Skocz do zawartości


Zdjęcie

aikido to taniec a nie sztuka walki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
41 odpowiedzi w tym temacie

budo_krzak
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido to taniec a nie sztuka walki
czytam kolege michalutka wydaje mi sie ze to jest dosc inteligientny gosc i dosc kumaty w szukach walki. niektore jego komentarze sa .... 8) 8)
ale z tym tancem to uwazam ze to jest doskonala argumentacja, Ludzie przyznajmy mu racje, aikido uczone w 99% miejscach (nie wiem jak w swiecie, ale napewno w) polsce jest bezurzyteczne jako MA, ale jest doskonale jako relax, koncentracja, wyzbycie sie z agresji wewnetrznej. dla mnie "ex-hooligana" aikido pokazalo mi spokoj, i finezje. czasmi nawet zaluje ze nie puszczna jest jaks orientalna muzyka w trakcie renshu, cos z indi lub chin, podebnego do tego co mozna uslyszec w chinskich restauracjach w warszawie. to wg mnie by pozwolilo nam dolozyc jakas rytmike do aikido, i jescze jescze bardziej poczuc ten mistyczny orintalny akcent aikido.
  • 0

budo_jahuj84
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido to taniec a nie sztuka walki
widząc ten temat az mi sie ciśnią na usta słowa mojego senseja:) "to nie jest balecik!!!" hmm nic dodac nic ująć:) zgadzam sie z nim w 100%. Jak ktoś se chce potańczyć to na kapuejre:P (nie wiem jak to sie pisze więc po chłopsku) peace 4 all
  • 0

budo_taisho
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido to taniec a nie sztuka walki
Michalutek to trol, lalalalalala
Michalutek to trol, lalalalalala
Michalutek to trol, lalalalalala

I everybody rence do gory i spiewamy....
rotfl
Smieszny koles z ciebie
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido to taniec a nie sztuka walki
No nie róbcie kiszki, jeszcze sie obrazi, a ja sobie lubie fantastyke poczytać, a teksty szczepana to mi sie juz dawno przejadły :)))
  • 0

budo_uchideshi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido to taniec a nie sztuka walki
może któryś z ekspertów zatańczy ze mną?

Jak pmasz napisał... wpadnij do niego lub do mnie do dojo i pokaz mi że aikido nie skutkuje!!!

Michalutek:

ooops... nikt ci nie pozwolił moze na konfrotację?? ? oooooo jak przykro :lol:


You're wrong. I am right... i "kropka" he he :twisted:
  • 0

budo_paweł b.
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 77 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido to taniec a nie sztuka walki
Ćwiczyłem troche aikido w ATW i wcześniej u Roberta Plichty. Dla mnie ta SW była świetną gimnastyką po treningu bardzo dobrze się czułem. Aikido nie jest sztuką walki lecz samoobrony. Bardzo lubiłem tanto randori i randori polegające na złapaniu tori. Było też randori polegające na stosowaniu w odpowiedzi na jeden atak różnych technik obrony i odwrotnie. Te ćwiczenia wprowadzją zmienne w trening i sytuacje, które rozwijają elastyczność umysłu. To mnie bardzo interesowało. Kichon też jest ważny i ja nie wybiegałem poza podstawy aikido. Aikido nie jest tańcem bo uczy odruchów obronnych, które można zastosować na amatorze. Żeby nabyć takie umiejętności trzeba długo ćwiczyć i dlatego chęć nauki umiejętności samoobrony nie powinna być motywacją do treningu. Ja nauczyłem się, że pchając łokieć na głowę człowieka łatwo pozbawić go równowagi tu jest bardzo słaby. To niewiele ale nie jestem zawansowanym praktykiem i nie mam wielkiego doświadczenia. :D :D
  • 0

budo_uchideshi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido to taniec a nie sztuka walki
Pawel B.

Znam Roberta osobiscie i jesli on był Twoim pierwszym nauczycielem, to nie mów, że "Aikido nie jest sztuką walki lecz samoobrony" bo Robert lewego Aikido nie uczy... :oops:

Jeśli masz mówić tego typu zeczy to nie łącz ich z Robertem.. to tak na przyszłość... :evil:
  • 0

budo_mariuszm
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido to taniec a nie sztuka walki
Wg mnie aikido to nie jest obecnie juz sztuka walki lecz taniec.


