Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rozporzadzenie Rady Ministrow z dnia 12 listopada w spr.....


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
55 odpowiedzi w tym temacie

budo_boski
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozporzadzenie Rady Ministrow z dnia 12 listopada w spr.....
Witam!
Prezesem PZWS jest, o ile mi wiadomo Pan Braksal.Co ma Pan Pałys do wladz zwiazku nic mi nie wiadomo.
Pozdrawiam
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozporzadzenie Rady Ministrow z dnia 12 listopada w spr.....
Robek nie wiem czemu u nas w kraju przyjąl się zwyczaj, że dopóki nie zostanie opublikowane nowe rozporządzenie to obowiązuje stare. To tak jakby jeszcze obowiązywała stara ustawa. I to jest bez sensu. Żeby było smieszniej tak najczęściej do sprawy podchodza organy ścigania. I wtedy człowiek może ostro dostać po dupie jak ma pecha.
  • 0

budo_popey
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pisz/Gdansk

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozporzadzenie Rady Ministrow z dnia 12 listopada w spr.....
jup

giro - o czym ty mowisz?
to oczywiste ze skoro nie ma nowego rozporzadzenia to obowiazuje stare. nie kumam twojego stwierdzenia - "nie wiem czemu u nas w kraju przyjal sie taki zwyczaj"
to nie zwyczaj tylko takie prawo - skoro jest rozporzadzenie to dopoki nie ma nowego , to jest stare. koniec i kropka...
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozporzadzenie Rady Ministrow z dnia 12 listopada w spr.....

Poza tym do wyżej wspomnianej instytucji (RADA DO SPRAW DALEKOWSCHODNICH SPORTÓW I SZTUK WALKI) nie należy Polski Związek Karate(sic!) chyba najstarszy ziązek sportowy w Polsce zajmujący się dalekowschodnimi sztukami walki.

Nie, do rady należą konkretne osoby, a spis związków jest tylko w celach informacyjnych.
  • 0

budo_misiek.green
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 128 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa-Bemowo

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozporzadzenie Rady Ministrow z dnia 12 listopada w spr.....
wielkie sorki za pomyłkę :oops:
niedopełniłem obowiązku dziennikarza, zupełnie ja pan Michnik
to było przedostatni raz :wink:
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozporzadzenie Rady Ministrow z dnia 12 listopada w spr.....
Jup
mylisz się - w momencie wejścia nowej ustawy w życie wszystkie rozporządzenia związane ze starą ustawą tracą ważność o ile nowa ustawa ich nie podtrzymuje w osobnym zapisie
  • 0

budo_robek73
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 171 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa, witamy czule.
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozporzadzenie Rady Ministrow z dnia 12 listopada w spr.....
Giro, prawdą jest, że w sytuacji, gdy wchodzi w życie nowa ustawa wydane na podstawie starej ustawy rozporządzenia obowiązują. Ale nowa ustawa zawiera delegacje do ponownego uregulowania pewnych szczegółowych kwestii np. w formie rozporządzeń. Niestety wraz z wejściem w życie nowej ustawy podstawa prawna dla wydanych wcześniej rozporządzeń już de facto nie istnieje. Bolączko naszego prawa jest to, że czas pomiędzy wejściem w życie ustawy, a rozporządzeń wydaneych na jego podstawie upływa dużo czasu, a co za tym idzie ustawa nie może funkcjonować w obrocie prawnym.
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozporzadzenie Rady Ministrow z dnia 12 listopada w spr.....
czyli, w zasadzie obaj mamy rację... :) ))
  • 0

budo_robek73
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 171 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa, witamy czule.
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozporzadzenie Rady Ministrow z dnia 12 listopada w spr.....
Właściwie tak. Niestety. :)
  • 0

budo_sepulka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 239 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z mojego pokoju

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozporzadzenie Rady Ministrow z dnia 12 listopada w spr.....
Wiem ze temat juz troche stary ale nie moge sie powstrzymac. :wink:

Rozporzadzenie zwala z nog. 8)

A ja sie tylko zastanaiwam po co w ogole zabrali sie za ustawowe regulowanie takich spraw jak MA. Nudzi im sie czy jak? Za malo roboty maja to siedza i zatanawiaja sie co bo tu jeszcze spieprzyc :twisted: :twisted: :twisted:

Jak slysze kolejne bzdury wyprodukowane przez nasz "cudowny" rzad to mnie az skreca. Czasem zastanawiam sie czy zamiast wyborow powszechnych nie byloby lepiej zorganizowac konkursu na najwiekszego idiote w kraju i zwyciezcow wyslac na czteroletnia kadencje do sejmu. Chyba wyszlo by na jedno.
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozporzadzenie Rady Ministrow z dnia 12 listopada w spr.....

