Skocz do zawartości


Zdjęcie

Randori


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
69 odpowiedzi w tym temacie

budo_uchideshi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Randori

Ale dajmy na to jednen sierota w akcji (np ja) i Shihan mówi kuku :wink:


Nie wiem jakimi ty shihanami cwiczysz :) ale ci z ktorymi ja cwicze, dla nich nie ma roznicy sierota czy aikidoka z dlugoletnim stazem. I tak i tak im technika wychodzi, nie ma roznicy. Skutecznosc ich technik sprawdzali nie takie maszyny jak ty, na dlugo przedtem zanim sie urodziles :wink: tak ze uwierz mi, ze im wisi udowadnianie realnosci tego co robia.

Zawsze jednak mozesz pojechac do ich dojo, z pewnoscia wezma cie na uke jak przezyjesz w dobrym zdrowiu spokanie bliskiego stopnia z ich studentami rotfl Jakbys potrzebowal dysponuje paroma dobrymi adresami.


Ja nie kwestionuję umiejętnosci jakiegokolwiek Shihana.. po prostu ich rutyna w tym co robią pochodzi z własnego wygodnictwa. z niechciejstwa..
Wiedza doskonale, że dobry Aikidoka zaatakuje dobrym Shomen czy jakimś extra tsuki.. Weszło im to w krew dlatego wolą brać kogoś kto dobrze zna zasady ataku.. a doświadczeni robią to najlepiej..;)
Inna sprawa jest z kolei początkującego... To jest zawalidroga która przestawi cały plan mistrza.. Rozpieprzy tempo, rytm i dynamikę randori..
W końcy i Shihan się pogubi..;)
Padły tutaj wcześniej sformuowania, że zaden z Shihantai czy Sempai czy Uchideshi nie pozwoli sobie na popsucie randor shihanowi..
To jest prawda.. i niestety u większości wielkich tego świata..

Tak czy inaczej 95% randori jest układane w taki czy inny sposób, co nie znaczy że musi byc takie.. :wink:
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Randori

Tak czy inaczej 95% randori jest układane w taki czy inny sposób, co nie znaczy że musi byc takie.. :wink:


Wszystko ci sie popieprzylo szanowny Uchiideshi. Nie rozmawiamy tutaj o pokazie, ani o randori na pokazie, ale o randori aikido na normalnym trenngu. Wiesz, u nas czasem shihan prowadzi normalny trening :wink: i wtedy nie ma zadnych pokazow.

Na koniec praktycznie kazdego treningu od ponad 2 lat mamy 10 do 15 minut jiu waza gdzie jest 2 lub 3 atakujacych. Czyli co? ano RANDORI. Atakujacy atakuja jak chca, tori robi techniki jakie chce. Co 5 minut zmiana tori.
Naprawde nie widziales w zyciu randori ktore nie jest ukladane???? :roll: 8O 8O ohohohoooo :?
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Randori

Fiodor nie rozważa tego pod względem vale tudo, lecz do czego zostało stworzone, na pewno nie do nauki walki. Dołożenie do tego "atemi kończących" to żadna filozofia, pokazuje tylko to co nie jest osiągalne bez atemi: skuteczności. Czyli co irimi i atemi i stop, a gdzie pozostałe 90% technik? gdzie techniki tak długo ćwiczone na zajęciach? irimi i bach w krtań, bach w krocze, tyle lat nauki żeby zrobić tak prostą czynność?


Mowiac szczerze zgadzam sie z toba, to niezwykle zubozenie techniczne. Dziwie sie ktokolwiek moze tak robic randori. Ciekawe do czego to ma sluzyc....Wallace? wytlumaczysz? Show czy zatykanie technicznych brakow?

osobiscie w randori po irimi wykonuje roznego rodzaju techniki, aczkolwiek sa one dosc krotkotrwale w czasie, zeby inni atakujacy mi sie nie zwalili na plecy :lol:
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Randori

czuj się wciagnięty na członka


no kurna bez takich mi tu....
:)


A ty nie bądź taki (nomen omen) delikutasik :lol: :wink: Wszak zastępca członka to juz nie brzmi tak dumnie :) :) :)
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Randori

członek z ramienia .. of course..

