenie na specjalnej makiwazre więc niekt tutaj nie jest mięczakiem , a kumite robimy często przy zerowym wskażniku kontuzji-no prawie. :P
  • 0

budo_mike^^
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: SEITEDO
A czy ja nazwałem Ciebie mięczakiem 8O ?Przeczytaj najpierw dobrze,potem ripostuj.
Zresztą walczę w kontakcie, nie tylko "moim" i jakoś na wózku inwalidzkim nie jeżdżę...
Zresztą,są różne szkoły utwardzania-w kumite czy na makiwarze.Ważne,że efekt jest (przynajmniej powinien) być taki sam!
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: SEITEDO

A czy ja nazwałem Ciebie mięczakiem 8O ?Przeczytaj najpierw dobrze,potem ripostuj.
Zresztą walczę w kontakcie, nie tylko "moim" i jakoś na wózku inwalidzkim nie jeżdżę... Zresztą,są różne szkoły utwardzania-w kumite czy na makiwarze.Ważne,że efekt jest (przynajmniej powinien) być taki sam!


Czas pokaże i na tematy związane ze drowiem będzie mozna z Toba porozmawiać za kilka lat oczywiście jak jeszcze będziesz trenował.Młodość ma swoje prawa ,które okzaują sie zdradliwe z upływem czasu -osu
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: SEITEDO
Ja się zazwyczaj z karateką nie zgadzam, ale poczynię wyjatek bo mnie skręca po tym co napisał Mike.
Makiwara to sprzęt dla cofniętych w rozwoju, dobry do baaardzo tradycyjnego karate, ktore się na pokazy nadaje a nie do walki. Do treningu technik stosuje się łapy, poduszki i worek, względnie gruszka.

Nie ma treningu w pełnym kontakcie bez ochraniaczy w którym nie powstają kontuzję, bardzo poważne. Jeżeli twierdzisz inaczej to szybko zmień zdanie, albo przejdź sie do jakiegoś kluby gdzie robi się knockdown, bare knucke względnie full contact.

Ochraniacze powinno się używać zawsze w czasie walki, w ryj wsadzać szczęki, na ręce rękawice na golenie ochraniacze, na kolana nakolanniki, na głowe kaski i jazda. Wówczas istnieje możliwość naparzania się na maksa z dużym prawdopodobieństwem unikniecia poważniejszej kontuzji. Tylko prawdopodobieństwem niestety wciaż...
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: SEITEDO
NIC DODAĆ NIC UJĄĆ- O S U :D
  • 0

budo_mike^^
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: SEITEDO
Jarek,makiwarę jako dobry przyrząd treningowy rozpropagował w tym temacie karateka,a ja to podchwyciłem,więc niech Cię skręca nie tylko po moich wypowiedziach :twisted:
Macie rację,pożyjemy,zobaczymy...
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: SEITEDO
U nas w klubie makiwara służy TYLKO do utwardzania np.koleni czy seiken.
Ale podczas kumite mamy mnóstwo ochraniaczy aby jak najmniej odnieś kontuzji i prowadzić walkę w kontakcie ,a zaletą takich treningów jest to ,że kumite można robić na full przy kazdym treningu!!!
Mike nie upeiras się jeżeli nie masz racji z tym uwardzaniem w kumite bez ochraniaczy,gdyż Jarek ma ponad 20 lat doświaqdczenia w kyokushin i wie najlepiej-osu
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: SEITEDO
wiecie co, pewien gość, nazywa sie Marek Ramus mówił mi że makiwara do treningu karate to bardzo dobra rzecz, ale on ma tylko piąty dan i 27 lat doświadczeń także pewnie Jarek musi być lepszy od niego skoro uważa że makiwara to sprzęt dla cofniętych w rozwoju. Mnie tłumaczono, e przy tym czymś wychodzą pewne błędy przy technikach i człowiek uczy się postawy i warabia siłę ciosu, ale cóż mamy nowe czasy.
  • 0

budo_freestyler
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 378 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: SEITEDO
sam sobie dales odpowiedz niektorzy sie nie rozwijaja pomimo stazu...przeciez nadal mozez jezdzic samochodem marki syrena albo moskwicz...czyz nie?
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: SEITEDO
Wiesz co Marcin, aby mi za przykład efektywnego treningu walki dawać 5 dan karate shotokan to trochę przesadziłeś jednak.

