Skocz do zawartości


Zdjęcie

gumy do cwiczen


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

budo_telex
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

gumy do cwiczen
Gdzie mozna kupic gumy do cwiczen rehabilitacyjnych ? Ponoc dobre sa jakies budowlane, ale nie wiem jak to wyglada i gdzie to dostac. Raczej chyba w ksztalcie pierscienia, jakies uszczelki do wlazow, okien ?
Na treningach uzywamy linek do mocowania bagazu w samochodzie. Przymocowane z jednej strony do drabinek daja pewien opor. Mozna cwiczyc szybkosc, start itp
Teraz jednak chodzi o to samo cwiczenie ale czysto rehabilitacyjnie. Siedzac, skrecanie barku z naciaganiem gumy przymocowanej do sciany, bez ruszania bioder. Na wzmocnienie miesni skosnych brzucha, bez obciazenia kregoslupa.
Obciazenie wspomnianych linek jest za male, gumy bylyby lepsze.
Jesli ktos ma jakies doswiadczenia w tym zakresie, wie o co chodzi i gdzie mozna cos takiego dostac, to prosze o odpowiedz.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: gumy do cwiczen
Eksperymentowalem z roznymi. Stwrerdzilem bowiem, ze silownia, to nie do konca ten rodzaj sily, ktory jest potrzebny w walce, choc takze wg mnie niezbedny. Wykorzystywalem m.in. detki do rowerow, samochodow, tradycyjne ekspandory. Detki np. do wykonywania pompek i cwiczen na miesnie brzucha (niestety zwlaszcza te rowerowe pekaly). Tradycyjne ekspandory wiadomo - zwykle cwiczenia na biceps, triceps etc. Ale nie mozna tymi ekspandorami wykonywac np. wychlen do rzutow etc.
Kolega z Okniński Vale tudo Wa-wa powiedzial mi, ze takie gumy mozna dostac - jest to okolo 2,5 m "ekspandor" bez zadnych raczek, skladasz go w polowie i zahaczasz np. o tylna, czy gorna drabinke i jazda. Zamowilem sobie taki ekspandor. W W-wie jest do dostania na Placu Grzybowskim w sklepie z linami alpinistycznymi.
Cwiczylem takze z tasmami roznokolorowymi (czarna najmocniejsza), ktore pare lat temu byly propagowane m.in. dolaczane do ksiazek o fitnes. Byly jednak zdecydowanie adresowane do kobietek, nawet te czarne, ktore mialy byc dla mezczyzn, musialbym miec chyba ich z 10 zeby byl dla mnie sens cwiczenia nimi.
K_P
  • 0

budo_czempion
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 88 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: gumy do cwiczen
Ja najbaedziej lubie cwiczyc z dziewczyna i guma firmy Durex :) :) :)
  • 0

budo_telex
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: gumy do cwiczen
Dzieki Kubus, zajrze do sklepow alpinistycznych.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: gumy do cwiczen
Sorry moj przedmowco, zdaj sie na fachowca w tej branzy, durex nie jest z gumy. Kup i poczytaj.
K_P
  • 0

budo_czempion
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 88 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: gumy do cwiczen
Sluchaj moj przedmowco i pojmij sens zdania,ktore napisalem a przekrecaj jego sens.
Napisalem,ze guma(czyt.prezerwatywa) jest najlepsza Durexa.
Czytaj uwanie zanim zaczniesz snuc takie smieszne pouczenia.A jak masz klopoty z rozumieniem sensu tekstu pisanego to trzeba sie wrocic do szkoly-tam wiedza co z tym robic.
  • 0

budo_czempion
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 88 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: gumy do cwiczen
Guma-prezerwatywa-wiesz to sie nazywa gra skojarzen zeby ulatwic ci zrozumienie tego co napisalem.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: gumy do cwiczen
Czempion, Twoje wtracenie bylo zartem (przynajmniej ja to tak odebralem) i ja zartem na zart zareagowalem. Zgadzam sie... Oczywiscie - to jest, moze nie nazbyt wyrafinowana, ale gra slow. A nazywanie prezerwatywy guma, to jakby co, bywa okreslane jako - kolokwializm.
A szkol troche w zyciu skonczylem. Moze nawet za duzo. I nie mam ambicji pouczenia nikogo. Wszelki splendor, w tym jego substytuty - zwyczajnie nudza mnie. A najnudniejsze na swiecie jest bywanie "miszczem" w czymkolwiek. Sa ciekawsze zadania do zrobienia w tym krotkim zyciu.
Pozdrawiam
K_P
PS. Ciekawe czy przyjmie sie nowa norma jezykowa na okreslenie prezerwatywy np. "latex"?
  • 0

budo_kasiag
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 130 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: gumy do cwiczen
hmm a ja proponuje, żebyś takich gum poszukła w sklepach sportowych lub/i rehabilitacyjnch...... do aerobiku są takie gumy.... i to fajna sprawa .....polecam:o)

POzdrawiam
KAsiaG
  • 0

budo_czempion
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 88 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: gumy do cwiczen
Spox Kubus-twoja wypowiedz odebralem odebralem odrobinke zbyt negatywnie,nie wyczulem twoich intencji...dzieki za odpowiedz.
P.S>Jesli trenujesz bjj zapraszam do Lublina na lige bjj w maju.Jaka waga?Bo ja73,moze 79-ale raczej nie.
Pozdrowka
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: gumy do cwiczen
Moja waga - przewaznie okolo 77-79 kg. Chetnie pocwicze, bo zwlaszcza u mnie brakuje mi (glownie "technicznych") sparingpartnerow, choc moze sie to zmienic, bo paru judokow wzielo sie za... parter.
Pozdrawiam
K_P
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024