Skocz do zawartości


Zdjęcie

segalowy filmik


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

budo_fiodor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

segalowy filmik
właśnie ściągnałem z naszego FTP film z jego lat kiedy ćwiczył aikido, no i co mam powiedzieć, podobał mi się ten film, szczepan co sądzisz o nim?
  • 0

budo_zerthimon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:że znowu

Napisano Ponad rok temu

Re: segalowy filmik
AAAAAAAAAAAAA.
No dobra. Wygraliście. Lece zapłacić abonament :)
  • 0

budo_uchideshi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: segalowy filmik
Fiodu Ty masz Nidana Aikikai? Pytam z ciekawosci... :?
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: segalowy filmik
odpowiem za ni9ego - bedzie szybciej :)

Ma nidan od shihana J. Wysockiego.
Nawet egzamin widzialem ;-)

co do filmiku z Seagalem - calkiem ladny, ale to aikido mi sie nie podoba - wole to z jego filmow....
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: segalowy filmik
ogladalem video pod tytulem "Path ...cos tam", tam byly fragmenty z czasow jego mlodosci, z treningow w jego dojo z Kaliforni, i ze stazy jakie prowadzil pod koniec swojej kariery....
Oczywiscie uwazam go za strasznego cieniaza. Gosciu ma prawie 2 metry wzrostu, 100 kg zywej wagi, a bierze uke wylacznie po 160 cm. i o polowe lzejszych. I potem "wymiata" :wink: Super efektywosc technik.... Tak to ja tez umiem. rotfl

Co do jego technicznych umiejetnosci aikidockich - stoi w miejscu(w aikido stanie w miejscu to smierc, to poziom 2 kyu...) i macha rekami niezdarnie nasladujac filipinskie SW. Czasem zrobi irimi bezposrednie, ale na malym uke - niech by wzial rownego sobie (wzrostem :wink: )- to bysmy oczywiscie zobaczyli ze technicznie to slabizna.
Nie wychyla go z rownowagi tylko liczy na impet wejscia i na wlasna mase - ze sie uke przestraszy i sam fiknie...
Praca bioder - nie istnieje.Wszystko idzie z obreczy barkowej. To jest ok u poczatkujacych ,ale u 7 dana?
Praca nog - zerowa - przeciez gosciu sie nie rusza.
Kokyu - jakie kokyu? Jak machasz rekami na wszystkie strony bez sensu jak jakis wiatrak to jakie moze byc kokyu?

Popatrzylem sie na jego uczniow - nawet prostych plecow nie maja przy wykonywaniu technik. Pozycja slaba, technicznie - lepiej nie mowic, no bo tak ich instruktor nauczyl...Wrzeszczy na uczniow podczas egzaminow jak jakis sierzant na poligonie....jak ich nie nauczyl to skad maja wiedziec jak to sie robi poprawnie?

Seagal zaczynal w Ki aikido u K.Tohei sensei. Tam wlasnie robia takie byle jakie i kompletnie nie techniczne aikido. I tak mu zostalo do konca...

Jednym slowem marnota i dyndas - takie jest moje zdanie panie Fiodo :roll:
  • 0

budo_waldek__goszcz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: segalowy filmik
Mam ten film i przychylam sie do zdania Szczepana. Niemniej filmik oglada sie fajnie :), bo jest czarno-bialy.
  • 0

budo_fiodor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: segalowy filmik

ogladalem video pod tytulem "Path ...cos tam", tam byly fragmenty z czasow jego mlodosci, z treningow w jego dojo z Kaliforni, i ze stazy jakie prowadzil pod koniec swojej kariery....
Oczywiscie uwazam go za strasznego cieniaza. Gosciu ma prawie 2 metry wzrostu, 100 kg zywej wagi, a bierze uke wylacznie po 160 cm. i o polowe lzejszych. I potem "wymiata" :wink: Super efektywosc technik.... Tak to ja tez umiem. rotfl


