Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wykonywanie technik "w powietrze" na maksa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

budo_saddam
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Wykonywanie technik "w powietrze" na maksa
Witam.
Czy wykonywanie technik "w powietrze" (np. podczas kihonu) z pęłną siłą może mieć negatywny wpływ na stawy? Chodzi mi tu głownie o kolana. Ja osobiście myslę, że stawy lepiej oszczędzać i "w powietrze" walę nieco ostrożniej, a podczas sparringów to wiadomo :-) . Ćwiczę od stosunkowo niedawna (jakieś 1,5 roku) i chciałbym się dowiedzieć czegoś na ten temat, żeby potem nie żałować. Fakt faktem dochodziły mnie swego czasu słuchy na temat np. szkodliwego wpływu ćwiczeń z karate kiokushin na stawy kolanowe. Z drugiej strony w klubie karate tradycyjnego, w którym ćwiczyłem (teraz trenuję shidokan), który to styl uchodzi z tego co wiem za dosyć "łagodny" był jeden koleś, ćwiczący już bodaj z 9 lat, narzękający na dość powarzne problemy ze stawem kolanowym. Myślę, że mogło mieć to związek ze zbyt "siłowym" wykonywaniem technik "w powietrze". Jestem ciekaw opinii forumowiczów w tym temacie.
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wykonywanie technik "w powietrze" na maksa

Witam.
Czy wykonywanie technik "w powietrze" (np. podczas kihonu) z pęłną siłą może mieć negatywny wpływ na stawy?

Forumnowicze wałkowali ten temat wiele razy, nawet niedawno, w tym dziale.
A w skrócie - ma negatywny wpływ.
  • 0

budo_saddam
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wykonywanie technik "w powietrze" na maksa
Hmmm... możliwe.
A tak przy okazji czy ktoś może zna gdzie można znależć w sieci jakieś materiały na temat wpływu MA na zdrowie (jakieś stronki albo cuś) ?
  • 0

budo_)pit(
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100Lica
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Wykonywanie technik "w powietrze" na maksa
Wszystko co mnie niezabija czyni mnie silniejszym (jakis niemiecki filozof)
  • 0

budo_popey
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pisz/Gdansk

Napisano Ponad rok temu

Re: Wykonywanie technik "w powietrze" na maksa
jup

nietzsche (tak to sie pisze?) w "tako rzecze zaratustra" lub "poza dobrem i zlem" (chyba bo tylko te dwie czytalem i tam to chyba bylo)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024