Skocz do zawartości


Zdjęcie

Goju-ryu Meibukan


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

budo_mike^^
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Goju-ryu Meibukan
Może mi ktoś powiedzieć coś na temat Goju-Ryu Meibukan. Podczas ostatniej wizyty Meitatsu Yagi pytałem znajomych z goju-kai o rodowód tego odłamu, a oni w ogóle o tym nie słyszeli.
Szkoda, że taki piękny styl (goju-kai) znajduje się w Polsce w regresie, żeby nie powiedzieć - zapaści. Padły sekcje w Bydgoszczy, chyba też we Włocławku. Nie wiem, jak ma się sytuacja Okinawa Goju-Ryu?
Może znacie jakieś ciekawe www o tym stylu?
  • 0

budo_marp
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 202 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Nowy Sącz, Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Goju-ryu Meibukan

Może mi ktoś powiedzieć coś na temat Goju-Ryu Meibukan. Podczas ostatniej wizyty Meitatsu Yagi pytałem znajomych z goju-kai o rodowód tego odłamu, a oni w ogóle o tym nie słyszeli.
Szkoda, że taki piękny styl (goju-kai) znajduje się w Polsce w regresie, żeby nie powiedzieć - zapaści. Padły sekcje w Bydgoszczy, chyba też we Włocławku. Nie wiem, jak ma się sytuacja Okinawa Goju-Ryu?
Może znacie jakieś ciekawe www o tym stylu?


Hmm .. ja też bym się chętnie dowiedział czegoś więcej :)

Byłeś na tym seminarium? To pewnie się spotkaliśmy :)

Pozdr.
  • 0

budo_mike^^
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Goju-ryu Meibukan
Niestety, na seminarium nie byłem i baaardzo żałuję. :cry: :cry: :cry: Jakie wrażenia z seminarium? Jakieś ciekawostki?
Jaki styl ćwiczysz, marp?
W ogóle to ciekawa sprawa z tym meibu-kan: zawsze słyszałem-goju-kai i okinawa, a tu coś nowego. Chociaż ostatnio widziałem program na Discovery o japońskich sztukach walki i był tam właśnie meibu-kan!
Po raz kolejny będę ubolewał nad małą popularnością goju-ryu. Sam ćwiczę kyokushinkai, a goju-ryu jako jego protoplasta jest hm... jakby to powiedzieć, bardziej inteligentny, wszechstronny i nieograniczony sportowym kręgiem zawodów, komercji...
Ponadto ciekawe rzeczy piszą w nr1 miesięcznika "Sensei" na temat uechi-ryu-robi bardzo zachęcające wrażenie 8)
  • 0

budo_wesley
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 680 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZCZECIN

Napisano Ponad rok temu

Re: Goju-ryu Meibukan
Odnośnie Goju Kai to cos tam moge powiedziec 8)
Rzeczywiscie w Polsce ten styl nie jest tak popularny jak powinien :wink: ale jest kilka osrodkow. Honbu dojo jest w Szczecinie i tam mialem przyjemnosc cwiczyc. Pozatym mozesz wejsc na stronke [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] jeszcze w budowie ale jest ciekawe info :)
Niestety zawody tez sa organizowane. Niestety dlatego, ze startuje sie w formule WKF :evil: . Wiem, ze sa organizowane rowniez turnieje w formule irigumi, ale nie w Polsce.
Co do seminarium w Warszawie to bylem i nie jestem zachwycony. Definitywnie najlepsze wrazenie zrobili na mnie goscie z uechi-ryu. Mocni panowie :) Pozostali mistrzowie, moim zdaniem, srednio.

Do przejrzenia polecam rowniez stronke [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Pozdrawiam
  • 0

budo_a
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 519 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Goju-ryu Meibukan

ale jest kilka osrodkow

A pojawiła się jakaś godna polecenia sekcja w Wawie?

A
  • 0

budo_mike^^
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Goju-ryu Meibukan
Wesley, czy znasz może ekipę z Płocka albo kogoś z Bydgoszczy/Włocławka? Czy Funasako jeszcze opiekuje się goju-kai w Polsce?
  • 0

budo_wesley
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 680 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZCZECIN

Napisano Ponad rok temu

Re: Goju-ryu Meibukan

Wesley, czy znasz może ekipę z Płocka albo kogoś z Bydgoszczy/Włocławka? Czy Funasako jeszcze opiekuje się goju-kai w Polsce?


W Bydgoszczy bylem na seminarium (organizowanym przez Okinawa Goju ryu) wiec jesli tam ktos byl to moze... ale niestety tak na zawolanie to nie pamietam :oops:

Co do opiekuna Goju Kai Polska, jest nim shihan Leo Lipinski. Przedstawiciel Goju Kai na Europe. 2, 3 razy w roku sa organizowane z nim seminaria.
Jesli wszedles na stronke ktora podalem Ci wyzej to jest tam napisane, ze szykuje sie fajne seminarium i Puchar Swiata, wiec z tym Goju Kai w Polsce chyba nie jest jeszcze tak zle :wink:

Pozdrawiam
  • 0

budo_wesley
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 680 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZCZECIN

Napisano Ponad rok temu

Re: Goju-ryu Meibukan

ale jest kilka osrodkow

A pojawiła się jakaś godna polecenia sekcja w Wawie?

A


Niestety nic mi nie wiadomo.

Pozdrawiam
  • 0

budo_marp
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 202 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Nowy Sącz, Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Goju-ryu Meibukan

Jakie wrażenia z seminarium? Jakieś ciekawostki?


Tak jak napisał Wesley - Shimoji (uechi-ryu) był niezły. Przynajmniej ja wcześniej bardzo niewiele słyszałem o takim stylu.
Mają bardzo ciekawą technikę oddychania - mniej więcej 60-70% powietrza zostaje niewydychana. Pokazywali to na przykładzie Sanchin - ale w wersji na otwarte ręce. Nie w takim jak się ćwiczy w Kyokushin albo Goju-ryu.

Poza tym gość był niesamowicie utwardzony - umiał przyjmować uderzenia.
Znajomy po paru "kontaktach" na full z nim miał cała nogę spuchniętą :) a nie był to ułomek. Mówił że czuł jakby "low-kick" trafiał w beton :)

Jaki styl ćwiczysz, marp?


Obecnie Shorin ...

Pozdr.
  • 0

budo_mike^^
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Goju-ryu Meibukan
Marp, znasz kogoś z poznańskiej sekcji Shorin-Ryu. Chce się tam przejść, potrenować Shorin.
Znasz może Kubę Polaszka z Gdańska?
  • 0

budo_marp
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 202 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Nowy Sącz, Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Goju-ryu Meibukan

Marp, znasz kogoś z poznańskiej sekcji Shorin-Ryu. Chce się tam przejść, potrenować Shorin.
Znasz może Kubę Polaszka z Gdańska?


Niestety nie znam nikogo ani z Poznania ani z Gdańska.
Sorry.

Pozdr.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024