Skocz do zawartości


Zdjęcie

Antyterrorysta zabity nożem!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

budo_gambit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bardzo dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Antyterrorysta zabity nożem!
Myśle że teraz po prostu zastrzelili by drania. Jeszcze dwa lata temu to nie wiadomo.
  • 0

budo_emmo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 47 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:CaŁy ŚwIaT

Napisano Ponad rok temu

Re: Antyterrorysta zabity nożem!
Mnie sie wydaje, że ci policjanci to byli zwykli pączkożercy i dupo gnioty, jesli by byli z jakiegos oddzialu specjalnego to kolesie nie mieli by możliwosci pierdnięcia nie mówiac już o tańczeniu po kuchni z nożem.
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Antyterrorysta zabity nożem!

Byłem w UK i tak jak mówi SPUUD zwykle patrole , popularnie zwani "Bobbies" maja na wyposazeniu tylko gaz i palke (o dziwo polskie patrole tez - mam kumpla w szkółce w Legionowie i juz sie nasłuchalem o patrolach bez broni na Ursynowie or Pradze)- wiec czesto sa nieskuteczni (podobno ma sie to zmienić).


To są gliniarze, którzy się roboty uczą. Nie wolno im nosić broni, bo jeszcze nie skończyli kursu. Ale interwencji o zwiększonym ryzyku też nie mogą podejmować.
  • 0

budo_zales
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 232 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: Antyterrorysta zabity nożem!
Tak mówilem o patrolach ludzi ze szkólki policyjnej (kumpel opowiadal jak dwaj kadeci siedzieli całą noc w klatce bo sie wystraszyli jakis kolesi na Pradze a oficer dostał sraki i wrócil na komende :) - podobno to było latem 2002) ale w UK to są patrole normalnych policiantów - nieuzbrojonych - no ale ostatnio jakoś przestępcy ich sie jakosmniej boją więc parlament zamierza dodać bron patrolą "bobbies"
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Antyterrorysta zabity nożem!
Przyczyna calego zamieszania a w rezulatacie smierci byly bledy logistyczne przy planowaniu operacji.Do akcji wkroczyl team AT i oczywiscie aresztowal algierczykow , ale nie wiadomo dlaczego przetrzymywali ich w zajetym mieszkaniu przez 1,5 godziny , 4 rannych policjantow weszla do mieszkania w celu zebrania informacji , nie majac pojecia ze aresztowani jeszcze tam sa.Co ciekawe AT team po akcji nie dokonal dokladnego przeszukania miejsca , algierczyk ktory zaatakowal , nie byl aresztowany !!! , schowal sie w kuchni , kidy 4 policjantow weszla do mieszkania , zrobilo sie zamieszanie , wykoczyl i zaatakowal .
JAk widac , glupota byla przyczna tej smierci
  • 0

budo_desmo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 396 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mikołów

Napisano Ponad rok temu

Re: Antyterrorysta zabity nożem!
aaaaa i teraz wszystko jasne. czyli oni po prostu nie byli na akcji. thx za informacje Seiken - teraz wiadomo dlaczego oni zostali zranieni (jeden smiertelnie) ale za to nie wiemy dlaczego AT team nawet nie skul aresztowanych :D
  • 0

budo_dzey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2486 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z grzbietu wielblada
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Antyterrorysta zabity nożem!
siedzialem w UK 2 lata temu - ponad 3 m-ce czasu - a ze bylem wtedy jeszcze puncurkiem to dosc czesto spotykaly mnie rozne przygody..
do meritum - spotykalem dosc czesto patrole policji - i jak ktos tu wyzej pisal - nie byli oni uzbrojeni
zazwyczaj skladali sie oni z 2-osobowego teamu - mezczyna i kobieta
podchodzili i grzecznie prosili - np o nie picie w miejscu publicznym / pokazanie dokumentow itd..
i jak nikt sie nie rzucal to oni robili swoje i tyle
a jak sie ktos rzucal to byla inna jazda - podchodzili najpierw ci nieuzbrojeni - i zazwyczaj to panna z tego teamu cos mowila (pewnie dlatego ze facetowi by od razu walneli - a kobiecie nie.. :) - jak sie nie podporzadkowywali to wtedy mowil ten drugi koles - jak nie bylo skutku - albo agresywne zachowanie - to odchodzili.. a w miedzyczasie wzywali oddzial interwencyjny.. no i po paru minutach (doslownie 3-4 min) przyjezdzal van - i sie wysypywalo 6-8 gosci.. i ci juz nie rozmawiali tylko centralnie wchodzili w tamtych.. bez gadania - w pysk i na ziemie..

to tak a'propo dzialania policji w UK :)

co do oddzialow specjalnych nie wiem - ja mialem do czynienia tylko z prewencja ;)

aha - i jeszcze jedno co do przeszkolenia ochrony/policji - byl ze mna w UK taki koles - bokser z W-wy.. kawal schaba - i troche walniety na glowe.. jak poszedl na disco to wywalil sporo gorzaly - tak ze barman nie chcial juz mu sprzedawac.. no to tamten sie zaczol rzucac - barman sie przestrzaszyl i wezwal ochrone - 2 panowie bez karkow.. ;)
a tamten? jak nie sieknol jednego - potem drugiego - lacznie KO zaliczylo bodajze 3-4 bramkarzy.. reszta sie przestraszyla - wezwala policje - tamci go dopiero zwineli, hihi ;) nie wiem czy im tez zrobil jakiegos KO bo sie zmylem zeby i mnie nie skasowali ;)
ale ogolnie - ochrona to pewnie tez (ex-)policjanci tak jak u nas - i mimo tego ze ich bylo kilku - i ze powinni cos umiec to jakos jeden bokser ich roztrzaskal.. widac - Polak potrafi ;)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024