Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zegan będzie walczył o mistrzostwo świata WBO


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

budo_guma jr.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 296 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Zegan będzie walczył o mistrzostwo świata WBO
Maciej Zegan będzie walczył o tytuł zawodowego mistrza świata w bokserskiej wadze lekkiej organizacji WBP. Rywalem Zegana będzie broniący tytułu Uzbek Artur Grigorjan, a pojedynek odbędzie się 18 stycznia 2003 r w Essen, w Niemczech.

"Tytuł mistrza świata jest dla mnie ogromnym wyzwaniem, dlatego tym bardziej cieszę, że stanę do walki z Grigorjanem o pas mistrza WBO" - powiedział bokser warszawskiej grupy Hammer KnockOut Promotion, Maciej Zegan.

Organizacja WBO zalicza się do czterech, obok WBC, WBA i IBF, najsilniejszych na świecie.

Do pojedynku z Grigorjanem, Zeganowi pozostały trzy tygodnie. Mimo okresu świąteczno-noworocznego, 26-letni polski pięściarz po kilka godzin dziennie trenuje, a także rozgrywa walki sparingowe, m.in. z Ukraińcem Wasilijem Tarabarowem.

W profesjonalnej karierze Zegan stoczył 24 zwycięskie walki. Natomiast dziewięć lat starszy Grigorjan, zwany "Królem Arturem" (na stałe mieszka w Niemczech) ma w dorobku 35 wygranych i do tej pory 16-krotnie z powodzeniem bronił tytułu, wywalczonego niemal siedem lat temu. Pokonał wówczas przez nokaut w 12. rundzie Portorykańczyka Antonio Riverę.

Pierwotnie w Essen o tytuł mistrza Europy w kategorii półśredniej miał walczyć inny polski pięściarz z grupy Hammer KnockOut Promotion, której menażerem jest Andrzej Wasilewski - Jacek Bielski.

"Niestety, nie dojdzie do pojedynku Jacka Bielskiego z Niemcem Michaelem Trabantem. Będę jedynym Polakiem, który stanie do walki w Essen i mam nadzieję, że wrócę do kraju z tytułem mistrza świata" - powiedział Zegan.

Według informacji, przekazanych w sobotę przez menadżera obydwu polskich bokserów, Andrzeja Wasilewskiego, Bielski będzie walczył w Essen.

"Dziś został podpisany kontrakt na walkę Bielskiego z Trabantem o tytuł mistrza Europy w wadze średniej. Zgodnie z terminarzem, pojedynek odbędzie się 18 stycznia w Essen, podczas tej samej gali, na której Maciej Zegan stoczy walkę o mistrzostwo świata WBO" - powiedział Wasilewski.
  • 0

budo_guma jr.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 296 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Zegan będzie walczył o mistrzostwo świata WBO
Była to dla mnie miła niespodzianka.Będę oczywiście kibicował Zeganowi, ale uważam, że wygra Grigorjan.Wy jak sądzicie kto wygra?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024