Zgadza się, ale weź znajdź uke jego wzrostu, poza tym chyba nie sądzisz żeby do pokazu wziął sobie "nie współpracujących" ? zresztą większość pokazów opiera się na jak najlepszym zaprezentowaniu się a nie "siłowaniu", no kufa toż znniknęło by wtedy piękno aikido, czyż nie szczepan? wyobraź sobie sytuację gdy większy uke złapał naszego mistrza i nie daje sobie nic zrobić, no kiszka totalna, albo uke w odpowiednim momencie nie podkłada się, hehe


Co do jego technicznych umiejetnosci aikidockich - stoi w miejscu(w aikido stanie w miejscu to smierc, to poziom 2 kyu...) i macha rekami niezdarnie nasladujac filipinskie SW. Czasem zrobi irimi bezposrednie, ale na malym uke - niech by wzial rownego sobie (wzrostem :wink: )- to bysmy oczywiscie zobaczyli ze technicznie to slabizna.



twierdzisz że zrobisz irimi na uke ważącym 120 kilo i mającym 30 cm wzrostu więcej od ciebie?

Nie wychyla go z rownowagi tylko liczy na impet wejscia i na wlasna mase - ze sie uke przestraszy i sam fiknie...


Ależ szczepan, takie są pokazy aikido, oglądałem ich wiele, np na lecie kissomaru o ile mnie pamięć nie myli, było kilku danowców i co uke sami latali. No wyjątek to chibata - podoba mi się koleś aikido które lubiłem robił, jeśli to nazwać aikido :)

Praca bioder - nie istnieje.Wszystko idzie z obreczy barkowej. To jest ok u poczatkujacych ,ale u 7 dana?


Czy ja wiem, nie rzucał mnie więc nie oceniam.

Praca nog - zerowa - przeciez gosciu sie nie rusza.



Coś ktoś kiedyś pitolił: sztuka żeby uke latał wokół nas a my powinniśmy się ruszać minimalnie. Coś się zmieniło w aikido nowoczesnym?

Kokyu - jakie kokyu? Jak machasz rekami na wszystkie strony bez sensu jak jakis wiatrak to jakie moze byc kokyu?


Kokyu to ściema i każdy o tym wie, nie wiem dlaczego traktujesz to tak "technicznie"?

Popatrzylem sie na jego uczniow - nawet prostych plecow nie maja przy wykonywaniu technik. Pozycja slaba, technicznie - lepiej nie mowic, no bo tak ich instruktor nauczyl...Wrzeszczy na uczniow podczas egzaminow jak jakis sierzant na poligonie....jak ich nie nauczyl to skad maja wiedziec jak to sie robi poprawnie?


a właśnie skoro jesteśmy przy segalku to powiedz coś więcej

Seagal zaczynal w Ki aikido u K.Tohei sensei. Tam wlasnie robia takie byle jakie i kompletnie nie techniczne aikido. I tak
mu zostalo do konca...

yyyyyyyyyy szczepciu, pssssst przecież kohei ma dziesionę! ty chcesz abyś pewnego dnia zaginął w niewyjaśnionych okolicznościach? :wink:

ps. mnie nadal się podoba filmik, pokazuje coś czego nie da się zrobić realnie, sztuka dla sztuki, aikido - piękny styl :)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: segalowy filmik
no nie, zaniemowilem....chyba pierwszy post Fiodora co ma wiecej jak 3 zdania! nawet cytuje wypowiedzi innych !!!! troche to mnie przerazilo 8O

daj mi 2 minuty zebym przyszedl do siebie... :lol:
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: segalowy filmik
Szczepciu - juz 1,5 godz dumasz!!!!
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: segalowy filmik
Nie dumam, tylko szef do mnie przyszedl i trza bylo troche popracowac razem :wink: stad maly poslizg do jutra 8)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: segalowy filmik

Zgadza się, ale weź znajdź uke jego wzrostu, poza tym chyba nie sądzisz żeby do pokazu wziął sobie "nie współpracujących" ? zresztą większość pokazów opiera się na jak najlepszym zaprezentowaniu się a nie "siłowaniu", no kufa toż znniknęło by wtedy piękno aikido, czyż nie szczepan? wyobraź sobie sytuację gdy większy uke złapał naszego mistrza i nie daje sobie nic zrobić, no kiszka totalna, albo uke w odpowiednim momencie nie podkłada się, hehe



To prawda, ale tylko czesciowa. Jest sporo doskonale wyszkolonych ludzi w aikido jego wzrostu, ale wieszc gdzie oni cwicza? u "kurdupli" ktorzy nie maja problemow zeby ich rzucac jak tylko chca.
Fakt ze pokaz ma swoje prawa, ale na tym filmie byly tez normalne treningi, oraz staze.


twierdzisz że zrobisz irimi na uke ważącym 120 kilo i mającym 30 cm wzrostu więcej od ciebie?



