Skocz do zawartości


Zdjęcie

Styl mistrza Shoji Nishio


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

budo_paweł b.
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 77 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Styl mistrza Shoji Nishio
Mistrz Nischio jest twórcą systemu uderzeń zwanego atemi no kokyu, który umożliwia wykonanie rzutów, dźwigni i duszeń. Steven Seagal należał do grona posiadaczy 6 dana tej szkoły aikido. (źródło tych informacji to artykół w Tatami nr. 4). Czy ktoś z praktyków tego stylu może powiedzieć więcej o tym systemie? Czy są jakieś materiały opisujące tę technikę?
Interpretacje systemu mistrza Nishio w wykonaniu S. Seagala widać w jego filmach np. Liberator (scena jak rozkłada bandziora na stole), Liberator 2 (scena jak rozbraja głównego bossa, rozprasza obronę uderzeniami w ręce i zasypuje gradem ciosów) no i Nieuchwytny, gdzie S.S. przechodzi samego siebie - bandziory nie wiele mogą zdziałać a S.S. płynnie przechodzi z obrony do kontrataku.
Zastanawia mie z kąd u takiego dużego i z lekka okrągłego pana taka szybkość i płynność ruchów rąk. Jakie są metody treningowe w tej szkole umożliwiające taką technikę?
  • 0

budo_uchideshi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Styl mistrza Shoji Nishio

Zastanawia mie z kąd u takiego dużego i z lekka okrągłego pana taka szybkość i płynność ruchów rąk. Jakie są metody treningowe w tej szkole umożliwiające taką technikę?


Ta szkoła nazywa sie "Technika Kinematografii" :)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Styl mistrza Shoji Nishio
Pawle B,

Przykro mi, ale twoje informacje podane za Tatami sa nieprawdziwe. SS niegy nie cwiczyl u Nishio sensei ani na filmach nie demonstruje jego stylu. Jego aikido nie ma nic wspolnego z aikido Nishio sensei.

To co robi SS w filmach to sie nazywa MMA(Mixed MArtial Arts) oczywiscie w wydaniu "filmowym" jak pisal Uchideshi. Stef pocwiczyl troche sztuk filipinskich i pomieszal to z elementami aikido. Dlatego stoi i macha rekami jak wiatrak zamiast sie przesuwac rotfl.

Ale wracajac do tematu...

Styl Nishio sensei to piekne, okragle aikido, pelne przesuwania sie po liniach okraglych i krecenia sie wokol uke i uke biega wokol tori.... Atemi no kokyu to (wg mnie) takie zalozenie ze tori daje atemi, a uke zeby nie dostac w rylo lapie, lub blokuje atakujaca reke i tym samym umozliwia wykonanie techniki dla tori.

Zalozenie dobre jak kazde inne.

Nie nalezy jednak zapominac ze Nishio sensei to 6 i 7 dan w karate, iaido i zdaje sie kendo.To mu pozwala skracac te szerokie ruchy jesli taka jest potrzeba. No ale prawie kazdy 8 dan tak skraca ruchy.

Nie kazdy z jego uczniow ma taki background. :wink:
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Styl mistrza Shoji Nishio
czy do niektorych dotrze ,ze to co jest w filmie to iluzja????????
  • 0

budo_uchideshi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Styl mistrza Shoji Nishio

czy do niektorych dotrze ,ze to co jest w filmie to iluzja????????

Chiba nie :) hehe Aiki... to co teraz mówisz to iluzja... :wink:
  • 0

budo_kunichiro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 130 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Styl mistrza Shoji Nishio
Szkołę atemi i ogólnie aikido miałem okazję oglądać w wykonaniu sensei Yoshiharu Hosoda. Hmm... Powiem tylko tyle - bardzo mi sie podobało i podoba do dzisiaj. :?
  • 0

budo_kunichiro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 130 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Styl mistrza Shoji Nishio
Sorry, miało być szkołę atemi i aikido prezentowaną przez sensei Nishio...hehe
  • 0

budo_uchideshi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Styl mistrza Shoji Nishio
Aikido Nishio Sensei mówi by stosować Atemi w poczatkowej fazie techniki i w jej trakcie, gdzie siła pochodzi bardziej z ruchu niz z mięśni..
Widać to w postawie Sensei - frontalnie do Uke

Miałem przyjemność obserwować Sensei ( niestety tylko :cry: ) i zaobserwowałem brak zejśćia tylko ruch do przodu, co zwiększa siłę jak wcześniej pisałem....
Bardzo ciekawe jest również Irimi w wykonaniu Mistrza...
  • 0

budo_snajper
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 388 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Unia Europejska

Napisano Ponad rok temu

Re: Styl mistrza Shoji Nishio
S.S. nigdy nie praktykował razem z S. Nishio i w ich aikido (filmowe :wink: ) nie ma nic wspólnego, chyba oprócz nazwy.
By robić aikido pokazywane przez Nishio wydaje mi się, że należy rzeczywiście posiadać doświadczenie w sztukach walki, szczególnie karate i iaido.
.....niestety Nishio leży w szpitalu bardzo ciężko chory...... :cry:

S.
  • 0

budo_paweł b.
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 77 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Styl mistrza Shoji Nishio
Dziękuje za informacje. Szkoda, że pismo Tatami okazało się mało wiarygodne. Bardzo je lubie, dużo ciekawych artykułów.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024