Nie mogę sobie przypomnieć aby Roy Jones Jr, Michalczewski czy choćby Tayson coś wspominali o treningu z makiwarą, ale ok, uznam to za niedopowiedzenie :)

Makiwara jest skuteczna wówczas kiedy się wali nią kogoś w łeb i starczy.
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: SEITEDO
A tu pare cytatów ze strony tegoż gentlemana:

Praktykę karate opiera na szczegółowej znajomości i analizie kata (ćwiczeń formanych) pod kątem ich zastosowania w walce treningowej i samoobronie. Analizując styl Shotokan stara się poznawać inne style karate.


Maksymalna skuteczność oczywiscie :)

W przyszłości chciałby jednocześnie praktykować i wprowadzać w treningu karate brazylijskie Jiu-Jitsu.


A tu proszę jaki kwiatek - to co shotokan już nie jest skuteczne, że BJJ chce wprowadzić ??
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: SEITEDO
Ja :D rek ten gościu miłą chyba wypadek z czółkiem ,że takie głupoty wypisuje lub jest młodym nawiedzonym adeptem,który jest w fazie teoretyzowani-osu :)
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: SEITEDO

A tu pare cytatów ze strony tegoż gentlemana:

Praktykę karate opiera na szczegółowej znajomości i analizie kata (ćwiczeń formanych) pod kątem ich zastosowania w walce treningowej i samoobronie. Analizując styl Shotokan stara się poznawać inne style karate.


Maksymalna skuteczność oczywiscie :)

W przyszłości chciałby jednocześnie praktykować i wprowadzać w treningu karate brazylijskie Jiu-Jitsu.


A tu proszę jaki kwiatek - to co shotokan już nie jest skuteczne, że BJJ chce wprowadzić ??

Muszę tu co nieco sprostować - strona ta jest khmmm, bez autoryzacji - teksty wymyśliła osoba ją tworząca i niekoniecznie musi to odpowiadać poglądom osoby zainteresowanej.

Karateka1: przestań wreszcie obrażać ludzi. Weź 10 głębokich oddechów, zanim coś napiszesz, dobrze?
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: SEITEDO

A tu proszę jaki kwiatek - to co shotokan już nie jest skuteczne, że BJJ chce wprowadzić ??



A co to kyokushin nie jestt skuteczne ze niektorzy Pankration chca wprowadzac ??? ;)

Masz to odpowiedz na swoje pytanie :)
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: SEITEDO

Karateka1: przestań wreszcie obrażać ludzi. Weź 10 głębokich oddechów, zanim coś napiszesz, dobrze?


Slasz a moze zaczniemy opowiadac tu na forum o pewnym klubie kyokushin z turku i ich kadrze :) 8) - jak sie milo niektorym zrobi :)
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: SEITEDO


A tu proszę jaki kwiatek - to co shotokan już nie jest skuteczne, że BJJ chce wprowadzić ??



A co to kyokushin nie jestt skuteczne ze niektorzy Pankration chca wprowadzac ??? ;)

Masz to odpowiedz na swoje pytanie :)


Właśnie - kyokushin jest nieprzystosowane do zmieniajacych sie okolicznosci i właśnie dlatego ten pankration. Dokładnie tak jak napisałeś i wcale się tego nie ma co wstydzić.

Sławek ja tam nie wiem cyz strona ma autoryzację czy nie ma, ktoś daje mi przykład człowieka to szukam informacji o nim i wszystko.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024