Po pierwsze nie mam jeszcze 7 dana :wink:
Po drugie cwicze na co dzien z takimi ludzmi(ponad 100 kg i przewyzszaja mnie wzrostem), w dodatku niektorzy z nich cwicza po 20 lat i maja 4 czy 5 dana. Nie mam zadnych zludzen w tym wzgledzie. Czasem jednak uda mi sie zaskoczyc takiego goscia i robie co sie da. Oczywiscie uke nie oporuje jak wariat i nie robi kontrtechnik za wszelka cene.

Ależ szczepan, takie są pokazy aikido, oglądałem ich wiele, np na lecie kissomaru o ile mnie pamięć nie myli, było kilku danowców i co uke sami latali. No wyjątek to chibata - podoba mi się koleś aikido które lubiłem robił, jeśli to nazwać aikido :)



nie jest latwo znalesc dobrego nauczyciela. :wink:

Czy ja wiem, nie rzucał mnie więc nie oceniam.



och...to widac....zgranie ruchu ciala i rak z ruchem bioder, widac skad wychodzi sila.

Coś ktoś kiedyś pitolił: sztuka żeby uke latał wokół nas a my powinniśmy się ruszać minimalnie. Coś się zmieniło w aikido nowoczesnym?



Chodzi mi konkretnie o to ze kazda technika aikido zaczyna sie przez irimi, co powoduje m.inn zejscie z linii ataku, wejscie w atak, wychylenie atakujacego...itd A ten pacan stoi jak drut i przyjmuje atak wprost na siebie.

Co do drugiej czesci twego pytania, to owszem jak juz uke jest pod kontrola(czyli po wychyleniu z rownowagi i zalozeniu jakiejs dzwigni) to wtedy owszem, tori staje sie srodkiem Universum rotfl ale dzieje sie to z bardzo prozaicznej przyczyny, aby utrzymac uke w nierownowadze :)

Kokyu to ściema i każdy o tym wie, nie wiem dlaczego traktujesz to tak "technicznie"?


Kokyu to czesc kazdej techniki aikido. Alez owszem, istnieje, prosze bardzo. Nie mozna jednak tego wypracowac metodami jakie miales do dyspozycji w swoim dawnym stylu aikido.

a właśnie skoro jesteśmy przy segalku to powiedz coś więcej


o czym, jak robi nietechnicznie? za duzo by gadac, znowu Wallace rozboli glowa :P ogolnie to chodzi o podstawowe detale, te same w kazdej technice. No i zeby w ogole prawidlowo zakladal dzwignie - znaczy zakladal je naprawde ..........heheh

yyyyyyyyyy szczepciu, pssssst przecież kohei ma dziesionę! ty chcesz abyś pewnego dnia zaginął w niewyjaśnionych okolicznościach? :wink:

ps. mnie nadal się podoba filmik, pokazuje coś czego nie da się zrobić realnie, sztuka dla sztuki, aikido - piękny styl :)


Problem w tym, ze K.Tohei sensei byl niezwykle zaawansowanym aikidoka, ale jego metody treningowe nie doprowadzily do wyszkolenia innych na podobnym do niego poziomie. Za to daly ludziom iluzje ze cwicza aikido.
  • 0

budo_fiodor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: segalowy filmik

To prawda, ale tylko czesciowa. Jest sporo doskonale wyszkolonych ludzi w aikido jego wzrostu, ale wieszc gdzie oni cwicza? u "kurdupli" ktorzy nie maja problemow zeby ich rzucac jak tylko chca.
Fakt ze pokaz ma swoje prawa, ale na tym filmie byly tez normalne treningi, oraz staze.



siur. ciężko znaleźć takich "kurdupli" na pokazach.
Długi jest ten #####?

nie jest latwo znalesc dobrego nauczyciela. :wink:



Ofkors, ale w końcu się chyba znajduje? proszę cię szczepan, powiedz że tak :)

och...to widac....zgranie ruchu ciala i rak z ruchem bioder, widac skad wychodzi sila.