A ja sie tylko zastanaiwam po co w ogole zabrali sie za ustawowe regulowanie takich spraw jak MA. Nudzi im sie czy jak? Za malo roboty maja to siedza i zatanawiaja sie co bo tu jeszcze spieprzyc :twisted: :twisted: :twisted:


Jak nie wiadomo o co chodzi....

§ 17

1. Polskie związki sportowe mogą dokonywać kontroli procesu szkolenia i jego zgodności z obowiązującymi w tym zakresie zasadami bezpieczeństwa w jednostkach prowadzących zajęcia w dyscyplinach i dziedzinach sportu, w których związki te działają.
2. Kontroli, o której mowa w ust.1 mogą dokonywać również związki sportowe o zasięgu ogólnokrajowym w tych dyscyplinach i dziedzinach sportu i sztuk walki, w których nie działają polskie związki sportowe.
3. Związki, o których mowa w ust. 1 i 2 określają zasady prowadzenia kontroli oraz skład i tryb powoływania komisji prowadzących kontrolę.
4. W przypadku odmowy poddania się kontroli oraz w przypadku nie wykonania lub odmowy realizacji zaleceń pokontrolnych, polskie związki sportowe i związki sportowe mają prawo wystąpić do odpowiedniego organu nadzorczego lub rejestrowego z wnioskiem o wydanie zakazu prowadzenia zajęć lub treningów przez te jednostki.


  • 0

budo_rudylud
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozporzadzenie Rady Ministrow z dnia 12 listopada w spr.....

Rozporzadzenie Rady Ministrow z dnia 12 listopada w sprawie uprawiania dalekowschodnich sportow i sztyk walki oraz kick boxingu

dla instruktorow i nie tylko...
Rozporzadzenie wchodzi w zycie z dniem 6 lutego czyli za kilka dni

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


"przy uprawianiu sportów i sztuk walki niedopuszczalne jest dążenie do powodowania urazów ciała u przeciwnika"

ze sportem to można rozumieć(?) ale sztuka walki przecież polega na zadawaniu urazów ciała

a w ogóle to jakiś dowcip jest? z tym tekstem

albo usuwanie przedmiotów mogących spowodować uraz ciała z pomieszczeń...

no to proszę sobie wyobrazić zabieranie krzesełka sędziującemu w narożniku tatami

albo jak ktoś uprawia łucznictwo a nie startuje i nie szkoli to nie będzie miał 5 stopnia mistrzowskiego?

ja nic nie rozumie ale fakt w sztukach jestem leszcz
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozporzadzenie Rady Ministrow z dnia 12 listopada w spr.....

I powrocimy do starych czasow kiedy to bedzie sie robilo dowolna sztuke walki pod nazwa samoobrony- czyli wszystko to samo pod inna nazwa ;)
a samoobrona to nie sport ani dalekowschodnia sztuka walki ;) 8)


Ja tam proponuję: dodajcie do swoich sztuk walk ginga, do biedy postawcie jakiegoś boomboxa z muzyczką na treningu - i nikt Wam nie podskoczy ;)
  • 0

budo_lena
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozporzadzenie Rady Ministrow z dnia 12 listopada w spr.....
No ładnie,panie Leszku M. :splat: O capoeirę się nie boję,bo jak ktoś tu już wspomniał,jest to przecież taniec,całkowicie nieszkodliwy i jakże daleki od idei walki :wink: Ale już takim np.karatekom współczuję:na każdym treningu delegacja z ministerstwa,sprawdzająca uprawnienia trenera,zaawansowanie uczniów,ich skierowania lekarskie,długość pasa :rofl: . A tak serio:czy jest lista tych "wschodnich sztuk walki",czy są wyznaczone osoby mające kontrolować wprowadzanie tej ustawy w życie,czy w budżecie są pieniądze na pensje dla tych osób?Odpowiedź na te pytania uzmysławia nam,że nawet jeśli ta ustawa w takim kształcie wejdzie w życie,będzie to kolejna "martwa" ustawa,której nie sposób egzekwować.
  • 0

budo_brisban
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:I znow wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozporzadzenie Rady Ministrow z dnia 12 listopada w spr.....
Ona jeszcze nie weszla w zycie i juz byla martwa. Tepa biurokratyzacja leczcie sie politycy. Zreszta zawody vt sie odbyly w Polsce i nikt sie nie doczepil to i do treningow sie nie przyczepia a jak cos wyjdziemy na ulice :) pokazemy Samoobronie jak sie blokady robi :)
  • 0

budo_matti
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozporzadzenie Rady Ministrow z dnia 12 listopada w spr.....

Ona jeszcze nie weszla w zycie i juz byla martwa. Tepa biurokratyzacja leczcie sie politycy. Zreszta zawody vt sie odbyly w Polsce i nikt sie nie doczepil to i do treningow sie nie przyczepia a jak cos wyjdziemy na ulice :) pokazemy Samoobronie jak sie blokady robi :)


Była by konkretna zadyma. Policja dopiero by zobaczyła co znaczy opór obywatelski :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024