Skocz do zawartości


Zdjęcie

kreatyna


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

budo_pqar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Włocławek

Napisano Ponad rok temu

kreatyna
Co możecie powiedzieć o takich suplementach jak kreatyna czy HMB ? Czy naprawde pomagają w treningu siłowym ? Ostatnio czytałem że kreatyna pomaga w regeneracji mięśni i pozwala skrucić czas odpoczynku. Jeśli ktoś z Was używa któregoś z w/w środków (lub innych) niech napisze jak na niego działa, i czy warto któryś z nich kupić.
  • 0

budo_misman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 629 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto, Dybowo, Knurów, inne... ;)

Napisano Ponad rok temu

Re: kreatyna

Co możecie powiedzieć o takich suplementach jak kreatyna czy HMB ? Czy naprawde pomagają w treningu siłowym ? Ostatnio czytałem że kreatyna pomaga w regeneracji mięśni i pozwala skrucić czas odpoczynku. Jeśli ktoś z Was używa któregoś z w/w środków (lub innych) niech napisze jak na niego działa, i czy warto któryś z nich kupić.


Ehhh... znowu trzeba prostowac legendy... :?
W regeneracji mesni kreatyna raczej nie pomaga, i czasu odpoczynku tez raczej nie pozwoli skrocic :) Powoduje natomiast pewien (aczkolwiek niespecjalnie wielki :) ) wzrost sily oraz wytrzymalosci. To w wielkim skrocie. Powoduje rowniez zatrzymywanie wody w miesniach, powodujac ich optyczne 'spuchniecie' - lekkie powiekszenie (powtarzam: optyczne) - stad mity o cudownym dzialaniu tego specyfiku na 'porost miesnia wszelakiego' :)
Osobiscie uzywam kreatyny ze wzgledow wytrzymalosciowych wlasnie - pozwala mi przetrwac dwa treningi w ciagu dnia, i przezyc je :) Hint: NIE stosuje dawek zalecanych przez producentow, stosuje gora 30% zalecanych... Oczywiscie przerwy w dawkowaniu jak najbardziej sa wskazane, wrecz niezbedne. Proponuje cykl brac/nie_brac : 3/5 tygodni. Dla mnie to rzeczywiscie suplement, nie srodek sam w sobie.
Gdybym mial czas (i pamiec) na prawidlowe odzywianie - prawdopodobnie odstawilbym rowniez kreatyne..
Dobre jest polaczenie kreatyny z wysokowartosciowa proteina (jesli ktokolwiek zamierza jednak podniesc nieco swoje proporcje miesniowe :) ) - i dodatkowo okupic to konsekwentnym cyklem treningowym :) 8)
  • 0

budo_lubomir
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 621 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:stolyca (zapraszamy uprzejmię)

Napisano Ponad rok temu

Re: kreatyna
właśnie cykl treningowy jest tu bardzo istotny, mięśnie nie rosną same, suplementy tylko poprawiają efekty pracy treningowej - co znaczy że musi ona być
  • 0

budo_gumiś
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: kreatyna
Tylko pamiętaj wybieraj dobrych producentów np.Ultimate

kreatyne łącz z rybozą ,ale to niete forum.
  • 0

budo_yamabushi fighter
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: kreatyna
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Oto ciekawy artykuł o kreatynce.

Może się przyda.
  • 0

budo_pqar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Włocławek

Napisano Ponad rok temu

Re: kreatyna
Aspekt zwiększania wytrzymałości jest bardzo obiecujący :P
mógłby ktoś polecić jakiś konkretny produkt (patrząc na ceny nie chciałbym zdawać się na przypadek).
  • 0

budo_rabi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 597 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Elbląg

Napisano Ponad rok temu

Re: kreatyna
Ja uzywalem kreatyny firmy hi tec, ale polecam rowniez firme olimp bo tam wszystkie suplementy sa dobrej jakosci.
U mnie dzieki kreatynie zauwazylem:
- zatrzymywanie wody w organizmie
- zwiekszenie sily (ktora potem troszke spadla ale i tak bylem do przodu)
- zwiekszenie wytrzymalosci
Kreatyna, hmb, karnityna, aminokwasy, odzywki bialkowe, proteiny, to wszystko sie przydaje, ale jest drogie jak nie wiem co.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024