Skocz do zawartości


Zdjęcie

MOD Tempest


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

budo_j_a_r_o
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 72 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

MOD Tempest
Witam wszystkich!

Mam pytanie o noz jak w topicu: ktos moze ma cos takiego? Jakies opinie?
Bede wdzieczny za info.

pozdrawiam
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: MOD Tempest
Mam "doświadczenia" z MOD'em HORNET'em (auto i manual). Ale to w sumie podobny nóż (konstrukcyjnie) więc od strony technicznej można w zasadzie mówić o rodzinie noży: Trident, Tempest, Hornet.

W skrócie - gruba i mocna klinga, doskonałe wykonanie. Technicznie bez zarzutu. Materiały jak na górną półkę przystało: stal 154CM, rekojeść frezowana ze stopu 6061-T6, wkładki z kratonu, gruby liners. Mnie osobiście średnio leży sam kształt Tempest'a, jest powiedziałbym "grubo ciosany"... ale to tylko sprawa gustu. Generalnie dobry nóż.
  • 0

budo_j_a_r_o
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 72 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: MOD Tempest
Dzieki PiterM!
Z opisu wynika, ze jest wiekszy od Horneta, wiec chyba jest bardziej wszechstronny? BTW: grzbiet glowni dosyc "wczesnie" opada, wiec czy nie wplywa to na wytrzymalosc koncowki i samej glowni na zlamanie?

Pozdrawiam
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: MOD Tempest
Czy większy oznacza bardziej wszechstronny? Czy ja wiem? ... różnica nie jest duża. Do codziennego noszenia klinga od 3,25 do 3,50 cala jest jak dla mnie idealna.

Taki czubek daje na pewno świetną penetrację, a przy dobrej stali o grubości 0.148" nie musisz się generalnie martwić o złamanie. Tymniemniej końcówka klingi np. MOD'a Trident'a jest pewnie jeszcze wytrzymalsza.
  • 0

budo_j_a_r_o
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 72 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: MOD Tempest

Taki czubek daje na pewno świetną penetrację, a przy dobrej stali o grubości 0.148" nie musisz się generalnie martwić o złamanie. Tymniemniej końcówka klingi np. MOD'a Trident'a jest pewnie jeszcze wytrzymalsza.

Hm. Wiem, ze do wywazania drzwi sluzy lom :D Ale wlasnie ten ksztal prawie jak Bowie mnie niepokoil...
I jeszcze tylko jedno pytanko: czy wersja auto jest warta swojej ceny? Bo chyba po odpowiednim treningu, manuala tez mozna szybko otworzyc... Chyba, ze sie myle...

Pozdrawiam
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: MOD Tempest

I jeszcze tylko jedno pytanko: czy wersja auto jest warta swojej ceny?


Pojęcie "wart swej ceny" jest zależne od wielu czynników. Na pewno od zastosowań, ale też po prostu od chęci posiadania automatu itp. Dla niektórych taki AUTO nie jest wart swej ceny, dla innych jest. Ja osobiście BARDZO lubię automaty. Są inne niż cała masa noży manual, dla mnie po prostu mają w sobie "to coś"... i ten dźwięk (tak, wiem, mam lekkie skrzywienie)... Niestety, u nas finalna decyzja zależy bardzo często od posiadania wolnych środków na koncie... więc sam musisz zdecydować czy wejść w AUTO czy nie. Tu nie ma reguły.
  • 0

budo_j_a_r_o
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 72 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: MOD Tempest

Pojęcie "wart swej ceny" jest zależne od wielu czynników

Fakt, troche sie zagalopowalem :wink: :oops:
A z innej beczki: jak sie ma sprawa z niezawodnoscia? OK, zgodze sie, ze do self defence auto jest super, ale powiedzmy do uzywania w terenie? Co z wrazliwoscia na zabrudzenie (np: piasek, ziemia)? Chyba na tym polu z takim Emersonem to przegrywa...?
Pozdrawiam
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: MOD Tempest
Jaro, do uzywania w terenie, to kup sobie Ose!
K_P
  • 0

budo_j_a_r_o
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 72 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: MOD Tempest

Jaro, do uzywania w terenie, to kup sobie Ose!
K_P

Wiesz, ale mi sie wszelakowe "skladaki" podobaja... Co do Osy - fajna rzecz. Ale ja sie nie wybieram na bizony :)
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: MOD Tempest
Chodzi mi o cos innego - nie wyobrazam sobie, ze np. na ognisku, podaje komus mojego Emersona Commandera, zeby sobie kielbase pocial, albo patyka podstrugal, sam tez tego tym nozem nie robie - jak juz na takie ognisko sie wybieram, to zawsze biore ze soba, jakis noz za 70 zl, ktorego nie zal pokiereszowac na patyku, czy kamieniu. A podawanie profesjonalnej broni? Nigdy! Jeszcze jakis profan np. odcialby sobie palca.
K_P
  • 0

budo_j_a_r_o
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 72 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: MOD Tempest

[...]to zawsze biore ze soba, jakis noz za 70 zl, ktorego nie zal pokiereszowac na patyku, czy kamieniu.

