Skocz do zawartości


Zdjęcie

Male pytanko


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

budo_aresx
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:POLSKA

Napisano Ponad rok temu

Male pytanko
Mam takie male pytanko w jaki sposob mozna by bylo (bez rzadnego sprzetu tylko ty i powietrze ) zwiekszyc sile ciosu :?: .
Zgory dziekuje za wszystkie odpowiedzi na moje glupie pytanie :)
  • 0

budo_mafox_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 746 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Male pytanko
sile, czy precyzje?
bez sprzetu...
nauczyc sie uderzac szybko na zasadzie recznika kolonialnego;)
taki mokry recznik wyprowadza sie go luzno..a pozniej nagle cofa i koncowka uderza z ogromna szybkoscia ..przez co uderzenie jest siiiiilne (i bardzo boli;)

Tak samo tutaj, uderzac w poczatkowej fazie luzno i dopiero na koncu napinac miesnie i szybko cofac reke
na poczatku bedzie to bardzo trudne,ale z czasem mozna wyrobic niezla szybkosc uderzen... taki bicz :>
Pewni drobni zawodnicy na pokazach w Polsce w latach 90 mieli taka szybkosc uderzenia...ze przecinali otwarta dlonia szyjke stojacej butelki od piwa
  • 0

budo_rabi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 597 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Elbląg

Napisano Ponad rok temu

Re: Male pytanko
No jasne. Nie wierze ze przecinali butelke reka :> Chiba ze ja jakos miazdzyli albo cos
  • 0

budo_joannaz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:London/Rio

Napisano Ponad rok temu

Re: Male pytanko
Tia, siła w dużej mierze zależy od szybkośći.
DObre ćwiczenie na szybkość to znany Wam zapewne trening ze świeczką :) Kładzie się świeczkę, aby stała stabilnie i uderza się w powietrze nogą, bądź ręka, nie dotykając płomienia w taki sposób, by ogień zgasł. Wymaga precyzji i trzeba być wytrwałym, ale przynosi dobre efekty.Polecam.
belzebub
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Male pytanko
czy to jest aby zgodne z prezpisami BHP? :wink:
co do sily- bez spreztu jest troche ciezko, nie mozesz zaopatrzyc sie no w worek? ...tak czy inaczej, rob pompeczki itp
  • 0

budo_aresx
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:POLSKA

Napisano Ponad rok temu

Re: Male pytanko

czy to jest aby zgodne z prezpisami BHP? :wink:
co do sily- bez spreztu jest troche ciezko, nie mozesz zaopatrzyc sie no w worek? ...tak czy inaczej, rob pompeczki itp

Mam ciezarki ktorymi sobie cwicze.
  • 0

budo_aklaw
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 599 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: Male pytanko
pompki np codzienie rob 100 pompek na serje pozniej zwikeszaj co dwa dni o 50 ,podciaganie na drazku no i cwicz walke z cieniem dynamiczne uderzenia
  • 0

budo_kameh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 383 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom

Napisano Ponad rok temu

Re: Male pytanko
Kiedyś ćwiczyłem ze zapaloną świeczką, potem przestałem, znudziło mi się zapalanie za każdym razem zgaszonej świeczki. Coś za łatwo mi idzie gaszenie płomyka za pomoca podmuchu wywołanego uderzeniem ręki. Może zacząć gasić za pomocą nóg? ;)
  • 0

budo_kameh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 383 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom

Napisano Ponad rok temu

Re: Male pytanko
Stan przed lustrem w bezpiecznej odległości i spróbuj trafić faceta po drugiej stronie, tak zanim on to zrobi to samo :D Zrób to na luzie, bez żadnych napiętych mięśni, wyprowadzaj cios na zasadzie bezwładności tzn. zacznij od wyrzucenia barku w przód, a ręka sama poleci pociągnięta tym ruchem, dalej trzeba wzmocnić ten pęd całym ciałem nadając tylko ręce kierunek ruchu.
  • 0

budo_imadło
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 336 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Male pytanko
Spróbuj to sobie podzielić na ćwiczenia zwiększające siłę i szybkości. "Siła" ciosu wynika z tych dwóch. Cwicz pompki, brzuchy, podciągnięcia jeśli chodzi o siłę. Z drugiej strony trzeba ćwiczyc również gibkość(rociągać sie) oraz luźno i dynamicznie - bez niepotrzebnego spinania mięśni - walczyć z cieniem. Wyćwiczyć sobie silny szybki dynamiczny cios. Większość kokso-sterydów siłownianych zapomina o tym drugim. Są przez to wolni jak much w smole. Plaskaczami można ich roznieść (trafiają sie tacy na treningach )
Pozdrawiam
  • 0

budo_aklaw
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 599 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: Male pytanko
z tymi koksami to bym sie tak nie wypowiadal ze to leszcze ,kiedys mialem przyjemnosc trenowac z kolesiami ktorzy maja 3 godziny trenigu dzienie nie tylko walki ale ta bo ,fitnesu ,akrobatyki i silki tzn dziela sobie na caly tydzien poprostu sa instruktorami do tego ciezko trenuja boks i kicka dodajc silke i na kosie jada i nie widzalem jeszcze tak dobrych technikow i tak szybkich gosci a widzalem dluzo zawodnikow na zawodach i w klubach krakowie ,mowa tu o zawodowcach a nie o leszczach ktorzy wezma mietka i po sprawie dawni ucznie firsta ,sa dynamiczi szybcy gibcy i karzdy z nich wazy oklo 100 kilo trenuja w sekcij zamnknietej tylko dal mocno zawansoanych sally zapytaj dawida z orla on chwile u nich trenowal
  • 0

budo_joannaz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:London/Rio

Napisano Ponad rok temu

Re: Male pytanko
Kameh: no ćwiczenia uderzeń nóg ze świeczką to podstawa! ;)
Sa trudniejsze, polecam :P
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024