Się zgadza i zapewne jest to efekt tego że ćwiczył z mniejszymi i lżejszymi od siebie, czyż dobrze myślę szczepan? po co "biodrem rzucać" skoro same rączki wystarczą.

Chodzi mi konkretnie o to ze kazda technika aikido zaczyna sie przez irimi, co powoduje m.inn zejscie z linii ataku, wejscie w atak, wychylenie atakujacego...itd A ten pacan stoi jak drut i przyjmuje atak wprost na siebie.


Mówisz o stefie?
No kurde znowu wracamy do poprzednich wywodów, ma 190 wzrostu, ciężki a atakujący mali po kiego ma się w to bawić, sami się odbiją od niego :wink:

Kokyu to czesc kazdej techniki aikido. Alez owszem, istnieje, prosze bardzo. Nie mozna jednak tego wypracowac metodami jakie miales do dyspozycji w swoim dawnym stylu aikido.


Bo głupi byłem że nie pojechałem do Toronto, no cóż błędy popełnia się przez całe życie :cry: Teraz co najwyżej to do brazylii mogę się dźwignąć 8)

o czym, jak robi nietechnicznie? za duzo by gadac, znowu Wallace rozboli glowa :P ogolnie to chodzi o podstawowe detale, te same w kazdej technice. No i zeby w ogole prawidlowo zakladal dzwignie - znaczy zakladal je naprawde ..........heheh


Hehe,
Uczestniczyłeś w jego stażach? napisz coś jeszcze, czy masz video z akcji przewrócenia się ze swoimi uke?

Problem w tym, ze K.Tohei sensei byl niezwykle zaawansowanym aikidoka, ale jego metody treningowe nie doprowadzily do wyszkolenia innych na podobnym do niego poziomie. Za to daly ludziom iluzje ze cwicza aikido.


"Iluzję że ćwiczą aikido" łoł fajne totot :) ok ok szczepan napisz jakieś nazwiska dobrych nauczycieli.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: segalowy filmik

siur. ciężko znaleźć takich "kurdupli" na pokazach.
Długi jest ten #####?



Chyba z godzine, moze troche ponad. Ale ja go nie mam 8) nie warty byl dla mnie fatygi zeby go przegrac. Musialbym poprosic kolege, a on rzadko przychodzi teraz na treningi...

Ofkors, ale w końcu się chyba znajduje? proszę cię szczepan, powiedz że tak :)

Tak. Np Chiba, Kanai, Shibata sensei......oczywiscie Tamura sensei, ale on jest dla nas zbyt zaawansowany :lol:

Się zgadza i zapewne jest to efekt tego że ćwiczył z mniejszymi i lżejszymi od siebie, czyż dobrze myślę szczepan? po co "biodrem rzucać" skoro same rączki wystarczą.



Masz oczywiscie racje.

Mówisz o stefie?
No kurde znowu wracamy do poprzednich wywodów, ma 190 wzrostu, ciężki a atakujący mali po kiego ma się w to bawić, sami się odbiją od niego :wink:


To prawda. U nas w dojo jest taki gosciu, postury Stefka, moze nieco nizszy pare cm. Cwiczy identycznie . Przez 18 lat treningu doszedl do ......3 kyu rotfl to dobry stopien dla niego.

Bo głupi byłem że nie pojechałem do Toronto, no cóż błędy popełnia się przez całe życie :cry: Teraz co najwyżej to do brazylii mogę się dźwignąć 8)


Odwagi!!!

