Skocz do zawartości


Zdjęcie

Z kim ćwiczycie ???


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
55 odpowiedzi w tym temacie

budo_przemek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1208 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Z kim ćwiczycie ???

jak jezdze na staze to niegdy ze swoimi, bron boze bo to bez sensu jest, najbardziej lubie z hakamkami,

Witam :D
u mnie jest tak samo....na stażach staram sie ja najdalej uciekac od osób z mojej sekcji....i tez najczęściej staram sie cwiczyc z osobami w hakamach...chociaz wiem że to troche nie fair...bo osoby bez hakam tez zaczynaja "polowanie" na osoby w hakamach, po za tym jak ja sie nauczyłem tak tez powinienem troche przekazac tej wiedzy....ale chęc do szaleństw z osobami w hakamach jest silniejsza...(chociaz z osobami bez hakam też cwicze...a czasami lepiej sie cwiczy z takim osobami....niz z osobami z "kącików towarzyskich" a w hakamach...) staram sie tez ćwiczyc z osobami ktore na srodek bierze prowadzacy....bo istnieje szansa że bedzie mozna na tym duzo skorzystac...i poszalec....-ale nie jest to "zamkniety krąg" osób, z którymi cwicze....sa to osoby po prostu różne...a na stazach w kraju jestem bardzo rzadko....ale "zaklete kregi" czy tez "kregi towarzyskie" faktycznie zauważyłem w kraju :? ...czego nie ma za granica...(ja sie przynajmniej z czyms takim nie zetknałem...

Najsmieszniej bylo jak przyjechalismy do Kanady i po 2 tyg juz byl staz w Toronto z Yamada i Kanai sensei. Jak weszlismy do dojo, bylo ponad 100 ludzi, wiekszosc z czarnymi pasami, i NIKOGO, ale to nikogo nie znalismy (oprocz Claude'a i Davida Halprina z NEAikikai).

Ja tez czesto uczestniczyłem w stazach, gdzie nikogo nie znałem (wtedy, kiedy zaczynałem jeździc na staże z Tamura sensei w Europie...czyli na poczatku lat 90-tych, kiedy nikt z Polski nie był na tych stazach na których byłem (oprócz znajomych którzy teraz mieszkaja we Frenkfurcie a kiedys ćwiczyliśmy razem w jednej sekcji...(czyli Zenek i Ula K.))....ale po jakims czasie nawiazuje sie znajomosci....i teraz na stazach w których uczestnicze sa przewaznie jacys znajomi.....(jak nie z Europy to z Kanady :wink: jak w zeszłym roku w Lesneven...)hehe....
A na trenngach w klubie ćwicze z tym "kto sie nawinie"....chociaz nie ukrywam, ze najbardziej lubie cwiczyc z osobami które najdłużej ćwicza....i są najbardziej zawansowane....
Pozdrawiam :D
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Z kim ćwiczycie ???

Nigdy nie cwicze z kobietami. Kobiety w budo to cialo obce

Waldek na Prezydenta.. !!
Uchdeshi.. o co chodzi z menomania? Moze chodzi ci o mizoginie ?

TRIVIA - "jestes ,stramy miziginicznym dinozaurem.. " z czego to cytat?
  • 0

budo_piotrek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 46 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Z kim ćwiczycie ???
Dla mnie możliwość poćwiczenia z osobami, których nie znam to bardzo wielka frajda na stażu, prawie taka sama jak podglądanie SHIHANA na macie.
I z zasady nie ćwiczę ze swoimi, chyba,że już muszę :?
I staram się zmieniać partnerów po każdej serii ćwiczeń.
  • 0

budo_mariuszm
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Z kim ćwiczycie ???
Na stażach różnie to bywa ale zazwyczaj staram się ćwiczyć z osobami które są bardziej doświadczone odemnie mogę się wtedy więcej nauvzyć.
  • 0

budo_mariuszm
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Z kim ćwiczycie ???
Pamiętajcie że częste zmiany partnerów zwiększają ryzyko............... rotfl rotfl rotfl rotfl
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Z kim ćwiczycie ???
Na treningu zazwyczaj siedzę i czekam az ktos do mnie podejdzię. Jak nie podejdzie to ide cwiczyc z laskami :)

Na AWFie podchodzi do mnie najczesciej Mareczek Izydorek (pozdrowionka :), wazy prawie dwa razy tyle co ja. A potem sie dziwic ze sie tak do aikido zniechęcam :)))
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Z kim ćwiczycie ???

To skoro jesteście tacy bogaci w doświadczenia to powiedzcie czy zdazyło się wam że ktoś wam odmówił wspólnego treningu???


Jakies dwa lata temu miałem swój kurs instruktorski. Jego obowiązkową cześcią był staż z Andrew Sato 5 Dan. To sobie postanowiłem pocwiczyc z niektórymi ludzmi z kursu. Na pierwszy ogien wziełem sobie takiego jednego niepozornego hakamiarza. Dostał tsuki w przepone az sie zwinął :]. Techniki oczywista nie zrobił. Podziekował mi za ćwiczenie i cały staż obchodził mnie szerokim łukiem. Cóz potem cwiczyłem z Mareczkiem Hajduczenią i było bardzo fajnie :))
  • 0

budo_oskar szrajer
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 93 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Z kim ćwiczycie ???
to musze przyznac ze cwiczenie z mareczkiem hajduczana to sama przyjemnosc
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Z kim ćwiczycie ???
Mi sie zdarzylo tez pare razy, i to zawsze na jakichs stazach, gdzie cwiczylo towarzystwo wzajemnej adoracji. Kiedys na stazu u Ch.Tissier w Paryzu Majka uklonila sie P.Benezzi (wtedy 5 dan) - spojrzal tylko na nia z gory i powiedzial - ty mala to sobie idz pocwiczyc z jakimis poczatkujacymi... :? w ogole uczniowie Tissier sa slynni na swiecie ze cwicza tylko ze soba. Ale znalazlem na nich sposob - lapalem takiego za ramie i zapraszalem stanowczo do cwiczenia - tu juz nie mogl udawac ze mnie nie widzi :twisted:
Innym razem bylismy na stazu z Saotome sensei i uklonilem sie kobiecie co ten staz organizowala - a ona na to ze nie. bo cwiczy tylko z jednym gosciem 8O
  • 0

budo_snajper
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 388 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Unia Europejska

