Skocz do zawartości


Zdjęcie

T. Idzikowski chce wrócić do ITF...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

budo_andrzejj
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Nidzica

Napisano Ponad rok temu

Re: T. Idzikowski chce wrócić do ITF...

Prezes zarzekał się, że nawet gdy będzie chciał wrócić to nie będzie takiej możliwości. Tłumaczył, że dzięki takiej konsekwencji PZTKD jest silne.

- no to jest dylemat Taekwodno dla PREZESOW czy zawodnikow :?: :)

Jeśli się zamierza "rozdwajać" - musi się liczyć z tym, że w stylu, w którym nie jest "w pełni dyspozycyjny",

- mozna przeciez okreslic bardzo JASNE kryteria
  • 0

budo_majki
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: T. Idzikowski chce wrócić do ITF...
Widzisz Gizmo, klopot w tym ze T.Idikowski byl w kadrze w itf, a po zmianie barw na wtf tez sie dostal do druzyny narodowej(chyba nie za ladne oczy?mysle ze Idzikowski przeszedl z zamiarem startu na Olimpiadzie i MS, wiec nie mozna traktowac jego kariery w wtf jako 'uzupelniajacej') Przyklad ktory podalem spokojnie mozna przelozyc na zaistniala sytuacje(zakladajac oczywiscie, ze itf-owi nie przeszkadzaja jego starty w wtf i vice versa)... w koncu zbiegna sie w czasie jakies powazne zawody i wtedy jedna federacja dostaje kopa w dupa
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: T. Idzikowski chce wrócić do ITF...
Maiki: ja do dzisiaj nie wiem (i chyba nie tylko ja), na jakiej zasadzie olsztyńscy zawodnicy tak szybko wskoczyli do kadry. Z tego co słyszałem, spory udział w tym miały działania raczej pozasportowe, plus akurat kategoria wagowa seniorów, w której startował w WTF T. Idzikowski, była raczej jedną ze słabiej obsadzonych.

Rozumiem Twój punkt widzenia. Dla mnie jednak to wygląda tak: kadrowicz ITF T. Idzikowski zrezygnował z kadry w ITF chcąc spróbować szczęścia w WTF. Jakie były pobudki - mniejsza o to. Tyle, że w takiej sytuacji jak była, nie tylko nie mógł być w dwóch kadrach równolegle (co, jak zauważyłeś, byłoby dość trudne) ale nawet nie mógł wystartować w jakimkolwiek turnieju ITF w Polsce, co już uważam za przesadę. Nie dziwię się też obecnej postawie trenera kadry ITF, ma wszelkie podstawy byc niechętnie nastawionym do udziału T. Idzikowskiego (na jego miejscu pewnie zrobiłbym to samo). Ale czy należy go całkowicie skreślać i nie pozwalać mu startować w niczym w ITF? Nawet w jakichś mistrzostwach regionu? Tym bardziej, że przecież przejście zawodnika tej klasy wymagało ustaleń na najwyższym szczeblu w UKFiS, a o większości z nich my szaraczki i tak się nie dowiemy.

Nasuwa mi się analogia z sytuacją z mojego klubu. Jakiś czas temu jeden z zawodników po cichu zmienił przynależność przenosząc się bez uzgodnienia ze mną na czas studiów do sekcji akademickiej. Ostatnio spotkał się ze mną i powiedział, że po studiach chce wrócić. I co? Przyjmę go, jak najbardziej - jeśli będzie płacił składki, może ćwiczyć. Ale na kadrę klubu, jakiekolwiek sponsorowane akcje itp. nie ma co liczyć. Gdybym przyjął "ortodoksyjny" punkt widzenia, powinienem go nie wpuszczać na trening.

Pozdrówka

Gizmo
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024