Ups. O tym nie pomyslalem... :oops: Ale to juz wymusza korzystanie w zasadzie z trzech nozy: dobry tactical folder, oryginalny bulgarski folder :) do poswiecenia i oczywiscie jakis Victorinox lub Multitool.
A przeciez dobry tactical powinien wytrzymac nawet uzywanie przez zupelnego "profana" :-)
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: MOD Tempest

Chodzi mi o cos innego - nie wyobrazam sobie, ze np. na ognisku, podaje komus mojego Emersona Commandera, zeby sobie kielbase pocial, albo patyka podstrugal, sam tez tego tym nozem nie robie.


I tu dochodzimy do sedna sprawy... czy potrzebujesz nóż TYLKO I WYŁĄCZNIE jako self defense tool, czy także jako narzędzie użytkowe? Jeżeli chcesz używać nożyka na codzień do wszystkiego, to Tempest da sobie spokojnie radę... przy grill'u też. Ale może potrzebujesz po prostu dwa noże, np. Tempest'a zawsze przy sobie jako EDC, a jak się wybierasz do lasu czy na biwak to coś jeszcze, powiedzmy SRK ColdSteel'a czy coś w tym stylu. To jest najlepsze podejście... Przecież nie będziesz takim Tempestem np. ziemniaków z gorącego popiołu wyciągał, a SRK jest do takich akcji idealny - sprawdzałem :) Każdy nóż ma jakiś zakres zastosowań, każdy ma wady i zalety. Np. taki SRK czy Strider MFS jest świetny do lasu, ale po mieście bym go nie nosił. Czasem trzeba zdjąć kurtkę czy marynarkę, a widok potężnego ostrza u boku nie zawsze jest porządany (np. w pracy). Wybór noża to temat rzeka... a poza tym najczęściej nie kończy się na jednym :)
  • 0

budo_j_a_r_o
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 72 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: MOD Tempest

Wybór noża to temat rzeka... a poza tym najczęściej nie kończy się na jednym :)

Przestan Piter, bo sie jeszcze od Ciebie zaraze :D I tak dostaje juz od dziewczyny opr za "te twoje zainteresowania" :) " a w domu kran cieknie, i co, moze tym swoim nozykiem go dokrecisz?!!!"
Ech, te kobiety...
  • 0

budo_dark
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2517 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: MOD Tempest
PiterM a ten chwyt z paracordu na MFS - wytrzyma jesli przypadkowo (albo i nie ;) ) wpadnie do ogniska?

Kraton jest niepalny i raczej przezyje 'chrzest ognia' ale paracordu nie znam.

I jeszcze jedno... czy robiles juz testy obydwu nozy? Interesuje mnie porownanie wytrzymalosci na stepienie i zlamanie obydwu stali (albo raczej nozy, biorac pod uwage inny profil, dlugosc oraz grubosc klingi)

Jaro - uwazaj z tymi nozami, bo ja juz wpadlem ;) Co do kobiety to ja z nia nie rozmawiam na 'te tematy' zwykle konczylo sie mala klotnia....(i wcale nie nt ktora stal jest lepsza ;) )

Pozdrawiam
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: MOD Tempest

PiterM a ten chwyt z paracordu na MFS - wytrzyma jesli przypadkowo (albo i nie ;) ) wpadnie do ogniska?


Hmmm... od tego jest taka zgrabna pętla na nadgarstek... A czy wytrzyma? Jasne, że nie. Ale w czym problem? W zapleceniu nowego kawałka linki?

Ostro potestowałem już SRK (muszę o nim napisać wreszcie) ale mój MFS dopiero rozpoczął leśno-polowe życie więc jeszcze za dużo nie powiem z własnej praktyki. Ale jakoś nie sądzę, abym się miał zawieść na MFSku.
  • 0

budo_j_a_r_o
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 72 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: MOD Tempest

Jaro - uwazaj z tymi nozami, bo ja juz wpadlem ;)

Wlasnie tego sie obawialem :D

Co do kobiety to ja z nia nie rozmawiam na 'te tematy' zwykle konczylo sie mala klotnia....(i wcale nie nt ktora stal jest lepsza ;) )

:D Tyle, ze moje kochanie jest po kursie samoobrony dla kobiet KM... I teraz to : "kamikadze boski wiatr, nie ma zmiluj" 8O :)
I to ma byc ta slaba plec 8)
  • 0

budo_ciulkwens
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 923 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: MOD Tempest

...nie wyobrazam sobie, ze np. na ognisku, podaje komus mojego Emersona Commandera, zeby sobie kielbase pocial, albo patyka podstrugal, sam tez tego tym nozem nie robie - jak juz na takie ognisko sie wybieram, to zawsze biore ze soba, jakis noz za 70 zl, ktorego nie zal pokiereszowac na patyku, czy kamieniu. K_P

Kubuś jak kupujesz nóż kótry wytrzyma wszystko, to co sie boisz ze Ci sie na patyku od kiełbasy stępi!!!
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024