Albo też członek na czele :) zwany jednorożcem lub ch... wie co, jak ten z kawału o Jeżyku :) :wink: :lol:
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Randori

osobiscie w randori po irimi wykonuje roznego rodzaju techniki, aczkolwiek sa one dosc krotkotrwale w czasie, zeby inni atakujacy mi sie nie zwalili na plecy



... chyba ze śmiechu :wink: :) :D

Wszystko ci sie popieprzylo szanowny Uchiideshi


Te, moderator, a co to za język :?: 8O A potem narzekasz że ludzie lecą tekstami za które twarzą w twarz należałoby dać w mordę :evil: Trzymaj poziom, bo jaki pan taki kram :? a jaką miarą mierzysz taką ci odmierzą i wreszcie last but not least Nobless oblige :!:
  • 0

budo_bujin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 859 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Berlin

Napisano Ponad rok temu

Re: Randori

Wszystko ci sie popieprzylo szanowny Uchiideshi


no ladnie, Szczepan :) :) :) , nie poznaje kolegi.

Wpadnij kiedys do Europy, pokaz, jak sie robi randori. Chetnie przyjade, popatrze. Moze nawet na uke sie zglosze :wink: .
Nie bardzo jednak jestes fair, uciekajac od istotnych pytan. Argument, ze odpowiedz na zasadnicze pytanie jest zbyt intymna kwestia, jest tak smieszny, ze az mi sie nie chce komentowac. Myslalem, ze stac cie na wiecej.
Ile mozna czytac w kolo to samo, forsowane tu i na innych forach abroad, ze oporowac nalezy bezwzglednie, ze wy tam cwiczycie, az drzazgi leca, podczas, gdy inni zatracili ducha bojowego, ze ten czy tamten shihan jest cacy a inny be...
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Randori

ponieważ widze ze na vortalu króluje praktyka krewnych i znajomych królika

teraz sie zorientowałes? Reflex zółwia szachisty
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Randori

ponieważ widze ze na vortalu króluje praktyka krewnych i znajomych królika

teraz sie zorientowałes? Reflex zółwia szachisty

No cóz nie każdy jest tak śmigły i lotny :oops: :D
A może jestem niepoprawnym optymistą i licze na zmiany :?: Bo to tak jak z różnicą między śitwą, a kolektywem Jak jestes poza to sitwa jak w środku to kolektyw :P :P :P
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Randori
Labedz - wiesz jak to jest, smiech to najlepsza bron, jak mowi stare przyslowie z Himalajow. 8)

no ladnie, Szczepan :) :) :) , nie poznaje kolegi.

Wpadnij kiedys do Europy, pokaz, jak sie robi randori. Chetnie przyjade, popatrze. Moze nawet na uke sie zglosze :wink: .
Nie bardzo jednak jestes fair, uciekajac od istotnych pytan. Argument, ze odpowiedz na zasadnicze pytanie jest zbyt intymna kwestia, jest tak smieszny, ze az mi sie nie chce komentowac. Myslalem, ze stac cie na wiecej.
Ile mozna czytac w kolo to samo, forsowane tu i na innych forach abroad, ze oporowac nalezy bezwzglednie, ze wy tam cwiczycie, az drzazgi leca, podczas, gdy inni zatracili ducha bojowego, ze ten czy tamten shihan jest cacy a inny be...


bujin, wszystko bys chcial gotowe, podane do lozeczka jak sniadanie rano? Recepte na zycie? Definicje aikido? A samemu to poszukac sie nie chce? Jak cio napisze i przypadkiem ci sie spodoba, co bedziesz robil do konca zycia? nudzil sie? :lol: Bardzo prosze, zastanow sie dwa razy zanim napiszesz taka prosbe do mnie 8)