Napisano Ponad rok temu

Re: Z kim ćwiczycie ???
U Tissiera przyjęta jest zasada praktyki z jednym partnerem przez cały trening, chyba, ze C.T. zarządzi inaczej.
Ja na stażach staram się cwiczyć z całym spektrum uczestników: tzn. od najbardziej zaawansowanych do kompletnie początkujacych, szczególnie z uwzględnieniem osób prezentujących inną od mojej interpretację technik. To dużo mi daje... :D mam nadzieję.

S.
  • 0

budo_uchideshi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Z kim ćwiczycie ???
Jak mi oddadzą paszport to może obadam Tissierowskie maniery...
Ale jak mi który odmówi to siłą wezmę :)
  • 0

budo_wallace
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 567 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Z kim ćwiczycie ???
Snajper: Gdzie Ty widziałeś taką zadadę, że u Tissier ćwiczy się z tym samym partnerem ?? 8O Są normalne zmiany. Co do uczniów Tissier to nie ćwiczą oni głównie ze sobą. Rzeczywiście starają się ćwiczyć między sobą, bo są najbardziej zaawansowani i najlepiej się wtedy uczy :)
A Benezi to zupełnie inna historia .... Jak nie ma humoru, to albo olewa wszystkich i ma ich w dupie, albo Ty nic na nim nie robisz, a on rzuca Cię po ścianach... I wtedy dostaje się wszystkim od zwykłej hakamy po 5 dany...
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Z kim ćwiczycie ???
A mnie tam obojetnie, cwicze z kim popadnie.

Wskazane jest jednak - zwlaszcza na poziomie ciut wyzszym od 6 kyu aby wybierac roznych uke
  • 0

budo_snajper
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 388 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Unia Europejska

Napisano Ponad rok temu

Re: Z kim ćwiczycie ???
Wallace,
Pamiętam to z czasów jak jeszcze interesowało mnie Jego aikido. Dobrze mi utkwiła w pamięci jego komenda po francusku: zmiana partnerów (nie napisze po francusku, bo to dziwny język :) ).
Może później się zmieniło...

S.
  • 0

budo_wallace
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 567 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Z kim ćwiczycie ???
Zgadza się, wydaje taką komende, ale jest to zwykle po każdej nowej technice.
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Z kim ćwiczycie ???
uchidechi to co pisałes to typowa przypadłość ludzi z federacji Jacka Wysockiego, też się z tym spotkałem. oni ćwiczą w tych samych parach latami, zdają nasobie nawzajem egzaminy itp...


na stażach zawsze ćwiczę z nieznanymi mi osobami, bo wtedy widzę czy to co robię odnosi skutek, nieznane osoby inaczej reagują niżkumple z sekcji.
  • 0

budo_uchideshi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Z kim ćwiczycie ???
Marcin:
Byłem na kilku stażach z ramienia PUA i powiem szczerze, ze nie zauwazyłem aby szczególnie tam było to widoczne...
Ogólnie w Polsce hakamiarze trzymają się razem, stwarzane sa grupki, gdzie cwiczy się razem, ale kilkakrotnie było i tak ze odgórnie padała komenda "zmina partnera!!! i nie było odwrotu.. :oops:

Z moich obserwacji na czoło w tworzeniu scisłej kontroli kto z kim trenuje jest AAI... w zasadzie tam bywałem najczęściej i cwiczenia w stałych parach były na pożądku dziennym.... Zarówno na stażach jak i w dojo's

Pozdrawiam
Uchideshi
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Z kim ćwiczycie ???
nie będę się spierał że jest dokładnie tak jak mówię ale spotkałem się z tym zjawiskiem jak jexdzi łem na Letnie Szkoły Aikido. Może dlatego że trenuję inny styl :? :?

jestem hakamiarzem ale ćwiczę z każdym, także z osobami które pierwszy raz weszły na matę - dużo się można od nich nauczyć, choćby tego czy technika wychodzi bo nie mają jeszcze nawyków padania itp.
  • 0

budo_uchideshi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Z kim ćwiczycie ???

jestem hakamiarzem ale ćwiczę z każdym, także z osobami które pierwszy raz weszły na matę - dużo się można od nich nauczyć, choćby tego czy technika wychodzi bo nie mają jeszcze nawyków padania itp.


Rozumiem Ciebie doskonale.
Niestety nie moge negować gdy zaawansowany Aikidoka trenuje z innym zaawansowanym, bo przecież każdy chce się uczyc.., dlatego np ja wolę trenować z lepszym od siebie, by najwiecej się nauczyć.., aczkolwiek od poczatkujacego, jak wspomniałeś również mozna się nauczyc wiele... :oops:
  • 0

budo_uchideshi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Z kim ćwiczycie ???
Jakby powiedział mój sensei... " spłać swój dług.."
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024