Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wejscie w nogi i o ziemie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Wejscie w nogi i o ziemie
Sprawdzilismy sobie ostatnio ze znajomymi jak to jest z zaskoczeniem przy wejsciu w nogi - tzn czy oplaca sie to zrobic w sytuacji normalnej walki. Kazdy z nas podczas normalnego sparingu w stojce nagle wchodzil w nogi i staral sie poderwac przeciwnika i o mate. Okazuje sie, ze w trzech przypadkach na cztery udaje sie to zrobic bezpiecznie ( wyglada to mniej wiecej jak morote gari w ju-jitsu albo kibisu-gaeshi).
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: Wejscie w nogi i o ziemie
dzikki jak ty sobie języka nie połamiesz.... :)
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wejscie w nogi i o ziemie

dzikki jak ty sobie języka nie połamiesz.... :)

Cicho qrna. Mialo byc inteligentnie itp Ja te nazwy wzialem od kolegi bo sam o nich nie mam pojecia. On po prostu powiedzial mi, ze to sie tak nazywa. Dla mnie wazne jest, ze da sie to zrobic i da sie to zrobic szybko.

A co do lamania jezyka .. nie jest zle. Troche tam jeszcze pamietam tego i owego.
  • 0

budo_imadło
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 336 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wejscie w nogi i o ziemie
Też to ćwiczyłem na ostatnim treningu tylko z wejściem tez na jedna nogę. Jeśli wejdzie sie szybko i ofensywnie to wychodzi. Lecz gdy występuje moment zawachania to niestety przeciwnik to potrafi wykorzystać ...
Pozdrawiam
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: Wejscie w nogi i o ziemie
Hmm.. jak kazda technika.. wykonana z zaskoczenia daje lepsze rezultaty i latwiej jest ja wykonac. Przeciwnik ma za malo czasu aby przygotowac obrone. Wjazd w nogi jest OK. Acz jak ma sie pecha mozna wylapac gong :/
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wejscie w nogi i o ziemie

Hmm.. jak kazda technika.. wykonana z zaskoczenia daje lepsze rezultaty i latwiej jest ja wykonac. Przeciwnik ma za malo czasu aby przygotowac obrone. Wjazd w nogi jest OK. Acz jak ma sie pecha mozna wylapac gong :/

Hast lepiej .. mozna zebrac kolanem w pysk. Ja tak oberwalem dzis - bo jak to mowia zaskoczenie zaskoczeniem ale trzeba to jeszcze poprawnie wykonac. Coz - praktyka czyni mistrzem.
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wejscie w nogi i o ziemie
Po drugie kilka obserwacji : kwestia rownowagi by potem latwo sie poderwac unoszac goscia na chwile (pewnie sila pedu by bylo latwie ale tu chodzi o wyrwanie z miejsca), schodzenie szybkie ale jakby co reka gotowa do ochrony glowy ( qrna drugi raz kopnac sie w kosc policzkowa nie dam), uderzenie barkiem duzo jednak daje ( sprawdzilem sobie z i bez).
  • 0

budo_lbartekl
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 637 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3city

Napisano Ponad rok temu

Re: Wejscie w nogi i o ziemie
Taaa... trza tylko uważać, żeby sobie kolan za bardzo na chodniku nie rozorać...
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Wejscie w nogi i o ziemie

Taaa... trza tylko uważać, żeby sobie kolan za bardzo na chodniku nie rozorać...


A kto mowil o przechodzeniu na kolana przestraszony

jest mase wejsc w nogi bez przechodzenia na kolana druga sprawa nawet jak sie nieraz schodzi nisko to na bok lydki i uda a nie na kolana tak ze nie trzeba wcale sobie kolan rozwalac 8O :)
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wejscie w nogi i o ziemie
Dokladnie Martius.
Niektore dosc grozne bo gosc ma 99% szans, ze przywali glowa o trotuar.
  • 0

budo_andrzej kubieniec
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 91 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wejscie w nogi i o ziemie
Hmmmm.

Wejscie na morote-gari-ciekawa technika, wiele odmian. Mozna wykonywać z podcieciem kuchiki daoshi i bez.

Obrony są generalnie trzy - w długim dystansie uderzenie łokciem z góry w tył głowy lub kolanem w twarz- mniej skuteczne - bo przeciwnik idzie impetem do przodu.
Półzwarcie - kontra przez hikkomi gaeshi - rzut z rolowaniem w bok lub w pełnym zwarciu - obi tori gaeshi - przerzut z trzymaniem za pas lub tawara-gaeshi poprzez objecie z przejściem do rodzaju gardy. Kontratków jest dużo i nie jest to taki bezpieczny rzut dla atakujacego. Generalnie wykonuje sie go przede wszystkim na wyższym przeciwniku i lżejszym. Wtedy jest najskuteczniejszy. Konieczne jest przygotowanie ciosem poprzecznym i dobre uderzenie barkiem w brzuch.

Pozdrawiam

Andrzej Kubieniec
  • 0

budo_lbartekl
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 637 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3city

Napisano Ponad rok temu

Re: Wejscie w nogi i o ziemie

A kto mowil o przechodzeniu na kolana
jest mase wejsc w nogi bez przechodzenia na kolana druga sprawa nawet jak sie nieraz schodzi nisko to na bok lydki i uda a nie na kolana tak ze nie trzeba wcale sobie kolan rozwalac


No to superfajnie 8) Jak chodzi o taakie obalenia, to nie mam zbyt dużego doświadczenia (raz takim klocem o ziemię machnąłem...). Na treningach przeważnie robimy tylko wejście w nogi, bez dalszej zabawy- czyli łups na ziemię, niestety to muszę podszlifować sam. Z tego co widziałem na filmach z UFC itp., to oni prawie zawsze zwalają się na kolana tak, że aż od patrzenia boli... :roll:
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Wejscie w nogi i o ziemie

Z tego co widziałem na filmach z UFC itp., to oni prawie zawsze zwalają się na kolana tak, że aż od patrzenia boli... :roll:


To jest jak by nie patrzec sport - z bardzo ograniczonymi przepisami ale tylko sport. Czesc startujacych ma ochraniacze na kolanach a druga sprawa podloze tam jest specjalne - nie chodzi ze mata ale dynamiczne podlewarowane podloze i rowne. Na rownej powierzcni nawet twardej latwiej i bezpieczniej sie wchodzi niz na chodniku ;)
  • 0

budo_wm
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wejscie w nogi i o ziemie
gorzej jak delikwent przy upadku przywali potylicą o beton.
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wejscie w nogi i o ziemie

gorzej jak delikwent przy upadku przywali potylicą o beton.

Pisalem o tym pare postow wyzej.
Coz to sie nazywa czynnik ryzyka. Broniac sie musimy akceptowac pewne powiklania jakie moga z tego powodu wyniknac ... nieszczesliwe wypadki itp
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024