Co do tego jak cwiczymy, to i tak nie pisze calej prawy :) i tak nikt by mi nie uwierzyl i wyszedlbym na chwalipiete i hochsztaplera. Zobacz, pmasz'owi nikt nie wierzy a on pisze moze 2% tego co przezywa :roll:
Pewnie przyjade w 2 polowie maja, to zorganizujemy jakis wspolny trening dla vortalu, co ty na to?
  • 0

budo_bujin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 859 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Berlin

Napisano Ponad rok temu

Re: Randori
powtarzasz sie, Szczepan. Nie sadzisz chyba, ze ktokolwiek z nas nie ma wyrobionego zdania o tym, czym jest aikido. Tak nisko nas chyba nie cenisz :?:
Nie udawaj, ze nie rozumiesz pytania...coz, jesli nie potrafisz powiedziec, czym dla ciebie jest aikido, wychodzi na to, ze wszystko jeszcze przed toba. :) :) :) Keep trying.
Wpadnij do naszego dojo, jak bedziesz w poblizu. Adres znajdziesz na stronie.
  • 0

budo_fiodor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Randori

"A ty nie bądź taki (nomen omen) delikutasik "
"Wszystko ci sie popieprzylo szanowny Uchiideshi"
"Te, moderator, a co to za język"


Panowie, rozbrajacie mnie, tego potrzebowałem :)
Dodatki do naszego języka są iście przepiękne 8)
Tylko jak któryś przestanie to rzucę głazem :wink:
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Randori
no bujin.. extra .. ja to mu od pol roku pisze.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Randori
bujin, to was jest kilku? uzywacie tego samego nicka? Czy wypowiadasz sie w imieniu wszystkich aikidokow dyskutujacych na forum? :P

Co do treningu w twoim dojo, to raczej slabe nadzieje, moze wyrwe sie od wlasnej rodziny na weekend z przyjaciolmi z W-wy zeby pocwiczyc, ale do Berlina to troche za daleko. Rozumiesz, Montreal - W-wa = 6000km, Berlin -W-wa = 600km :wink:
  • 0

budo_uchideshi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Randori

Wszystko ci sie popieprzylo szanowny Uchiideshi. Naprawde nie widziales w zyciu randori ktore nie jest ukladane???? :roll: 8O 8O ohohohoooo :?


Pomijam language jakim mnie czestujesz.. ale mam nadzieję że zatańczysz ze mna tak jak mówisz. :twisted:
Pozwolisz ze bede oporował?? :?
  • 0

budo_jeżyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WaWa

Napisano Ponad rok temu

Re: Randori

Do czego sluzy aikido? I jakie stawia sobie cele?


Tylko wielki Claude zna odpowiedź :) :) :)

Jeżyk
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Randori
Szczepan, moze zanim przyjedziesz do polski i nas zbijesz (z tropu oczywiscie) swoim aikido, to wrzucisz jakis filmik na ftp'a - taki przedsmak tego co nas czeka...
No i jakos sie bedziemy mogli przygotowac, zeby potem dzielnie zniesc to wszystko czym nas uraczysz :-)
  • 0

budo_uchideshi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Randori

Szczepan, moze zanim przyjedziesz do polski i nas zbijesz (z tropu oczywiscie) swoim aikido, to wrzucisz jakis filmik na ftp'a - taki przedsmak tego co nas czeka...
No i jakos sie bedziemy mogli przygotowac, zeby potem dzielnie zniesc to wszystko czym nas uraczysz :-)


Tia..Hmmmm Smail ile to Scepciu ma tych danóf?? :crazyeyes:
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Randori

bujin, to was jest kilku? uzywacie tego samego nicka? Czy wypowiadasz sie w imieniu wszystkich aikidokow dyskutujacych na forum?

tak jest nas kilku.. i kazdemu piszesz to samo. To stara komunistyczna praktyka. Kogo pan reperzentuje, ma pan na to uprawnienia.. jak ktos jest glupi to da sie zbbic z tropu i bedzie od-powiadal na durne pytania a nie szukal odpowiedzi na te pytania ktore zadal. Szczapan czasy sie zmienily - zmien technike..juz nikogo nie bierze gadka-szmatka sekretarza partii..
  • 0

budo_uchideshi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Randori
rotfl
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024