Hehe,
Uczestniczyłeś w jego stażach? napisz coś jeszcze, czy masz video z akcji przewrócenia się ze swoimi uke?



uwierz mi, Stefek naprawde nie jest moim idolem. Nawet ogladanie jego video dla smiechu to dla mnie czysta strata czasu. O tym przewroceniu sie pisali szeroko goscie na francuskiej liscie aikido.
  • 0

budo_mariuszm
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: segalowy filmik
Pamiętam jak ćwiczyłem Aikido jakieś trzy miesiące i kolega pożyczył mi ta kasete podjarałem się wtedy jak młody.Po jakimś czasie jak skumałem co do czego to stwierdziłem że gostek wcale nie jest taki the best. :( Faktem jest natomiast że niektóre scenki w tym film ie są ok.
  • 0

budo_oskar szrajer
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 93 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: segalowy filmik
o tym przewroceniu sie kiedys bylo na liscie poszukaj w archiwach jakies pol roku temu 8) - trudno nie znalezc :lol:
  • 0

budo_yogin
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: segalowy filmik
cze ludziska
jestem calkiem nowy i mam odrazu pytanko
skad ten film z cienkim Stefanem? na filmach wyglada niezle (praca kamer i montaz robi swoje)
dzieki narazka
ps aikido rules!!!
]
  • 0

budo_paweł b.
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 77 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: segalowy filmik
Obejrzałem film The Path beyond Thought. Niepodobało mi się w aikido Stevena Segala to, że jego uke byli od niego dużo mniejsi. Aktora tego lubie oglądać, ale nie zachwyca mnie jako człowiek (facet ma przerośnięte ego i uważa się za pępek świata). Dla mnie niesamowite jest jednak to, że wytrzymał randori przez 3 minuty (dostał specjalne wyróżnienie wydawnictwa Black Belt). Uke napierali zawzięcie i starali się go unieruchomić. Pisze o tym bo doświadczyłem raz podobnego randori w ATW i po 2-4 sekundach mnie złapano. Zawansowani koledzy wytrzymywali 10 - 15 sekund. Druga rzecz to tanto randori gdzie uke atakował za pomocą noża Segala. Uke czaił się z atakiem, robił zwody po czym zdecydowanie atakował. Zrobiło to na mnie ogromne wrażenie. Obrona była zdecydowana i niezwykle dynamiczna. Chciałbym by inni mistrzowie zaprezentowali na kasetach swoje najleprze randorii. Czy tylko Segal zrobił tego typu film?????
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: segalowy filmik
Mistrz Yoda nakręcił sobie znacznie lepsze randori w filmie Atak Glonów.
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: segalowy filmik
Czepili sie goscia jak rzepy psiej d...y

Tak kazdy moze powiedziec co mu slina na jezyk przyniesie...

Nie widzialem jeszcze filmu, ale chetnie zobacze.

Szczepan podrzuc jakies randori z tym Twoim Kanai, czy Tamura, moze byc bez noza.

jask narazie, to tylko szczekanie zawsze zlyszalem od wszystkich MISTRZOW na SS, ale zaden, zaden! nic nie pokazal.

w KUR....A mnie to niemilosiernie!
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: segalowy filmik

Czepili sie goscia jak rzepy psiej d...y

Tak kazdy moze powiedziec co mu slina na jezyk przyniesie...

Nie widzialem jeszcze filmu, ale chetnie zobacze.

Szczepan podrzuc jakies randori z tym Twoim Kanai, czy Tamura, moze byc bez noza.

jask narazie, to tylko szczekanie zawsze zlyszalem od wszystkich MISTRZOW na SS, ale zaden, zaden! nic nie pokazal.

w KUR....A mnie to niemilosiernie!


uffff ja mistrzem jeszcze nie jestem, to szczekanie sie do mnie nie odnosi, uffff 8)
nie video, MrSmail, na zywo, tylko na zywo. Wrazenia sa takie - zadne triki filmowe, nic nie robia na pokaz, zero szpanowania, tylko czysta Moc z nich emanuje rotfl po prostu Mistrzowie.

Zapytaj Muhy, on byl tu, widzial, cwiczyl, niech napisze jak bylo :wink: a ze Muha ma pare latek za pasem, to jego zdania warto posluchac :lol: A moze niedlugo znow tu przyjedzie, tak polubil jak go bija hehehe
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024