No TROLU zaimponowałeś mi teraz rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl
  • 0

budo_uchideshi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido to taniec a nie sztuka walki
Dla osób które nie sa w stanie pojąć istotę Budo, aikido jest i bedzie tancem :cry:
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido to taniec a nie sztuka walki

Dla osób które nie sa w stanie pojąć istotę Budo, aikido jest i bedzie tancem :cry:


Eeeee, nie przesadzaj. Troche w tym prawdy jest. Patrząc po plakatach szkół chińsko-combatopodobnych-itympodobnych. Nic tak nie swiadczy o skutecznosci szkoły jak megawykrzywiony ryj instruktora na plakacie. No i koniecznie musi wyszczerzyc zęby.

Bajdełej jak kto zapisany na eftepa, to niech sobie zaciagnie, filmiki pokazowe. Kolesie tak wykrzywiają japy jakby przynajmniej rodzili. A krzyczą, ze niby kiai czy cos. :))
Taki wlasnie jest wizerunek skutecznosci wsrod laików, wiec nie pozostaje nic innego tylko wiecej na trenngach krzyczec ;))))
  • 0

budo_paweł b.
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 77 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido to taniec a nie sztuka walki
Robert Plichta uczy bardzo solidne aikido. Pamietam jego uwagi dotyczące szczegułów techniki jak robić dobrze na co zwrócić uwagę. Podczas randori podkreśla np. żeby nie zatrzymywać ruchu, jak jedna technika nie wyjdzie spróbować innej byle tylko nie stracić inicjatywy i próbować. Sensei i jego zawansowani uczniowie mają bardzo dobrą metodykę nauczania. Sam Robert uczy BJJ i thaiboxu a więc systemów walki. Aikido jest sztuką samoobrony bo kiedy dochodzi do wymiany ciosów lub szamotaniny nie ma mowy o aikido. Walka i samoobrona to dwa różne pojęcia. Jest to zdanie nie tylko moje ale przede wszystkim Karola Matuszczaka, który będąc posiadaczem czarnego pasa w aikido i praktykiem BJJ jest ode mnie dużo bardziej wiarygodny. W Tatami wypowiedział się na ten temat bardzo sensownie. W ATW uczą wiele SW, każdy znajdzie coś dla siebie. Ja wybrałem aikido i nie zawiodłem się. Trening jest różnorodny czasem łagodny czasem ciężki. Ogólnie dobrze się ćwiczy. Kiedyś tam wrócę. :D :D
  • 0

budo_uchideshi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido to taniec a nie sztuka walki

Karola Matuszczaka, który będąc posiadaczem czarnego pasa w aikido


No ja słyszałem że Karol Matuszczak ma 4 czarne pasy ...... :)
  • 0

budo_marti
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido to taniec a nie sztuka walki
po 1 pisze sie capoeira :P i to jest taniec polaczony ze sztuka walki:P a po2 to jeszcze nie wiem co :P
  • 0

budo_wallace
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 567 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido to taniec a nie sztuka walki
Dla mnie Karol M. nie jest żadnym autorytetem jeśli chodzi o aikido, o bjj owszem, ale aikido to raczej nie .... mimo, że legitymuje się 4 danem od Nishio Sensei....
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido to taniec a nie sztuka walki
Moze i taniec, ale nie kazdy chce tanczyc...
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido to taniec a nie sztuka walki
my nie dansiory.. my je.. ki..:-)))
  • 0

budo_kunichiro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 130 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido to taniec a nie sztuka walki
Od dzisiaj, jak bede tańczył z partnerką to trachne jej ze dwa atemi - niech wie kto tu prowadzi...
  • 0

budo_yoshin
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido to taniec a nie sztuka walki
Tak. Twórca tego tańca uczył się u innego tańcerza , który uwielbiał dynamiczne tango, wygrywał konkursy taneczne nawet te na śmierć iżycie
8O . Ciekawe jak tancerz który stworzył czaczę (o której dyskutujemy) na podstawie tanga przekonał różnych adeptów szkół walki aby porzucili to co robią i ...dalej w tany , pląsy... :P
Może troszkę gdzie niegdzie zapomniano o dobrym ataku, i świadomości zagrożenia podczas ćwiczeń, ale z dobrym tancerzem pare piruetów i ....szacunek
  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido to taniec a nie sztuka walki
a ja takiego tancerza znam co jak go kiedys 2 panow z nozem napadlo to jeden skonczyl na ostrym dyzurze, ale na szczescie to byla recydywa wiec moj tancerz znajomy nie poszedl siedziec...ale to Yoshinkan, taniec piekny acz niebezpieczny nieco
  • 0

budo_taisho
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido to taniec a nie sztuka walki
Jesli mowimy o tancu, to nie chacha ani tango.
Ja bym to nazwal "dance macabre" :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024