Skocz do zawartości


Zdjęcie

Noże MIKOV


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

budo_pirro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Noże MIKOV
Czy ktoś miał/ma/używa sprężyny tej firmy. Jak działa blokada? Czy jest mocna itp. Jako ciekawostkę podaję linka. Sprężyny z damasceńskiej stali ! ?
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_narcyz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1036 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Noże MIKOV
blokada dziala satysfakcjonująco (z zaznaczeniem ze nie jest to noz uzytkowy). problem twki w ostrzu, które ma dziwny jednostronny szlif który nie bardzo umożliwia naostrzenie ( ostrze od strony przeciwnej do krawędzi ostrza jest zaokrąglone... ) . zaby go naostrzyc trzeba by go troche podszlifowac (przez to zwęzić). Mi i tka ten nóż sie podoba, szczegółnie że kosztuje raczej mało
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: Noże MIKOV
ten nóż uzywam juz kilka lat....sprężyne wymieniałem 4 razy...nie jest to nóz którtym mozna sie pochwalic,nie jest to tez smiercionośna broń.(chociaż kto wie?) ale jeśli bym, miał wydac ok.80 zł na podreczny nozyk to jeszcze raz kupiłbym mikova...nie rdzewieje,jest zgrabny i ma fajny patent służący do otwierania go i blokowania...
  • 0

budo_dark
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2517 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Noże MIKOV
80 zl? Tam na tej stronce sa ceny w dolcach i po odliczeniu vatow i innych bzur wyjdzie najszybciej 200 zl chyba?

Dodam ze nie widzialem tych nozykow u nas na rynku (ale tez nie szukalem zbyt pilnie).

Mialem go lapie - w zastoswaniach 'obronnych' raczej sie specjalnie nie sprawdzi ze wzgledu na udziwniony system otwierania, aczkolwiek po dluzszym treningu - byc moze bedzie OK.

Fajnie ze mozna zasotrzyc obie strony noza.

Jak dla mnie - taki nozyk 'pstryku-pstryku' jak za rzekome 80 zl to warte kupna.
  • 0

budo_narcyz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1036 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Noże MIKOV

80 zl? Tam na tej stronce sa ceny w dolcach i po odliczeniu vatow i innych bzur wyjdzie najszybciej 200 zl chyba?

ja kupilem u siebie w miescie za 89zł ( wersja z czarnym tworzywem)

w zastoswaniach 'obronnych' raczej sie specjalnie nie sprawdzi ze wzgledu na udziwniony system otwierania,

ja w kieszeni wszylem sobie malą szluwke, o którą zaczepialem ten dżinx przy wkladaniu do kieszni. w ten sposób dzialal jak Wave i po wyciągnięciu metalowa dzwignia byla w pozycji ' do nacisnięcia'. gdyby sobie pocwiczyc mozna to robic bez szluwki , po prostu o krawędź spodni, ale to juz nie jest tak pewne...

Fajnie ze mozna zasotrzyc obie strony noza.

przeciez nienaostrzona krawędź klingi po zamknieciu wystaje na prawie calej dlugosci 8O
  • 0

budo_żwirek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Noże MIKOV

ja kupilem u siebie w miescie

A dokładnie gdzie, wrocławianinie ?
Jezeli mozna wiedziec :wink:
Pozdrawiam serdecznie :D
  • 0

budo_pirro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Noże MIKOV
Ja mikovy widziałem już w wielu sklepach militarnych. Wersja z plastikową okładziną-cena ok 100 zł.
  • 0

budo_narcyz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1036 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Noże MIKOV
w secpolu, kolego wroclawianinie... w dziale tanich nozy :) tzn w przeszkolnej szafeczce na przeciwko drzwi sobie lazal...
  • 0

budo_żwirek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Noże MIKOV
No to juz wiem gdzie 8) ...dzieki wielkie poklon , nigdy tam nie zagladałem preferując szafkę na prawo od drzwi tudzież gablotke na wprost (nieco pustawą ostatnimi czasy :? ).
Pozdrawiając serdecznie i życzac Szczęśliwego Nowego Roku...
  • 0

budo_dark
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2517 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Noże MIKOV

przeciez nienaostrzona krawędź klingi po zamknieciu wystaje na prawie calej dlugosci 8O


oj. racja - ogladalem przy okazji bardzo podobny niestety nie pamietam jaki to byl ale ten o ktorym wspomnialem byl OTF z podobnym zamknieciem - dawno to dosyc bylo i ogladalem inne nozyki wiec moze knota walnalem. Sorki za pomylke.
  • 0

budo_wojtek22
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 348 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Noże MIKOV
Wtrące swoje trzy grosze mam tego "gniota" od paru lat poziom wykonania Gerlach, Kopromed przy nim to custom. Regulacja luzów tylko przy pomocy młotka. Stal 440 ???? bajka. Mam nożyki ze stali Aus 8 i 440. Mikov tępi się leżąc na półce. Muszę jednak przyznać że blokada pomimo że jest primitywna jest nie do pokonania. W 3Mieście jak się nie mylę 70 zł wersja plastik i mahoń może palisander. Zadziwiające ale na pvk.com widziałem go za 90 $
  • 0

budo_spuud
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Noże MIKOV
.....juz kiedys pisalem na jego temat........ogolnie kiepa....mialem go pare lat temu ale oddalem kumplowi........kiepska stal...szybko pojawiajace sie "luzy" i brak mozliwosci ich likwidacji (nie ma srub)......jedyny plus to system blokujaco-otwierajacy.........
spuud
pozdrawia
  • 0

budo_szeryf
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 352 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Noże MIKOV
Witam wszystkich na forum.

Miałem ten nożyk jakies 7 lat temu. Był prawie nie do zajechania (wtedy :-) ). Bardzo trwały patent do otwierania i blokowania. Ja kupilem ze wzgledu na niską cenę, wtedy było to jakieś 40, 50 zł. Nie jest to nóż na który warto wydać stówe. Ostrze jest jakie jest i nie można go raczej przerobić bo tak już jest skonstruowane. Nóż nie jest przez to zbyt ostry ale bardzo dobrze otwiera się nim konserwy :) (testowany przez dwa tygodnie). Co do luzów to są (wiadomo) ale w przypadku mojego egzemplarzu nie pogłębiały sie. Dziś na rynku jest znacznie więcej lepszych nożyków za stówe.

PS
Jak można zmienić sprężyne w tym nożyku :?: 8O Moja poszła po 2,5 roku :(
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: Noże MIKOV
sprezyna to kawałek metalu...zmienia sie ją w 1 minutę przy u zyciu samych rąk...;-)..w sklepie paragraf 22 robią to bez opłat nawet za spręzynę..
poptrz na rękojeśc od dołu i wsadź tan coś czym podważysz spręzynę..sama wyłazi..a wsadzenie nowej to już 5 sekund..
  • 0

budo_szeryf
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 352 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Noże MIKOV
Rety, dzięki cougar
poklon
Biegne sprawdzić, ale fajnie :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024